Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos

Depas
Depas
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Manau tas laikas, kai developeriai prades pardavineti butus uz savikaina minus paskolu kastai (paplukanos) uz kokius 6-12 men. (tiek kiek laiko galetu buti sugaista, bandant prastumti uz norima kaina) ne uz kalnu. Kodel? Ogi todel, kad dauguma developeriu Lietuvoje jau padare nemazai pelningu projektu ir dabar metasi i EM ir jiems atlaisvinti lesas is paskutinio projekto, iseinant ant nulinio rezultato - geriausia iseitis. Ir ko gero tie, kurie tai padarys pirmieji - tik islos. Lietuviai juk banda. Kaip buvo -visi perkam, perkam, ar nebus - visi parduodam, parduodam.
echo
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

Matas Macijauskas :
Nuomos kainos turetu smarkiai isaugti, jei lietuviu mastymas pasikeis ir jie nebutinai nores zut but tureti savo busta, o uzteks ir nuomotis.
Cia jau jus man pasakykit ar tai yra imanoma? ;]

Turi pasikeisti ne tik mastymas, bet ir:
1. Dideti nuomojamu butu paklausa, t.y. daugeti zmoniu kuriems reikia gyvenamo ploto, arba mazeti nuomojamu butu pasiula. Kol Lietuvoje gyventoju mazeja, o statybu tempai auga, si salyga nelabai tenkinama.
2. Nuomos kainos suristos su gyventoju pajamu didejimu, del to negali isaugti taip staigiai kaip pastaraisiais metais isaugo butu pardavimo kainos.


Mano manymu tikras spekuliantas turetu nuomotis busta, o isigyti busta tik tada, kai jo sukaupto kapitalo graza per 5 metus leistu jam isigyti busta ;]

Pagal si ivertinima esu tikras spekuliantas.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

2. Kaip matuoji pardavimus ar vienetai ar suma ? Kur tavo skaičiukai ? Taip pat kaip ir aš nieko nesakai, skirtumas tik tas kad tu skaičiukus turi o aš ne.O dėl to kad jie krito tikrai neabejoju, skelbimų apstu, tik pirk. Plius jūsų statistika netikiu, šioje vietoje tikiu tik 'Registrų Centro' statistiką.
3)Į 3 klausimą neatsakei, o nufingerpointinai. Gėda. Mano prognozė tokia -40 proc., tik neaišku kaip nes pamatuosim, skaičiukai gi pas tave? O aš ką tik www.alioreklama.lt remiuosi...

Na dėl metų galo aš nesiginčysiu, neesu orakulas, datų nežinau. Dar juokingau būtų kad ant rytdienos pastatytum.

Jei jau esi analitikas, tai tu turi rašyti skaičius ir jais įrodinėti, o ne tie kas skaičių neturi. Kažkaip jau labai neanalitiškai tu čia bandai savo opiniją paskleisti, net malonu opozicijoj pabūti.
valkatos meluoja geriausiai.
soundesigner
soundesigner
Rašyti privačią žinutę

217 žinutės
( +5 / -1 )

To Zoom
gyvenamoji/biuru statyba gyva lietuvoje, todel kad galima uzsidirbti dideles marzas. Jeigu marzos butu mazos niekas nedirbtu leituvoje, nes neverta butu.
JAV bankai kredituoja investuotojus iki 99%, tai daug stabilesne rinka ir joje viskas aisku, todel galima dirbti su mazesnemis marzomis.
Ir tai nedurniu ieskojimas, o tesiog nesusiformavusi rinka.

To Matas
Juk sakiau kad taves sues su visa tavo eika, be reikalo tu cia taip pasiviesinai
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to soundesigner

ne tavęs klausiau O 2000-2002 metais buvo vystytojų su normalia marža, tiesa juos sunkiai finansavo ir biznis jų bvo silpnas. Bet vistiek jiems apsimokėjo. Tai kad tikra priežastis ne ši, nors ne beto
valkatos meluoja geriausiai.
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Dar noreciau pazymeti tai, kad valdzios sudaromos salygos klaidinti NT rinkos dalyvius. Registru centras tureti skelbti NT kainu idekso duomenis, kita NT sandoriu statistika. Izvelgiu manipuliacijas, kaip skelbiami tik sandoriu ASK duomenis, bet BID'us siekia nuslepti.
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Zoom, as neseku kiek alio reklamoj yra skelbimu, stebiu naujos statybos projektus. Atnaujinu duomenu bazes kas du menesius ir ziuriu kiek buvo realizuota butu tiek vienetais, tiek kv.m. Nekomentuosiu del to, kad mes nepadarem dar pranesimo spaudai. Po praneismo spaudai bus galima ir smulkiau pasneket bei padiskutuot. Mazas faktas, kad gruodi-sausi Vilniuje buvo realizuota 25% (57 000kv.m.) daugiau naujos statybos butu, negu spali-lapkriti (43 000kv.m.). Kainos vidurkis Vilniuje augo taip pat, tiksliai kol kas negaliu ivardinti kiek.

O del savo 3 punkto khem... taip nebus ;] Musu prognozes buvo, kad kainos paaugs +10%, taciau jau dabar matau, kad buvome pesimistai.

Kaip sakiau, negaliu daug skaiciu ivardinti, kol nebuvo pranesimo spaudai.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Matas.

Tai gal padarom diskusiją - Mato spaudos pranešimų analizė ? Sarkazmas žinoma, tačiau jei rimtai apie ką čia diskutuoti ? Jei esi analitikas o skaičių neduodi, plius neinasi tavo skaičių patikrinti, nes neesate prieš nieką atsakingi už savo statistiką, galit ten bet ką rašyti.

Visą realią situaciją parodytų :
a) 'Registrų Centro' sandorių statistika, tiek suma tiek vienetai (grynai pirkimo-pardavimo)
b) Banko išduotų paskolų skaičius - tiek suma tiek vienetai
c) Banko pablogėjusių skolininkų statistika.

O jūsų statistika nu sorry bet man tai tik pliurpalas. O kol kas aš matau kad :

a) Registrų centras neduoda statistikos - neaišku kodėl
b) Bankai statistikos neduoda - neaišku kodėl
c) Pasiūla didėja - ganėtinai aišku kad pardavimai stringa
valkatos meluoja geriausiai.
PP
Rašyti privačią žinutę

125 žinutės

Linksma diskusija.

Mano argumentai del busto kainu. Yra 4 placiausiai naudojami rodikliai patikrinti ar kainos ne per aukstos:

1. e/p arba yieldas salyje
2. kainu palyginimas su kt salim
3. buto iperkamumas
4. kainos ir savikainos santykis

Dabar labai atsakingai pareiskiu:

1. Vilniuje yieldas yra miesto centre 4%, miegamuosiuose rajonuose 4.5% - mažiausias CRE sostinese. Tai parodo kad arba kainos per dideles arba nuoma per maza (greiciausiai ir tas ir tas, nes palyginus nuomos kainas, Vilniuje jos yra mažiausios)

2. Palyginamasis metodas rodo, kad kainos vilniaus miesto centre yra vienos auksciausiu CRE sostinese (kartu su praha ir ryga), kainos miegamuosiuose rajonuose daugiau maziau per viduri, tuo tarpu miesto issyvystymas (BVP/cap) maziausias (kartu su Ryga)

3. Buto iperkamumas. Palyginus su to paciom salimis, Vilniuje (ir Rygoje) buta ipirkti sunkiausia. T.y. gyventojas per metus Lietuvoje uzdirba bent 2 kartus maziau kvadratiniu metru vidutinio gyvenamojo ploto nei palyginamosiose salyse. Vertinant kiek gyventojo pajamose sudaro busto paskolos aptarnavimas, skaicius taip pat vienas nepalankiausiu.

4. Kadangi Vilniuje busto kainos yra aukstos ir lenkia daugeli CRE saliu, o savikaina mazesne, kainos - savikainos skirtumas yra didziausias (kartu su Ryga)

Is to galiu susidaryti nuomone apie dabartine situacija. Manau ji nera palanki. tai nereiskia, kad kainos negali paaugti daugiau, bet tai reiskia, kad jei jos dar dabar paaugs, veliau bus blogiau.
Depas
Depas
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Kuo ilgiau irodines, kad viskas ok, tuo smarkesnis smigimas bus veliau. T.y. su tokiais irodinejimais galime sulaukti ne nuoseklios ir prognozuojamos NT kainu korekcijos, o tikro kainu "burbulo" sprogimo.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Depas.

aš tai manau kad vystytojai stebuklo laukia. Iš serijos 'svarbu datempti iki dienos x kada tokios kainos bus pagrįstos'. Tik kad ta diena nesišviečia
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

to PP

statistiniu rodikliu analize butu patikimesne, jei butu tuo paciu analizuojama ir seselines ekonomikos itaka salyje. Galbut reali perkamoji gyventoju galia (algos) yra panasios (o gal ir didesnes) nei kitose CRE salyse, jei pas juos toliau pazengta su atlyginimu legalizavimu. Idomu ar kokioje Cekijoje ar Vengrijoje tai pat placiai taikomi individualios veiklos, autoriniai honorarai. Apsidairykite aplinkui: argi nerasit pazistamu, kurie didesne dali savo pinigu gauna ne per statistini atlyginima, o yra individualios veiklos vykdytojai, PI savininkai, autoriniu darbu atlikejai ir pan. TO NEGALIMA NEIVERTINTI!
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Mindakas.

o prie ko čia algos ? Ar manai kad dabar kas NT iš algos ir santaupų perka ? Bankai tikrai > 95 proc. NT pirkimų finansuoja ir vis viena tie pinigai būna balti. O tai kad yra dalis nuslėptų pinigų gal kiek daugiau įtakoja developerių finansavimą, iškreipia savikaininius rodiklius ir pan. Bet šie daiktai nelabai įtakoja pardavimo kainas.
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

To Zoom,

perka zmones ne is santaupu, taciau kiek tu gali pasiskolinti: lemia tavo pajamos, t.y. kiek tau leidzia bankas ir galu gale kiek tu pats sau gali leisti isleisti paskolai. O ka as norejau pasakyti: PI, individuali veikla, autoriniai honorarai yra absoliuciai baltos pajamos, bet jos nefiksuojamos statistikos departamente prie darbo uzmokescio. Todel zmones uzdirba (ir baltai uzdirba) nemazai, o statistikoje - jie skurdziai.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Mindakas.

tą viską suprantu, bet dabartinių NT kainų tai tiesiogiai neliečia.
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O as ir nekomentuoju dabartiniu kainu: as duodu patarimus analitikui PP, kaip geriau daryti lyginamaja analize ir nepriimti statistikos uz gryna piniga, nes mano nuomone jis (ji) galejo stipriai nusisneketi apie esam rinkos bukle Lietuvoje.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Mindakas.

a supratau, tipo šalių pagal pajamas neinasi palyginti. Tokiam palyginime yra prasmė.
valkatos meluoja geriausiai.
PP
Rašyti privačią žinutę

125 žinutės

To Mindakas,

Su tavim sutinku, be viso to yra kruvos kitu dalyku kurie vienaip ar kitaip gali iskraipyt skaicius. Statistikos metodologija, dabartinis rinkos kainu ciklas, ivairus zmoniu iprociai ir pan., visko niekada nepasversi, rinku analize del daugelio atveju yra ribota, bet kai reikia priimti sprendimus remiamasi tam tikrais svarbiausiais rodikliais. Ir kai visus juos susumaves susidarai nuomone, pridedi patirti ir nuojauta, tada kazkas gaunasi.

As pats siek tiek skeptiskai ziuriu i visas analizes nes ateities neimanoma nuspet, ir labai daznai jos nepasiteisina. Bet matant tam tikras tendencijas galima sumazinti neapibreztuma. Kol kas, bent jau man, visi rodikliai indikuoja kainu perkaitima.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

Kažkada man vienas tikrai protingas diedas, kuris mane 80 proc. to ką žinau finansuose ir išmokino aiškino maždaug taip: Kiekviena sistema iš tikro yra paprasta ir pamatuose yra nedaugiau kaip 3 bazinės priežastys kurios nulemia sistemos elgesį 80 proc. atveju. ir t.t. ir pan. Iš šio daikto išsirutulioja priežastiniai ryšių medžiai, dalis modernios Goldratt vadybos teorijos ir t.t. . Lenkiu link to kad gal ir čia neverta knistis po velnias žino ką, o tiesiog gerai pagalvoti kas įtakoja pasiūlą/paklausą ir taps pakankamai aišku kurlink judame. Bent sau aš jau gana seniai apibrėžiau 2 iš trijų (o gal tik du ir yra ?) kertinius akmenis :

1) Bankų paskolų prieinamumas - kitaip tariant pretendentų kiekis
2) pinigų kaina(Euribor) - tai ką gali pretentai į turtą už jį sumokėti

Manau šitie du pilnai apibrėžia maksimalią įmanomą paklausą. Su pasiūla tiesa sakant truputi sudėtingiau ir nematau aiškaus kriterijau kaip tiksliai pasakyti kas stipriausiai įtakoja pasiūlą. Tačiau klausimas ar iš viso yra dar kažkoks svarbus kriterijus, šie du pakankamai tiksliai apibrėžia kur yra kainų stogas. O įvertinus Euribor didėjimą panašu, kad glaiam judėti tik žemyn. Gal kur ir nusipezėjau savo raštliavoj, jei ką pataisykit
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

1) Bankų paskolų prieinamumas - kitaip tariant pretendentų kiekis
2) pinigų kaina(Euribor) - tai ką gali pretentai į turtą už jį sumokėti
CEE rinkose trecias kertinis akmuo (kuris beveik neveikia vakaruose): apsirupinimas bustu, todel net skurdziose valstybese NVS kainos yra absurdiskai aukstos net prie palukanu 10 proc.

Bet sita akmeni labai sekmingai judina nauji projektai. nes mano paskaiciavimais tokiais tempais kaip dabar statoma Vilniuje, iki komfortiskos apsirupinimo bustu ribos bus galima pripildyti ne veliau kaip per 5-6 metus. Viskas kitas - spekuliaciniai lukesciai. Todel pora metu turim galimybiu judeti aukstyn, o kiek paskui krisim zemyn, priklausys nuo to kiek pakilsim ausktyn

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital