Jungtiniai Arabu emyratai

Broker | 2008-06-03 06:47 | perskaitė: 1147
Jungtiniai Arabu emyratai Sveiki, pabandysiu Jus supažindinti su investicijomis Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), konkrečiau, Dubajuje. Taigi iš karto paprašysiu Jūsų nesmerkti

Sveiki, pabandysiu Jus supažindinti su investicijomis Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), konkrečiau, Dubajuje. Taigi iš karto paprašysiu Jūsų nesmerkti manęs dėl žurnalistikos ir rašymo gabumų trūkumo, nes neesu šioje srityje profesionalas, tačiau apie NT, pasistengsiu pateikti kuo tikslesne ir teisingesnę informaciją, ir kuo paprasčiau Jums pateikti, mums atrodytų, tolimos rinkos ypatumus.



Šiuo metu, kai ekonomine situacija Lietuvoje nėra visiškai aiški, kad ir dėl NT Lietuvoje, (žinoma nuomonių yra įvairių, tačiau aš ne apie tai.) pakankamai patraukliai atrodo investicijos į NT užsienyje. Taigi apie investicijas Dubajuje:

2006 m. kovo 14 d. Dubajaus valdovas šeichas Mohhamad Bin Rashid Al Maktoum išleido ilgai lauktą Dubajaus nekilnojamo turto įstatymą. Šis įstatymas numato, kad dabar bet kurios užsienio šalies pilietis gali tapti tam tikrose (besąlygiškos nuosavybės) zonose esančio nekilnojamo turto Dubajuje savininku. Iš karto po šio įstatymo įsigaliojimo, buvo pradėtos labai plačios statybos, o kartu ir investavimas į šią trijų laisvų ekonominių zonų šalį. Taigi investicijos JAE yra pakankamai pelningos, iki šiol, NT kainos per metus kilo nuo 30-50%, kai kur, netgi iki 90%, taip pat apsimoka įsigytą NT nuomoti, ypač komercinius objektus, kurių atsiperkamumas iki 25%, gyvenamų patalpų – apie 15%. Tokio pat tempo NT plėtra ir augimas prognozuojamas artimiausius 5-7 metus. Tačiau juk ne vien tik atsiperkamumas ir pelnas yra svarbus investuojant, labai svarbi ir paskaičiuota rizika, kuri Dubajuje yra labai menka. Dėl didelės miesto plėtros, dėl įspūdingais tempais vystomo turizmo ir dėl beveik jokių mokęsčių nebūvimo (Nėra jokio pajamų ir NT mokęsčio), dėl to, kad Dubajus – vienas saugiausių miestų pasaulyje ir dėl geros geografinės padėties, manau, kad investicija į NT čia – labai saugi, nepalyginamai saugesnė nei JAV. Dėl tolimesnio NT kainų augimo – manau galime įsitikinti labai paprastai - palyginkime NT kainas Dubajuje ir, pvz D. Britanijoje, (šiuo atveju net nereikia imti konkrečiai Londono kur kainos viršija visas ribas. ) Taigi: už tokius pačius apartamentus D.Britanijoje, Jūs sumokėsite tris kartus brangiau nei už esančius Dubajuje. O kodėl Dubajus neturėtų aplenkti didžiosios dalies pasaulio miestų, įskaitant ir Londoną? Manau tam yra visos galimybės, įvertinant plėtrą, šalies ekonominį potencialą ir kitus aspektus, manau kad laikui begant Dubajus taps vienu iš pasaulinių verslo centrų, kas labai tikėtina, dėl mokęsčių nebūvimo.

Na, pasakysit visur pliusai, ir viskas per gerai? Aš asmeniškai, vis dėlto įžvelgiu kelis šios rinkos galimus minusus: pirmas būtų tai, kad dažniausiai po labai staigaus ekonominio šuolio laukia ekonominis perdegimas, kas gali šiek tiek koreguoti NT kainas, tačiau šiam regionui tai iš dalies negalioja, nes ekonomika čia nebuvo žema ir viskas puikiai laikėsi ant naftos. Šį perdegimą paneigė ir užsienio ekonomistai. Antras rinkos minusas būtų emyrų valdymo politikos pakitimas, tačiau bent jau kol kas, jis tikrai nenusimato, nes Dubajaus emyras yra pats liberaliausias ir jo pavyzdžiu jau seka kiti emyrai – Abu-dabio emyras ir kt.

Taigi tokia būtų mano trumpa apžvalgėlė, tikiuosi Jums padėjau išsklaidyti neaiškumus. Jei kils kažkokių papildomų klausimų, nesidrovėkit, rašykit į mailą, ką žinosiu, tą patarsiu. Taigi sėkmės renkantis ir investuojant..

Komentarai



2008 06 03 07:50     #13125
Butu idomu pamatyti realius skaiciukus: Kiek kainuoja kvadratas? kokios nuomos kainos? ir gal nuotraukas kelias imanoma idet? kaip atrodo pats pastatas? koks vaizdas per langus, viduje? Beje kokia situacija JAE su banko paskolom? Aciu
2008 06 03 08:18     #13126
Banko paskolu uzsienieciams ten neduoda kiek domejausi..
2008 06 03 13:37     #13127
jei neklystu, tai pries kokius pora ar daugiau menesiu, jau maciau labai panasia apzvalgele.
2008 06 03 20:18     #13128
anyway, apzvalgėlė tikrai įdomi.
2008 06 04 19:11     #13130
pala, juk pats gyvenu su indu, kuris ilgus metus gyveno butent Dubajuje - kaip del nuosavybes teises? Ka turiu omenyje, kad, anot mano draugo, nuosavybe visuose JAE gali buti tik vietiniu, tuo tarpu uzsienieciai geriausiu atveju pasiraso ilgalaike nuomos sutarti. Del kainu lyginimo su London drisciau suabejoti - juk pastarasis kartu su NY yra istoriniai finansu centrai su be galo diversifikuota instrumentu/paslaugu baze. Ka siuo metu turi pasiulyti Dubajus, kuris pries gerus desimt metu buvo visiskas niekas finansu zemelapyje? Nejaugi sariatiniu bonds uzteks Dubaju statyti i viena greta su NY/London/Tokyo?? Tuo labiau, prie riziku priskirciau ir netolima sali Irana - bet koks konfliktas juk JAE atsieitu itin brangiai. sutinku kad galbut tai yra vienas tu perspektyvesniu regionu, tiesiog noreciau pragmatiskesnes analizes matyti, nei istoriniai kilimai
2008 06 04 22:02     #13132
Idomu. :yes
2008 06 17 06:31     #13166
jei neklystu, tai pries kokius pora ar daugiau menesiu, jau maciau labai panasia apzvalgele. Tikrain neimanoma.. To elastingas: Cia viesai negaliu deti nei kainu, nei nuorodu, manau jei sudomino , kreipkites, manau surasim bendra sneka, paaiskinsiu , kas neaisku. Del nuosavybes teises: 2006 isleistas istatymas del nuosavybes teises normu pakeitimo. Galesiu duoti paskaityti.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital