indenas | Žinutės

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-31 20:23:49

O Jūs girdėjot, kaip smuktų užsienio investuotojų pasitikėjimas Lietuva, jei litą devalvuotų, arba kiek reikėtų prispausdint litų norint padengti paskolas paimtas eurais? :)
O kiek gali smukti tas pasitikėjimas, kuris jau ir taip artimas nuliui? Prisispausdinti litų, siekiant "padengti" savo eurines paskolas, gali tik valstybė! Eiliniam gi piliečiui (neduokdie, dar atleistam iš darbo) ir verslui tai reikš tik padidėjusias kainas ir (jeigu turi tokių) padidėjusias eurines paskolas, skaičiuojant uždirbamais (arba nebeuždirbamais:D) litais.

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-31 18:31:05

to G&G
Galėjai perskaityti mano postą ir iki galo prieš komentuodamas, nes dabar "polemizuodamas" su manimi bandai "įrodyti" tą patį, ką ir aš sakiau posto gale, tik kitais žodžiais:)

Baigiam šnekas "ne į temą", geriau tiksliai pasakykit kada litas bus devalvuotas;)

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-31 11:53:33

Siulyciau paskaityti gerb. A.Slioderio minciu apie laisve ir egoizma.
Stabdom tai stabdom, bet norėdamas pavaizduoti tokį visažinį intelektualą, turėtum žinoti, kad yra Arvydas Šliogeris, o ne A.Slioderis:) Bet gal tu čia apie Gerhardą Šrioderį:p
Be pykčio, tik nereikia tokios arogancijos;)

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-31 10:11:23

Valdzia yra tokia kaip ir visuomene, nes ji is visuomenes. Valdzia atspindi visuomenes daugumos nuomone ir intelekto lygi.
Kyla klausimas - o kodėl valdžia turi atspindėti nepastovią ir neretai žemiausiais instinktais grįstą visuomenės nuomonę bei dažniausiai itin žemą vidutinį intelekto lygį?!.. Ar ne geriau susirinkti didžiausiems valstybės protams ir išrinkti "gerą" valdžią? Arba vienam genijui-diktatoriui tironiškai valdyti tą kvailą ir besiblaškančią nusususių avių(;)) bandą, vadinamą visuomene?.. O juk per amžius tik taip ir buvo!
Atsakymas paprastas: dėl dabartinio gyvenimo dinamiškumo reikia savireguliuojančios politinės sistemos, atspindinčios kuo platesnę visuomenės sluoksnių interesų įvairovę ir jos begalinį kitimą ... vietoje. Paprasčiau tariant, demokratija yra tokia sistema, kuri daugumai kvailių (bet intuityviai suvokiančių savo momentinius interesus) leidžia daryti klaidas, jas taisyti, vėl daryti naujas bei kartoti tas pačias ir taip pasaka be galo...................................

P.S. Jeigu kas nesuprato, čia buvo ir apie lito devalvavimą;)

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-31 09:46:45

Manau po Grybauskaitės išrinkimo Prezidente, jos reitingai smigs žemyn greičiau, nei Valinsko. Bet tegul liaudis nors kelis mėnesius pagyvena viltyje :)
Gali būti (nebūtinai bus) ir kiek kitaip. Kuo dabar blogiau, tuo D.Grybauskaitei geriau - atrodo kaip vienintelė šalies gelbėtoja. O kai(jei:)) ją išrinks, ji jau sakys ir kad saikinga lito devalvacija ne toks jau baubas, netgi visai naudingas ekonomikai ir neišvengiamas dėl kaimynų elgesio dalykas, ir kad TVF-o pigūs pinigai labai Lietuvai naudingi, o TVF-o keliamos sąlygos tikrai ne baisesnės, negu buvusios(!) A.Kubiliaus Vyriausybės.................


Ne į temą, bet nesusilaikiau:
Zilvinas3 :
"kokia valdzia tokia ir visuomene"
Pagal tave išeitų, kad ne visuomenė išsirenka valdžią iš savo tarpo, o atvirkščiai:)

Giliau pakapsčius, būna ir atvirkščiai;)

UKB1L - "Ūkio bankas" 11342 Akcijų birža 2009-03-27 09:30:55

"Lietuva turėtų pasekti Latvijos pavyzdžiu ir kreiptis paskolos į Tarptautinį valiutos fondą, tvirtina Oliveris Weeksas, finansinių paslaugų bendrovės „Morgan Stanley“ ekonomistas, kurį cituoja Bloomberg naujienų agentūra."
http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID=5675f513-176a-4e87-9f7d-8c2b7c6dfb1c
Manau, kad si ideja yra visiskai teisinga. Jei jau negalime sau leisti devalvuoti valiutos, tai vietoj to, kad zlugdytume savo versla, bent pasisikolinkime "pigiu" pinigu biudzeto skylems uzkamsyti.
Toks finansavimas labai palengvintu isores skolinimosi kaina, nes reitingu agenturos padidintu arba bent "stabilizuotu" Lietuvos skolinimosi reitinga.
Toks zingsnis teigiamai paveiktu Lietuvos banku padeti bei akciju kainas rinkoje.
Spekuliantas
2009-01-08 17:22 GMT+02 valandos
/dev/null :
Na taip, geriau kai šalis kas antra diena minima Bloomberg, CNBC su raktiniais žodžiais "IMF, Latvia" . Tai iš karto visus skatina investuoti toje šalyje, sakyčiau šalį net užplūsta investicijos.
Visas situacijos pikantiškumas tame, kad 90% paviršutiniškų "investuotojų" neskiria Latvia nuo Lithuania, todėl jiems "varymas" ant Latvia tas pats kas ir ant Lithuania. Likusieji 10% investuotojų tikrai žiūrės į esminius makroekonominius rodiklius ir pigių deficitinių pinigų specialus neėmimas "iš unoro" jiems atrodys tik kaip minusas.
Visiškai sutinku su naujoku123, kad viskas priklauso nuo to, kaip efektyviai ta paskola būtų panaudojama. Jeigu, kaip visada, tuos pinigus išvogsim, iššvaistysim ir pravalgysim - tada jų tikrai nereikia.
Juokingiausia (ir realiausia) bus, kai "begėdė" Latvija jau ims kapstytis iš duobės, o "išdidi" Lietuva susivarys į tokį ragą, kai jau nei paskolos, nei devalvacijos nebepadės...........

Tai kada aš tai sakiau??? Jau nusibodo kas keli mėnesiai apie daug
ką kartoti: "O ką aš sakiau!":D:D
P.S. Nepriimkit kaip nekuklumą;)

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 16:33:52

Šiuo momentu nuo 4500-6000Lt.Šakių
Labai pigu, ir dar Suvalkijoje. Todėl nieko stebėtino, kad žemės "trūksta", nes:
1)reikia labai pigiai;
2)reikia konkrečioje vietoje;
3)reikia surasti paskolų ir kitokių bėdų prispaustų miestiečių toje vietoje.

P.S. Gal ir gerai - nėra ko ant sofos gulint ūkininkauti:)
Iki 2011.05.01, kol oficialiai ateis užsieniečiai, ir susipirksit viską, nes vargetų, priverstų parduoti, tik daugės... O tada patys užsieniečiams parduosit, tik keliskart brangiau(joke).

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 16:23:20

po_biski, po kiek moki už hektarą vargdieniams ir kokiame rajone?
P.S. Nebijok, ne "špikas":)

Žilvinai, tie žemės ūkio klausimai nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo iki dabar jau taip politizuoti, kad aš tikrai jų daugiau "neišp...olitizuosiu":)

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 16:14:44

Nematau sau naudos, kad įsileisim(oficialiai)užsieniečius.Visi žinom, kad jie jau čia senai:D
Nauda milžiniška: spekuliantai ir "sofos ūkininkai" praras akstiną kažko (didesnių kainų už savo žemes) laukti, žemė ir kitos gamybos priemonės greičiau (tegu ir perėjusi per spekuliantų rankas - bet tai neišvengiama, jau sakiau) pateks į "geras" rankas, atsigaus ir "išsilaisvins" dirbamos žemės rinka, sustiprės konkurencija, suklestės visas Lietuvos žemės ūkis.

AVG1L - "Agrowill Group" 689 Akcijų birža 2009-03-24 16:02:21

ponas ūkininke, tai kokios problemos? Prispauskit "minties galiūnus" Seime, įsileiskit anksčiau laiko užsieniečius ūkininkus ir draugiškai, vieni kitiems padėdami, dirbkit.
O spekuliantai, įskaitant visokius žiemelius ir karbauskius, parduos jums už visiems priimtiną kainą savo "prichvatizuotas" žemes bei kitus užsigrobtus turtus ir galės užsiimti kitu verslu, pavyzdžiui aviacijos:D
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital