Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

EURas: ar Lietuvai jo reik ?

VM
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės

Beje, prisiminus kovo mėn. apklausų duomenis:
1. Už euro įvedimą nuo 2007.01.01 pasisako 30 proc. Lietuvos gyventojų;
2. Prieš - 60 procentų;
3. 10 proc. norėtų euro įvedimo už 3-5 metų.
raktas
Rašyti privačią žinutę

595 žinutės
( +55 / -20 )

Negaliu spręsti kaip kitiems,bet man labai norėtųsi kaipnors atsilyginti šalims, kurios labiausiai 'prisidėjo" prie to, kad Lietuva neturės euro. Nes irgi sutinku, kad tai politinis ir emocinis motyvas (prisiminkime konstituciją). Tokia savotiška korekcija po plėtros. Perdidelis nuolaidžiavimas ir sutikimas su visais didelių norais padaro tavo balsą bevertį. Gal vertėtų prisijungti prie Britanijos bloko ir oponuoti prancūzams ir kitiems pietiečiams. Manau tokia politika su laiku duotų savo vaisių. Galų gale tegu jie paspringsta su tuo euru- nei anglai, nei švedai ir prašomi jo neima. Kas galėtų paneigti, kad jie neteisūs. Būtų referendumas- tikrai balsuočiau prieš.:no
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

2 Cicilikas:

Panagrinek, kiek Lietuva state ir gamino 1988-1990 metais. Sulygink tu laiku BVP apimtis USD ekvivalentu su siu dienu apimtimis irgi USD ekvivalentu. Gal tada isaiskes, ar mes gaminame/statome daugiau, ar augame tik konjunkturos ir auganciu kainu saskaita.
MatasM
MatasM
Rašyti privačią žinutę

918 žinutės
( +127 / -43 )

Parlament, gal galetum siuos skaiciavimus imesti cia. Butu idomu paziuret. Aciu.
Matas Macijauskas
www.ntspekuliantai.lt
who
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės

mane usknisa tas apvalinimas, bo, kas butu jei forexe suapvalintai prekiautu
o aplamai tai as preies komunistus, o dabartine valdzia lietuvoj man labai raudona. Aaisku geriausia vertint pagal rezultatus o ne pagal spalva. Bet ir vel: rezultatas, euro ner, mazeikiai ore kabo.(nors as ir nenoriu to euro). Nesuprantu kam tas euras mums, dirbt reikia ir bus gerai savi pinigeliai.


tik asilas is keliones grysta asilu...
Daugirdas777
Rašyti privačią žinutę

12 žinutės

Brazas + Darbo partija= rublis(geriausiu atveju), o ne oiras
Dodd
Rašyti privačią žinutę

51 žinutės
( +9 )

Na as asmeniskai manau, kad cia nera tragedija, taciau euro isvedimas butu buves +, pagrindinis argumentas yra tai kad anyway mes dabar prie euro prisirise, pas mus kaip zinote valiutu valdyba. Be to, kiek zinau Lietuvos CB realiai pinigu politika vykdo tik per rezervus nustatydamas ju %, lyg dabar yra ir 2%, pries tai tikrai buvo 6%. Isvada persasi tokia, kad ir toliau bereikalingai keitinesim eurus i litus ir atvirksciai ir patirsime su siom operacijom susijusios islaidas.
lomas
Rašyti privačią žinutę

42 žinutės
( +6 / -1 )

Siaip... Vakar vartinejau viena knyga, ir galu gale dasuto kas per velnias yra geopolitika, geogravitacija ir panasios savokos kazkada ciupinetos universitete.
Mano mastymo logika:
Rusija - turi labai dideliu ambiciju Lietuvos atzvilgiu. Meta pinigus i cia, kad keistu padeti jai palankia linkme.
US, GB, DE, FR - iki lemputes jiem ta Lietuva, turi babkiu - ateik cia, mes tau padesim jas isleist, neturi, laisvas, praeinam.
FI, DK, SE - ok guys, lets do bussines, musu babkes, jusu darbas.

Pagalvokim realiai, ar tikrai mes negalvojame taip kaip 2 variantas apie koki bangladesa, dramblio kaula ir panasius...

Tai va, o "maral skazki takova" - ekonomika, jos reiskiniai labai puikiai atspindi tokius geopolitinius darinius. LT lieka spaust maximuma sau, turint galvoje su kuo mes zaidziam ir kas jiem idomu (ka pakist, o ko aukoti neverta).
Euro klausimas - Slovenai jau ~ 6-8 metus turi babkiu, ir dzin jiem kad jie kurso stabilumo Mastrichto kriterijaus nevykdo.P.s. Parlament - tu kuriuo kursu 1988 BVP konvertuosi i USD. Oficialiu tuometiniu ar Juodos (tikros) rinkos?
Mario
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +1 )

2 lomas,

Del geopolitikos: kiek zinau ES dalinasi i Europa: FR, DE, IT, ... ir dalinai saves nelaikanciu Europa: GB, SE, DK, ..., tai va (kartu su GB) si kompanija draugiskesne musu atzvilgiu, todel mums reiketu ziureti i siaure, o ne i vakarus...
grizli
grizli
Rašyti privačią žinutę

536 žinutės
( +19 / -19 )

Zodziai... Europa nubaude mus uz proamerikietiska politika... "Musu" prezidentui reikejo laikytis Prancuzijos ir Voketijos politikos daugelio klausimu atzvilgiu (Irako, Rusijos ir pan. ...). Ir tai dar ne pabaiga - naujas vamzdis eina tesiogiai i Voketija... Daba galesim isivesti doleri.:cry
lomas
Rašyti privačią žinutę

42 žinutės
( +6 / -1 )

2 mario

Tai cia priklauso kuria asi paimsi. Ten asiu/interesu buriais.
As paemiau mazas/didelis asi. Bet del Siaures pritariu.

Siaip Lietuvai is vis su ilgalaike vizija problemos. Kazkokios uzuomazgos URM'e yra, ale ir tai ten tik vienas nestambus aspektas stumiamas(Rytu Europos/Kaukazo/Rusijos zinovas).
O be vizijos, tai apie veiksmu plana is vis nelabai yra ka sneket.
Mario
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +1 )

Lomas, idomiausia, kad butent GB, SE, DK ir nenori euro isivest. Idomu, ar galime ir mes sau leisti neisivesti euro? :blush
lomas
Rašyti privačią žinutę

42 žinutės
( +6 / -1 )

Praejusiu metu pavasari tupedamas GB skaiciau ten ju vietiniam dienrastyje, kaip finansu ministras ryskino, tipo GB labai daug prarastu, jei isivestu, nes jos Ekonomikos pulsas nesutampa su dabartines Eurozonos. Apie Lietuvos pulsa sneket sudetinga, labai jau daug pasikeitimu buvo, dar nesusiformaves iki galo skaitau. Dabar del ar galime leisti neisivesti... Siaip turbut nelabai, Euro ekonomika kaipo ir indikuoja atsigavima, kas mum kaipo ir pliusas, jei lips toliau, temps ir mus is paskos. Atsikratymas keitimo islaidu velgi pliusas. Traukiniu nesimato, kad kaip per persirisima USD->EUR pavyko. Skaitau isivedimas, tai praktiskai kaip pelno fiksavimas mano akimis.

O apie esme... Siaip jei kiekvienas i savo puse paklodes netemptu - manau visiem butu geriau lyginant su aplinkiniais. Jei skaitom kad norime dalintis paklode su Europa... Geriausia aisku savo paklode siut, ale trukumas dideliu ambiciju pas mus... Va baltarusiai salia sedi, su laisve ka veikti nezino, o cia lietuviai su latviais (nors labai panasus)tarpusavy pjaunasi. Reikia Vytauto antro, kas juo bus?
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

Diskutantu prasymu apzvelgsiu BVP dinamika 1989-2005m. Statistika is keliu patikimu saltiniu. Visi saltiniai nurodomi, tad kiekvienas gali ja patikrinti pats.

Nagrinejami 2 etapai:
1 etapas: 1989-1995m.
2 etapas: 1996-2005m.


1 etapas: 1989-1995m.
Cituojant 1997m. LR Kulturos ministerijos isleista "Lietuvos kulturos politikos" apzvalga, kurioje trumpai uzsimenama apie drastiskus BVP pokycius. Oficialu dokumenta rasite cia:

1 saltinis: Pereinamuoju laikotarpiu (1989-1995) Bendras vidinis produktas (BVP) Lietuvoje sumažėjo daugiau nei per pusę. Labiausiai jis nukrito 1990-1992 m., kuomet nutrūko ekonominiai ryšiai su Rytais, sukeldami energijos ir žaliavų stygių. 1993-1995 m. šis kritimas jau buvo 29%, ir tai galima laikyti tam tikru stabilizacijos ženklu. 1994 m. pasirodė ir pirmieji ekonomikos augimo požymiai ir BVP tais metais padidėjo 1%, lyginant su 1993m.; 1995 m. BVP buvo 2,7% aukštesnis nei 1994 m.

2 etapas: 1996-2005m.
2 saltinis: Oficiali Eurostat statistika "Real GDP growth rate". Oficialus dokumentas
cia:
Kasmetinio augimo rodikliai nuosekliai nuo 1996m. iki 2005m.:
4.7; 7.0; 7.3; -1.7; 3.9; 6.4; 6.8; 10.5; 7.0; 7.5.

Remdamiesi turimais duomenimis darome elementarius aritmetinius veiksmus:
1 etapas: Jei paimtume 1989m. BVP kaip 1, 1995 metais turime 0,5.
2 etapas: Visuminis augimas 1996-2005 laikotarpiu (kiek isaugo BVP siuo laikotarpiu) = 77,32%.

TOTAL: 0,5 * 1,7732 = 0,8866.
ISVADA: 2005m. pabaigoje musu BVP sudare 88% 1989m. BVP lygio.

Laukiu kritikos.
Jusu Parlament.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

P.S. Pasitikejimas ziniasklaida, jos brukamais buzz-words "augimas", "rekordinis BVP", "Baltijos tigras", "suoliuojanti ekonomika" ir t.t. - tai post-sovietines visuomenes palikimas, nes juk Pravdoje budavo publikuojama tik absoliuti tiesa.

Mano "pravda" - skaiciai is patikimu saltiniu.
dreamcatcher
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės

apie 1989 m. Lietuvos BVP dydi - jei nera market price'u, tas bvp skaiciavimas ir juolab lyginimas su dabartiniu bvp nieko nei rodo, nei juo labiau ka nors irodo.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

2 dreamcatcher: Jus kalbate apie nominalius BVP pokycius. As kalbu apie realius.
Visi BVP lygiai cia nurodomi veikusiomis kainomis, t.y. REAL GDP GROWTH tiek 1-ame, tiek 2-ame etapuose. Realus BVP augimas publikuojamas jau ivertinus infliacija.

Beje, jeigu netikite mano skaiciavimais, galiu pateikti Jums LR Zemes Ukio Ministerijos skaiciavimus. Tiesa, ju skaiciavimai rodo, kad 1990m. BVP buvo pasiektas tik 2005m. Nuoroda cia
dreamcatcher
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės

na, as apie BVP skaiciavimus nieko neismanau, butu idomu kad zinantys pakomentuotu. bet a) kaip su kokybes pokyciais b) gal nebegaminam visokiu niekam nereikalingu produktu (tipo vilmos magnetofonai), kuriuos anksciau uz "gera kaina" prastumdavom "broliskoms" respublikoms. idomu kuriuose sektoriuose realus gdp labiausiai smuko, ar tik ne gamyboj?
chamas

262 žinutės
( +47 / -4 )

1 saltinis: Pereinamuoju laikotarpiu (1989-1995) Bendras vidinis produktas (BVP) Lietuvoje sumažėjo daugiau nei per pusę.
ISVADA: 2005m. pabaigoje musu BVP sudare 88% 1989m. BVP lygio.
visu pirma pastaba, kad yra bandomi atlikti tikslus skaiciavimai pacioje pradzioje jau suapvalinus neaisku kokia paklaida..

buvo cia tos kalbos kad neseniai pasiekem pries penkiolika metu buvusi lygi, bet tai cia daugiau jumoras o ne kazkas rimto...
kokia padeti atspindi tas 1989 bvp? kad gyvenimas buvo geresnis? prisivezem is draugu rusu metalo, prigaminom graztu, ir isvezem draugam i baltarusija..produktas - be abejo - milziniskas - tiek graztu! o kur nauda? vyriausybes nustatytoje algeleje? nebent isvogtuose metalo luituose...
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

Mano tyrimo objektas - ne kokybiniu, o kiekybiniu BVP rodikliu dinamika. As ekonomistas, o ne "amerikanskaja domochoziajka"

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital