indenas | Žinutės

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 15:38:54

Uzsienieciams LR zeme yra tikslas, Lietuvos ukininkams priemone.
Nesutinku ir kaimyninių šalių patirtis tą įrodo. Apsisaugoti nuo "spekuliacinio smūgio" yra visai kitos priemonės negu protekcionizmas, be to, tas smūgis yra galimas tik dėl iškreiptų kainų tol, kol jos "sunormalės". "Spekuliaciniam smūgiui" pasirengti (ne vien jam, bet ir siekiant sudaryti galimybes "saviems" paimti Lietuvos žemės ūkį į "patikimas" rankas) valdžia ir "užsirezervavo" tokį ilgą "pereinamąjį laikotarpį". Bet valdantiesiems vėl bus kaip tam tingiam studentui, kuriam "vienos nakties pritrūko": spekuliantų smūgis vistiek bus triuškinantis, nors ir šimto metų pereinamąjį laikotarpį būtų išsireikalavę:D

Niekam nepaslaptis, jog AVG didziausius pelnus uzdirbdavo popieriuje ir tuoj pat juos uzstatydavo, kad galetu isigyti papildomo turto. Visa ZIA valda yra tuo paremta. Spekuliantu kalba tai paprasciausi Repai.
Taciau tai veikia tik ekonominio pakilimo metu ir tik dar labiau atitolina turto kainas nuo realios vertes.
Sutinku, bet taip darė dauguma naujų/augančių įmonių. Jeigu ekonominis nuosmukis užsitęs keletą metų ir bus labai gilus, beveik visos jos bankrutuos.

Jei skolos nebus atskirtos nuo turto, tai ne tik AVG, bet ir visai ZIA valdai bus bankrotas su trenksmu. Na, o jei atskirs (tuo net neabejoju). Drakonas zuvo... slove drakonui:)
Tokio "atskyrimo" nebus - dorieji konservatoriai valdžioje ir sąžiningi vietos ūkininkai neleis.
Labai norint, galima laikyti ir pajuokavimu;)

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 14:23:28

Kuo tau neįtinka vietiniai ūkininkai ier bendrovės.Vienintelė problema, kad trūksta ŽEMĖS.
Visiškai nieko neturiu prieš Lietuvos ūkininkus. Tik jų - stiprių - yra per mažai, jų kapitalas per mažas ir jie valdžių įpratinti "papigiai" daug ką "gauti".
O jeigu "trūksta" žemės, normalios rinkos sąlygomis turi kilti jos kainos, kol neliks to "trūkumo".
Bet kuomet valstybėje yra žemės rinkos iškraipymai ir - nepabijokim to žodžio - protekcionizmas žemės ūkyje, tai tą ir turime. Potencialių pardavėjų yra užtektinai, bet potencialūs pirkėjai negali/nenori mokėti pardavėjų prašomos kainos.

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 14:02:45

Mano minetuose rajonuose yra sekmingai dirbanciu stambiu ukininku, kurie Ziemelio ir Ko zemes supirkimo laikais, sekmingai atsilaike ir siuo metu valdo tukstantcius ha. Galite net neabejoti, kad jie tikrai nepraleis progos isigyti AVG zemes. Reikia tik truputi kantrybes.
Labai gerai, jeigu nupirks. Laimei, dabar valdžioje dešinieji ir galbūt jie neleis tos žemės Žiemeliui ir Co kaip nors "paslėpti". Socdemų-valstiečių laikais tie ūkininkai neturėtų jokių šansų ne tik per aukcioną pusvelčiui, bet ir iš viso nupirkti.
Bet keli (ar keliolika, net keliasdešimt) stambūs Lietuvos ūkininkai žemės ūkio paskirties žemės rinkos ir pačio žemės ūkio neišjudins. Reikalingas stambus užsienio kapitalas - toks, koks jau baigia užkariauti Rusijos bei Ukrainos žemės ūkį.

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 13:32:04

Nupirksim ir mes tą žemelę nereikia nei užsieniečių:D
Nupirkti tai nupirktumėt, bet už tokias "kainas" sveiki žmonės parduoti nenori:)
Be to, nupirkti tokį kaip Žiemelio "ūkį" (tiksliau, jo skolas) reikia rimtesnių pinigų, nei gabalui žemės ožkų paganymui:D

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 13:11:02

Jeigu mūsų valdžia bent minimaliai protautų, vietoj to, kad darytų "naktinius mokesčių perversmus" ir negailestingai rėžtų algas ubagams, ji galėtų žemės ūkio paskirties žemės pardavimo užsieniečiams apribojimus panaikinti ne nuo 2011.05.01, bet nuo 2009.05.01 arba, blogiausiu atveju, nuo 2010.01.01.
Suprantama, dabar kas nori iš užsieniečių tuos draudimus apeina, bet visada geriau procesą padaryti skaidrų ir intensyvesnį. Tai padėtų jau dabar, sunkmečiu, pritraukti papildomų investicijų į žemės ūkį, išjudintų žemės rinką, kilstelėtų dirbamos žemės kainas, o tokiems "ūkininkams" kaip Žiemelis ar Karbauskiai - už normalesnę kainą leistų atsikratyti verslų, kuriems jie nei kvalifikacijos, nei kapitalo, nei sugebėjimų neturi...

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-22 21:17:23

Indene, prasau imesk man i privata ta vertinga istrintaji postuka.
Moderatoriui - issitrinsiu sulaukes ats.
Deja, bet Michailas Bulgakovas klydo - rankraščiai dar ir kaip dega...
Синим пламенем...........

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-22 20:54:47

ponas Dani, jeigu kada nors gyvenime rimtai susirgsiu ir sutiksiu tokių pasišventėlių daktarų kaip Tamsta sakai, tikrai karštai pasimelsiu už Tamstos sveikatą.
Deja, bet kol kas keli "ambulatoriški" susidūrimai gyvenime su gydytojais suformavo absoliučiai priešingą nuomonę:) Gal tik rimtai susirgus (tfu, tfu, tfu) ji pasikeistų?!
Apie mokytojas ir net dėstytojus, kuriuos man, mokiniui, tekdavo "konsultuoti", net nekalbu..........

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-22 20:37:14

Indėne, geriau nebūtum trynęs savo paskutinės žinutės. Joje buvo tikrai daug tiesos, nors ir labai karčios...
Žinau, pons Švytury. Tai buvo geriausias mano postas (mano nekuklia nuomone:)) per pastarąjį pusmetį spekuliantuose... Deja, bet trys minusai per 10 sekundžių privertė mane tai padaryti.
Tuštybė, t.y. baimė akimirksniu gauti šimtą minusų už vieną žinutę, nugalėjo;)

P.S. Jeigu man asmeniškai ir dvasiškai ji būtų buvusi itin svarbi, nebūčiau trynęs... O dabar tik eilinį kartą įsitikinau (ką ir taip seniausiai žinojau), kad žmonės fiziologiškai nepakenčia į galvą netelpančių dalykų..........................

JAV pulsas 13080 Rinkos Pulsas 2009-03-21 15:22:28

Indėne, turėjau ant omens, kad vis daugiau chebros išeina iš OMXB. Jau vien pagal sp.lt forumą matosi, kad vis daugiau ir daugiau metasi iš OMXB į JAV. :)
Na bet niekas nežino kiek ateina naujų žaidėjų į OMXB... :dozingoff
Supratau puikiausiai, gedzilla. Viską matau. Bet JAV IMHO sunkiau spekuliuoti: tas pats, kas futbolo žaidėjas iš trečiosios lygos komandos iškart pereitų į pirmaujančią aukščiausios lygos komandą:)
Be to, OMXB akcijos dėl biržos mažo likvidumo bet kada ir staigiai gali pakilti bent dvigubai, jeigu kokiam nors stambesniam investoriui(-iams) pasivaidens, kad krizė jau ir čia pasiekė dugną....taigi nereikia lia lia;)
Sėkmės visiems, toliau laikysiu už jus kumščius, kad po spekuliacijų JAV liktų pinigų bent grįžimui į OMXB. Laimei, čia investuojamo kapitalo minimumų nėra;)

Šiaip įdomu būtų sužinot, pagal ką tau atrodo, kad JAV jau atsigauna ar artimiausiu metu atsigaus?
Niekas man nesirodo, todėl dar ir nesižegnoju:) Tai ne aš jums, o jūs man (tiksliau, rinka) pasakysit apie atsigavimo pradžią;)

JAV pulsas 13080 Rinkos Pulsas 2009-03-21 15:03:06

Deivi, pirmiausia tai buvo ironija. Antra, kur kas kiša ar nekiša kapitalą, tai tik jo reikalas. Trečia, nereikia spjaudyti į šulinį, iš kurio ką tik godžiai gėrėt ir kad tik netektų vėl iš jo gerti (pabelskit triskart į medį).
Тише едешь, дальше будешь;)
O šiaip nieko prieš Ameriką neturiu. Turėčiau daugiau laiko, irgi persimesčiau
ten bent kokius 10 kUSD (kiek "negaila" prarasti:)) sudeginimui:D Labai jau patinka tenykštė dinamika. Be to, laikantis tezės, jog pirmiausia atsigaus(jau atsigauna?) JAV ekonomika, nori nenori naują ilgalaikio investavimo "ciklą" būtent nuo ten gali tekti pradėti...ne šiaip sau aš pirmiausia ją dabar kuo atidžiausiai stebiu;)
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital