Jokio pozityvo - II tomas
Ledine
| 2006-08-16 06:58 | perskaitė: 900
Jokio pozityvo - II tomas
...pratęsimas
Ir gavome tokią porciją savaitės gale. Tuoj visos baimės, kad JAV ekonomika stagnuoja, išgaravo. Ogi pasirodo, kad mažmeninės prekybos
...pratęsimas
Ir gavome tokią porciją savaitės gale. Tuoj visos baimės, kad JAV ekonomika stagnuoja, išgaravo. Ogi pasirodo, kad mažmeninės prekybos pardavimai, kurie dar birželį mažėjo 0,4%, liepą [gana netikėtai daugeliui] pakilo 1,4%. JAV vartotojai daugiau nei prognozuota pirko automobilių, elektronikos, statybinių medžiagų...rodos, visai nekreipdami dėmesio į tai, kad analitikai pripraišo jiems pesimistines nuotaikas.
Mažmeninė prekyba sudaro trečdalį visų JAV vartotojo išlaidų, kurios savo ruožtu sudaro 70% ekonomikos (BVP). Taigi matant tokius pozityvius skaičius, kaip daugiau nei 1% augimo, lyg ir prašosi išvada: ekonomika nė velnio nelėtėja, ir JAV vartotojas pasiruošęs drąsiai mokėti $3 ir daugiau už galoną benzino, nemažindamas ir kitų savo išlaidavimo įpročių.
Ne ilgai „laikėsi dietos“, reikia pastebėti.
Kadangi pinigai iš dangaus nekrenta, vėlgi lendama į skolos liūną. Jau gegužę kreditinės kortelės tapo dominuojančia atsiskaitymo forma – beveik $6 bilijonais padidėjo JAV vartotojo kreditas. Birželis dar labiau nustebino – net $10 bilijonų daugiau paskolų.Tokio augimo jau senokai nebuvo (nuo saulėto 2004-ųjų rudens), tik va dabartinė situacija atrodo niūresnė.
Bilijoninės JAV skolos sau ir pasauliui gali greitai atsirūgti.

Kai šalis turi tokio masto įsiskolinimus, ji tampa labiau pažeidžiama bet kokiems „sutrikimams“ finansų rinkose, ir kitokio pobūdžio ekonominiams poslinkiams.
Tarkim, ima ir puola į recesiją JAV ekonomika. Iš paskos traukia Kiniją, kuri savo pigiomis prekėmis JAV maitina. Abiems ekonomikoms spaudžiant stabdį, krenta žaliavų kainos (nafta, baziniai metalai...) – to dabar mažiausiai norėtų Rusija, Brazilija, Čilė ir n kitų šalių, savo rezervus pastaraisiais metais pildžiusių būtent iš dėl strateginių išteklių paklausos. O tada jau mūsų Kylančios rinkos taptų Krintančiomis, kartu su mūsų norais kuo greičiau grįžti į rizikingų investicijų teritoriją ir pakartoti pastarųjų metų rezultatus.
Štai iš kur posakis: „When U.S. sneezes, all the world gets a cold“.
Šiuo metu JAV ekonomikos „sučiaudėjimas“ būtų ypač skaudus finansų rinkoms. Tad melsdamiesi, kad viskas gerai ten, už Atlanto, klostytųsi, laukiame gausos šią savaitę pasirodančių duomenų. Savaitės akcentai – kainų indeksai (infliacijos rodikliai) ir būsto rinkos duomenys.
Antradienį mūsų laukia gamintojų kainų indeksas (tikimasi, padidėjo 0,3% liepą);
trečiadienį sužinosime, ar gamintojai pabrangusią gamybą „prarijo“ patys, ar padarė paprasčiau – padidino vartotojų kainas ir indeksą (laukiamas 0,4% padidėjimas);
trečiadienį gausime ir porciją informacijos apie naujų namų statybos perspektyvą.
Prognozių daug.
Rezultatas bus tik vienas.
O spėlionių ir interpretacijų bus begalės.
Taip ir tempsimės iki rugsėjo pabaigos. O tai ir ilgiau:con