pamastymai

lektuvas | 2006-05-30 23:48 | perskaitė: 663
pamastymai šiuomi norėčiau išdėstyti pamastymus apie vieną iš faktorių įtakojusių paskutinį pasaulio akcijų biržų kritimą. Daug kur, ypač rizikingesnėse r

šiuomi norėčiau išdėstyti pamastymus apie vieną iš faktorių įtakojusių paskutinį pasaulio akcijų biržų kritimą. Daug kur, ypač rizikingesnėse rinkose, šis kritimas siekia dviženkles procentų reikšmes.Paimkime dvi didžiausias pasaulio ekonomikas - JAV ir Japoniją. Ilgą laiką palūkanų normos JAV buvo gan žemos, o Japonijoje - nykstamai mažos.Didėjant infliacijai JAV Federalinis Rezervas ėmė palaipsniui didinti palūkanų normas. Tuo pat metu naujienose dažnai pasirodo straipsniai apie Japonijos ekonomikos atsigavimą po 7 metų pasyvaus laikotarpio. Ekonomikos atsigavimas lemia prekybos suaktyvėjimą, kuris savo ruožtu padidina infliaciją. To pasekoje Japonijos centrinis bankas jau kurį laiką žada didinti palūkanų normas.Būtų įdomu sužinoti koks yra JAV ir Japonijoje pasiskolinto kapitalo dydis skirtas investicijoms į pasaulio akcijas. Deje šio skaičiaus sužinoti neįmanoma. Nedrįstu spėti šio skaičiaus eilės, bet manau kad jis labai didelis.Padidėjus palūkanų normoms - skolinto kapitalo pelningumas krinta. Dalis šio kapitalo savininkų ima uždarinėti pozicijas. Rezultate turim žymų indeksų kritimą.

įdomu būtų sužinoti ir kitų nuomonių

Komentarai2006 05 31 08:09     #6007
Palukanu normos ne tik mazina skolinto kapitalo pelninguma bet ir tiesiogiai mazina nuosavo kapitalo pelninguma ir pristabdo ekonomikos augima. Taigi palukanu normos ir su ju augimu susije lukesciai turi esmini vaidmeni tam kas nutiko.
2006 05 31 14:09     #6011
Pritariant autoriaus mintims,be Japonijos,kaip galima alternatyva, vertetu stebeti Kinija.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital