Demokritas | Žinutės

"Aviva" ir "Swedbank" pensijų fondai 10 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-12-11 13:32:20

Dėkui Aitvare už atsakymą

"Aviva" ir "Swedbank" pensijų fondai 10 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-12-11 09:33:45

Ne Nojau, nenuskriaudė manęs dar niekas. Tiesa sakant, net nežinau kaip ten mano ta pensija kaupiasi. Tiesiog pavartodamas žodį pasekmės, norėjau pasakyti, kad atidavęs dalį pensijos Swedbankui gal būt neturėsiu tokios investicinės grąžos kurią galėčiau turėti šiuos pinigūs davęs valgyti kitiems valdytojams.

"Aviva" ir "Swedbank" pensijų fondai 10 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-12-10 22:47:43

Sveiki patyrę investuotojai,

Norėčiau paprasto jūsų patarimo, dėl pensijų fondų pasirinkimų. Nelabai tame gaudausi, tad nusprendžiau paklausinėti žmonių, kurie bent jau galėtų pažerti šiokių tokių argumentų (t.y. JŪS).  Šiaip dar esu jaunas visai (26) todėl apie tą pensiją net rimčiau pamąstęs nebuvau ir kai prieš pora metų Hanzabankas man pakišo sutarti kaupti kažkokios pakopos pensijų fondus pas juos, tai sutikau, per daug nesusimąstydamas apie pasekmes. Bet dabar viską permąsčiau ir galvoju, kad gal turėtų būti geresnių variantų. Ir kaip tik pasimaišė man po kojomis vienas pažįstamas dirbantis "Avivoje" draudimo agentu. Pokalbis pakrypo link investavimo, po to pensijų fondų ir jis man pradėjo porinti, kad pereičiau į Avivą, nes jos padalinys būtent ties pensijomis susikoncentravusi bendrovė, į tai rimtai žiūri, turi šimtametę patirtį. Be to, dar pridūrė, kad "Swedbank" labiau susikoncentravęs į bankininkystę ir tos pensijos jiems paskutinėje vietoje.

Taigi, reziume, klausimas toks. Ar verta man pereiti iš Swedbanko į Aviva. Ir ką šiaip girdėjote apie Aviva bendrovę.

Nuoširdžiai dėkoju už atsakymus.

JAV pulsas 13080 Rinkos Pulsas 2009-03-10 21:13:30

Ką, krizė baigėsi? Pasaulis išgelbėtas? Supermenas sugrįžo?

Kur dabar investuoti be didelės rizikos? 30 Bendri klausimai 2009-03-05 20:21:54

Užteks ir vieno bankroto. Valstybė ir taip vos randa pinigų įsipareigojimams dengti, tenka dalį lėšų skolintis. Banko bankrotas sukeltų tokią griūtį, kad pagrindinis galvos skausmas būtų tikrai ne indelių gražinimas

Kur dabar investuoti be didelės rizikos? 30 Bendri klausimai 2009-03-05 19:04:46

Demokritas - nord banke klausk, tik jie platina. pasidare gera bizniuka, pabuti tarpininkais tarp lt ir gyventoju :)
na ir dairausi tik i 1 metu trukme
OK dėkui. Gal rytoj pasidomėsiu, jei bus laiko.

Kur dabar investuoti be didelės rizikos? 30 Bendri klausimai 2009-03-05 14:49:51

As asmeniskai perku auksa.
O kur konkrečiai perki, kokioje firmoje? Dabar paskaitinėjau "Aurum" visus įstatus, tai jie labai ten griežtai dėl to aukso kalba. Be to, jie supirkinėja tik to paties "Aurum" parduotus ir registruotus aukso luitus. Galvoju, jeigu užsilenks tas "Aurum", o taisyklės visuose supirktuvėse tokios griežtos, tai ar nebus taip, kad auksą kitur parduoti tepavyks už 80-90% realios jo vertės?

Kur dabar investuoti be didelės rizikos? 30 Bendri klausimai 2009-03-05 14:08:33

Demokritas,kai kurios kredito unijos duoda daugiau nei 10 proc. uz EUR.
O kaip ten su patikimumu? Nelabai esu apsišvietęs apie kredito unijas, todėl nelabai žinau kokia teisine baze tokie dalykai remiasi.

Kur dabar investuoti be didelės rizikos? 30 Bendri klausimai 2009-03-05 14:07:28

o kas blogai su paprasciausiu terminuotu indeliu, tarkim, banke Snore? Demokritui ji paminejus, isijungiau saita - 10.2% terminuotu indeliu palukanos. Turint omenyje, kad banko depositai iki, jei neklistu, 100k EUR yra garantuojami valstybes, kam vel ir vel is naujo isradineti dvirati ? :) keep it simple
Žinai, tas valstybės draudimas, tai yra grynai nelabai susigaudantiems panikuotojams apraminti (kaip pensininkai ir neapsišvietę ūkininkai). Taisyklės ten tokios, kad kyla daug klaustukų:
1. 100000 Eurų suma draudžiama tik iki 2009 spalio 1d. Kas bus po to - niekas nežino.
2. Labai keistas punktas: "Draudimo išmokų terminas - 3 mėnesiai, kurį įmonės taryba gali pratęsti iki 9 mėnesių (!)". Po to dar seka prierašas: "Indelininko teisė gauti draudimo išmoka galioja 5 metus".
3. Dar viena svarbi citata: "Draudimo išmokos apskaičiuojamos ir mokamos litais". (kiek bus tas litas vertas neaišku)
4. Bendras indelių kiekis Lietuvos bankuose yra didesnis nei LRS biudžetas. (Iš kur jie tuomet išmokės tuos draudimus?)

Pirmiausiai kyla klausimas dėl 2 punkto, išmoką turi gauti per 3 mėnesius, bet galiausiai taryba gali pratęsti iki 9 mėnesių, o teisę atgauti pinigus turi tik 5 metus. Man atrodo vertimas būtų toks: "Apie kokias nors išmokas per 3 mėnesius net nesvajokite, gal būt taryba jūs įrašys į eilę ir jeigu pasiseks, nepraėjus 5 metams atgausite dali pinigų (nes jie bus nuvertėję, o jei dar devalvacija, tuomet išvis neaišku kokiais santykiais ten skaičiuos). Jei nepasiseks, už 5 metų būsime jums absoliučiai nieko neskolingi.

Kur dabar investuoti be didelės rizikos? 30 Bendri klausimai 2009-03-05 13:55:51

kolkas geriausia alternatyva - vyriausybes obligacijos eurais.
Kadangi vyriausybinių obligacijų kaip ir neesu pirkęs, tai noriu paklausti per kur tai galima daryti? Per banką ar per maklerinę, ar dar yra koks trečias šaltinis?
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital