Žilvinas Šilėnas: Velnias detalėse arba dar apie Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą

LLRI | 2012-11-15 14:34 | perskaitė: 5911
Raktiniai žodžiai: Suskystintų gamtinių dujų terminalas
Žilvinas Šilėnas: Velnias detalėse arba dar apie Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą  Neseniai populiarioje spaudoje nepopuliariai rašiau apie tam tikras klausimus susijusius su SGD Terminalu ir dujų importu. Taip pat susirašinėjau su Ene

 Neseniai populiarioje spaudoje nepopuliariai rašiau apie tam tikras klausimus susijusius su SGD Terminalu ir dujų importu. Taip pat susirašinėjau su Energetikos ministerija (čia), gavau atsakymą (čia). Ir dar kartą pasikartosiu - nesu nei už, nei prieš dujų terminalą. Jei investuotojai nori statyti - nėra kodėl jiems to neleisti daryti (šitoje vietoje trumpam net ignoruokime, kad statys valstybei priklausanti bendrovė). Tačiau esu prieš tai, kad visanašta ir verslo rizikos yra užkraunamos vartotojams. Paprastai tariant, jei vartotojai apmoka terminalo pastatymą, tai gal bent jau neverskime jų iš terminalo pirkti dujų?

Kaip visada, velnias slypi detalėse. Ir kol detalės apie detales nešnekama, labai lengva užimti aukštą moralinę poziciją (kaip pvz. čia). Oponentus tiesiog „nuginkluojant” pavyzdžiu, kad trumpalaikių sandorių rinkose, arba paprastai sakant, jūroje yra pilna laivų su pigiomis dujomis, tad mums tereikia pasistatyti SGD terminalą jas importuoti.

Tarkime, iš tikro taip ir yra. Kodėl tada įmonėms importuojančioms dujas nenorima leisti to daryti? Pagal diversifikavimo aprašą (čia senesnė, čia naujesnė versijos), išeitų, kad tų pigių ir jūroje esančių dujų pirkti įmonėms gali net nebūti leidžiama. Įmonės, kurioms liepta pirkti SGD, dujas privalės pirkti penkiems metams į priekį. Kitaip tariant, ilgalaikėmis, o ne trumpalaikėmis sutartimis. Išeina, kad kai viešumoje reikia argumentuoti SGD Terminalo naudą, pasakojama apie trumpalaikių sutarčių kainomis prekiaujamas dujas. Kai reikalas pasisuka apie realų pirkimą, trumpalaikės sutarčių kaip ir nebelieka, nes dujų reikia užsipirkti penkiems metams į priekį.

Kita detalė. Pamenate, kaip skeptiškai buvo vertinami argumentai, kad dujų tiekimas iš trumpalaikių sandorių rinkos yra nepatikimas ir rizikingas? Kad SGD kaina gali ir kilti, ir svyruoti? Kadangi tokios mintys lyg ir prieštaravo SGD Terminalo įdėjai, jos irgi buvo nurašomos kaip neteisingos arba tendencingos. Bet štai ką dabar apie trumpalaikius sandorius sako pati ministerija (ištrauka iš derinimo pažymos):

„Neatidėliotinų sandorių rinkoje dėl natūralaus rinkos svyravimo, kuriam turi įtakos daugybė veiksnių, galimos ne tik palankios, bet ir išskirtinai nepalankios SGD įsigijimo sąlygos. Staigiai susiformuojant poreikiui, neatidėliotinų sandorių rinkoje susiformuoja pasiūlos deficitas, kuris užkelia kainas arba sukuria sąlygas, kuomet SGD rinkoje nėra priemonių joms atsigabenti. Pažymėtina, kad SGD prekyba tiesiogiai susijusi su tanklaivių SGD gabenti prieinamumu reikiamu momentu, kurių, bent jau šiuo metu, rinkoje trūksta. Būtent tokia situacija buvo stebima rinkoje po Fukušimos atominės elektrinės avarijos, kuomet Japonijoje reikšmingai padidėjo SGD poreikis, sukėlęs SGD pasiūlos deficitą.

Pasaulinė SGD rinka didžiąja apimtimi grindžiama ilgalaikėmis sutartimis, tiek tiekimo, tiek infrastruktūros pajėgumų užsitikrinimo aspektais. Neatidėliotinų sandorių rinka yra svarbi bendros SGD rinkos dalis, tačiau ji negarantuoja tiekimo saugumui būtino stabilumo dėl to nėra dominuojanti.”

Taigi, egzistuoja tam tikros rizikos ir nežinomybės, kokia bus atgabentų SGD kaina. Būtent dėl šitos priežasties vartotojai ir yra verčiami pirkti 25 proc. dujų iš terminalo, net jei jos ir būtų brangesnės. Išeina, kad rizikos egzistavimas pripažįstamas, tik tada, kai tai naudinga terminalui. Jei apie riziką, kad dujos gali pabrangti kalba vartotojai, jie yra ignoruojami arba dar blogiau, kaltinami.

Kaip šitą riziką bus bandoma suvaldyti? Numatyta, to „kad 25 proc.”dujų viršutinė kaina bus reguliuojama. Tai yra neveiksmingas rizikos valdymas. Jei reguliavimu kainas būtų galima suvaldyti, tai nereikėtų net terminalo; užtektų liepti dujas mums parduoti už mažesnę kainą ir tiek.

Viena vertus sveika, kad projektui stumiantis į priekį valdžia privalo pradėti šnekėti apie detales. Kita vertus, pirma daryti, o po to galvoti yra prasta praktika. Įdomi detalė: kai 2012 metų vasarą buvo patvirtinta Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija, už ją balsavusieji privalėjo arba neskaityti, kas tame dokumente parašyta, arba jį ignoruoti. Esminiai klausimai, numatyti strategijoje kaip tikslai, kurių reikėtų siekti, jau buvo nuspręsti, pvz., „Rytų skirstomųjų tinklų” ir VST sujungimas į LESTO, SGD Terminalo projekto įgyvendinimo darbai ir t.t. Čia tas pats kas pastatyti namą, o po to pasikviesti architektus padiskutuoti, kaip jį statyti. Diskutuokite nediskutavę, sprendimai jau priimti.

Pabaigai grįžkime prie SGD Terminalo. Net ir geras idėjas galima sukompromituoti pasirinkus netinkamą įgyvendinimo būdą. Pirma, dėl esmės. Lietuviai ar užsieniečiai, tikintys ar netikintys ilgalaikiu dujų pigimu rinkose, beveik visiems kyla klausimų dėl taip vadinamos „25 proc. taisyklės”. Ironiška, bet ši priemonė, turėjusi neva sustiprinti SGD Terminalo projektą, gali tapti kertine kliūtimi projekto įgyvendinime. Ir atvirkščiai pašalinus šį abejotino teisėtumo reikalavimą dalis pagrįstos kritikos automatiškai atkristų.

Antra, dėl formos. Politikams jau turėtų būti aišku, kad bet koks stambesnis projektas, keliantis rezonansą gali būti sustabdytas ar atšauktas pasikeitus politiniams vėjams. Ir atvirkščiai, vienintelis būdas įgyvendinti tokius projektus yra veikti aiškiai, skaidriai ir sąžiningai. Bendraujant su žmonėmis - taip pat. Viešaisiais ryšiais užmaskuoti trūkumai anksčiau ar vėliau išlįs. O tada postringauti, kad gal kalbėtis reikėjo kitaip, jau bus per vėlu.

http://llri.blogas.lt/

Komentarai2013 02 04 09:10     #35483
 Ačiū už tokį didelį straipsnį čia. Aš ieškojau kažką panašaus į tai gana ilgą laiką bop nu, ir pagaliau aš rasiu jį į savo dienoraštį men toy. Tai buvo tikrai įdomus man skaityti apie interneto programų ir savo padėtį rinkoje šiandien. ačiū dar kartą ir išlaikyti parašėte tokį gražų tie jau netolimoje ateityje taip pat. toys men
sprkuliantai
sprkuliantai

34 komentarai

2014 06 04 05:31     #35752
 Antra, dėl formos. Politikams jau turėtų būti aišku, kad bet koks stambesnis projektas, keliantis rezonansą gali būti sustabdytas ar atšauktas Thiet ke san vuon pasikeitus politiniams vėjams. Tieu canh san vuon Ir atvirkščiai, vienintelis būdas įgyvendinti tokius projektus yra veikti aiškiai, skaidriai ir sąžiningai. Bendraujant su žmonėmis - taip pat. Viešaisiais ryšiais užmaskuoti trūkumai anksčiau ar vėliau išlįs.Hon non bo O tada postringauti, kad gal kalbėtis reikėjo kitaip, jau bus per vėlu.
2014 09 17 08:02     #35784
 Viena vertus sveika du hoc tai singapore  kad projektui stumiantis į priekį valdžia privalo pradėti šnekėti apie detales. Kita vertus, pirma daryti, o po to galvoti yra prasta praktika. Įdomi detalė: kai 2012 metų vasarą buvo patvirtinta Nacionalinė energetinės nepriklausomybės du hoc tai han quoc strategija, už ją balsavusieji privalėjo arba neskaityti
2014 12 01 09:04     #35820
 Kaip šitą riziką bus bandoma suvaldyti? Numatyta, to „kad 25 proc.”dujų viršutinė kaina bus reguliuojama. Tai yra neveiksmingas rizikos valdymas. Jei reguliavimu kainas būtų galima suvaldyti, tai nereikėtų net terminalo; užtektų liepti dujas mums parduoti už mažesnę kainą ir tiek. ve may bay di dai loan | vé máy bay đi đài loan | ve may bay sai gon thanh hoa | vé máy bay sài gòn thanh hóa | vé máy bay sài gòn vinh | vé náy bay sài gòn hải phòng
2014 12 01 09:06     #35821
 Pabaigai grįžkime prie SGD Terminalo. Net ir geras idėjas galima sukompromituoti pasirinkus netinkamą įgyvendinimo būdą. Pirma, dėl esmės. Lietuviai ar užsieniečiai, tikintys ar netikintys ilgalaikiu dujų pigimu rinkose, beveik visiems kyla klausimų dėl taip vadinamos „25 proc. taisyklės”. Ironiška, bet ši priemonė, turėjusi neva sustiprinti SGD Terminalo projektą, gali tapti kertine kliūtimi projekto įgyvendinime. Ir atvirkščiai pašalinus šį abejotino teisėtumo reikalavimą dalis pagrįstos kritikos automatiškai atkristų.
2015 10 15 16:02     #35889

Australian open 2016 live streaming and also check australian open live scores.You can also check Australian open live broadcasting tv channels.  australian open live streaming

australian open 2016 live

australian open 2016

australian open live

2015 10 21 11:41     #35914
svyruoja rinką ir dabar aš taip pat turėjo įtakos svyravimų to. Ačiū už pasidalijimą autoriaus
Làm việc tại tham my vien Hà Thanh với nâng mũi S line 3D cùng nâng mũi Hàn Quốcbấm mí mắt Hàn Quốc đẹp
2015 11 27 04:13     #35919
bây giờ nhiều cô gái có quan hệ tình dục trước hôn nhân muốn xây dựng lại màng trinh. Màng trinh phẫu thuật


địa chỉ vá màng trinh ở tphcm
 | phẫu thuật vá màng trinh
2016 04 29 09:58     #35970
 can import iron, steel and stainless steel .it can import air also
2016 05 09 09:48     #35975
 Hãy đến vi Phòng khám đa khoa Thái Bình Dương ca chúng tôi đ được tư vn thăm khám,min phí v các vn đ sức khỏe mà bn đang quan tâm :  chi phí cha viêm l tuyến c t cung chi phí cha sùi mào gà nguyên nhân b sùi mào gà | ni mn vùng kín | bnh ph khoa ph n 

2016 05 09 09:51     #35976
 Venez à notre polycliniques Pacifique pour des visites de conseil, sans problèmes de santé qui vous intéressent:   chi phí chữa viêm lộ tuyến cổ tử cung chi phí chữa sùi mào gà nguyên nhân bị sùi mào gà | nổi mụn ở vùng kín | bệnh phụ khoa ở phụ nữ 
2016 05 11 05:41     #35980
2016 06 14 07:13     #36004
Tai buvo tikrai įdomus man skaityti apie interneto programų ir savo padėtį rinkoje šiandien. ačiū dar kartą ir išlaikyti parašėte tokį gražų tie jau netolimoje ateityje taip pat. 
2016 06 14 07:17     #36005
Citatos pradžia tkson4292  
  Tai buvo tikrai įdomus man skaityti apie interneto programų ir savo padėtį rinkoje šiandien. ačiū dar kartą ir išlaikyti parašėte tokį gražų tie jau netolimoje ateityje taip pat.  Citatos pabaiga

2016 07 18 10:46     #36037
 1 {phá thai 11 tuần|phá thai 11 tuần tuổi|phá thai khi thai 11 tuần|thai 11 tuần tuổi có phá được không}

 

2 {phá thai 12 tuần tuổi|phá thai trên 12 tuần tuổi|thai 12 tuần tuổi có phá được không|cách phá thai 12 tuần tuổi}

 

3 {phá thai 14 tuần|phá thai 14 tuần bằng thuốc|phá thai 14 tuần có đau không|cách phá thai 14 tuần|thai 14 tuần có phá được không|chi phí phá thai 14 tuần tuổi|thai 14 tuần phá bằng cách nào|thai nhi 14 tuần có phá được không}

 

4 {phá thai 15 tuần|phá thai 15 tuần ở đâu|cách phá thai 15 tuần|thai 15 tuần tuổi có phá được không}

 

5 {phá thai 17 tuần|thai 17 tuần có nên phá|thai 17 tuần có phá được không}

 

6 {pha thai 20 tuan|phá thai 20 tuần|pha thai 19 tuan|phá thai 20 tuần ở đâu|chi phí phá thai 20 tuần|thai 20 tuần có phá được không|phá thai 19 tuần tuổi}

 

7 {phá thai 4 tháng|pha thai 4 thang|phá thai 4 tháng bằng thuốc|phá thai 4 tháng như thế nào|phá thai 4 tháng an toàn|phá thai 4 tháng có nguy hiểm không|thai 4 tháng có phá được không}

 

8 {phá thai 1 tuần|pha thai 1 tuan|phá thai 1 tuần tuổi|pha thai 1 tuan tuoi|phá thai tuần đầu|có thai 1 tuần phá bằng cách nào|thuốc phá thai 1 tuần|phá thai 1 tuần tuổi bằng thuốc|phương pháp phá thai 1 tuần tuổi|phá thai 1 tuần quan hệ có sao không|phá thai 1 tuần tuổi bao nhiêu tiền|phá thai tuần đầu tiên|cách phá thai trong tuần đầu}

 

9 {phá thai 18 tuần|phá thai 18 tuần tuổi|thai 18 tuần có phá được không}

 

10 {nạo phá thai|nao pha thai|phá thai không đau|pha thai khong dau|nạo phá thai có đau không|nạo phá thai và nhân quả|nạo phá thai bao nhiêu tiền|nạo phá thai ở việt nam|nạo phá thai hết bao nhiêu tiền|nạo phá thai có ảnh hưởng gì không|nạo phá thai ở đâu an toàn|hậu quả của nạo phá thai nhiều lần|phá thai không đau ở tphcm|phá thai bằng kovax có đau không|dùng thuốc phá thai có đau không|phá thai không đau có an toàn không|phá thai không đau bằng thiết bị siêu dẫn}

 

11 {pha thai 5 tuan|phá thai 5 tuần|phá thai 5 tuần tuổi|phá thai 5 tuần bằng thuốc|phá thai dưới 5 tuần tuổi|biện pháp phá thai 5 tuần tuổi|chi phí phá thai 5 tuần tuổi|thai 5 tuần tuổi có phá được không|có thai 5 tuần uống thuốc phá thai được không}

 

12 {phá thai 7 tuần|pha thai 7 tuan|phá thai 7 tuần tuổi|phá thai 7 tuần bằng thuốc|phá thai dưới 7 tuần tuổi|biện pháp phá thai 7 tuần tuổi|chi phí phá thai 7 tuần tuổi|thai 7 tuần tuổi có phá được không|có thai 7 tuần uống thuốc phá thai được không}

 

13 {phá thai 9 tuần|pha thai 9 tuan|phá thai 9 tuần tuổi|phá thai 9 tuần bằng thuốc|phá thai dưới 9 tuần tuổi|biện pháp phá thai 9 tuần tuổi|chi phí phá thai 9 tuần tuổi|thai 9 tuần tuổi có phá được không|có thai 9 tuần uống thuốc phá thai được không}

 

2016 07 19 16:00     #36038
Market trends constantly change, we must change to keep up with it. Slow change is failure. We deal thiết bị kiểm định ô tô, cầu nâng...
Besides, I also am getting seo about ban buon quan ao tre em xuat khau. Visit my website support will you do?

 
2016 07 19 16:13     #36039
Automotive repair services professional, providing thiet bi kiem dinh o to modern
2016 08 09 07:06     #36060
 I enjoyed watching the tennis tournament, so fans R.Federrer
2016 08 20 19:53     #36064
Yến sào cần giờ Trang Nhi xin giới thiệu đến quý khách hàng sản phẩm yến sào do chúng tôi trực tiếp nuôi và khai thác tại huyện Cần Giờ, TPHCM. Vì là đơn vị trực tiếp nuôi yến sào nên giá yến sào do chúng tôi cung cấp gần như là rẻ nhất, chất lượng đảm bảo nhất và an toàn nhất vì không thông qua một đơn vị trung gian nào. Nếu khách hàng còn phân vân chưa biết mua yến sào ở đâu tốt nhất , hãy đến với Yến Sào Cần Giờ Trang Nhi, chúng tôi là lời giải đáp tốt nhất cho khách hàng
2016 11 17 19:04     #36189
 http://google.de/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.jp/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.fr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.uk/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.it/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.es/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.pl/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.nl/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ca/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.br/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.sa/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.au/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.in/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ru/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.cz/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ch/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.at/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.cn/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.be/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.se/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.hk/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.dk/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.mu/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.fi/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.hu/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.ua/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.za/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.tr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.nz/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.mx/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.pt/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.ar/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.th/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.no/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ro/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.sk/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.my/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ie/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.id/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.jp/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.gr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.cl/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.bg/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.il/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.sg/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.vn/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.kr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.ph/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.lt/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.si/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.hr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ae/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ee/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.rs/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.pe/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.eg/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.lv/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.ve/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.co/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.lk/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.lu/url?q=http://dichvucatmat.com/

http://google.tn/url?q=http://dichvucatmat.com/

http://google.com.ng/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.ec/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.uy/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.ke/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.pk/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.bd/url?q=http://dichvucatmat.com/

http://google.by/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.cr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.np/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.gh/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.do/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.gt/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.ug/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.lb/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.dz/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.is/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.py/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.pr/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.jo/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.cn/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.kz/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.co.bw/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.ba/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.kh/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.mt/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.kw/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.bo/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.cat/url?q=http://camerahdchinhhang.com/

http://google.com.sv/url?q=http://camerahdc

2016 12 06 08:07     #36222
 Chúng tôi chuyên cung cấp mặt hàng Mic kèm loa hát cùng sản phẩm Miếng dán nhiệt Nhật Bản sản phẩm Bếp lẩu nướng sony kèm Dụng cụ làm bún bằng Inox với giá cực ưu đãi.
2016 12 06 08:10     #36223
 Nha khoa Lavita là Nha khoa uy tín chuyên các dịch vụ Chỉnh nha dịch vụ Bọc răng sứ thẩm mỹ chuyên nghiệp Cấy ghép Implant với công nghệ máy móc hiện đại Nha khoa lavita là một địa chỉ Nha khoa Hà Nộiuy tín nhất hiện nay
2016 12 13 12:04     #36226
 Phòng Khám bệnh Xã Hội Nhân Việt chuyên khám và điều trị bệnh sùi mào gà, lad địa chỉ chữa bệnh sùi mào gà uy tín ở Hà Nội, được nhiều người tin tưởng, phòng khám chất lượng
2016 12 20 11:55     #36255
 http://www.google.com.cu/url?q=http://laptrinhdidong.info/
2016 12 20 12:03     #36256
Lietuviai ar užsieniečiai, tikintys ar netikintys ilgalaikiu dujų pigimu rinkose, beveik visiems kyla klausimų dėl taip vadinamos „25 proc. taisyklės”. thiết kế website bán hàng , lập trình mobile , website bán hàng online , dù gấp 2 , dù gấp 3 , công ty sản xuất ô dù , ô dù cầm tay , dù golf , Ironiška, bet ši priemonė, turėjusi neva sustiprinti SGD Terminalo projektą, gali tapti kertine kliūtimi projekto įgyvendinime.
2017 02 18 03:51     #36409
2017 03 10 03:37     #36459
2017 03 10 03:38     #36460
2017 03 14 03:39     #36474

http://google.com.cu/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.af/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.as/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ai//url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ag/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ar/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.am/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.au/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.at/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.az/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.bh/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.bd/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.be/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.bz/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.bo/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ba/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.bw/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.br/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.vg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.bg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.bi/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ca/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.cl/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.cn/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.co/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.cd/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.cg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ck/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.cr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.hr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.cu/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.cz/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ci/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.dk/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.dj/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.dm/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.do/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ec/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.eg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.sv/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ee/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.et/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.fj/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.fi/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.fr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.gm/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.de/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.gi/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.gr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.gl/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.gt/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.gg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ht/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.hn/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.hk/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.hu/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.is/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.in/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.id/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ie/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.im/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.il/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.it/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.im/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.jp/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.je/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.jo/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.kz/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ke/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.kg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.lv/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ls/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ly/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.li/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.lt/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.lu/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.mw/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.my/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.mt/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.mu/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.mx/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.fm/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.mn/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ms/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ma/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.na/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.np/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.nl/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.nz/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ni/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.nf/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.no/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.om/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.pk/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.pa/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.py/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.pe/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ph/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.pn/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.pl/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.pt/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.pr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.qa/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ro/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ru/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.rw/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.sh/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.sm/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.sa/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.sn/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.sc/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.sg/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.sk/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.si/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.za/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.kr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.es/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.lk/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.vc/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.se/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ch/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.tw/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.tj/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.th/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.bs/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.to/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.tt/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.tr/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.tm/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.vi/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ug/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.ua/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.ae/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.uk/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.uy/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.uz/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.ve/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.com.vn/url?q=http://vantaihauphuong.com/
https://google.co.zm/url?q=http://vantaihauphuong.com/
 
http://cherokeecounty-nc.gov/redirect.aspx?url=http://vantaihauphuong.com/
http://nws.noaa.gov/climate/nwsexit.php?wfo=abq&url=http://vantaihauphuong.com/
2017 03 14 03:42     #36475
2017 03 15 04:35     #36477
2017 03 18 11:34     #36494
 
http://maps.google.com/url?q=http://atica.vn/
http://google.com.cu/url?q=http://atica.vn/
https://google.com/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.af/url?q=http://atica.vn/
https://google.as/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ai//url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ag/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ar/url?q=http://atica.vn/
https://google.am/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.au/url?q=http://atica.vn/
https://google.at/url?q=http://atica.vn/
https://google.az/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.bh/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.bd/url?q=http://atica.vn/
https://google.be/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.bz/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.bo/url?q=http://atica.vn/
https://google.ba/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.bw/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.br/url?q=http://atica.vn/
https://google.vg/url?q=http://atica.vn/
https://google.bg/url?q=http://atica.vn/
https://google.bi/url?q=http://atica.vn/
https://google.ca/url?q=http://atica.vn/
https://google.cl/url?q=http://atica.vn/
https://google.cn/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.co/url?q=http://atica.vn/
https://google.cd/url?q=http://atica.vn/
https://google.cg/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ck/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.cr/url?q=http://atica.vn/
https://google.hr/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.cu/url?q=http://atica.vn/
https://google.cz/url?q=http://atica.vn/
https://google.ci/url?q=http://atica.vn/
https://google.dk/url?q=http://atica.vn/
https://google.dj/url?q=http://atica.vn/
https://google.dm/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.do/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ec/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.eg/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.sv/url?q=http://atica.vn/
https://google.ee/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.et/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.fj/url?q=http://atica.vn/
https://google.fi/url?q=http://atica.vn/
https://google.fr/url?q=http://atica.vn/
https://google.gm/url?q=http://atica.vn/
https://google.de/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.gi/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.gr/url?q=http://atica.vn/
https://google.gl/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.gt/url?q=http://atica.vn/
https://google.gg/url?q=http://atica.vn/
https://google.ht/url?q=http://atica.vn/
https://google.hn/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.hk/url?q=http://atica.vn/
https://google.hu/url?q=http://atica.vn/
https://google.is/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.in/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.id/url?q=http://atica.vn/
https://google.ie/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.im/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.il/url?q=http://atica.vn/
https://google.it/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.im/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.jp/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.je/url?q=http://atica.vn/
https://google.jo/url?q=http://atica.vn/
https://google.kz/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ke/url?q=http://atica.vn/
https://google.kg/url?q=http://atica.vn/
https://google.lv/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ls/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ly/url?q=http://atica.vn/
https://google.li/url?q=http://atica.vn/
https://google.lt/url?q=http://atica.vn/
https://google.lu/url?q=http://atica.vn/
https://google.mw/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.my/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.mt/url?q=http://atica.vn/
https://google.mu/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.mx/url?q=http://atica.vn/
https://google.fm/url?q=http://atica.vn/
https://google.mn/url?q=http://atica.vn/
https://google.ms/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ma/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.na/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.np/url?q=http://atica.vn/
https://google.nl/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.nz/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ni/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.nf/url?q=http://atica.vn/
https://google.no/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.om/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.pk/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.pa/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.py/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.pe/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ph/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.pn/url?q=http://atica.vn/
https://google.pl/url?q=http://atica.vn/
https://google.pt/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.pr/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.qa/url?q=http://atica.vn/
https://google.ro/url?q=http://atica.vn/
https://google.ru/url?q=http://atica.vn/
https://google.rw/url?q=http://atica.vn/
https://google.sh/url?q=http://atica.vn/
https://google.sm/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.sa/url?q=http://atica.vn/
https://google.sn/url?q=http://atica.vn/
https://google.sc/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.sg/url?q=http://atica.vn/
https://google.sk/url?q=http://atica.vn/
https://google.si/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.za/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.kr/url?q=http://atica.vn/
https://google.es/url?q=http://atica.vn/
https://google.lk/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.vc/url?q=http://atica.vn/
https://google.se/url?q=http://atica.vn/
https://google.ch/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.tw/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.tj/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.th/url?q=http://atica.vn/
https://google.bs/url?q=http://atica.vn/
https://google.to/url?q=http://atica.vn/
https://google.tt/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.tr/url?q=http://atica.vn/
https://google.tm/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.vi/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ug/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.ua/url?q=http://atica.vn/
https://google.ae/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.uk/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.uy/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.uz/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.ve/url?q=http://atica.vn/
https://google.com.vn/url?q=http://atica.vn/
https://google.co.zm/url?q=http://atica.vn/
http://cherokeecounty-nc.gov/redirect.aspx?url=http://atica.vn/
http://nws.noaa.gov/climate/nwsexit.php?wfo=abq&url=http://atica.vn/
http://evansville.in.gov/redirect.aspx?url=http://atica.vn/
http://olelo.hawaii.edu/redirect.php?url=http://atica.vn/
http://transition.fcc.gov/fcc-bin/bye?http://atica.vn/
http://transtats.bts.gov/exit.asp?url=http://atica.vn/
http://weather.gov/cgi-bin/nwsexit.pl?url=http://atica.vn/
http://doleta.gov/regions/reg05/Pages/exit.cfm?vexit=http://atica.vn/
http://sanfordfl.gov/redirect.aspx?url=http://atica.vn/
http://water.weather.gov/ahps2/nwsexit.php?url=http://atica.vn/
http://espanol.hud.gov/utilities/intercept.cfm?http://atica.vn/
http://broadbandmap.gov/extern
2017 05 17 05:16     #36685
Công ty TNHH Hồ Quyên chuyên cung cấp các loại quà tặng sự kiện,quà tặng quảng cáo như : usb quà tặng, quà tặng công nghệ, ô dù quảng cáo, bút ký quà tặng, hộp đựng name card, móc khóa,... Xem thêm tại : http://qua11.vn