Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Sudetinga situacija del NT

kriuksis

282 žinutės
( +33 / -22 )

Bet tada kyla klausimas kokia nauda ir kam iš tokio veiksmo?
Ne visi juk spekuliantai ar prijauciantys Issaugoma nuosavybes teise ateities kartoms atsikratant bet kokiu mokesciu ar siaip vargo. Dar ir pinigo gauni. Nezinau, kaip ten tiksliai, bet, rodos, sumokama is anksto jei kas zino-pataisykit).
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

Vedu derybas pirkti komercini pastata. Pastatas stovi ant valstybes zemes, priklauso Klaipedos juros uostui. Dabartine sutartis 25m. Kiek suprantu nusipirkus pastatus, uostas tures sudaryti nauja sutarti su mano imone. Antra man labai nepatinka sutartis su valstybe, nors ir ilgalaike. Dabar nuomos kaina pakenciama, taciau pasikeitus situacijai ar valdzios norams, situacija gali pasidaryti nepavydetina. Na pavyzdziui, jei valdzia nusprestu, kad jiems sitas zemes sklypas/teritorija reikalinga, tai manau butu nelinksma. Siaip pirkinys man tinkamas, tik ta sutartis su valstybe kelia nerima. Gal kas galit patarti ar pateikti neigiamu pavyzdziu panasiais atvejais.
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
Smulkus Investorius
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės
( +2 / -5 )

Matai, maumai, jei tu kazko nezinai ar nesi girdejes, tai toli grazu nereiskia , kad taip nebuna. Dar ir kaip buna. Is asmenines patirties - ziurineju viena problemini sklypa Moletu raj. sau ir ten situacija tokia. Turejo zmones kazkada 33ha, buvo represuoti su visom is to isplaukianciom pasekmem, susigrazino zeme, bet ne visa, dalis jau buvo atiduota kitiem, dar dalis zmonems, kurie persikele zeme, dali pasiliko valstybe ir padare ten kapines, vienu zodziu buvo 33 liko 19 ha. Ir ta 19 ha sudaro 5 sklypai dabar. Vienas is tu sklypu yra namu valda su ant jos esanciais pastatais, kurie pardavejui nepriklauso, nes ten berloga pasistate ir ramiai sau gyvena PYP ruskis kolonistas. Zeme ne jo, bet jis ja naudojasi ir nori toliau naudotis. Jei pvz zmogus nenori pirkti sklypo ant kurio stovi jo namas uz rinkos kaina, reikia jam nustatyti servituta, ir ne bet koki, o kelio servituta. Jis gales tik patekti i savo namus ir viskas, visa kita, jei santykiai itempti, galima naikinti, iskaitant tvora. Teisybes delei reikia pasakyti, kad teismas turbut ipareigos leisti namo savininkui nusiimti derliu ir pan, bet cia jau smulkmena, kitais metais vis tiek negales nieko daryti. O atveju su girtuokliu tai geriausia priemone yra grynu slamesys po nosim, labai labai padeda.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Egidijus R :
Vedu derybas pirkti komercini pastata. Pastatas stovi ant valstybes zemes, priklauso Klaipedos juros uostui. Dabartine sutartis 25m. Kiek suprantu nusipirkus pastatus, uostas tures sudaryti nauja sutarti su mano imone. Antra man labai nepatinka sutartis su valstybe, nors ir ilgalaike. Dabar nuomos kaina pakenciama, taciau pasikeitus situacijai ar valdzios norams, situacija gali pasidaryti nepavydetina. Na pavyzdziui, jei valdzia nusprestu, kad jiems sitas zemes sklypas/teritorija reikalinga, tai manau butu nelinksma. Siaip pirkinys man tinkamas, tik ta sutartis su valstybe kelia nerima. Gal kas galit patarti ar pateikti neigiamu pavyzdziu panasiais atvejais.

Turi gauti išankstinį sutikimą iš uosto, kadangi jis gyvena visai kitais įstatymais, ne kaip visi. Ir jis gali nesudaryti su pačiu sutarties jeigu ką.
Valstybė visada turi teisę nutraukti su tavim sutartį ir teisingai atlyginti už ant sklypo stovintį pastatą, taip pat valstybė gali leisti arba neleisti pravesti komunikacijas, pagerinimus, pabloginimus ir taip toliau, bet
niekas tau nedraudžia turin nuomos sutartį, kreiptis į žemėtvarką ir rinkos kainą nusipirkti šį sklypą. Kokia jo valstybinė vertė - tau jie iškarto net dabar pasakys.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

To Siaipzvejus. Na taip, juros uoste savi istatymai, ta pastebejau ir anksciau. Tauciau del ispirkimo, gali ir nebuti galimybes, nes ta vieta netoli prieplaukos ir yra sarasuose kaip strategine zeme. Bet pasidometi reiktu. Dekui uz patarimus.
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
anankez
anankez
Rašyti privačią žinutę

149 žinutės

Pagal senaji kazkuri kodeksa ar zemetvarkos istatyma, nepamenu povadinimo, buvo galima pardavineti zeme ar statinius atskirai vienas nuo kito. Taciau jau keli metai tokiu dalyku nebera ir istatymai reikalauja kad zeme butu parduodama tik kartu su statiniais.
Kažkur mačiau, kažkur girdėjau...
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Pagal senaji kazkuri kodeksa ar zemetvarkos istatyma, nepamenu povadinimo, buvo galima pardavineti zeme ar statinius atskirai vienas nuo kito. Taciau jau keli metai tokiu dalyku nebera ir istatymai reikalauja kad zeme butu parduodama tik kartu su statiniais.
Tikrai ne. Kitą savaitę darau sandorį, kur parduodu pastatą, o žemę palieku sau.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Pagal senaji kazkuri kodeksa ar zemetvarkos istatyma, nepamenu povadinimo, buvo galima pardavineti zeme ar statinius atskirai vienas nuo kito. Taciau jau keli metai tokiu dalyku nebera ir istatymai reikalauja kad zeme butu parduodama tik kartu su statiniais.
Taip.Ir ko pasekoje atsirado begalė teismuose neišsprendžiamų bylų,kurios tęsiasi metų metais.Todėl,ko gero,ir buvo pakeistas šis įstatymas,nes, nupirkus pastatą be žemės,įkliūni į spąstus,iš kurių realiai nėra išeities.Žemės savininkas ima mokestį už privažiavimą prie pastato,ką daryti jis turi teisę,pastato savininkas tokiam pastatui negali rasti nuomininkų,nes pas jį klijentai nevažiuoja.Tokių bylų dabar labai daug,bet jos atidėliojamos metų metais.
maumas
Rašyti privačią žinutę

747 žinutės
( +125 / -122 )

anankez :
Pagal senaji kazkuri kodeksa ar zemetvarkos istatyma, nepamenu povadinimo, buvo galima pardavineti zeme ar statinius atskirai vienas nuo kito. Taciau jau keli metai tokiu dalyku nebera ir istatymai reikalauja kad zeme butu parduodama tik kartu su statiniais.
Tikrai ne. Kitą savaitę darau sandorį, kur parduodu pastatą, o žemę palieku sau.
O po dviejų savaičių pasiūlote pirkėjui pastatą nusikelti? Pasakėte A, pasakykite tada ir B
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

Tada palaukim kitos savaites, kai SiaipZvejys uzbaigs arba negales uzbaigti sandorio. Tada matysim kaip musu notarai dirba.
Gal SiaipZvejys ruosiasi papirkti notarus?
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Egidijus R :
Gal SiaipZvejys ruosiasi papirkti notarus?

Nei aš papirkinėsiu, nei ką. Pas notarą nusistatai daikto naudojimosi tvarką ir tiek žinių.
Bet jūs mane vis tiek sumarūdinote ir pirmadienį aš pasitikslinsiu, nes praktiškai viskas juda ir su banko žinia. Būtų žiauriai blogai, jei jūs būtūmėt teisūs...
Antradienį pasakysiu... ar tikrai kas keitėsi tame fronte.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
anankez
anankez
Rašyti privačią žinutę

149 žinutės

Gal yra tam tikras segmentas statiniu kaip pvz. gyvenamieji namai kur to reikalaujama? Gal kokiems komerciniams statiniams sis istatymas taikomas kitaip. Gal cia ka naudingo rasit:
http://www.notarius.lt/?lt=1102590897
Kažkur mačiau, kažkur girdėjau...
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Aš pati buvau įkliuvusi į tokius spąstus.Perkant komercinį pastatą,notarė buvo gera pardavėjo draugė.Nesitikima kažkaip,kad pas notarą gali būti apmautas.Ko pasekoje tapau žemės subnuomininke tam,kuris turi sudaręs ilgalaikę žemės nuomos sutartį su valstybe.Prasidėjo ilgalaikis bedieviškas "reketas",subnuomininkui išrašinėja kokio tik nori dydžio sąskaitas.Teisiniu požiūriu - tai tik reikalai tarp įmonių.Dariau daug žygių,bet teisinio mechanizmo iš to ištrūkti nebuvo be abipusio sutikimo(o argi kas atsisakys melžiamos karvutės).Tik atsiradus naujam notariniam įstatymui,tai be problemų pavyko išspręsti.Parduoti nebūtina viso pastato,gali ir mažytę patalpą,ko pasekoje turi įvykti pirkimo-pardavimo sandoris.Jam įvykdyti žemėtvarka privalo imtis veiksmų,kad šis sandoris galėtų būti įvykdytas,nes niekas neturi teisės neleisti parduoti ar pirkti NT nuosavybės.Žemėtvarkoje yra trys etapai su terminais,kurių ji turi laikytis,kad viskas taptų teisėta.Netgi terminas paduoti žemėtvarką į teismą.Bet,kadangi teisme nėra šansų laimėti,niekas ir nepaduoda,nebent laiką norėtų pravilkinti.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Iki to taško aš jau priėjau praktiškai pagal visas įstatymo raides.Bankams notariniai įstatymai nėra įdomūs,tik faktiškas notaro dokumentas.
Kas seka toliau.Turiu žemės sklypo kadastrinius matavimus.Tai reiškia,kad toks žemės sklypas yra metro tikslumu priskirtas šiam komerciniam pastatui,ir niekas tos žemės negali nei išsinuomoti,nei nupirkti.Toliau...pasirodo,jei komercinis pastatas buvo privatizuotas pagal pirminį privatizavimą,o tokie yra visi,esantys bendrose teritorijose(nors pats pirkai jau iš savininko,privatizavusio pagal pirminį privatizavimą),yra kažkoks didesnis žemės nuomai žemės įkainis.
Gali nesudarinėti žemės nuomos sutarties su savivaldybe ir mokėti didesnį procentą,arba sudaryti,ir mokėti mažesnį procentą.Tačiau man žemėtvarkoje pasakė,kad gali susidaryti kuriozinė situacija - kad tas mažesnis procentas nominalia verte gali būti didesnis.Taigi,sekantis mano žingsnis bus išsiaiškinti šią vietą.Reikės samdyti žemės kainos vertintoją ir persiskaičiuoti,kas man naudingiau.Savivaldybei nesvarbu,ar aš sudarysiu nuomos sutartį,ar ne.Svarbu,kad mokėčiau.Man taip pat - žemė jau priskirta pastatui.Man svarbu tik nominali mokėjimo suma.
Didesnis žemės sklypas,negu reikia normaliam pastato funkcionavimui,nereikalingas.Tik mokėsi už tau nereikalingą žemę.Nebent norėtum ką statyti,bet čia vėl reikia visų bendros teritorijos bendrasavininkių raštiško sutikimo.
Žemės išpirkimo iš valstybės varianto aš atsisakiau net tada,kai žemės kainos dar nebuvo indeksuotos.Žemės mokestis yra ir nuomojamai,ir privačiai žemei.Ilgame laiko periode galimi valstybės žaidimai su tarifu tiek vienu,tiek kitu atveju.
edis
edis
Rašyti privačią žinutę

43 žinutės
( +15 )

O kodėl Tau, Agata, nepatiko žemės išpirkimo iš valstybės variantas?
Take it easy
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Egidijus R :
Tada palaukim kitos savaites, kai SiaipZvejys uzbaigs arba negales uzbaigti sandorio. Tada matysim kaip musu notarai dirba.
Gal SiaipZvejys ruosiasi papirkti notarus?


Pabaigiau sandorį. Žemė fizinio asmens vardu, o pastatą pardaviau. Užteko pardavimo metu sudaryti žemės nuomos sutartį 99 metams už nuompinigius, kurie gali keistis priklausomai nuo infliacijos + kompensacija už žemės mokestį.
Žemės nuomos sutarties net nereikėjo įforminti pas notarą notariškai.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

Žemės nuomos sutarties net nereikėjo įforminti pas notarą notariškai.
Tai saunu! Sveikinu!:yes
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
Bitute
Bitute
Rašyti privačią žinutę

908 žinutės
( +92 / -44 )

Kreipiuosi į išmintinguosius Kurmius. Situacija:
Kelių butukų medinė lūšna pajūryje. išpirkom žemę, pasidalijom. Buvom sutarę viską parduoti laaabai brangiai. Po "ilgos kelionės per kopas", per žiauriai korumpuotus pajūrio biurokratus, du kaimynai atsisako parduoti, mes tipo, seni, ai... O lūšna sugrius, bo aš su kaimynu, dirbančiu Airijoj, negyvenam, nekūrenam, ir jau, žinoma, neremontuosim. Vieta labai gera, pajūrys arti. Klausimėlis: what kan I do?
avokadas9
avokadas9
Rašyti privačią žinutę

121 žinutės
( +1 / -1 )

To Bitute. O kaimynai negalėtų pakurenti, prižiūrėti?
Bitute
Bitute
Rašyti privačią žinutę

908 žinutės
( +92 / -44 )

Ar kūrensi, ar ne-vistiek ji 100 proc. nusidėvėjusi, dėl žemės pirkau, norisi parduot ar kotedžiuką pasistatyt, nematau reikalo saugoti. Žemė ten labai brangi, galimą už tuos pinigus visą namą nusipirkti. O 1 butas tame namuke dar ir Palangos savivaldybei priklauso. Niekam neįdomus, tik pardavimui. O man mano mielų tetulių gaila, žadėjau padėti rasti kitą būstą. Bet sunku senam žmogui kraustytis. O jei ims ir sugrius? Mus ko gero baus už nepriežiūrą?

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital