Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Kinija vs. Indija

Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

Blaškausis tarp Kinijos/Indijos. Ilgalaike prasme manau perspektyvos panašios. Tačiau visgi argumetus norėtusi išgirsti. Pradžiai galiu pateikti savus :

1. Vidinės rinkos dydžiu panašios
2. Kinijos prekybinis proficitas šiuo metu ~ 105 mlrd. USD, manau greitai bus imtasi priemonių, kad šį disbalansą lyginti. Visgi Kinija dar drakoniukas o ne drakonas ir kol kas jį galima valdyti. Šioje vietoje matau didesnį Indijos eksporto augimo potencialą nei Kinijos.
3. Indija mažiau priklauso nuo naftos, klimatas daug šiltesnis.

Lauku jūsų už ir prieš ir pasiūlymų per ką investuoti.
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O kad klimatas siltesnis, tai cia pliusas ar minusas?
Sliogeris
Sliogeris
Rašyti privačią žinutę

10 žinutės

Man kaip tik sitas klausimas taip pat iskilo. Prie Indijos pliusu prideciau dar daugiau nei 50 metu demokratijos bei rinkos ekonomikos, anglu kalba, zmoniu didesni issilavinimo lygi, taip pat nereiktu pamirsti religijos. O kadangi Indija dar nepadare tokio suolio kaip Kinija, drisciau teigti, jog Indija siai dienai turi didesni augimo potenciala, nors ir pats labai noreciau isgirsti kitu kolegu nuomone siuo klausimu.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Mindakas :

stebini mane, gėris, kad mažesnė priklausomybė nuo naftos. Priežastis šiltesnis klimatas. Nesupratau kur buvo galima susipainioti.

to Sliogeris :

dėl demokratijos, rinkos ekonomikos ir pan. pasiginčyčiau. Tokiu atveju niekas netrukdė aknksčiau augti ekonomkai. Mano nuomone Indijos augimui labiausiai ir trukdo religija o ne kas kitas. Tikėjimas gilus, pinigai jiems antraeilė vertybė (džiaugiuosi dėl to ir pavydžiu, na bet dabar kalba ne apie tai).
Kinai startavo savo ekonomikos augime, kada didysis vadas Mao pareiškė, kad mūsų tikslas praturtėti, buvo duoda teisę į privačią nuosavybę, po to atvertas kelias investicijoms, bet paliktas vienpartiškumas. Jų mentalitetui tai tiko, pasekmės akivaizdžios.
Indijos atveju anglų kalba pliusas, bet ar tikrai didelis ? Tai didelis pliusas šaliai kuri eina į hi-tech. Bet šių šalių esminis pliusas masė ir neišnaudotas vartotojiškas potencialas o ne hi-tech.
valkatos meluoja geriausiai.
Aris
Rašyti privačią žinutę

381 žinutės

Abi rinkos labai idomios. Paziurekit morgan tinklalapyje. www.public.jpmorgan.com/portal/site/public
Sliogeris
Sliogeris
Rašyti privačią žinutę

10 žinutės

To Zoom:

nevisai sutinku. Manau, jog Indijoj yra ir mases ir vartojimo ir hi-tech potencialas ir kas dar labai svarbu pacios visuomenes sugebejimas patiems atsistoti ant koju. Manau, Indijoj yra daugiau zmogiskojo kapitalo, kuris laikui begant pats sugebes susikurti sau geri. Nes jei Kinijoj, ir toliau bus taip, jog daugelis zmoniu dirbs nekvalifikuota ir mazai apmokama darba, o as manau taip ir bus, tai ir to vidinio vartojimo dar teks ilgiau palaukti. Tuo tarpu Indijoj, jau dabar geriausi pasaulio informatikai ir programeriai su keliom isimtim yra indai, o kadangi zmones daugiau issilavine, didesne tikimybe, jog salyje sparciau augs paslaugu sfera, tuo paciu ir atlyginimai ir su jais vartojimas. Pvz Vokietija ant to ir kabo, kadangi gamina labai aukstos kokybes prekes, kurioms pagaminti reikia labai geru specialistu. Ir jie yra kaip nekeista Exporto lyderiai pasaulyje. Taigi jei paimsim Indija su tiek gyventoju ir isivaizduosim jos pazanga ne pigios nekvalifikuotos darbo jegos salies kryptimi kaip Kinija, o medernios hi-tech ekonomikos salies kryptimi, kurioje salies vidaus rinka yra stipri is saves, tai ir atsakymas bus gana aiskus..
Please, correct me if i'm wrong:]
Aris
Rašyti privačią žinutę

381 žinutės

To Sliogeris. Absoliuciai viskas teisinga. Bet rinka ne visada paiso logikos ir taisykliu, kurias suteikia pvz. demokratijos privalumai. Yra emociju ir biheivoriizmo nustatant akciju kainas...Ilgam laikotarpy taip, ko gero Indija pranoksta. Bet tai vienintele demokratija pasaulyje su tokiu varganu BVP, kuris net uz Rusijos ar baltarusijos mazesnis. Importo mokesciai virsija 100 proc. ir t.t. Tokia nestabili padetis kada nors gali grizti i diktatura ir ekonomika ims vel buksuoti.
pirmyn1
pirmyn1
Rašyti privačią žinutę

133 žinutės
( +34 / -4 )

http://www.k2kapital.com/analitics/prognosis/detail.php?ID=128577
Noriu įsitikinti, kad ne piniguose laime.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Sliogeris :

pats dirbu IT srityje. teko ir indus darbe matyti, believe visas pasaulis tiek indų tiek kinų hi-tech atsisako ir spjaudosi. Kokybės nulis. Teamą surenka, kas nors pamojuoja 3$ didesne alga ir teamo nelieka. Na vienu žodžiu dirbom su jais tai jokio rezultato ir produkto iš jų negavom. Tai kad dėl hi-tech esu žiaurus pesimistas. Tuo tarpu žinau eilę kompanijų kurios hi-tech srityje daug mieliau investuoja į buvusi postsovieticus, kur išsilavinimas tikrai aukštas ir žmonių mentalitetas ir atsakomybė daug artimesni vakarietiškam.
valkatos meluoja geriausiai.
donnie brasco
Rašyti privačią žinutę

100 žinutės
( +12 / -15 )

Blaškausis tarp Kinijos/Indijos. Ilgalaike prasme manau perspektyvos panašios.
butu idomu suzinoti,ketini pirkti fondu vienetus ar investuoti i atskiras akcijas
Alv.
Rašyti privačią žinutę

113 žinutės
( +4 / -1 )

Prikabinu viena skaidre is Parex verslo pusryciu investuotojams, gal bus lengviau apsispresti:
http://www.spekuliantai.lt/datas/users/116-pe.gif
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to donnie brasco :

Fondai. kol kas galvoju apie HSBC
valkatos meluoja geriausiai.
snapas
snapas
Rašyti privačią žinutę

792 žinutės
( +81 / -54 )

Indija labai nevienalytė. Yra intelektas, žmogiškieji ištekliai, bet yra ir netvarka skurdas, ne-išsilavinimas, ne-raštingumas, socialinė nelygybė. Be to - tai pigi civilizacija: 1) nereikia apšildyti namų, 2) nereikia šiltų drabužių, 3)gali maitintis ryžiais, kurių užauga iki 3-jų derlių per metus. Tad dėl vartojimo Indijoje - keblu. Tam tikra dalis visuomenės atmatų išgyvena vien iš ubagystės (bananų ir samosų neima - suprask, duok jiems rupijų arba kokį dolerį). Mašinos - tik indiškos (Maruthi ir Tata firmų, kurias valdo šeimos klanai), ėda žiauriai daug kuro ir siaubingai dūmyja. Tai čia paviršutiniškas įspūdis. Bet Indija aš tikiu. Gal todėl, kad myliu šitą šalį, jos muziką, kultūrą, tradicijas... (na ir indaitės gražios, tik vakariečiams jos nėra pasiekiamos; ne taip, kaip nemaža dalis lietuvaičių...).
Kuo jautis senyn, tuo ragas kietyn!
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Butent man vienas sio banko analitiku irgi ta pati pasake, kas siame Alv. duotame paveiksliuke parasyta. Nors jei gerai atsimenu Finastos surengta konferencija, tai ten Indija berods buvo vadinama viena is perspektyvesniu rinku - zr. http://www.spekuliantai.lt/page.php?id=71
Skubėk iš lėto
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to snapas :

geras argumentas. Nepagalvojau. Jei nelabai yra ko tikėtis iš vartojimo pusės, tai ir augimas neturėtų būti įstabus. Matyt kiek indija augs pagrinde lems valstybinės programos ir pan. Rinka be vidinio vartojimo nebus stabili.
valkatos meluoja geriausiai.
mlnLT
Rašyti privačią žinutę

199 žinutės
( +29 / -4 )

Skaičiau vienam iš paskutinių Economist'u, kad Indijoj priskaičiuojama apie 300 mln. potencialių klientų mažmeninėj prekyboj. Nusimato stipri mažmeninkų plėtra.
Vid0
Rašyti privačią žinutę

129 žinutės

http://www.quote.ru/stocks/news/2006/11/27/31271241.shtml
Nemokamas sūris - tik pelėkautuose. Ir tai, dažniausiai, tik antrai pelei...
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

Reziumė ir IMHO.

Nors Kinija ir Indija, kaip ekonomikos, auga panašiu tempu (8-10+ % BVP), antroji truputį braška.
Pirma, Indija turi ryškių problemų su darbo rinka: pajėgumai išnaudoti, produktyvumas atsilieka nuo atlyginimų. Rezultatas: grėsmingas CPI (6+% lyginant su Kinijos 1.5%). Kinija problemos su infliacija neturi, nes masės kaimiečių dar minimum 3-5 metus tvindys darbo rinką už dyką. Antra, Indijos užsienio prekyba į minusą eina. Deficitas nedidelis, bet palyginus su Kinijos pertekliais,.. ir tokio užtektų pasirinkimo kriterijui (ypač susidarius nepalankioms sąlygoms finansų rinkose).
+asset burbulai : būstai auga dviženkliais procentais, ir, svarbiausia,
akcijų rinka šoko ir peršoko visas Azijos kaimynes neracionaliomis kainomis (giliai knistis nereikia, vien P/E pažiūrėjus viskas aišku).
Teko su vietiniais spekuliantais indais bendrauti, tai jie sako per paskutinius trejus metus akcijų rinka nenormaliai įsivažiavo, kad korekcija kitais metais neišvengiama. Čia gandas, bet patikimas.
Mario
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +1 )

Galvoju,kurgi Ledine dingo,o ji ,pasirodo, Indijoje buvo . Komandiruoteje...
ER
ER
Rašyti privačią žinutę

847 žinutės
( +118 / -59 )

O ka apie Vietnama manot?
buvo zinia, kad naujas azijos tigras
Juodžiausia tamsa būna prieš aušrą..

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

DIENORAŠČIAI