Spekuliantai

Ledine
Apie   Veikla   Publikacijos   Virtualus portfelis   Watchlist'as  
 
Ledine paskutinį kartą lankėsi:
Aktyvumo stoka spekuliantuose 22 2009-12-05 13:18:25
Nuo ko viskas prasidėjo 9 2009-12-05 13:17:41
Nuotaikai pakelti štiliaus metu :) 2 2009-12-05 13:17:18
Ledine pasisakymai forume:
Ar galima Lietuvos ekonomikos krizė? 1605 Politinė ekonomika 2008-06-27 16:46:45
liudnai atrodo IQ skaiciai, panasu, kad uzsienio kapitalo imones stokoja iniciatyvos investuoti Lietuvoje, traukiasi namo $
aisku, tendencijai IQ neuztenka
o Orlenui dar turim dekoti - kad nusipirkes MNF bent kazkiek reguliariai prisideda prie musu TUI stats+ is lenku puses
Ar galima Lietuvos ekonomikos krizė? 1605 Politinė ekonomika 2008-01-30 13:57:12
Sakyciau dar vienas vinis i musu karsta, tik tam kad JAV graziai atrodytu.
na taip, agentura velokai prisimine savo pareigas, tad dabar dvigubina pastangas ka nors nudeti.
bet kokiu atveju tokios prognozes ne i nauda. Rytoj jas perskaitys laikrasciuose, ir bent trecdalis skaitovu - o gal net daugiau nei puse - priims jas uz gryna piniga ar nesamoningai tuo prades tiketi. O pradeje tiketi savo veiksmais elgsis taip, kad toks scenarijus is pesimistinio judetu link realistinio. Self-fulfilling prophecy - dar vienas svarbus reiskinys prie pasiulos/paklausos desnio.
Ar galima Lietuvos ekonomikos krizė? 1605 Politinė ekonomika 2008-01-30 13:08:53
"Standard & Poor's": Lietuvos BVP šiemet augs 3,7%
Savo ruožtu kitiems metams "Standard & Poor's" (S&P) žada dar mažesnį augimą - 3%. 2010 m. laukiama ir vėl mažesnio - 2,8

čia tai bent scenarijus. Tikrai ne iš optimistinių klasės.
Ar galima Lietuvos ekonomikos krizė? 1605 Politinė ekonomika 2008-01-28 12:09:58
Kaip pavizdys yra nagrinėjama mūsų kaimynės - Latvijos situacija, kur einamosios sąskaitos deficitas 2006 siekė ~ 21,1% , o 2007 prognuozojamas ~ 23,5%.
O dabar palyginkyte šį rodyklį visų peikiamos JAV kontekste, kuri gyvena ne pagal pajamas, ir kurios einamosios sąskaitos deficitas tera ~ 5,7% ir jums taps aišku ant kokios parako bačkos sedi visa Rytų Europa (nes situacija su deficitais visur yra daug-maž analogiška).
nors deficitai nemaži, sudėtinga ir apskritai turbūt neįmanoma lyginti šių skaičių - Latvijos ir JAV. Tai tas pats kas lygint visiškai skirtingų sektorių ar kategorijų įmonių P/E - daug nereiškia brangu, ir atvirkščiai.
Baltijos šalys - maži atviri ūkiai, tokių IM + EX santykis su BVP paprastai viršija 100%. Negana to, mūsų rinkos dar tik besivystančiųjų kategorijoje - natūralu, kad išorės paklausa didelė tiek vartojimo produktams, tiek, svarbiausia, kapitalo prėkėms, kurių patys ir negaminame.
Jav krizės išvakarėse? 2722 Politinė ekonomika 2008-01-15 20:44:59
Visos repo injekcijos po maturity turi būti gražintos atgal ir dinamika tiek JAV, tiek EU per paskutinį pusmetį yra likvidumo "nedidinimo" naudai.
na bet juk bankai gautų pinigų nededa į saugyklas ;)
Jav krizės išvakarėse? 2722 Politinė ekonomika 2008-01-15 20:01:56
Likvidumas realybėje nėra didinamas - keičiasi jo struktūra. Šiuo metų jis yra tame pačiame lygyje kaip ir 2007 vasaros viduje (realiai jis pradėjo ženkliai mažeti nuo 2007 gruodžio).
http://i004.radikal.ru/0801/2a/814704f9a14f.png
man atrodo, niekas nieko neapgaudinėja, o jei ir taip - ECB ir kiti bankai daro tą patį. Finansinio stabilumo tikslas ir monetarinio reguliavimo tikslas yra atskiri ir skirtingi. JAV aukcionai per diskonto langą - tai likvidumo būklės tarpbankinėje rinkoje gerinimas.
Ką darė ECB , po to kai įpylė i rinką daug pinigų? tą patį. EONIAi gerokai kritus žemiau 4% vykde pinigų siurbimo operacijas - kitaip tariant, šlavėsi po savęs (likvidumo didinimo pasekmių..). Skolina ilgam, pasiima pinigus trumpam gale - štai jų strategija nesukeliant pavojaus infliacijai užtikrinti finansinį stabilumą.
Visa tai greičiau ne JAV konspiracija, o natūralus procesas po vasarinio "credit crunch".
Pinigu nuvertejimas 295 Bendri klausimai 2008-01-10 09:42:48
REZIUME:
Atsakymas manjin:
Teiginys "norejau paklausti, kodel esant devalvacijos galimybei dideja palukanu normos?" - yra visiskai neteisingas. Nes tai praktiskai neturi salycio tasku.
na negalima sakyti, kad sis teiginys "visiskai neteisingas" - Juk Svedijoje, Suomijoje, Meksikoje (ir Argentinai Meksikos krizes metais), Rusijoje - pinigu rinkos palukanos per trumpa laikotarpi kilo simtais ne tiesiogiai del infliacijos - pastaroji kai kur atejo jau po fakto.
"currency risk premium" - paziurekit google koki working paper'i, kaip skaiciuojamas rizikos priedas. O be Fisher'io dar turim ir palukanu normu pariteta (interest rate parity) - ja remiasi fx forward nustatymas.
Be to, pats Fisher'io efektas - Jusu pavyzdziu - yra vietinis. Dar turim
International Fisher effect - > http://www.investopedia.com/terms/i/ife.asp

Be infliacijos i palukanu spread'a dar isiskaiciuoja ir kitos rizikos - country risk premium'as itraukia ir default'o tikimybe, ir ne rinkos priemoniu taikymo...Nominalias palukanas dar keicia ir likvidumo situacija tarpbankineje rinkoje.
Taigi nera tos nominalios palukanos tik r + infliacija ;) ir net ne r + infliacija + P(devalvacijos).
Jav krizės išvakarėse? 2722 Politinė ekonomika 2008-01-05 21:30:01
4. Tikriausia, finansu srityje sumazejo darbo vietu.
taip, sumazejo - jau sesta menesi mazeja, sikart -4000

Bet, aisku, kaip ir sakot, didziausios netektys statybu ir gamybos sektoriuose: -49000 (daugiausiai nuo vasario) ir -31000 (daugiausiai nuo rugpjucio). Kiek siame etape ta lemia strukturiniai pokyciai, kuriuos minit (china&co) - sunku pasakyt. Aisku tik tai, kad problemos darbo rinkoje - paskutinis zenklas. 5% nedarbo lygis, lyginant su istoriniu 5.5% vidurkiu, dar nera daug. Bet tai didziausias suolis per menesi - nuo 4,7% lapkriti - per paskutinius seserius metus.
Visa tai
kontekste.

5. ar gal eilini karta palukanu mazinimas nepadejo?
dar anksti. Ne taip greitai. Nuo pinigu rinkos iki pajamu ir uzimtumo - gabalas kelio. Bet pradzia jau padaryta, ir tai gerai.
Spekuliantų moralė, filosofijos 2073 Bendri klausimai 2008-01-05 19:24:27
... bet nutapyta jūra niekados neatstos tikros jūros.
Nebent tau įsivaizduojamas "kotletas",sutuoktinis ir t.t. yra svarbesnis...:D
manau, čia yra visa esmė
ir nebūtina garbinti jūrą už tai, kad ji yra jūra
Spekuliantų moralė, filosofijos 2073 Bendri klausimai 2008-01-05 18:00:54
Taigi,ar aš tame paveiksle galėčiau tiek įžvelgti,jei nepažinčiau medžiotojų pasaulio?Niekaip.Tačiau aš matau kiekvieną smulkmeną,net nuotaikas veide bei emocijas,charakterius.Ir man patinka į šį paveikslą žiūrėti.mistikos.
taip, kiekvieną dalyką mes su kažkuo asocijuojame. Tai nebūtinai turi materialu - net paprastas žmogaus vardas gali sukelti papildomų nuotaikų, bet jas pajaus kiekvienas individualiai.
Ir lygiai taip pat jūra - kai į žiūrime ją paveiksle - nebūtinai turime mąstyti apie jūrą. Ir kai esame prie jūros nebūtinai turime mąstyti apie ją - o galbūt apie tai, kas kažkada prie jūros įvyko, gal kažkokį sutiktą žmogų, ar matytą saulėlydį, ar girdėtą muziką , ar..
taigi šiuo atveju, kaip jau sakiau, jūros viena kita atstoja, nes jas sieja trečiasis veiksnys - jis mums svarbiausias, jis mums ir sukelia artumo su jūra jausmą.
Visos Ledine forumo žinutės
Ledine pakomentavo vartotojų publikacijas:
Paradox :) 69 2007-07-26 05:04:54
pritariu Agatai del geru salygu moterims siais laikais. Lygios galimybes yra, tik ne visos moterys sugeba jomis pasinaudoti - jos pacios statosi sau psichologinius barjerus pagal senus stereotipus. Pvz., i tai, kad dauguma verslininku, vadovu/direktoriu - vyrai , jas "atmusha" nuo noro siekti tos pozicijos. "Ai, vis tiek netapsiu, juk ten monopoli laiko vyrai...tai kam siekt.." - su tokiom mintim teko sutikt nemazai moteru/merginu. Truksta valios ? ryzto ? o gal tiesiog NORISI buti silpnaja lytimi ir nekonkuruoti su vyrais ? Juk neimanomu dalyku nebuna - neimanomais dalykus paisho tik klaidingas poziurus. Taigi nereikia nieko kaltinti diskriminacija . Net ir kai koks SILPNAS vyras "ikanda" savo pastaba moteri, kiekviena STIPRI moteris gali uz save pakovoti (cia bravo Agatai) neshukaudama "diskriminacija ! diskriminacija ! " ir nevaidindama aukos.
Toliau... 164 2007-06-27 20:08:26
is dalies su Denisu galima sutikti - dabar palukanos dar per zemame lygyje, kad issluotu visa Greenspan'o koshe. Net jei housing'o problema , kuri jau yra daugiau maziau 30uju JAV krizes lygyje, persimes i kitas rinkas (bondai, akcijos), kainu augimas ilgesniu laikotarpiu tik dides. Ne tik JAV - visur. Ir toj pacioj Europoj dar tikrai ne peak. Palukanu nekelima palaiko nespartejanti infliacija, kuria vis dar palaiko pigi Azijos darbo jega. Bet geri laikai baigsis. Pasaulyje daugejant burnu, brangs ir maistas, ir kuras (net jei ji is maisto gamins, deja). Senejant gyventoju masems valstybei reikes daugiau skolintis. O kai skolinasi valstybes, kaip zinia, brangsta skolinimosi kaina ir kitiems eko dalyviams. Juk visi pinigus is to paties katilo ima. O kai visi nori imti, palukanu "reali" dalis irgi dides. Praktine to viso puse butu, kad nereikia nefiksuoti paskolu palukanu. Kai kas jau pries metus mane, kad ECB 3,75% bus virsune. Dabar gi prognozes vis gerinamos, ir gerinamos, ir gerinamos.. ir net 4,75% jau nebus stebuklas kitmet.
VŽ konferencija „Nauja galimybė smulkioms ir vidutinėms įmonėms bei investuotojams: Alternatyvi vertybinių popierių rinka“. 184 2007-04-16 20:48:36
VD power, tiesa, kad lt kapitalo imones nedrasios. Tas vyrukas su kuriuo bendravom prie pietu stalo irgi dvejojo - ar but pirmam ir greiciau sokti i rinka, ar palaukti, paziureti kaip kitoms seksis firmoms. Bet va po seminaro Malinauskas, (VPK) uzklaustas ar domisi imones sia galimybe - sake, dar ir kaip domisi, skambineja, klausinejasi ir visa kita. Bet aisku, dometis nelygu ryztis IPO. ragvel, turbut alternatyvioji taip greit neisibeges, kad savo kapitalizacija pranoktu standartine :) Bet jei varikliukas isisuks, ko gero ilgesniu laikotarpiu matysim kova tarp "oficialiu" ir "alternatyviu". Tas is dalies gerai - abidvi puses tures pasistengt, kad piniga patrauktu. Bet is dalies ir blogai, nes neaisku, ar nebus dalis lesu perviliota i ta AR, kaip kad gerais laikais i emerging market'us is issivysciusiu rinku. Turim nepamirsti ir konteksto: kaip ne kaip, po paskutinio rimtesnio kritimo rinkose jau ne vieni ir ne du metai. Vargu ar labai pasiseks toms imonems, kurios megins ieit i rinka nepalankiu metu. Net jei issiplatins geru laiku, kiekvienas korekcijos pobudzio niuansas AR bus tikrai didesnio masto - zemyn. Kiek pamenu, Londono praktika +-30 standartinis nuokrypis.
Vilniečių susitikimas (meetas). Renginio svečias - Alum. Dist. Prof. Max Zavanelli 13 2007-03-29 19:22:39
hm, o tai "Po pranešimo draugiškas ėjimas į barą" - ar irgi vietų skaičius ribotas ? :) gal galima ir kitus į šitą ceremonijos dalį įjungt;)
Elder'io "Entries&Exits" 25 2007-02-11 12:00:08
nezinau, kokia cia lyciu lygybe, kai moteris nuo ryto iki vakaro plusa prie monitoriaus, o vyras sau ramiausiai zaidzia golfa uz jos uzdirbtus pinigus. O vakare paklausia: "brangioji, tikiuosi siandien nuostoliu nepatyrei? rytoj noriu nusipirkti nauja golfo lazda .. " :D Denisai, idomus pasiulymas, bet ne man :) atsakymas "jauciuosi gerai" turbut tik isiutintu - koks gi vyras, jei nieko nedirba, ir jauciasi puikiai? daugiau nekomentuosiu, nes jauciu busiu pasmerkta ir isban'inta :D
Hedge fondai 2006 m. pritraukė įspūdingas sumas 11 2007-01-25 20:59:24
Komentaras i pirma komentara -Arta, del ekonomines prasmes fondu statymo long/short - yra ji, tikrai yra :) viena is long/short hedge fondu rusiu yra taip vadinami taktiniai macro fondai. Jie stato ilgesniam laikotarpiui, jeigu mato, kad rinkoje formuojasi kazkokia ryski tendencija "ne i ta puse". Pvz, valiuta fundamentaliai per silpna ar per stipri (pagal PPP tarkim). Tokiu fondu prasme - stabilizuojanti spekuliacija :) t.y. grazinti viska i equilibriuma savo bet'ais i viena ar i kita puse. Aisku, nepamirstant gauti pelno - cia tarp kitko :D
Hedge fondai 2006 m. pritraukė įspūdingas sumas 11 2007-01-25 07:35:03
126,5 mlrd. $ nėra įspūdinga. Šiais laikais jau nenustebinsi :) Bet kai pagalvoji apie pinigus, kuriuos šie pinigai "sukuria".. Primetus book value 1430 mlrd. $ su svertu 50-to-1 .. Ir tai tik vienoje gradinės grandyje..uh.. šiurpuliukai bėga.:dozingoff
Vieni neturi kur dėti, kiti neturi kur imti 51 2007-01-25 07:22:22
Arta, sniego ten yra, bent taip mano korespondentai pranešė :) tad tepkit slides ir varom, kol neištirpo
Vieni neturi kur dėti, kiti neturi kur imti 51 2007-01-24 18:14:34
Arta, gera mintis :yes jei palaikymo komanda bus, galetume ten ir globaliom temom pasneket, ir paslidinet uz viena :D
Visi Ledine komentarai
Straipsniai:
Retro į rinkas 14 2006-09-10
Visi Ledine straipsniai
Dienoraščiai:
Elder'io "Entries&Exits" 25 2007-02-11
pamąstymai2 23 2006-08-04
pamąstymai 2006-08-04
worldwide comments 45 2006-07-27
leidžiamės žemyn?:) 13 2006-07-21
Visi Ledine dienoraščio įrašai
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital