G&G | Žinutės

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-03-31 06:31:44

Kur emigruos? Kad visur ta pati krizė. Teko kalbėt su draugais UK, tai tikrai ne pyragai jiems ten. Tai ką ten veikt naujiems emigrantams nelabai įsivaizduoju. Dar + įsijungs patriotizmas ir savi žmonės turėtų pirmi gauti darbus. Galbūt Skandinavijoj kažkiek geriau dar.
Tai ir be UK yra kur važiuoti: Skandinavija, Vokietija, Beniliuksas, Danija, Kanada, Australija, N. Zelandija, arabijos šalys, JAV (vis dar įmanoma) ir kt.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-03-30 22:42:02

... be to bedarbiu skaicius padides iki 13,5 o kitais metais iki 15,4.
Dėl bedarbių nebūčiau toks užtikrintas. Manau l. didelės bedarbystės LT nebus, bet tikrai ne mūsų valstybės dėka, tiesiog daugelis emigruos.

Live call 3453 Forex 2009-03-30 22:33:18

padvigubinu pozicija :D, muskim begancius :D
algsim, o Jūsų SL toli stovi nuo atidarytų pozicijų?

:D

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-03-30 22:29:20

/dev/null :
Manau, kad jei zlotas vėl pakils bent iki 0.9zl/Lt, tai niekas į Lenkiją ir nebevažiuos.
Prisiminiau, kaip prieš mėnesį tikėjomės kad zlotas pradės kilti. Nuo to laiko vis pasižiūriu kursą. Deja, nė velnio jis nepakilo, taip ir svyruoja tarp 0.7 ir 0.8 LTL:
http://www.lb.lt/exchange/history.asp?Lang=L&Cid=PLN&Y=2009&M=3&D=31&id=12287&ord=1&dir=ASC


Kiek teko girdėti, jau patys lenkai su savo kalbomis (FIN. MIN. ir etc.) jį bando laikyti žemai. Lenkijos pasienių zonos dabar klęsti lietuvių, baltarusų, slovakų, čekų bei vokiečių ir aišku, žemo valiutos kurso dėka.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-03-29 20:54:19

...O dabar, kai tuose mietuose bedarbyste auga kaip ant mieliu pamatysime dar netokiu kainu, bet kas is to kad tie butai nereikalingi ten visai. Ten butai iki siol parduodami pigiau nei kainuotu juos pastatyt.
Jo. Vilnius, Kaunas, Klaipėda - miestai kuriems negalioja jokie ekonomikos dėsniai...
Nemažai pažystamų, daugiau ar mažiau, yra susiję su statybomis Vilniuje, visi kolkas vegetuoja tik iš inercijos (sukauptų pelnų ir etc. dėka). Todėl džiaugtis, kad bedarbystė auga kaip ant mielių tik Alytuje ir kituose mažuose miestuose, nematau pagrindo, nes jei statybų sektorius greitu metu neatsigaus (arba neatsiras alternatyvų jam - pvz. IAE statyba), nemanau, kad bus kam pirkti tuos butus ir čia Vilniuje, ypač tada, kai dauguma gryž į provinciją ar emigruos.
Ekonomiškai stiprios valstybės pagrindas yra vidurinis gyventojų sluoksnis, įdomu kiek tokių liks po 40 m., kai bus baigtos gražinti dauguma paskolų skandinavams.
Ir šiaip - manau, kad šis statybų "biznis" nieko gero LT neatnešė (perskirstė gautas paskolas, vieni tapo turtingi, kiti ars 40m.). Manau svarbiausia žmogui yra turėti namus (namas=pigus žemės sklypas + be jokių projektų tvarkomos statybos, kaip Švedijoje ar Danijoje berods), tada jis bandys čia (LT) suktis, o jei ir emigruos tai atsiųsti iš ten pinigai nebus amžiams sukišti į "aukso vertės" betono gabalus kartonkėse, bus remiamos kitos verslo sritys ir t.t., bei didesnė tikimybė, kad žmogus gryž į šiuos namus, kels LT ekonomiką ir t.t..
Įdomu, jei dabar didžiąją dalį pinigų išmestų į statybas (paskolos, emigrantai, ES parama), investuotų į gamyklų statymą, telekomunikacijų ir IT plėtrą, būtų nusprendę iki 20xx atsisakyti naftos produktų (investicijos į atsinaujinačius E šaltinius), pastatę AE, E tiltus į Švediją, Lenkiją...
Ar negyventume dabar kitaip?

Grįžtam į komunizmą 94 Bendri klausimai 2009-03-20 07:56:32

to G&G

vargu ar sugalvos :) visumoj tai blogis kad pinigai kaupiasi į kruveles, tai reiškia kad juos pastoviai reikia spausdinti kad pas didžiąją masę žmonių jų būtų bent tiek kad jie galėtų pragyventi. O turtingi ir toliau turtėja o kiti ir toliau priklausomi nuo staklių. Bet kaip bebūtų kainas diktuoja realiai rinkoje cirkuliuojantys pinigai o ne nejudančios kruvelės.
Būtent.

Grįžtam į komunizmą 94 Bendri klausimai 2009-03-20 07:32:48

jei ką tai pinigai jau seniai niekuo nepadengti apart garbės žodžio ir pasitikėjimo. Pinigų rinkoje gali būti daug arba mažai, daugėti arba mažėti ir pan. Bet apie jokį padengimą šnekėti neverta, jo tiesiog nėra.
Tai gal tada netoks jau ir blogas toks atvejis, kai 90% pasaulio pinigų valdo 10% žmonių? Jie staiga nesugalvos, kaip juos visus vienu užėjimu išleisti?

Grįžtam į komunizmą 94 Bendri klausimai 2009-03-20 06:49:57

iš šono žiūrint :

PASAKYTI NORĖJAU: VISŲ GLOBALIŲ FINANSINIŲ KRIZIŲ PRIEŽASTIS- NIEKUO NEPADENGTI PINIGAI RINKOSE IR JIE ATSIRANDA DĖL VYRIAUSYBIŲ VEIKLOS ....
Tai pas mus Lietuvoje krizė niekada neįvyks, nes mūsų pinigai dengti užsienio valiuta ir auksu, tai gal gryžtam prie aukso standarto ir pasaulyje nebebus krizių?:)

Valstybės kišimasis į rinką tiek per valstybinę nuosavybę, tiek per įstatymus, kurie suteikia išskirtines sąlygas verslo grupėms, ar riboja rinkos dalyvių pasirinkimą - ilgu laikotarpiu yra vystymosi stabdys ir blogina didžiosios dalies gyventojų finansinę padėtį.
Chm, o tai gal padarom visiškai laukinį kapitalizmą? Naikinam antimonopolinius įstatymus - tiesiog leidžiam tiems, kas turi turi daugiau pinigų diktuoti sąlygas rinkoje? Kažkoks valstybinis reguliavimas privalo būti! Pažiūrėkim į statybų sektorių, valstybei pvz. gal būtų užtekę tik NT mokestį laiku įvest, gal GPM susigražinimą anksčiau panaikint, ir statybos galbūt ir dabar būtų tebevykę vietoj to, kad dabar visi bankrutuoja. Jei čia visi verkia dėl ankainių ir reguliavimo. Tai kodėl pvz. švedai atvažiavę į svečius LT niekaip negalėjo suprasti, iš kur LT tiek naujų auto (Vilniuj). Sakė, gal čia pas jus mafija taip klęsti? Matyt jie vargšai nežino,kad LT, ypač NT sektoriuje buvo galima dirbti su 200% maržom :D

paskutiniu metu girdite pasakas "apie laukinio kapitalizmo blogybės" , vyriausybės tais pačiais oriniais pinigais apmoka propagandą, nes negali patys sakyti - mes kalti , oriniais pinigais sužlugdėme rinkas .Tuo labiau, kad kuo toliau , tuo daugiau nuosavybės pereina į vyriausybių rankas - tikriausiai negirdėjote kaip efektyviai toks turtas valdomas ir kokias korupcines galimybes suteikia ???
Gal jau per daug filmukų Zeitgeist ir pan. žiūrit?

Grįžtam į komunizmą 94 Bendri klausimai 2009-03-19 22:41:42

iš šono žiūrint :

tai jūs manot, kad pirma bankai pasinaudoja vyriausybių nustatytais finansiniais instrumentais , o vėliau vyriausybės "atspausdina" pinigus??- aš tai visada maniau, kad pinigai spausdinami vyriausybės skoloms sumažinti ir jų išlaidavimo galimybėms padidinti -

Chm gal aš kažką praleidau? Nejaugi buvau šiam forume užsiminęs, kad pastarasis variantas ekonomikoje nenaudojamas (Vokietija, po I pasaulinio ir kt.)?? Gal galit pacituoti?
O ką daryt tuo atveju jei mano biudžetas proficitinis, galiu dėl to sau leist ir paišlaidaut, tik va bėda - laisvoji rinka (bankai) daug negalvodama 40 metų į priekį visiems gyventojams "orinių" pinigų, paskolų pavidalu prigamino, bet krizė, visi pinigus kojinėse laiko, rinkoje jų ima trūkti, nes visi vienas kitam skolingi ir dar su 10% met. palūkanom, o iš kur tų pinigų imt dar ir palūkanoms sumokėti? - neduokdie pradėsiu juos spausdint - tada ateis pasaulinė krizė. Baisu.
O Jūs pvz. kaip galvojate, jei infliacija (normali, ne tokia kaip Zimbabvėje) - ekonomikos variklis, o pinigai visąlaik nuvertėja - ar nereikėtų kartas nuo karto jų papildomai prispausdint?O jeigu jų nespausdint iš ko minėtasias palūkanas mokėt - tik iš eksporto užsienio valiuta? O jei importas pas mane didesnis nei eksportas? Skolintis iš TVF + naujos palūkanos?


o bankai turėdami litą paskolina devynis( nes tai reguliavimo įstatymais leista), kad sumažinti nuostolius dėl pinigų nuvertėjimo, kuris atsiranda po "spausdinimo " proceso.
Aha, čia jaučiu Lietuvos modelis, viskas aišku, taip išeina, kad LT arba nebuvo multiplikacijos (nors ji buvo), arba, nors pas mus ir galioja valiutų valdybos modelis, mes vistiek slapčia nuo ES spausdinam litus kurie pastoviai nuvertėja? Beje į palūkanas nuvertėjimas neįskaičiuojamas - tik pelnas, bet kam tada dar banko marža reikalinga?

dėl skolų apmokėjimo ; skolininkai turi bankrutuoti, jų aktyvus nupirks kiti už kelis % buvusios vertės ir pradės naują pinigų generavimo ciklą, tik su žymiai mažesnėmis sąnaudomis, tie kas paskolino arba bankrutuos ir procesas pasikartos, arba išliks ir išmoks paskolas suteikti realiems pinigų srautą generuojantiems verslams, o ne burbuliniams aktyvams.
"Skolininkai turi bankrutuoti" - kiek Jūsų nuomone LT yra įmonių, kurios niekam nieko neskolingos? Kurios nesiskolino pinigų ir neinvestavo į naujas technologijas, į konkurencingumo didinimą, į plėtrą. Visa VP centrus statė iš skolintų - tegul bankrutuoja tos visos įmonės? Nesamonė.
"tie kas paskolino arba bankrutuos arba..." - taip, kvailiai JAV valdo, neleido prisidirbusiems, laisvos rinkos bankams bankrutuoti, na ir kas, kad pasitikėjimas finansų sistema kartu visa ekonomika būtų sugriuvęs :]


dėl bankų rezervų - aš manau, kad jie turėtų būti banko savininkų nustatomi( turi per mažus-neramumai rinkose-bankrotas, turi per didelius-neuždirbtos pajamos....)
Tai centrinis bankas išvis nereikalingas? O kaip galvojat jei LT dabar yra berods min. 6% rezervas - o dauguma bankų tik tiek ir laiko, jei jo nebūtų nustatęs CB, tai kiek ta Jūsų laisva rinka (bankų savininkai) būtų jį dar mažinę, iki 0,001%? O kokie gali būti Jūsų minimi neramumai rinkoje - jei nėra reguliavimo, nieks nieko nežino, neklausinėja, tik imu vieną dieną ir užsilenkiu (kaip Sekundė). Arba pridalinu blogų paskolų, o paskui reikalauju, kad valstybė mane nupirktų?
Gal naikinam CB, vistiek Šarkinas nieko gero neveikia, o bankai tegul pagal laisvą rinką tvarkosi, bet poto kai jų vadovai išsimokės sau milijardus litų premijų, mes, mokečių mokėtojai nupirksim ir juos ir jų blogas skolas.Ok?


korupcija skaičiuojama ne maksimalia suma, o santykiu su kažkuo tai...šiuo klausimu nieko neaiškinsiu ir nediskutuosiu.
Aš ir nesakau, kad korupcija skaičiuojama maksimalia suma. Tik sakau, kad ji ten ne ką mažesnė, bei sumos daug didesnės vaikščioja.

O. Dėkui Newbie.

Grįžtam į komunizmą 94 Bendri klausimai 2009-03-19 12:55:05

iš šono žiūrint :

Chebra , kas mastot kaip G&G varykit iš čia arba sėskit prie vadovėlių.Nereguliuojamas kapitalizmas neturi jokio ryšio su niekuo nepamatuota vyriausybių pinigų spausdinimo karštine , kas ir yra pasaulinės krizės sukėlėjas , beje, jau antrą kartą pasaulinėje istorijoje .Ir kaip visada kaltieji aiškina - mes nekalti, kalta aplinka (laukinis kapitalizmas) . Jau tikriausiai nebetikite pasakomis apie Senelį Šaltį , bet kodėl tikite pasakomis apie Laukinį Kapitalizmą???

Nojus labai gerai nurodė nereguliuojamos rinkos pavyzdį ir privalumą .Dar reikėtų pridėti , kad Lenkijoje pigiau ir dėl kitų priežasčių : mažiau varžoma rinka, daugiau konkurencijos, pati rinka didesnė ir dėl to mažesnės pridėtinės išlaidos , mažesnė korupcija ......


"nepamatuota vyriausybių pinigų spausdinimo karštine, kas ir yra pasaulinės krizės sukėlėjas" :)
Gerbiamasis, paaiškinkint man neišmanančiam, kaip reikėtų pvz. padengti skolas ir iš kur paimti pinigų, jų nespausdinant, jei jie buvo virtualiai išdalinti bankų (laisva rinka), multiplikacijos būdu santykiu 1 (realus pinigas): 9 (multiplikuoti)? Beje gal Jūsų manymu reikėtų ir bankų privalomuosius rezervus padaryt, ypač dabar 90-100%? O gal išvis tuos rezervus panaikint, kam jie šiaip reikalingi? Tegul būna laisva rinka be valstybinio reguliavimo?
O apie mažesnę korupciją Lenkijoje - nežinau iš kur ištraukėt, tik sumos ten aišku įspūdingos.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital