Ipolitas | Žinutės

Ar VILIBOR gali buti banku kartelinis susitarimas? 89 Bendri klausimai 2009-06-19 10:01:57

O asmenims nepavezantiems imoku siulau netempt gumos ir kalbetis su banku del palukanu mokejimo atidejimo kad ir 2 metams.
atideti imanoma tik paskolos dalies grazinima, o ne palukanu mokejima:)

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-05-15 10:18:28

Del to manau issisiurbs pirmiausia pirmine rinka (sneku apie butus tik, nes su namais ir sklypais atskira kalba), o antrineje rinkoje matysime labai geras nuolaidas, nes tu objektu pirkimu bankas nefinansuos (ka jau ir matome is plastic ir Mindako komentaru) ir pirkejai tures moketi is savo kisenes.
kokia situacija siuo metu su paskolomis:
1. sklypams
2. namams (jau pastatytiems)
3. namo statybai
kaip bankai ziuri i tokius prasymus ir kokios salygos kreditavimui?

Naujos statybos projektų kokybė 92 Gyvenamieji pastatai 2009-04-24 12:20:37


O kaip pati darbu kokybe? kaip pats namas ar ne ant juoko pastatytas?nemanau, kad statytojas pasirinkes apmuryti nama klinkeriu, o ne paprasciausiai nutinkuoti, gali statyti ji "ant juoko"
apie darbu kokybe ir rasiau, kad viskas ten gerai
gal kiek silpnesne vieta gali buti stogai, bet cia visu namu su terasomis beda. jei neklystu 2 metai jau praeje nuo statybu, tai visos galimos bedos turetu akivaizdziai matytis. Jei apsilankius nieko akivaizdaus nesimato, reiskia viskas ten gerai

Naujos statybos projektų kokybė 92 Gyvenamieji pastatai 2009-04-24 11:49:35

Sveiki.
Kiek pastebejau tai didzioji dalis kalba apie Vilniuje esancius naujus butus.Mane domintu Kaune Zuvinto g.30 esantys butai.Gal kas girdejot apie juos? Kokia kokybe darbu?
kaip siek tiek prisidejes prie to objekto, galiu pasakyti kad viskas ten gerai ir bent man ten grazu

p.s. suinteresuotas tavo pasirinkimu nesu:)

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-02-23 14:36:36

Informacija tiems, kurie laukė kelių mlrd Lt skirtų renovacijoms jau š.m. kovo mėn. ir kurie išgelbės statybininkus... Turiu nuvilti:
"Andriaus Kubiliaus vadovaujamo ministrų kabineto siekis per metus renovuoti apie 2 tūkst. daugiabučių namų įgyvendinti gali būti pradėtas tik kitais metais, o esamiems projektams užbaigti šiemet trūksta apie 30 mln. Lt. Tai po susitikimo su Seimo pirmininku ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (NTPA) prezidentu Robertu Dargiu sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas."
http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/article.php?id=20703752

PTR1L - "Panevėžio statybos trestas" 1919 Akcijų birža 2009-02-04 20:15:43
Pinigai - ERPB, aišku jie dar turi įvertinti planą, tačiau esminis sutikimas jau yra.

Ar sutiks gyventojai renovuoti su 70-80 proc. - taip, nes dabar renovuti su savo 80 procentų tas pats kas prieš metus su 50 procentų.
Yra bendrijų kurios jau dabar svarsto galimybę inicijuoti renovaciją be valstybės paramos.


1. dabar renovacijų darbai gyventojams gal ir pigiau atsietų, bet prieš metus gyventojai tikrai drąsiau žiūrėjo į paskolas
2. Gal ir yra bendrijų, kurios galėtų imtis renovacijos ir dengdami 100 % sumos, bet tokių vienetai, o mes kalbam apie kelių mlrd apimties darbų planą
3. Kubilius kalba apie tai, kad tie mlrd statybininkus pasieks kovo mėn., o aš sakau, kad tai nerealu. Nėra nei tiek paraiškų pateiktų, nei projektų parengtų, nei bankai davę sutikimų paskoloms, nei konkursai įvykę.

Tai kaip tie pinigai pasieks ir išgelbės statybininkus kovo mėn.?

PTR1L - "Panevėžio statybos trestas" 1919 Akcijų birža 2009-02-04 16:15:56

Kubilius tikisi, kad pinigai verslą pasieks kovą

"Įvertinusi, jog didžiausią įtaką šalies bendrojo vidaus produkto mažėjimui turės prognozuojamas 40% statybų rinkos kritimas, Vyriausybė užsibrėžė išsaugoti darbo vietas statybų sektoriuje. Šiai programai ketinama surinkti apie 2,5 mlrd. Lt, o per metus atnaujinti apie 2.000 namų."

Planas bus tvirtinamas penktadienį.
kažkokia utopija tas planas
suma lyg ir aiški, o is kur bus paimta neaišku
esu tikras, kad šiai dienai net renovacijos projektų nėra paruošta bent 10 kartų mažesnei sumai, o čia kalba apie 2000 namų:)
lygiagrečiai aiškinama, kad "Valstybės dalis renovuojant daugiabučius gali mažėti iki 20-30 proc."
http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/article.php?id=20425023

niekaip nepatikėsiu, kad gyventojų bendrijos imsis šiuo metu skolintis ir kad bankai skolins likusius 70-80 %, t.y. 10 mlrd Lt :)

ir visa tai jau kovo mėn. :)

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-01-28 10:15:53

Iš jų pozicijos butas parduotas, tačiau daug šansų, jog jie priklauso kokiai nors agentūrai ar perpardavėjui. Aš esu buvęs konkrečiai tokiuose butuose "Bajorų kalvos". Oficialiame saite tie butai parduoti, kas greičiausiai yra tiesa, bet skelbimuose agentūros pardavinėja tuos "parduotus" butus(ar jie joms priklauso, ar jų klientams sunku pasakyti). Dėl mokesčių aš ir galvojau, kaip viskas yra, jei pvz nusiperki butą naujame name ir pasirodo esi vienintelis gyventojas jame. Kas apmoka už bendras paslaugas (liftai, elektra laiptinėj, šildymai, šiukšlės ir t.t.), kokie pasirinkimai, jei apskritai tokių yra ?
nežinau, kaip yra praktikoje su mokesčiais už bendras išlaidas, bet juridiškai neparduotų butų savininkas yra statytojo įmonė, todėl išlaidos turėtų būti dalinamos. Tai, kad ten galbūt neįrengta ar negyvenama, nuo prievolės mokėti mokesčius neatleidžia

KNF1L - "Klaipėdos nafta" 626 Akcijų birža 2009-01-19 12:26:34

Anksčiau ar vėliau KN bus parduota ir čia jau nebus svarbu ką šiandien apie tai mano Konkurencijos taryba, kurios nuomonė šiandien yra tik 1 iš derybinių priemonių
Sekant, ką apie KN rašo spauda susidaro vaizdas, kad pardavus ankstesnėje MN pardavimo sutartyje numatytus likusius 10 % akcijų, Lietuva netenka saugiklių lenkams sugalvojus parduoti MN „ne strateginiams partneriams“. Nemanau, kad konservatorių vyriausybė tai leistų, o lenkai tą žinodami ir naudojasi. Manau, lenkai gaus KN, o Lietuva pasiliks kai ne kuriuos saugiklius
Šiek tik ištraukų iš spaudos:
2008-12-19. Delfi
Vyriausybė sieks užsitikrinti „Mažeikių naftos“ „euroatlantiškumą“
Pardavusi šiuo metu valstybei priklausančias beveik 10 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų, Vyriausybė sieks išlaikyti įmonės „euroatlantiškumą“. „Mes norėtume, kad ir pardavus visus šiuos 10 proc. Lietuva išsaugotų galimybę apsaugoti savo strateginius interesus, jeigu vyktų kokie nors akcininkų, sakykim, pasikeitimai. Mes sutarėm, kad tai realizuoti galimybė yra“, - žurnalistams penktadienį po susitikimo su didžiąją dalį „Mažeikių naftos“ akcijų valdančio koncerno „PKN Orlen“ vadovais sakė premjeras Andrius Kubilius....
.... Pasiteiravus, kaip lenkų verslininkai ketina užtikrinti A. Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės prašymą užtikrinti Lietuvos strateginius interesus, „PKN Orlen“ vadovas sakė, jog tai bus derybų klausimas. Strateginių interesų užtikrinimas šiuo atveju reiškia Lietuvos norą, kad įmonės akcijos netaptų Lietuvai priešiškos valstybės verslininkų nuosavybe. J. D. Krawiecas atmetė bet kokias sąsajas tarp tokių saugiklių įtvirtinimo ir „Klaipėdos naftos“ akcijų pardavimo. Anot jo, tai nesusiję klausimai.
2008-12-23. Lietuvos rytas
Seimas leido parduoti likusias „Mažeikių naftos“ akcijas Lenkijos koncernui „PKN Orlen“
Parlamentas antradienį pritarė Vyriausybės siekiui parduoti turimas bendrovės „Mažeikių nafta“ akcijas...
... Kartu Vyriausybė ketina pasilikti svertų ir užsitikrinti galimybę, kad „PKN Orlen“ ateityje nutarus parduoti „Mažeikių naftą“, tai būtų derinama su Vyriausybe. Tačiau ministrai nesiryžo tokios nuostatos įrašyti į įstatymą, nes suabejojo, ar su ja sutiks „PKN Orlen“.
2009-01-13. Alfa.lt
„Orlen“ grasina: negavusi „Klaipėdos naftos“, atleidinės darbuotojus Mažeikiuose
Interviu Lenkijos dienraščiui J. Krawiecas deklaruoja nesutinkantis su papildomomis sąlygomis, kurias kelia Lietuvos vyriausybė, parduodanti „Orlen“ paskutines „Mažeikių naftos“ akcijas. Pardavus šias akcijas, nutrūks „Orlen“ įsipareigojimas neparduoti „Mažeikių naftos“ be vyriausybės sutikimo....
... Koncerno „Orlen“ vadovas Jacekas Krawiecas interviu Lenkijos dienraščiui grasina, jog Lietuvai nesutikus perduoti „Klaipėdos naftos“ kontrolės Lenkijos koncernui bus atleidžiami darbuotojai „Mažeikių naftoje“, taip pat neatmeta galimybės, kad ieškos investuotojo įmonei
2009-01-14. Delfi.
Lenkai pasiruošę pirkti "Mažeikių naftos" akcijas, Vyriausybė nieko nežada dėl "Klaipėdos naftos“
"Mes diskutuojame dėl to, kad norėtume būti įsitikinę, jog pardavus "Mažeikių naftos" akcijas, įmonė, kurią mes laikome strategine, nebūtų parduota naujiems savininkams, kurie neatitiktų svarbių transatlantinės integracijos kriterijų. Tačiau šio klausimo mes nesiejame su 10 proc. akcijų pardavimu, tik diskutuojame apie tai", - kalbėjo premjeras.

IVL1L - "Invalda" 4145 Akcijų birža 2009-01-08 11:38:33

Iš VŽ:2008 m. rugsėjo pabaigoje „Invaldos“ trumpalaikės (1 m.) skolos sudarė 292,36 mln. Lt, o visos grupės skolos – 405,78 mln. Lt. Kad likviduotų skolas, „Invalda“ ėmėsi veiksmų: per konvertuojamųjų obligacijų emisijas pritraukė 75 mln. Lt, už maždaug 103,6 mln. Lt (30 mln. EUR) pardavė 20,3% „Sanito“ akcijų. Po šių sandorių pačios bendrovės trumpalaikės skolos galėjo sumažėti iki maždaug 113,8 mln. Lt. „Invaldos“ grupės skolas dar sumažins už 35,4 mln. Lt praėjusį ketvirtį parduotas nekilnojamasis turtas (NT) Savanorių pr. 28, Vilniuje, taip pat bendrovei per „Vilniaus baldus“ (VB) priklausančių „Girių bizono“ (GB) 25% akcijų pardavimas. Kai kurie analitikai skaičiavo, jog už GB akcijas galėjo būti gauta apie 30 mln. Lt, o VB iš šio sandorio uždirbę apie 10–11 mln. Lt.
„Invaldos" būklė sunki, netgi grėsminga, tą labiausiai lemia trumpalaikiai finansiniai įsipareigojimai. Skaičiai didžiuliai, ir neaišku, kaip įmonė įsipareigojimus įvykdys ar perfinansuos, – tikina Tomas Skeivys, Norvegijos „Orion Securities“ (OS) filialo Lietuvoje analitikas. – Rinkos dalyviai tikėjosi, kad 2008 m. viduryje gana gera kaina bus parduotos turimos „Sanito“ akcijos ir dauguma skolų bus padengtos. Tačiau greičiausiai dėl pasaulinių tendencijų sandoris neįvyko, o skolos liko. Grupę taip pat kausto NT rinkos sąstingis, prasti finansų sektoriaus rezultatai, neigiamai veikia ir baldų gamybos sektorius.“
Padėtį dar sunkina rinkoje krentančios investicinio turto kainos – dėl gresiančio turto pervertinimo, „Invalda“ pernai lapkričio pabaigoje pranešė, jog vietoj 2008 m. planuoto 127 mln. Lt grynojo konsoliduoto pelno dabar tikisi, jog grupės grynasis nuostolis gali siekti iki 30 mln. Lt. OS analitikai dar konservatyvesni – jie tikisi 45 mln. Lt nuostolių.

Padėtį supranta
„Nespėjome greitai prisiderinti prie staigių rinkų pokyčių – ganėtinai nelaukti jie buvo daugumai rinkos dalyvių tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, – VŽ teigia Darius Šulnis, „Invaldos“ prezidentas. – Dabar bandome prisiderinti prie tų realijų, kurios yra šiandieną.“
Anot jo, su skolomis „Invalda“ tvarkosi jau daugiau kaip 3 mėn. – pirmiausia susitarta su akcininkais, jie „atliko papildomą injekciją“, taip pat aktyviai tebedirbama „su kai kuriais sandoriais“, parduodamos „kai kurios pozicijos ir turtas, taip gaunami pinigai ir mažinamas įsipareigojimų laipsnis“.
„Mes persiderame ir su bankais, pakeičiami trumpalaikių skolų terminai. Sakyčiau, didžioji dalis visų darbų jau yra atlikta, – tikina p. Šulnis. O Vytautas Plunksnis, „Invaldos“ strateginis analitikas, priduria, kad „Invaldai“, kaip ir bet kuriai kitai įmonei, nenaudinga atsikratyti visų skolų, nes taip nukentėtų efektyvumas (skolintas kapitalas paprastai būna pigesnis nei akcinis kapitalas).
„Kai kuriuos sandorius, kurie gerokai mažina skolą, atliekame ir NT sektoriuje. Pranešėme apie pastato pardavimą Savanorių prospekte, taip pat, nors kainos gerokai sumažėjusios, parduodami butai, namai, – aiškina p. Šulnis. – Be to, dalis objektų yra srautiniai – mūsų NT kuria pinigų srautus, o jie eina paskoloms dengti.“
Ponas Šulnis pabrėžia, kad dėl to laipsniškai paskolų portfelis mažėja, naujų paskolų imti nenumatoma, o kiek sėkmingas toks kelias bus – paaiškės po kelerių metų.
„Po III ketv. „Invaldos“ grupės balanse buvo apie 406 mln. Lt trumpalaikių finansinių įsipareigojimų, o investicinio turto, daugiausia NT, paskutinį kartą pervertinto 2007 m. pabaigoje, – apie 414 mln. Lt, – tikina p. Skeivys. – Pervertinus turtą 2008 m., 20–30% jo, o gal ir daugiau jo vertės gali būti nurašyta dėl kritusių rinkos kainų. Tad trumpalaikiai įsipareigojimai, kurie daugiausia, spėju, yra susiję su investiciniu turtu, šį turtą viršija gana stipriai – tai tikrai kelia nerimą.“
Pasak p. Skeivio, „Invalda“ pernykščio rugsėjo pabaigoje turėjo maždaug 1,129 mlrd. Lt buhalterinio turto, o po IV ketv. NT pervertinimo jis bus keliais šimtais milijonų litų mažesnis, nesieks 1 mlrd. Lt. Dar keliais šimtais milijonų litų turtas, anot jo, gali mažėti atidavus paskolas.

Pertvarko verslą
„Nesitikime greito atšilimo ir teigiamų pokyčių rinkoje, todėl verslą dėliojame ir organizuojame taip, kad būtų veiksnus ir teiktų pinigų srautus net krizei užsitęsus. Dauguma mūsų verslų jau dabar teikia pinigų srautus, uždirba, manome, kad padėtį pakeisti galime ir ten, kur patiriamas nuostolis, – aiškina p. Šulnis ir priduria, jog dėl to įmonėms bankrutuoti neketinama leisti, mat pirminė užduotis – jas pertvarkyti.
Pono Šulnio teigimu, nebuvo ketvirčio be didesnių ar mažesnių sandorių, todėl investuotojai naujų sandorių gali tikėtis ir ateityje. Paskutinis „Invaldos“ grupės sandoris – „Sanito“ per antrinę įmonę „Jelfa“ Lenkijoje už 10,9 mln. Lenkijos zlotų (apie 9,14 mln. Lt) nupirkta farmacijos produktų, tepalų gamintoja „Homeofarm“ Lenkijoje.
„Sunku tiksliai pasakyti, kas bus, tačiau, pažvelgus į įmonės inicijuotus veiksmus ir bendrą grupės padėtį, manau, kad yra didesnė nei 50% tikimybė, kad „Invalda“ iš susidariusios padėties išsikapstys, – teigia p. Skeivys. – Neaišku, koks įmonės pavidalas po krizės bus, kokius verslus pavyks parduoti ir kaip pavyks iš krizės išeiti. Tačiau vieną dalyką, ko gero, galima pasakyti labiau užtikrintai – NT sektoriaus dalis grupėje turėtų mažėti stipriai.“
VŽ jau rašė (2008 10 06), kad UAB „Invalda turto valdymas“ ir UAB „Invalda nekilnojamojo turto valdymas“ atleido apie trečdalį darbuotojų, dalis darbuotojų buvo atleisti ir iš investicinio banko „Finasta“ bei nekilnojamojo turto bendrovės „InReal“.

Prognozių nežada
„Rimtai svarstome, ar esame pasirengę paskelbti prognozę 2009 m. Tokia yra pasaulinė tendencija – bendrovės sunkiai apibrėžiamais laikais stengiasi susilaikyti nuo prognozių, – tvirtina p. Šulnis. – Tačiau paskutinę prognozę (30 mln. Lt konsoliduoto grynojo nuostolio už 2008 m., – VŽ), kuri pateikta prieš mėnesį, mes pakankamai pagrįstai įvertinome, nerandu motyvų, kodėl ji turėtų būti peržiūrėta.“
„Invaldos“ prezidento teigimu, 2008 m. grupėje pelningi buvo farmacijos, kelių tiesimo bei tiltų statybos sektoriai. Dėl GB akcijų pardavimo pelningai metus baigė ir baldų gamybos sektorius. O nuostolius nešė finansų sektorius, be to, po turto pervertinimo, tikėtina, nuostolingas bus NT sektorius.
„Žvelgiant į pavienias „Invaldos“ verslo dalis, labiau tikėčiausi neigiamo grupės rezultato 2009 m., tačiau „Invalda“ yra investicinė bendrovė, ir jos galutinį rezultatą prognozuoti itin sunku, – teigia Darius Slavinskas, „Swedbank“ finansų makleris. – Per metus įmonė gali įvykdyti ne vieną investicinį sprendimą, perleisti verslo dalį – tai gali iš esmės pakeisti įmonės finansinės ataskaitos fotografiją.“
Specialistas tikina, kad „Invaldos“ NT sektoriuje stabilumu pasižymi NT operatorių veikla, ji turėtų užtikrinti teigiamus pinigų srautus artimiausiais metais, tačiau toliau krentant NT kainoms, mažėjant likvidumui, gerokai didesnę neigiamą įtaką gali turėti investiciniai NT projektai. Srautai iš finansų sektoriaus įmonių, tikėtina, bus neigiami daugiausia dėl neseniai veiklą pradėjusio „Finastos“ banko – jis gali dar ne vienus metus teigiamų pinigų srautų neteikti.
„Gamybos ir paslaugų įmonės dėl itin sunkios padėties šalies ir pasaulio ekonomikoje bei finansų sistemoje artimiausius kelerius metus išgyvens sunkius laikus, tad sunkiai tikėtina, kad dirbs pelningai. Baldų gamyboje pelningos veiklos perspektyvų artimiausiu metu nematau, – aiškina p. Slavinskas. – Tikiu, kad pelningai dirbs kelių tiesimo ir tiltų statybos įmonės, jų rezultatai gali būti sėkmingiausi grupėje. Farmacijos įmonės gali išlikti pelningos, tačiau toliau smuksiantis vartojimas ir blogėjančios verslo sąlygos turės neigiamos įtakos „Sanito“ rezultatams.“

Akcijas – laikyti
„Gruodžio 9 d. „Invaldos“ analizėje nustatėme akcijų tikslinę kainą – 2,0 Lt, ir rekomendavome jas laikyti, akcijų rizika – didelė. Tai yra tikslinė 6 mėn. akcijų kaina, tačiau ne teisinga įmonės vertė – be jokių nuolaidų dėl padėties rinkoje, bendrų investuotojų sentimentų ir susivienijimo struktūros šios akcijos kainuoti turėtų 4–5 Lt, – teigia p. Skeivys. – Investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į įmonės skolas – pamačius, kad jos sėkmingai mažinamos, būtų tikrai teigiamas ženklas. Šiuo metu pirkti jos akcijas yra labai rizikinga.“
O „Swedbank“ atstovas mano, kad „Invaldos“, kaip ir daugelio kitų bendrovių, akcijos yra nuvertintos per daug. To priežastys – investuotojų baimės bei neapibrėžtumas, ar bendrovė sugebės atsilaikyti šios itin rimtos krizės sąlygomis.
„NT ir finansinės veiklos verslo dalys yra būtent tos, kurios labiausiai kenčia šiuo metu ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasauliniu mastu, todėl jos labiausiai ir gąsdina investuotojus“, – tikina p. Slavinskas.
„Invaldos“ akcijos nuo 2008 m. pradžios, kai jų vertė Vilniaus biržoje siekė 17,15 Lt, atpigo 88,92% ir vakar kainavo 1,90 Lt. „Invaldos“ kapitalizacija lyginamuoju laikotarpiu sumenko nuo 730,1 mln. Lt iki 80,88 mln. Lt. Tiesa, nuo pernai pasiektų žemumų (1,03 Lt) „Invaldos“ akcijos „atsigriebė“ jau 84,47%. Pasak p. Skeivio, įmonei susitvarkius, akcijos gali stipriai koreguotis aukštyn, mat dabar daug investuotojų mano, kad „Invaldos“ padėtis beviltiška. Tačiau išsikrapštyti įmanoma, tikina p. Skeivys. Dividendų, anot jo, kitus 3 m. iš „Invaldos“ nevertėtų tikėtis.
„Sunku pasakyti, kaip pasaulis atrodys pasibaigus krizei, tikiuosi, kad „Invalda“ sugebės prisitaikyti prie tų pokyčių ir užims deramą vietą. Mūsų veikla išskaidyta, dirbame nuo 1991 m. ir geresnių ar blogesnių laikų matėme įvairių, – teigia p. Šulnis. – Esame tam pačiam katile, kaip ir dauguma kitų panašaus pobūdžio bendrovių.“
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital