Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Jav krizės išvakarėse?

Allgist
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės
( +20 / -2 )

Sveiki!
Visi mes investuojam su tikslu uzdirbti.
Uzdarbis priklauso nuo geru investiciniu sprendimu, paremtu plataus spektro informacija aplink.
Dar didesne reiksme turi rizika, kuria mes toleruojame.
Noriu pasiulyti praplesti bendra arba diskusiju meniu, suteikiant galimybe dalintis mintimis ir nuorodomis apie galima (neisvengiama) pasaulio (USA) finansine krize.
Kas šiandien kuria taisykles, tas valdo auksą
Turbavykas
Turbavykas
Rašyti privačią žinutę

398 žinutės
( +2 / -5 )

Tai shortink dabar viska jei galvoji kad krize bus. Koks skirtumas ar kyla ar krinta?...
jp
Rašyti privačią žinutę

308 žinutės
( -2 )

Tai shortink dabar viska jei galvoji kad krize bus. Koks skirtumas ar kyla ar krinta?...
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Kuo daugiau domiuosi sia tema, tuo atsargiau vertinu investicijas denuominuotas US doleriais.
Allgist, internete o kartais ir spaudoje pastoviai sklando gandai apie pasauline JAV krize .. Siais metais teko skaityti keleta straipsniu apie tai Lietuvos spaudoje. Juose "izymus ekonomistai" prognozavo USD kritima iki iki 1:2 dar rugsejo menesi.. Be to galima prisiminti ir Soroso isleista knygute "pasauline kapitalizmo krize" ir t.t Visos sios kalbos tai tik nuomones ir nieko daugiau ir labiausiai panasios i Mikaldos pranasystes apie pasaulio gala 2000 metais. Mano nuomone JAV ekonomika yra neatsiejama pasaulines ekonomikos dalis, todel jei JAV ir istiktu didele krize manau nei Europos Sajungai nei mums gera nepasirodytu ..
Emini-Systems.com
arnis
arnis
Rašyti privačią žinutę

784 žinutės
( +1 )

Lengvabudiskai galvojat jei galvojat kad USA istiks krize?
Kas nors ar gilinotes daugiau i USA ekonomika, ir jos pagrindus, kuom ji paremta ir panasiai.??? ar cia del keliu rodikliu sprendziat kad krize amerikai tuoj bus???
Nu as asmeniskai, nematau dar del ko amerikai turetu buti krize.! Visa krize kuri nutiko tai tik infliacine, dolerio atzvilgiu, visaus rinkai, gyvenimui amerikoje tai tik dalinai atsiliepe.
Inteligent
Rašyti privačią žinutę

328 žinutės

Kardinaliai priesinga poziuri i pavoju ateityje, galima paaiskinti zmonems budingu psichologiniu gynybos mechanizmu naudojimu:
NEPASTEBEK SITO arba NEIGIMAS-elgiamasi taip,tarsi nebutu baimes saltinio arba jis butu netikras.Prarandama adekvataus elgesio galimybe,nors pavojus nesumazeja,apsiribojama ignoravimu,sprendimo neieskoma (Optimistai)

RASK PATEISINIMA arba RACIONALIZACIJA-panasiu i tiesa priezasciu radimas,siekiant paaiskinti poelgius ,norus,baime.Tuo tikima ir paprastai nelaikoma racionalizacija.(Pesimistai)
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

Na.. Apocalypse tai tikrai neturėtų ištikti nei JAV, nei jų valiutos

O kad JAV ekonomika netrukus pastabdys – visai galimas atvejis. Natūralu – ciklas. Laikas atsinaujinti.
Del dolerio. Aišku, kelio atgal jam nebėra. Tačiau fundamentaliai JAV valiuta dar turi gerus saugiklius. Ar žinot kiek jų sukaupta vien Japonijos ir Kinijos saugyklose? Bilijonai. Ar jie labai norėtų, kad silpnėjantis doleris be pastangų sumažintų rezervų vertę? Vargu.
Ir gana juokingai skamba politikų komentarai , kad “mes atsisakysim dolerio”. Ne taip jau paprasta viskas. Kai pusės Azijos gyventojų alga nustatoma Chicago Mercantile Exchange, visas pasaulis stebi ir reaguoja į naftos kainas doleriais, o maži vaikai varginguose pasaulio regionuose iš užsieniečių prašo “one dollar”, vargu ar galime kalbėti, kad ši valiuta prarado pozicijas. Tiksliau, atvirkščiai, ji labai netgi gerai įsitaisė (su gudrių dėdžių iš Washington’o pagalba).
Žinoma, diversifikacija neišvengiama. Tik va, kol kas alternatyvų “pasaulinei” valiutai nelabai yra. Euras? Nope. Pati Europa jau putojasi dėl “per stipraus” euro į Rytus ir į Vakarus – kas gi pirks brangias europietiškas prekes. Be to, net ir politinės vienybės euro kraštui neužtenka, ir vargu ar ji kada beatsiras.
Azijos šalių valiutos bloko sukūrimas būtų nebloga alternatyva. Bet vargu, ar ji ateis greitu laikotarpiu.
O kol kas krentam su doleriu. Bet krisim tik tol, kol amerikietiškos prekės atpigs tiek, kad visi varysim į New York’o centrą apsipirkti. Kas tada bus doleriui ir JAV ? Resurrection.P.S. Tiems, kas tiki ir tikisi JAV apokalipsės greitu laiku (pvz. 2007) - TRAUKIT savo pinigus iš Kinijos. Galėsit grįžti į išpardavimą
Allgist
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės
( +20 / -2 )

Jo argumetas, kad doleris bus stiprus, nes jis patinka mažamečiams negriukams labai stiprus
Kas šiandien kuria taisykles, tas valdo auksą
gsmserv
gsmserv
Rašyti privačią žinutę

103 žinutės
( +4 )

allgist,

kazkaip juokingai skamba ,kad is viso sio Ledines straipsniuko sugebejai sureiksminti tikriausiai "pacius svarbiausius" zodzius ir butent juos palaikei kaip argumenta.
soundesigner
soundesigner
Rašyti privačią žinutę

217 žinutės
( +5 / -1 )

Man tai dar juokingiau skamba

"Del dolerio. Aišku, kelio atgal jam nebėra"
arba
"TRAUKIT savo pinigus iš Kinijos. Galėsit grįžti į išpardavimą"
arba
"Ar žinot kiek jų sukaupta vien Japonijos ir Kinijos saugyklose? Bilijonai"


Is kur tiek pasitikejimo savimi?
Tu bent po 1 lita paskui isdalinsi tokiems kaip gsmserv, kurie jau patikejo tavimi, o galiausiai viskas ivyks priesingai nei tu sakai?
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Man tai dar juokingiau skamba
O man tai juokingai skamba komentarai ne i tema.
Pakelkit akis i virsu. Tema vadinasi "JAV krizės išvakarėse? " o ne "istraukim sakini is Ledines komentaro "
Emini-Systems.com
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

Allgist, "mažamečio negriuko" argumentas labai negti stiprus. Už jo slypi tas pats, kas ir už daugelio pasaulio centrinių bankų motyvų kaupti auksą kaip rezervus.

soundesigner, jūs teisus, gal kiek ir per griežtai nuskambėjau:wink
Bet visgi manau, kad šiame forume galima reikšti savo nuomonę laisvai ir nevaržomai. Jei kas ne taip - moderatoriai ištrins
tikrai abejoju, kad kiekvienas protingas žmogus, skaitantis komentarus, taip ir puls daryti tai, ką kiekvienas pliurpia.

cheers,
tęsiam temą ir laukiam kitų minčių
kafka
kafka
Rašyti privačią žinutę

357 žinutės
( +29 / -3 )

Bet vakar dienos rinkimai parodė, kad situacija iš esmės turės keisti greitu laiku (greitas laikas ekon. sistemoje, ne tas pats kas mums greitai ). Aišku meškos sugrįš į rinką (pvz. šiandien France CAC40 raudonuoja, tuo USA atsidarys :yes), bet gal sumažės tas amerikietiškas besaikis vartojimas ir vėl turėsim ant ko augti.
www.investuotojas.eu
chamas

262 žinutės
( +47 / -4 )

Man tai dar juokingiau skamba

Is kur tiek pasitikejimo savimi?
Tu bent po 1 lita paskui isdalinsi tokiems kaip gsmserv, kurie jau patikejo tavimi, o galiausiai viskas ivyks priesingai nei tu sakai?
O kas man atiduotu negauta pelna jei patikeciau visokiom mistinem griutim ir kiekviena karta vis parduociau kas toliau sekmingai butu auges?
Vejas laukuose o ne diskusija.

Na bent jau man pateiktieji straipsniai didelio pasitikejimo nekelia. Siaip daug pasaulyje protingu zmoniu kurie galetu rasyt analitika i populiarius ziniu portalus, bet kol kas niekas nieko dramatisko neprognozuoja.
Jei kaip rasoma doleris butu kaput, tai kokios tos investicijos bebutu, eurais, doleriais, viskam butu kaput. Kazi ir ar auksas isgelbetu. Be to sunku tiketis kad tie patys azijieciai pjautu saka ant kurios patys sedi.
Allgist
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės
( +20 / -2 )

Ledine, tu visada pataikai į dešimtuką. Tik šį kartą mūsų nuomonės ir vėl išsiskirs. Šiandien kaupti auksą ne stiprumo požymis, o silpnumo. Pažiūrėkim į istorijos grafiką: http://www.globalfinancialdata.com/index.php3?action=detailedinfo&sampledata=true&id=3991
paprašysiu jame užsidėti logaritminę skalę ir nusipiešti tiesinės regresijos indikatorių. Ir štai ką tada pamatysi jame, kad tikroji šios dienos aukso vertė yra tik 35%/uncija . Bandysiu pagrysti kodėl. Ogi todėl kad indeksai (tame tarpe ir auksas) istorijos bėgyje auga eksponentiškai ( logaritminėje skalėje jo judėjimą grubiai galime aprašyti kaip tiesę ) Todėl tiesinės regresijos indikatorius mano iliustruojamoje kreivėje ir atspindi tikrąją (tą, kurios sistema tikisi) kainą. O dabar priisminkim kiek atsargų yra sukaupę US Fed: ogi ~8000 tonų ir tai sudaro apie 80% jos valiutos atsargų. Tai kad US Fed vykdė ribojimo politiką, o jos ekonomika laikėsi pakankamai tvirtai yra aukso kainos kilimo išdava. Kaip žinia grynųjų pinigų emisiją US Fed mažino per bazines palūkanų normas, tačiau didėjanti aukso kaina sėkmingai amortizuodavo šį procesą palaikydama grynųjų pinigų paritetą rinkoje. O dabar prisiminkime mano demonstruotą aukso grafiką pasaulio bendruomenė ( man labiau patinka terminas visuomeninė sąmonę ) tikisi, kad aukso kaina yra stipriai užaukštinta ir ji turės artimiausiu metu mažėti. Vienas bandymas tiesa jau vyko 1999 - 2000 metų sandūroje (buvau pastarųjų įvikių liudininkas tik tada nesupratau kodėl tai vyko). Tada aukso kaina subliuško iki 250$/uncija ko pasekoje turėjome beprecedentinį DJI kritimą nuo 12000 iki 7200 punktų. US iš to nepasimokė ir vykdė toliau savo ribojimo - plėtros ciklus. Šiuo metu esame panašioje situacijoje: auksas buvo pasiekęs 730 ir jei US FED nebūtų trukdęs gal būtume pamatę ir 900. Bet yra kaip yra. Kol kas viskas ramu. O mano išvada būtų tokia negaliu pasakyti koks būtent galėtų būti lakmoso popierėlis rinkoms, kuris signalizuotų "rinkos dabar kris", tačiau esu tvirtai įsitikinęs, kad aukso kainos kritimas jau prasidėjo ir dabar tik jis reguliuos usd M1 kiekį rinkoje, o ko pasekoje ir M3, kurį jau šiandien US slepia. Sliapami tik blogi parametrai, jei jie būtų geri US tikrai jais pasigirtų. Todėl mus pasiekia tik atskirų analitikų pasisakymai apie usd neadekvatumą dabartiniam jo kursui.
Kas šiandien kuria taisykles, tas valdo auksą
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

Allgist, šeip ne aukso kainą doleriais turėjau omeny.

Bet jei jau prakalbom apie auksą,... nedėčiau galvos, kad auksui tiesus kelias į pietus. Jeigu JAV eko silpsta (ar neduokdie ją ištinka Apokalipsė), matysim greitą palūkanų apkarpymą. Kas su juo? M agregatai auga. Kas toliau? Baimė dėl per didelio likvidumo. Kas iš to? Bėgimas į aukso „safe haven“. Kodėl? Pažiūrėkit į pastarųjų metų aukso/naftos koreliaciją. Ji labai aiškiai byloja, kad kažkas dar gyvena Gold Standard pasaulyje, kuriame auksas atstoja pinigus.
Betgi JAV Apokalipsės sąlygomis auksui daugiau šansų kilti nei naftai, tiesa? O iš čia jau galima paburti ir tolimesnį dolerio likimą. :wink

O dar toliau kalbant apie grafikus, aukso istorines aukštumas ar pervertinimą, paimkite dolerio 2006 nominalą, pakoreguokite infliaciją ir nubrėžkite retrospektyvų grafiką iki 1970 (kai auksą atfiksavo). Vaizdas ne toks jau ir baisus, ane?
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

To Ledine
Ar neatrodo, kad formuojasi 2001 ir 2002 metų nuosmukis. Ar tik 2007 nebus paskutiniai apyžaliai metai. Kažkaip viskas linksta link to. Europa springsta nuo brangaus euro. Azija, o ypač Kinai persigrupuoja su JAV doleriu. Rusai pergrupuoja interesus. Rytų Europos blokas ryškiai pervertinti ir jau įsiskaičiavę būsimus "n" metų uždirbtus pelnus. Brazilai ir visa Pietų Amerika,bei Turkai geopolitiniai kaliniai. Indai civilizacijų kryžkelėje. Japonai, net ir esant makroekonomikos sveikėjimui smenga į apačią, nes reikia nurašyti "n"bilijonų laikytų tuščių popieriukų ir persiskaičiuoti įmonių vertes, kurios net iki 15x viršija JAV'ose mokamas kainas. Ryškūs rinkų, interesų ir verslo globalėjimas, bei verslo susiliejimas ne tik su konkrečios šalies valdžia, bet ir su šalių sąjungų valdžiomis.
Bet čia tik kyšančios simptomų ausys. Tikroji priežastis,gal, kad galimybės atsiradusios dėl interneto ir technologijų prieinamumo masėms, žmonių išprusimo lygiu, sulygino nelogiškas nuokrypas nuo normų. Ir rinkų laukia rimtas apsivalymas, po kurio susiformuos naujos vertybės ir nauji standartai.
Tad laukia gražus ir kietas nusileidimas. Prisisekime diržus, kad neišlėktumėm iš savo galimybių krėslo.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Tomas Kipišas

80 žinutės
( +30 / -25 )

kur galima butu koncentruotai stebeti pasaulio birzu indeksus su nedideliu laiko lagu?
Vid0
Rašyti privačią žinutę

129 žinutės

kur galima butu koncentruotai stebeti pasaulio birzu indeksus su nedideliu laiko lagu?
Pvz. čia.
Nemokamas sūris - tik pelėkautuose. Ir tai, dažniausiai, tik antrai pelei...
tamsus
tamsus
Rašyti privačią žinutę

90 žinutės
( +13 / -1 )

paklausius tokiu samprotavimu, nepagristai stipriai isauga noras pinigus laikyti kojinej..

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital