Kaetana Leontjeva. Priimtas įrangos mokestis papildys 5 už sprendimą balsavusių Seimo narių kišenes

LLRI | 2011-12-29 11:43 | perskaitė: 1556
Raktiniai žodžiai: Mokesčiai, LATGAA, AGATA
Kaetana Leontjeva. Priimtas įrangos mokestis papildys 5 už sprendimą balsavusių Seimo narių kišenes  Vakar Seimas priėmė tris svarbius mokesčių pakeitimus: įvedė nekilnojamojo turto mokestį gyventojams, leido didinti žemės mokestį ir apmokestino įr

 Vakar Seimas priėmė tris svarbius mokesčių pakeitimus: įvedė nekilnojamojo turto mokestį gyventojams, leido didinti žemės mokestį ir apmokestino įrangą, kuria galima atgaminti, pavyzdžiui, mobiliuosius telefonus. Žurnalistai puolė aiškintis, kodėl nuo balsavimo dėl NT mokesčio nenusišalino daugiau nei 1 mln. litų vertės nekilnojamąjį turtą turintys Seimo nariai. Tai yra aiškinamasi nepaisant to, kad NT mokestis gyventojams buvo priimtas. Tačiau tiesiog skandalinga tai, kad niekas nesiaiškina dėl to, kad 5 iš 64 už įrangos mokestį balsavusių Seimo narių tiesiogiai praturtės savo sprendimo dėka.

Priminsiu, kad pajamas iš mokesčio už laikmenas ir įrangą gauna ne valstybės biudžetas, bet Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGAA). Ši nevalstybinė organizacija renka ir paskirsto autorinius atlyginimus autoriams. LATGAA viešai neatskleidžia informacijos, kokios sumos paskirstomos konkretiems autoriams. 25 proc. surenkamos sumos yra skirta LATGAA administravimui – 2009 m. buvo surinkta 14,5 mln. litų autorinių atlyginimo, iš kurio 3,6 mln. litų buvo skirta administravimui. Tai yra milžiniška suma! Palyginimui, VMI mokesčių administravimas kainuoja 1,05 proc. surenkamų mokesčių – t.y. VMI yra 25 kartus efektyvesnė už LATGAA. LATGAA  yra suinteresuota tiek didinti įplaukiančią sumą, tiek neprarasti būtinybės administruoti kompensacinio mokesčio surinkimą ir paskirstymą.

Be abejo, įplaukiančios sumos didinimu yra suinteresuoti ir tie, kam LATGAA moka kompensacinius atlyginimus. Remiantis Seimo narių interesų deklaracijomis, yra 7 Seimo nariai, kurie gauna pajamas iš LATGAA, 4 iš jų gauna pajamas ir iš Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA). Už įrangos apmokestinimą balsavo šie pajamas iš LATGAA ir AGATA gaunantys Seimo nariai: Arūnas Valinskas, Ligitas Kernagis, Donalda Meiželytė SvilienėArminas LydekaDalia Teišerskytė (paspaudus nuorodas, atsidarys atitinkamos interesų deklaracijos). Kiti 2 iš LATGAA autorines pajamas gaunantys Seimo nariai – Laimontas Dinius ir Ingrida Valinskienė – balsavime nedalyvavo. Interesų deklaracijose būtina nurodyti pajamų gavimo šaltinius, jeigu iš vieno pajamų gavimo šaltinio gautų pajamų suma per kalendorinius metus didesnė negu 10 MGL t.y. viršija 1300 litų.

Be to, Arūnas Valinskas ir Ligitas Kernagis yra 2 iš 7 Informacinės visuomenės plėtros komiteto narių – šis papildomu paskirtas komitetas, kuriam vadovauja A. Valinskas, pritarė įstatymo projektui net nesvarstęs, kaip auganti mokesčių našta paveiks informacinę visuomenę…

Liūdna, kad žurnalistai ieško kuo skandalingesnės informacijos, o į tokius atvejus, kur kaltinimai yra rimti ir pagrįsti, dėmesys paprasčiausiai nekreipiamas. Belieka tikėtis, kad už įrangos apmokestinimą balsavusių ir priimto sprendimo dėka praturtėsiančių Seimo narių klausimą nagrinės Seimo etikos ir procedūrų komisija.

http://llri.blogas.lt/ 

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital