Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

EURas: ar Lietuvai jo reik ?

ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

Pagarba Parlament, nes vienaip ar kitaip jo ivertinimas matematiskai yra teisingas ir dargi yra palyginamas su LR Zemes Ukio Ministerijos vertinimu;
anyway remtis i 1989 manau yra nekorektiska; tai adekvatu tai paciai 'pravdai', kiek metalo ir elektros yra pagaminama lyginant su 1917

imho reikia remtis siandiena, ir tokiais realiais dydziais kaip GDP - per capita ir REAL GDP GROWTH

tai ir parodo, kur mes esame ir kur planuojame buti; ir pamirskime ta postsovietine era

pakaknka paziureti nors ir i tokius saltinius, ir pamatysime, kad ne taip jau viskas ir pilka;

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2004rank.html

http://www.eastcapital.com/index.php?mid=95&lang=en&id=131

258-gdp.zip

po 15m ... pavysime slovenus ...
o turkai tik po 10 bus ten, kur mes siandien ...

aisku visa tai tik skaiciai ir prielaidos, bet vis konkretesni ozingoff
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Valkata
Rašyti privačią žinutę

84 žinutės

Parlament, kalbate apie BVP remdamasis Kultūros ir Žemės ūkio min. leidiniais? Originalu.
Lyginti BVP patarčiau remtis Statistikos dep. skelbiamais duomenimis. O jei tokių nėra - reiškiasi jie nėra prasmingi, nėra metodologiškai palyginami.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

2 Valkata:

visiskai sutinku su Jusu pastebejimu ir kritika. Cia yra tyrimo trukumas. Remiausi Kulturos ministerijos ataskaita, nes jos minimas saltinis pasiekiamas Internete. As galeciau Jums nurodyti to pacio Statistikos Departamento prie LRV duomenis, taciau neigalioti civiliniai asmenys neturi prieigos prie sios istaigos elektroniniu duomenu baziu, senesniu nei 2000m., o gaves medziaga popieriniu formatu negaleciau Jums operatyviai irodyti to saltinio autentiskumo. Arba tai uztruktu.

Prisipazinsiu, ejau lengviausiu keliu. Taciau visos ministerijos savo ataskaitose ir kt. oficialioje viesinamoje informacijoje remiasi Statistikos Departamento duomenimis, tad sia prasme duomenu netikslumai - minimalus.

Tyrimu norejau irodyti, kad:
1. Tinkamai ir laiku vykdziusi reformas, Lietuva dabar galejo buti Slovenijos, Cekijos arba Portugalijos vietoje. Reformos velavo ~5m. lyginant su slovenais, 2-3 metus lyginant su estais. To atsilikimo negalime iveikti iki siol. Daugeli pramones gigantu dar buvo galima isgelbeti (Kuro aparatura, Sigma, 777, Elfa ir t.t.). Laikmecio realijos, laukinis kapitalizmas ir greito pelno siekimas ir siandien kisa koja ir, manau, dar ilgai kis.
2. Nereiketu aklai pasitiketi ziniasklaida ir "rekordiniais" BVP
3. Neprotingos politines ambicijos ir siekiai visiems laikams nutraukti bet kokius ekonominius rysius su Rusija irgi padare savo - jei palaikytume su jais ekonominius rysius (t.y. 100% mums reikalingu zaliavu in, 20-30% produkcijos atgal i Rusija - out; Produkcijos likuti (70%) - parduodame Europoje), butume tiesiog puikiai pasinaudoje savo geopolitine padetimi. Arba mes neturime izvalgiu ekonomines politikos specu, arba norime alkanos laisves.
dreamcatcher
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės

1. del atsilikimo nuo Estijos sutinku, taciau jis nera toks didelis. O Slovenija ir Cekija buvo zymiai maziau sovietizuotos nei tarybu sajungos respublikos.
Del pramones gigantu gelbejimo - be komentaru... is kur toks isitikinimas? bandei gelbet koki versla?
2. Nu jo, kadangi Kuro aparatura Sigma ir Elfa nebegamina savo slamsto, reikia pripazinti kad musu BVP zymiai mazesnis nei galetu buti
3. labai jau abstrakciai surasei. nemanau kad dabar nevyksta zaliavu importas is Rusijos ir gaminiu eksportas i vakarus.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

1. Atsilikimas nuo Estijos ekonominiu ciklu prasme - 2 metai.
2. Kuro aparatura, Sigma, Elfa etc. buvo galima pertvarkyti pritraukus strategini uzsienio investuotoja. Buvo galima surasti ir kitu budu.
3. Vyksta zaliavu importas, taciau i uzsienio kapitalo valdomas bendroves. Pagrinde importuojamos energetines zaliavos i tiems patiems rusams priklausancias bendroves (MNF ir LDJ). Dar, jei neklystu, yra fosfato, kalio ir kitu medziagu importas i LFO. Situacija - panasi. LFO priklauso rusams. Kapitalas ir gerove Lietuva pasiekia tik per mokescius, o visi uzdirbti pelnai isvezami.

P.S. dreamcatcher - jei dar n desimtmeciu vis prisiminsime buvusias negeroves, sovietizacijas, tremimus ir t.t. - taip ir liksime praeitimi gyvenancia salimi. Isnaudokime savo zmogiskaji kapitala ir geografine padeti, kuri leistu mums gyventi ne ka prasciau uz suomius, svedus, danus ar anglus. Vimdo nuo tu kompleksu ir istoriniu paverkslenimu.
Valkata
Rašyti privačią žinutę

84 žinutės

Parlament, pasikartosiu, lyginat nelyginamus dalykus, net jei tai imate is ministeriju leidiniu, tai tik rodo ju nekompetencija. BVP galbut ir yra senesni nei 95, bet jie nera perskaiciuoti atgal taikant dabar taikoma metodologija - jie yra nepalyginami. jau nekalbant apie 89 yra tokia esa95 - metodologijos vadovas kaip skaiciuoti nacionalines saskaitas, ji naudoja es statistikos tarnybos. 95 reiskia 1995. va nuo tu metu duomenys yra harmonizuoti ir palyginami tiek istorinej perspektyvoj, tiek tarp saliu.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

2 Valkata:

Aciu uz sia informacija! Nezinojau sios aplinkybes.
dreamcatcher
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės


Isnaudokime savo zmogiskaji kapitala ir geografine padeti, kuri leistu mums gyventi ne ka prasciau uz suomius, svedus, danus ar anglus. Vimdo nuo tu kompleksu ir istoriniu paverkslenimu.


na, zinai, bent jau as tai neverkslenu, ypac del to ar mes (beje, kas tie mes?) gyvenam geriau/blogiau uz anglus ar cekus. cia tu man atrodo pasiilgsti mistinio 1989 metu BVP ir vilmos magnetofonu. sakyciau jei LT ekonomika varys taip ir toliau, man tinka. net jeigu kaip tu sakai "Kapitalas ir gerove Lietuva pasiekia tik per mokescius, o visi uzdirbti pelnai isvezami" tegul tik to pelno buna, man negaila
lomas
Rašyti privačią žinutę

42 žinutės
( +6 / -1 )

Nu tu bicas pavarai...

net jeigu kaip tu sakai "Kapitalas ir gerove Lietuva pasiekia tik per mokescius, o visi uzdirbti pelnai isvezami" tegul tik to pelno buna, man negaila
Kas del pelno buvimo tai viskas OK, bet isvezimas tai...
Sakysim taip - jei iseina neisvezt neaukojant nieko kito, reikia padaryti viska, kad jis neiskeliautu.
dreamcatcher
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės

kartais atrodo kad laisvos rinkos ekonomika ir globalizacija - vis dar baubas o tau lomai patiktu jei pvz rusija neleistu issiimti pinigu investuotu i ju akcijas, nes, tipo, pelno isvezimas yra neteisingas??? ir kaip manai ar Lietuvoje turetumem tiek uzsienio investuotoju jei jie nauda is buvimo Lietuvoje turetu pasiimti visokiais aplinkiniais keliais???
lomas
Rašyti privačią žinutę

42 žinutės
( +6 / -1 )

Nesupratai.
Mintis ne uzdrausti isvezti, o tyliai perpirkinet pelningai dirbancias...
Ir pradet nuo pelningiausiu. Jei suorganizuot kritine mase taip daranciu, LT gautu gera pliusa.
mozart
Rašyti privačią žinutę

115 žinutės
( +3 / -10 )

ka tik isejo duomenys kad lenkijos infliacija vietoj planuotos ppi 0.9% ,ppi 1.6%
gal kriteriju dar karta reikes perskaiciuoti
Mes sutikome priesa.Tas priesas esame mes patys.
kaimietis
Rašyti privačią žinutę

119 žinutės
( +8 / -4 )

beskaitydamas sia diskusija, priejau tokia isvada: didziausia blogybe lietuvoje - lietuviai. jeigu ir toliau geriausias lietuvio verslo planas bus darbas airijos statybose, tai ko noreti is lietuvos ekonomikos?
..daug kartu gailejausi del to, ka pasakiau, taciau ne karto del to, kad patylejau..
who
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės

Na, manau, kad zemej kasnors uzaugtu, ja reikia patresti. O musu lietuvelej labai dauk piktzoliu dar like. Airijoj matyt ta zemele derlingesne. Nors, kai sikniai valdzioj, kaip ir neblogai turetu trest. Bet nezinau, nezinau. Jei zmogus laimingas Airijoj tai ko jam sedet Lietuvoj. Man lietuviai, jega. Siaip dabar pagalvojau, kad visa gyvenima didziuojuos, kad esu lietuvis, hm.. keista
Gal todel ir nenoriu euro


tik asilas is keliones grysta asilu...
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Brangus Lietuviai, reikia dirbti ! Tada viskas bus gerai. Matai, kad negalime buti savarankiski, norime, kad kazkas turetu sakyti ka daryti. Tai nieko nebus.
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
who
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės

As dar truputi apie lobi danguje
Tuo mes katalikai nuo protestantu ir skiriames: mes kraunam loby danguje, o jie krauna lobi zemeje... todel jie ir turtingesni. cia as nebertinu musulmonu, jiems pasiseke.
kafka
kafka
Rašyti privačią žinutę

357 žinutės
( +29 / -3 )

Čia mano kukli nuomonė:
Viskas labai aišku - buvo projektas su tam tikrais reikalavimais. Lietuva jų iki galo neįvykdė ir tikslas nėra pasiektas. Projekto laikas išplečiamas iki 2008 m.
Aišku pikta, kai tiek mažai trūko ir basta. Man tai kažkodėl lenda asociacijos su krepšiniu. Keletą metų yra panašus vaizdelis Euro lygoje Bet ar to euro reikia Lietuvai?
Kainų baubas jau buvo čia pat ir jau norėjo suvalgyti gražią šalį
Mano kuklia nuomone jo reikia. LT maža šalis. Pinigėlius reikia spausdinti, o dar ir gerai apsaugoti vandens ženklais ir pan.. O jei mažai spausdinam biznio didelio nėra, kaip žinom iš verslo
taisyklių. Imkim kaip pvz. Angliją. Kaip manot koks kiekybinis skirtumas tarp blanknotų kiekio išleistų į rinką Anglijoje ir Lietuvoje? LT gyvena mažiau žmonių, litas nėra populiarus
tarp užsieniečių kaip valiuta. O dabar pagalvokim apie svarą... Taigi, jei LT ir uždirba iš senjoražo (skirtumas tarp išleistų pinigų sumos ir jų išleidimo išlaidų) tai labai gerai.
Kitas mano pastebėtas pliusas - valiutos keitimas. Turint litą, visada mokėsim už keitimo išlaidas. Ir verslui būtų lengviau ir keliauti pigiau.
Sutinku, kad yra baimė, kad kainos kils, kai bus įvestas euras. Sutinku - kainų šokis aukštyn, priveda prie infliacijos, kurią galima koreguoti (tik kažkodėl dabar nepavyko).
Bet Jūs man pasakykit nors vieną šalį, kurioje būtų mažos kainos, didelės algos ir aukštas pragyvenimo lygis? Aš dar tokios neradau. Taigi, kai kainos bus nerealiai aukštos
tada ir Lietuva geriau gyvens. Tai privaloma sąlyga geresniam gyvenimui.
www.investuotojas.eu
Taksistas
Taksistas
Rašyti privačią žinutę

565 žinutės
( +20 / -10 )

Euro priesininkai gasdina aukstom kainom
As uz aukstas kainas.
Aukstos kainos reiskia ir auksta darbo kaina.
Reiskia kad zmones gales uzdirbti daugiau.
Galu gale daugiau sutaupyti - atostogoms, hobiui, investavimui.

Priesingu keliu einant - kelias vedas i Kariotiskes ar Lapes - ten viskas pigu.

http://addurl.tel
akvara
akvara
Rašyti privačią žinutę

314 žinutės
( +65 / -19 )

Bet Jūs man pasakykit nors vieną šalį, kurioje būtų mažos kainos, didelės algos ir aukštas pragyvenimo lygis? Aš dar tokios neradau.
Amerika

Pabandyk išvardinti, kas ten, be Mersedsų (nes didelis muitas) ir privačios medicinos, yra brangiau ? O pigiau viskas: namai, automobiliai, kuras, drabužiai, maistas, telekomunikacijos, etc.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

2 kafka: Liuksemburgas.

2 Arian: Dirbti daugiau, negu dirbame dabar, nereikia. Apskritai, daug dirbti nerekomenduojama, nes ne darbas yra pazangos variklis. Pazangos variklis yra intelektas, izvalga ir sveika doze lengvesniu [patogesniu] keliu ieskojimo.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital