Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos

Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Tai cia gerai ar blogai? Tipo butu perteklius gresia?
JUSE
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

If You ask me: is LT koloniju (UK,IRL irt.t.) vis daugiau grizta "turtuoliu", kuriems tik ir niezti ikisti savo "kruvinus" EUR i buta, kur galetu apsilaizyti per 5 metus juodo darbo pritrintus mozolius. Jie pamaitins kritusia paklausa... Bent jau nauju butu...

Tik svarstau Kas i tai?
Kas nebando, tas neklysta ...
sm.euro
sm.euro
Rašyti privačią žinutę

24 žinutės

kazkaip nepazistu ne vieno ''turtuolio'' is kokiu 50 mano zinomu zmoniu airijoj, kurie ruostusi pirkti buta.. taupomi pinigai: savam verslui, kasdieniniam buitiniam naudojimui, naujo busto statymui ar seno renovavimui.. labiau pagyvene asmenys pinigus siuncia ir taupo lietuvos bankuose, kol dar dirba ir gyvena airijoje.. jeigu kas ir susidomi investicijomis, tai tik labai patikimomis su maza rizika.. pazistamu amzius 28-45 metai.. vos keli jau zada grizti i lietuva..
always sunny In the rich mans world. (by ABBA)
Taksistas
Taksistas
Rašyti privačią žinutę

565 žinutės
( +20 / -10 )

Pagal vienos firmos tebestatomo neblogo namo butu rezervavimo statistiką, butus perka ir uždarbiaujantys užsienyje (~20 proc.) , ir vietiniai (likę 80 proc). Vietiniai perka pigesnius , 1 -2 kambarių.

http://addurl.tel
NekilnojamasVisai
NekilnojamasVisai
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +1 / -1 )

Ir mano vienas draugas kaip tik dabar perkasi butą dar tebestatomame name. Tai kažkaip neatrodo, kad naujų butų rinkoje būtų pasiūlos perteklius.
Nors, šiaip iš mano pažįstamų aplinkos sprendžiant, tai dauguma visgi turi nusiteikimą pirktis sklypus ir statytis namus arba pirktis jau pastatytus namus. O butus kai kurie nusprendžia pirktis pasiskaičiavę, kad namų kainos nepatrauks (ypač dėl sklypų kainos). Nors įdomu, kaip jie mąstys dar po kokių penkių metų, kai jų ekonominė padėtis pagerės.
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Xe xe, vėl piaras delfyje apie super geras NT rinkos perspektyvas.
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=11958964

O straipsnis zemiau apie tai, kad naujakuriai nebeišsimoka kreditų
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=11953703
NekilnojamasVisai
NekilnojamasVisai
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +1 / -1 )

Statistikos departamentas pateikė statybų kainų statistika>>

Ta proga pabandžiau šiokį tokį paskaičiavimą pasidaryti. Na čia su mintimi, jei vis tiek esi nusiteikęs anksčiau ar vėliau statytis namą, kas gaunasi jei taupai ir lauki ir kas gaunasi jei skoliniesi ir statai.

Tarkim, pasiėmus 350000 Lt, palūkanos būna apie 4,5 procento. Litais metinės palūkanos susidaro apie 15750 Lt. Daugoka.
Bet visai nebloga situacija pasimato, kai pasižiūrim į statybų kainų didėjimą per metus. Štai gyvenamųjų pastatų statyba per metus pabrango 12,4 procento. Taigi palyginam su mūsų mokamom 4,5 procento palūkanų. Skirtumas tarp mokamų palūkanų ir statybų kainų augimo - 7,9 procento. Pasirinktu atveju paėmus 350000 Lt ir juos panaudojus gyvenamojo namo statybai, įskaičiuoji į kainą sumokėtas palūkanas ir vis tiek stataisi 27650 Lt pigiau nei tai tektų daryti po metų. Neblogas uždarbis.
PP
Rašyti privačią žinutę

125 žinutės

Statistikos departamentas pateikė statybų kainų statistika>>
Pasirinktu atveju paėmus 350000 Lt ir juos panaudojus gyvenamojo namo statybai, įskaičiuoji į kainą sumokėtas palūkanas ir vis tiek stataisi 27650 Lt pigiau nei tai tektų daryti po metų. Neblogas uždarbis.
Bet tai yra praeities duomenys. Deja nieks nezino kaip keisis statybu savikaina ateinanciais ir dar kitais metais. As, pavyzdziui, tikiu, jog savikaina turetu sumazeti. Tuomet tavo aprasyta schema neveikia. Be to tai, ka aprasei nera joks uzdarbis. Jei turi rinktis ar statyti siandien labai brangiai, ar po metu labai labai brangiai. Cia ne sutaupymas. Be to darai prielaida kad palukanos pastovios, kurios, deja, gali ir dideti ir mazeti lygiai kaip ir statybu kainos.
NekilnojamasVisai
NekilnojamasVisai
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +1 / -1 )

Bet tai yra praeities duomenys.
Na man pasisekė spėti į praeitų metų traukinį. Dar nepaminėjau, kad dalį pinigų iki jų tiesioginio panaudojimo pavyko ir per fondus prasukti. Jau vien tai viršijo atiduodamų palūkanų sumą.
O šiaip ir aš nemanau, kad taip bus visada, bet dar šiais metais per visur timituojama apie 10-20 procentų statybinių medžiagų brangimą. Pvz. vien per sausio mėn, gipso kartono plokštės pabrango 20 procentų. Kitos medžiagos turėtų brangti pavasarį. Darbo kainą irgi kas mėnesį didėja. Kirkilas žada įvairiais būdais didinti infliaciją būtent šiais metais, kad po to prieš įvedant eurą sugebėtų suvaldyti. Taip, kad dar kelis metus manau bus panaši statistika.
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Mindakas - siulyciau siek tiek pagalbos rodyti visiems ;] net ir tiem, su kuriu nuomone nesutinki.

Del isejusio straipsnio galiu pasakyti tiek, kad jame buvo akcentuota ne tas kas reikia.

Taip, Jus teisus, brangstancios statybines medziagos neturi itakos busto brangimui. Pagrindinis aspketas kodel brangsta/pinga tai didejantys arba mazejantys pardavimai.

Del fakto, kad pasiula virsijo paklausa 1.5 karto:
- Rinkoje projektai pasirodo ne metu pradzioje, tad ir neimanoma, kad juos visus nupirks per metus. Visa pasiula buvo susumuota taip - 2005 metu pasiulos likutis + nauji pasirode projektai per visus 2006 metus. Kai kurie pasirode i metu gala ir nespejo realizuotis.
- Manau visi supranta, kad rinkoje situacija pasikeite ir projektu realizacijos laikotarpis pailgejo ir tai normalu.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

papasakok geriau apie rinkos pagyvėjimą, kuris tavo žodžiais įvyko ir to pateikto 'fakto' neatsispindėjimą Registrų centro duomenyse
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Matas Macijauskas :
Mindakas - siulyciau siek tiek pagalbos rodyti visiems ;] net ir tiem, su kuriu nuomone nesutinki.


Atsiprasau, gal cia ir ne i tema, bet, gerbiamas Matai, pagarbos reikia ne prasyti ir ne reikalauti, bet ja uzsitarnauti. Cia Jusu, p. MM, problema, kad nesugebate su zurnalistais ir redaktoriais teksta suderinti, jei manote, kad akcentuota ne tas, ka norejote "is tiesu" pasakyti. Ir jei durnai parasyta - tai juokas ir ima. Kai protingai bus parasyta - tada su pagarba komentuosiu: "va kaip logiskai zmogus ismaste", o kol kas galiu pasikartoti -esate ponas pretendentas i durniausia metu PR straipsnio autoriu (t.y. pasirodete negabus ne kaip analitikas, bet kaip minciu reiskejas).

Beje auksine analitine minti ir siame komentare isreiskete: "Pagrindinis aspketas kodel brangsta/pinga tai didejantys arba mazejantys pardavimai".

Manau net ir didziausias turgaus idiotas supranta, kad jei prekes neperka, tai kaina turetu mazeti, o jei perka - tai kaina turi tendencija augti. Bet tai situ diskusiju esme: KODEL, KAS LEMIA didesne ar mazesne paklausa. Bet jei nalitiku besivadinantis asmuo tesugeba islementi, kad kainos krentya, todel kad butu niekas neperka, tai ... atsiprasau.

O kas liecia apie konkretu skaiciu "pasiula virsijo paklausa 1.5 karto" - tai ar galima teigti, kad jei per 2006 m. pastatyta 5000 butu plius koks max. 1000 likutis, tai paklausa Vilniuje yra 6000/1,5 tik 4000 nauju butu per metus???? Kaip ta paklausa ismatavote, jei ne paslaptis? Kaip pasiula ismatuoti beje zinau
maumas
Rašyti privačią žinutę

747 žinutės
( +125 / -122 )

p.Matai. Kai akcentuosite "tą kas reikia" galėsite reikalauti pagarbos.O dabar žmonės mato eilinę užsakomąją rašliavą periodiškai besikartojančią visose mas.inf.priemonėse tik su vienu tikslu.Todėl,jeigu leidžiate naudoti savo pavardę tokiems tikslams - pagarbos ir nereikalaukite,o santykius su "rašytojais" aiškinkitės su jais "delfyje".Beje su spekuliantais Jums diskutuoti manau būtų sunkoka P.S. Gal galėtumėte nurodyti Jūsų analitinius straipsnius NT rinkos temomis.Iš anksto dėkui. maumas
pink
pink
Rašyti privačią žinutę

685 žinutės
( +138 / -33 )

Ikishiu ir ash savo trigrashi. Manau, kad ankschiau, didele paklausos dali sudare NT spekuliantai. Jei kas numano kiek butu vis dar yra spekuliantu rankose, tai galetu kazkiek padeti numatyti tendencijas.

Mano asmenine nuomone - jei nuosavo namo statybos kv.m. kainuoja vos ne dvigubai pigiau nei daugiabucio butas, tai yra visishka nesamone. Taip taip, reikia pirkti zheme ir tt, bet esmes tai labai nekeichia. Nedideli, karkasini namuka su zheme Kaune manau galima tikrai pasistatyti pigiau nei pirkti 100 kv.m. buta.
The market can stay irrational longer than you can stay solvent
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Zoom - kuriuos duomenis turi omenyje?

maumas - Analitikas esu 4 menesius, tad ir straipsniu NT tema negaleciau nurodyti. O kad sunkoka bus su spekuliantais bendrauti ta jau zinau ;] pats jau gan ilgai vienas is ju esu ;]

NekilnojamasVisai - zinute istrinta, gincytis nebutina. Siulau diskutuoti apie NT, o ne kas kaip raso.

Mindakas:
1. butai pardavinejami daugumoje dar vis nepastatyti, nors kai kuriuose projektuose galima rasti ir jau pastatytu. Tad pasiula atspindi ne registru centro duomenys.
2. ir vel gi sakau elementaru dalyka, kad pagrinde pasiula sudaro dar vystomi (statomi) projektai. Tad tavo teiginys imant pastatytu butu skaicius yra neteisingas, nes tie pastatyti butai minimum 95% jau turi savo seimininka. Taip pat faktas, kad i ta bendra pastatytu butu skaiciu ieina ir individualus namai. Tad realus pastatytu BUTU skaicius yra dar mazesnis.
3. primenu - paklausa (pardavimus) 2007 metais mes prognozavom Vilniuje +15% lyginant su 2006 metais. Tai argumentuojame tuom, kad palaipsniui toliau dides zmoniu vartojimas, atlyginimai. Taip pat i rinka pasiskelbe, kad ateis daug nauju projektu, apie tai raso ziniasklaida nuolatos. Didesnis pasirinkimas reiskia, didesnius pardavimus. Kodel? Todel, kad zmones turejo kol kas pakankamai maza projektu pasirinkima ir tikrai ne visi isigijo busta, kurie norejo ji isigyti. Ne visi juk nori gyventi Pasilaiciuose ar Fabijoniskese ;] Na ir be abejo dalis gryztanciu pinigu is i uzsieni isvaziavusiu lietuviu.

Pink – manau, kad spekuliantu liko rinkoje labai mazai, nes rinka stabilizavosi ir labai dideliu kainu suoliu nenumatoma, ant ko butent ir uzdirba spekuliantai. Manau del to pagrinde ir krito pardavimai, kai buvo paskelbta apie euro neivedima. Be abejo sumazejo ir dalis tikruju pirkėju, nes daugelis maste, kad kainos kris.
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Tai gal tuomet ir padiskutuokime.. pvz. ar verta dar siandien pirkti naujos statybos buta ar geriau palaukti (dar didesnes butu pasiulos ir galimo ju kainu sumazejimo)?
EUR - manau verta, nebent taves netenkina ne vienas rinkoje esantis projektas savo isplanavimu ar vieta. Kainu sumazejimas bus nebent tada, kai pasiula zenkliai virsys pardavimus. Taciau gyvenamosios statybos vystytojai nera suinteresuoti, kad kainos mazetu (kas savaime suprantama bet kokiame kitame versle), tad jie jau dabar reguliuoja is savo puses ismetama i pasiula butu kieki. Perprodukcijos tikrai niekas nenori.
UPS
Rašyti privačią žinutę

66 žinutės
( +6 / -1 )

Mano nuomone viskas zenklia dalimi priklausys ir nuo situacijos uzsienio rinkose, JAV kainos po truputeli mazeja, bet reikia prisiminti, kad NT rinka yra l. inertiška ir kainu krypciai apsisukti reiketu daug geru naujienu, ala Beranke paskelbtu apie infliacijos gresmes isnykima, marsieciai atveztu daug USD ir investuotu juos i NT USA ar pan, t.y. tokiu ivykiu realumas siuo metu menkas.
Major home markets' slump continues http://money.cnn.com/2007/01/30/real_estate/csw_novprices/index.htm
Jei USA NT rinka apims zenklesne krize, neabejotinai ji persimes i senaja europa (bent taip buvo visada?)ir galiausiai i CRE regiona, kur, kaip ir priklauso EM, kainu svyravimo aplitude yra didziausia, tad korekcija galetu buti nemenka.
Ar taip nutiks? Pagyvensim-pamatysim. Globalizacija vis
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Norejau paklasuti tokios minties, o kokia forma krize is Senosios Europos pereiti i CEE butent gyvenamajame sektoriuje. Nes kaip suprantu sie regionai kiek skirtingi: juk dominuojantys vystytojai CEE regione kol kas dar ne fondai, o privataus koncentruoto kapitalo kompanijos ir paklausa pas mus maziau spekuliacine nei senose rinkose (bent jau dauguma perka sau). O gal kaip tik kai graza senose vasltybese bus per maza visi fondai perkels lesas i "perspektyvesnes" CEE rinkas, nes jos visgi augancios, o ne stabilios??? Idomu butu kitu nuomone.
EUR
Rašyti privačią žinutę

141 žinutės
( +6 / -4 )

Matas Macijauskas :

Taciau gyvenamosios statybos vystytojai nera suinteresuoti, kad kainos mazetu (kas savaime suprantama bet kokiame kitame versle), tad jie jau dabar reguliuoja is savo puses ismetama i pasiula butu kieki. Perprodukcijos tikrai niekas nenori.


O tai kaip tai reguliuoja...
Juk nesuseda Eika, Vilmesta, Hanner ir kt. bendrovių vadai, ir nepasidalina teritoriju kur ka statyti. Šis procesas nėra lengvai valdomas...
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to MatasM

Cituoju 'Eikos“ duomenimis, per vasarą net 40 proc. nukritę naujo būsto pardavimai grįžo į buvusį lygį. Jau gruodį naujo būsto pardavimai, lyginant su gegužės mėnesio pardavimais, kai buvo paskelbta apie euro neįvedimą, buvo didesni 5 proc. M. Macijauskas pabrėžia, kad, nepaisant pardavimų svyravimų pastarąjį pusmetį, naujo būsto kainos beveik nesikeitė.
'
Registrų Centras pateikikė kitokią statistiką savo straipsnyje apie NT sandorių skaičių. Ar čia grynai Eikos duomenys buvo naudoti ?
valkatos meluoja geriausiai.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

DIENORAŠČIAI

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital