Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Jav krizės išvakarėse?

Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

nieko nieko...pasikratys JAV gerokai, bet užtai turėsime progą pasiruošti kitai kilimo bangai, kuri prasidės Europoje, ir būtent Rytuose. Teritorija nuo estų iki lenkų dar turi labai daug potencialo augti, ir jei neišnaudos jo iki "krizės", atsigriebs paskui.
Apskritai Europa turi daugiau šansų atsigauti ir aplenkti JAV po bet kokio globalinio sukrėtimo. Palūkanų kėlimas jau eina į pabaigą - na nebent koks kartas kitas. Vokietija pagaliau gyvybę atgavo (žinoma, JAV recesija eksportui nepadės, bet jei vidaus rinka liks stipri - atgaus su kaupu). Na gal tik Prancūzijos ekonomika liūdnai atrodo, bet tai mums nepakenks.
+ daug finansų verslo iš NY persikėlė į London'ą (ačiū Sarbanes-Oxley). NYSE ir NASDAQ per Euronext'ą ir LSE atves į Europą entuziastingus JAV investuotojus.

JAV kiek liūdniau. Per paskutinius 20 metų kiekvienas palūkanų kėlimo sezonas (iškyrus vieną 95-ais) baigėsi nuosmukiu. Ir po kiekvieno palūkanų kėlimo, po kurio sekė "pauzė" (kaip dabar), kitas Fed žingsis visada buvo palūkanų mažinimas. Why? Todėl, kad tai buvo vienintelė tinkama priemonė gaivintin JAU į recesiją patekusią ekonomiką. Įdomiausia, kad pagrindinės akcijų rinkos visad atsiliko nuo ekonominės realijos : džiūgavo dar pora mėnesių po to, kai jau buvo aišku, kad reikia verkti. Įdomu, kaip bus šį kartą.

Kas neramina šį kartą (globalinės katastrofos belaukiant) yra
1. maži spread'ai daugelyje rinkų (vaikščiojimas per peilio ašmenis)
2. masinė įmonių susijungimų manija (jei žlugti, tai žlugti kartu ir iš karto)
3. per maži svyravimai rinkose [volatility]. Visi hedge fond'ai ir rizikos minimizuotojai išlygino trumpalaikius svyravimus efektyviai, tačiau kiekvienas didesnis smūgis baigsis laabai didele banga...nes šiandien panašu kad jau mažai kas ir bežino, kas kieno skolų ir kreditų savininkas.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Ashaman
Šiek tiek apie derivatyvus iš BIS (Банк международных расчётов) ataskaitos:


Isverskite, prasome, sita naujosios rusu-anglu kalbos pastraipa :-)
Jei suprantu, tai pasauline metine birzu apyvarta >30x didesne uz metini BVP?
Atseit speriai prekiaujame, ar ne?

ledine
nes šiandien panašu kad jau mažai kas ir bežino, kas kieno skolų ir kreditų savininkas.


hmmm. A ir B tikrai zino, kiek A skolingas B. Kazkaip dar nesigirdejo, kad bankai ir kt. finansines institucijos butu labai prigrybave rizikos valdyme, bet, aisku, niekada nevelu isgirsti :-) Kol kas labiau girdejosi grynai kriminaliniai dalykai, tipo Enron&Anderssen.

P.S. O jei rimtai, is kur si karta galia atkeliauti krize? Dot.com metu tai buvo smagiai uzkeltos HighTech akciju kainos, siuo metu lyg ir atsargiau dirbama. Energijos kainos? Ar baime del Jav imperialistu-militaristu planuojamo dolco defolto, tipo kaip du kartus atsitiko hmmm ... Rusijos itakos zonoje, viena karta kai griuvo CCCP, antra karta rublio defoltas 1999(?)
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

To goga
Straipsnyje nurodyta kad derivatyvų apyvarta 30x didesnė nei pasaulio metinis BVP. Derivatyvų (t.y. finansinio ORO), o ne akcijų ar obligacijų ar kitų realiais aktyvais pagrįsto finansinio tūrto. Jie išputė toki nerealų virtualių finansinių instrumentų burbulą, kad niekas nežino kaip čia atsargiai jį sumažinti. Dar blogiau - niekas ir nenori jo mažinti, nes derivatyvai yra superinis spekuliacijų instrumentas hedge-fondams, kurie kaip Ledine paminėjo išmoko efektyviai valdyti nedidelius svyravimus, tačiau gali susidurti su rimtom bedom, prasidėjus lavinai.
Success is a journey, not a destination...
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

nieko nieko...pasikratys JAV gerokai
Nemanau, kad bus linksma. JAV ekonomikos pasikratymas gali siekti keliolika trilijonų dolerių, čia pačiu mažiausiu atveju. Tai ir gerai ir blogai. Blogai tai, kad ilgam palikti pinigų be priežiūros negali, o gerai - tai, bus rimtos galimybės uždirbti.
Mano draugelis Floridoj, laukia nesulaukia, kada pajudės NT pardavimai šioje valstijoje. Dabar 10000 NT agentų parduoda vos keliolika butų ar namų per mėnesį. Grįšta į namus (Lietuvą), sakė metams dviems, nes dabar ten nėra ką veikti.
Bet dabar ir Lietuvoj ne kas. NT kainos kosminės, prekyba vos juda. Nuomos kainos nedengia jokių turto grąžos kalkuliacijų. Lietuvos biržoj akcijos pervertintos, jau daugiau nei Japonijoj.
Lieka kas, ieškoti naujų rinkų ir galimybių.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

siaipzvejys,
tiesa dėl NT - JAV rinkai smūgis bus būtent iš čia. Bet dėl perkaitimo Lietuvoje nebūčiau tikra. Taip, pasiūla didelė, bet.. kai pasižiūri nuo JAV iki Indijos, dar nesam tokie per daug išpūsti, ir po korekcijos dar bus vietos augti. Galų gale net skolinimasis mūsų (kreditas/BVP) dar nesiekia Europos vidurkio, o paklausa sklypams ir būstams tikrai nemažės. Žemė maža, o mūsų grėsmingai daugėja. Nebent į kitas planetas imtume keltis or smth

JAV nuosmukis (didžia dalimi dėl NT burbulo) bus esminis: kiek ten tų % žmonių JAV turi darbą bent kiek su NT susijusį - 70%?
Tačiau sutikime, tai neišvengiama. Universalūs dėsniai turi veikti. O kad bus galimybių įsigyti pigių gėrybių, tai džiugina. Vis tiek po nuosmukio ateis atsigavimas. Pinigai šiais laikais nemėgsta būti be darbo, todėl instituciniai investuotojai, manau, bus vis drąsesni ir greitesni ateityje.
Aišku, JAV rinka bus kurį laiką primiršta. Tačiau $ tikrai netruks ateiti į potencialo turinčias santykinai sveikas ekonomikas. Lietuva, o dar tikėtiniau Lenkija, manau, yra tame sąraše.
zveris2001
Rašyti privačią žinutę

19 žinutės

As Finastoj prekiauju uzsienio rinkose. Nedaug kas zino, kad jie konsultuoja (ok, suteikia info - sprendziu as pats) ir investuojant ne tik i IPO (kaip Parex, Hansa, LHV), bet ir i konkrecias pozicijas. As siaip per juos investuoju Lenkijoj, Vengrijoj, Kroatijoj, Serbijoj, Bulgarijoj, Gruzijoj ir kt.
Pasidomekit pas juos - tikrai verta. Turi ka pasiulyt.
Ten situacija patikekit - visai kitokia. Pvz, Bulgarijoj holdingo verte 50% mazesne nei kad jos sudetines imones.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Ashaman
Išvada: už 1000 USD - vyrai ką tik sukurė 16 miliardų USD ir paskolino juos vartotojams. Argi nepuikus būdas praturtėti?


Man kazkaip tai neatrodo didele tragedija. Viskas, imho, pagrista tuo, kad ekonomika juda, klientas moka palukanas.

Ziureti i 192n-uju skolas man rodos is viso nera prasmes. Dar 1974 milijonas baksu buvo super pinigas, dabar turbut eilinis Jav gydytojas per kelis metus tiek gali sukaupti.

Imho, grynai imho, siuo metu visus nervina JAV karines islaidos.
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )


Man kazkaip tai neatrodo didele tragedija. Viskas, imho, pagrista tuo, kad ekonomika juda, klientas moka palukanas.


Kur juda ta mūsų ekonomika?
Jus tik pabandikytė suvokti palūkanų koncepcija. Pvz.:
Bankas skolina jums 100 USD, nustačius 5% metines palūkanas. Po metų jus turite grąžinti bankui jau 105 USD.
Bankas skolina man tuos pačius 100 USD tom pačiom sąlygom.
Bankas skolina dar milionui žmonių tuos pačius 100 USD tom pačiom sąlygom.
Po metų visi mes, t.y. milionas žmonių + goga + ashaman turim grąžinti bankui 1.000.002 x 100 USD + 5% (500.010 USD) = 100.500.210 USD.
Dabar pagrindinis klausymas: iš kur atsiras šie papildomi 500.010 USD? O gi neiškur. Jų išviso nėra apyvartoje ir niekas jų papildomai nespausdino ir net neplanavo spausdinti. Yra sukurtas ydingas paskolų ratas. Kažkas tai prasisuks gerai ir po metų sugebės atiduoti 105 USD, o kažkam tai nepasiseks ir jis negalės atsiskaityti su bankų. Jis bus priverstas skolintis dar, tikėdamasis sekmingesnių sekančių metų. Tačiau metų pabaigoje vėl atsiras grupė žmonių kurie negalės grąžinti visos skolos, vien dėl to kad laisvų pinigų, numatytų palūkanų grąžinimui tiesiog neegzistuoja (be to nepamirškyte kad jau po pirmųjų mūsų pavyzdžio metų iš visos pinigų apyvartos (kuri buvo 100.000.200 USD) bankai jau ištraukė savo uždirbtus 5% (500.010 USD) ir apyvartoje liko tik 99.500.190 USD).
Ką gi daryti? Labai paprasta. Jums reikia pinigų - bankas paskolins jums dar, ir dar kitais metais, ir dar kitais. O vėliau, kai skola taps neįkandoma - jis tiesiog pasiims jūsų tūrtą.
Ir tai nėra sąmokslo teorija. Taip funkcionuoja visą bankinė sistema, kurios veikla buvo ydinga nuo pat sukurimo pradžios.
Welcome to a "friendly" banking world.
Success is a journey, not a destination...
ragvel
Rašyti privačią žinutę

76 žinutės
( +16 / -23 )

Ashman. kokia yra tavo alternatyva?
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Ashman
Taip funkcionuoja visa; bankine. sistema, kurios veikla buvo ydinga nuo pat sukurimo pradžios.


Kadangi palukanos buvo jau bibliniais laikais, tai matyt mes gyvename ydingame pasaulyje.

Ashman
O vėliau, kai skola taps neįkandoma - jis tiesiog pasiims jūsų tūrtą.


Ar ne nuo biblininiu laiku zydu religija rekomenduoja karta per 7(?) metus anuliuoti(t.y. nunulinti) skolas. Protingas patarimas, imho, nes asariniu duju gali nebeuztekti.
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

Ashman. kokia yra tavo alternatyva?
Panacejos kolkas nematau, nes ką besugalvotum, protingi žydai lengvai pasaulio kontrolės neatiduos. O kariaut? Su kuo? Su bankais? Buvo tokie veikejai, paskutinis J.F.Kennedy - pamenat kuo baigesi?
Tik bandau praplatinti ir sistematizuoti informaciją, kad cikliškai besikartojančios krizės neatrodytų jums "normalių" ekonomikos bangavimų.
Skaičiau ekonomistų sąmprotavimų apie naujos, be procentinės ekonomikos kurimą, tačiau kolkas tai skamba utopiškai.
O visų laukiama JAV krizė bus, tikrai bus, nes jau atėjo laikas ifliacijos (tiksliau hiperinfliacijos) pagalba nurašyti prisikaupusias skolas, ir perimti strateginių šakų (dar nevaldomų ar valdomų tik iš dalies) kontrolę.
Kaip jus galvojate, kodėl FRS nuo 2006 metų kovo nustojo skelbti info apie M3 pinigų masę (jei neklystų tai bendra pinigų masė apyvartoje)? Skaičiau viena įdomią nuomonę šiuo klausimų - FRS spausdina nerealiai daug USD (kiekio niekas nežino ir niekas nekontroliuoja), kad prasidėjus krizei supirkti iš užsienio centrinių bankų JAV skolas pusvelčiui.
Dar svarbus momentas: JAV krizė nėra lygų USD krizej.
USD beabėjo kažkiek nukris, tačiau vėliau sekmingai atsigaus, nes USD šeimininkai - FRS neturi jokių finansinių sunkumų, ko negalima pasakyti apie JAV.
Success is a journey, not a destination...
ragvel
Rašyti privačią žinutę

76 žinutės
( +16 / -23 )

ka manai apie Kinija. nemanai kad po kazkiek laiko Kinija pasikeis su JAV vietomis del pasaul.ekonomikos itakos sferoje?

plius kaip ten Kinijoje su pinigu spausdinimu ?
ar ten bankininkai negudrus kaip usa
VZ
VZ
Rašyti privačią žinutę

1125 žinutės
( +173 / -28 )

off topic, Ashaman, grynai is smalsumo, pats panasu dedi nemazai pastangu ir laiko siam procesui tyrineti, bet ar tai tau duoda kokios praktines naudos sakykim prekybai birzose (jei prekiauji zinoma) ar tai tik hobis, neturintis nieko bendra su nauda (finansine, asmenybes tobulinimo)?
Kiekvienas išleistas litas - neinvestuotas litas! Bet gyvenimas tai ne vien investavimas...
OXE
Rašyti privačią žinutę

58 žinutės

plius kaip ten Kinijoje su pinigu spausdinimu ?
ar ten bankininkai negudrus kaip usa
pirmas dalykas kad kinu valiuta nera pasaulio mastu kazkieno laikoma rezervuose, todel prispausdines galesi nebent trobeliu stogus dengti jais
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

na gal niekas dolerių slapta ir nespausdina, bet kad JAV gerai dolerį įtvirtino pasaulyje tai faktas. Svarbiausia, dusina kinus , kad savo valiutą stiprintų - kaip logiška. Visos JAV skolos doleriais, tad silpnesnė JAV valiuta tik palengvins skolos naštą. O vat kinai vargšai su savo trilijonu rezervuose (iš jų 700 bn JAV doleriais) tikrai nenori, kad JAV doleris prarastų vertę.
Ir niekas iš pasaulio bankų nesiruošia išsivalyti nuo dolerių artimiausiu metu. Prieš pora savaičių kai kinai burbuliavo, kad meta dolerius, Indijos ir Pietų Korėjos centriniai bankai tyliai tyliai susipirkinėjo.
Taksistas
Taksistas
Rašyti privačią žinutę

565 žinutės
( +20 / -10 )

Po metų visi mes, t.y. milionas žmonių + goga + ashaman turim grąžinti bankui 1.000.002 x 100 USD + 5% (500.010 USD) = 100.500.210 USD.
Dabar pagrindinis klausymas: iš kur atsiras šie papildomi 500.010 USD? O gi neiškur. Jų išviso nėra apyvartoje ir niekas jų papildomai nespausdino ir net neplanavo spausdinti.
,,,,
Welcome to a "friendly" banking world.
Nusisnekejimas.
Pinigai buvo israsti, cirkuliavo ir iki tol kol pries metus tu su goga nusprendet po 100 baksu pasiskolinti.
Bankas tuos baksus nespausdino, o surinko is kitu ukio subjektu kaip indelius, ar ne ?

http://addurl.tel
Mizantropas
Rašyti privačią žinutę

120 žinutės

ka manai apie Kinija. nemanai kad po kazkiek laiko Kinija pasikeis su JAV vietomis del pasaul.ekonomikos itakos sferoje?
Neapgaus sionistai - kinai ir amerikonai skirtingos kriptozydu hidros atsakos. O Mao tikroji pavarde Finkelsteinas (House of Rotschield, of course).
ragvel
Rašyti privačią žinutę

76 žinutės
( +16 / -23 )

OXE, na juk buvo kalbos apie Azijos bendra valiuta , ale "euro".
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Ledine
Gal JAV ir slepia daugelį dalykų (ir gal net daug baisesnių), bet jie bent jau turi gerą sistemą viską gražiai įpakuoti ir pateikti liaudžiai, kurios masė tikrai nemąsto kas slypi po M3 skelbimo nutraukimo


Belieka sutikti. Vis tik JAV gana rimtai atrodo kaip zalio "garantas"
Nors, rupuzhke, JAV autoritetas eme mazeti, faktas. Seniau gal butu uzteke kanoniere arba lektuvnesi prie Tailando perdislokuoti, ir laisva prekyba butu garantuota. Dabar gi bipoliarinis pasaulis suzlugo, CCCR nieko nepagasdinsi, ir visokios periferijos vis drasiau kelia galvas.

Ne bet grizkime prie sios dienos.

Kaip ten vis tik yra su tais OTC derivatyvais, jau is tikruju skamba aliarmo varpai? Turiu mintyje rimtus zmones, o ne matomai kairuoliskus arba panikierius kaip justiceplus.org (jau vien .org ko vertas)

Ir kaip ten su NT krize JAV?

Beje, su NT suletejimu nori nenori, bet teks sutikti. Kiek suprantu, pasaulis turbut dar nemate tokio statybu bumo. Ir tokio NT kainu bumo tuo paciu metu. Kas idomiausia, kad tai ivyko net tokiuose uzkampiuose, kaip Lietuva.
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

off topic, Ashaman, grynai is smalsumo, pats panasu dedi nemazai pastangu ir laiko siam procesui tyrineti, bet ar tai tau duoda kokios praktines naudos sakykim prekybai birzose (jei prekiauji zinoma) ar tai tik hobis, neturintis nieko bendra su nauda (finansine, asmenybes tobulinimo)?
Didžiausia iki šiol gauta nauda - supratimas kaip ši sistema veikia.
Jei nori išlošti žaidime, kurio taisyklių nežinai/nesupranti reikia arba būti "laimės kudikių" arba greitai mokytis.
Dėl prekybos: iš Lietuvos biržos išėjau 2005 pradžioje. Nuo to laiko tarpinis variantas - fondai, vėliau - spekuliacijos Rusijos akcijų rinkoje. Iki JAV dar nedaaugau.
Success is a journey, not a destination...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital