Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Vakaru Europos ir JAV IF

Palermo
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Sveiki.
Manau, kad jusu tarpe turetu buti asmenu, turinciu ka nors bendra su pvz. "Credit Suisse","Merrill Lynch","HSBC" ar panasaus autoriteto fondu valdytojais.Galbut galetumet pasidalinti savo patirtimi...?Gal galima kur nors rasti visu arba bent pagrindiniu JAV ir VE Fondu suvestine, rezultatus, vertinimus ir tt.?
Alv.
Rašyti privačią žinutę

113 žinutės
( +4 / -1 )

straipsnis is cia: http://wap.vz.lt/else/news_item.php?strid=1030&id=54947&f=1&count=25&start=0

Fondų reitingai - pagalba investuotojams
2005.11.21 11:01

Lietuvoje - investicinių fondų bumas, pasak Vertybinių popierių komisijos, sausį buvo 17 (valdomų ir Lietuvos, ir užsienio valdytojų), o lapkritį - 44. Pasirinkti, į kokį fondą investuoti, gali padėti ir tarptautinės agentūros suteikiami reitingai.

Vertybinių popierių komisijos (VPK) duomenimis, fondų paklausa taip pat auga sparčiai - per 9 mėn. investicinių fondų turtas, kurį sunešė investuotojai, padidėjo nuo 122 mln. Lt iki 324 mln. Lt. "Fondų paklausa ir pasiūla 2005-2006 m. išaugs kelis kartus, nes investicijų į juos apimtimis dar atsiliekame nuo Rytų ir Vidurio Europos šalių, o ką jau kalbėti apie Vakarų Europą", - prognozuoja "Sampo Baltic Asset Management" filialo generalinis direktorius Darius Kuzmickas. Estijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Vengrijoje fonduose sukauptų lėšų suma viršijo 5-7% bendrojo šalies produkto (BVP), Vokietijoje - per 10%, Suomijoje - beveik 20%, o Lietuvoje 2004 m. - tik 0,27% BVP. 2004 m. pabaigoje Vokietijoje investuotojai galėjo rinktis iš daugiau kaip 1.000, Suomijoje - 280 fondų. Ponas Kuzmickas sako, kad didėjanti fondų pasiūla Lietuvoje investuotojams atveria naujas galimybes, tačiau ir apsunkina uždavinį - kuriems fondams labiausiai verta patikėti savo lėšas. Pasaulyje daugelis investuotojų, pasirinkdami fondus, atsižvelgia į nepriklausomų institucijų suteiktus reitingus. Europoje fondams vertinti daugiausia taikoma 1984 m. įkurtos fondų analizės ir vertinimo agentūros "Morningstar" sukurta 5 žvaigždučių reitingavimo sistema. Ir Lietuvoje nemažai bankinių institucijų platinamų fondų jau turi šios agentūros suteiktus reitingus. Pvz., 5 žvaigždutėmis yra įvertinti "Hansa Baltijos augimo" ir trys Sampo banko fondai. 4 žvaigždutės suteiktos "Hansa Rusijos akcijų", "SEB Lux Bond" ir "Sampo Kompaso 50", "Sampo Kompaso 75" fondams. Dar septyniems Lietuvoje platinamiems "SEB Vilniaus banko" fondams suteikta po 3 žvaigždutes. Marijus Kalesinskas,"SEB VB investicijų valdymo" generalinio direktoriaus pavaduotojas, sako, kad reitinguoti fondai paprastai tai skelbia prisistatydami ir kartu paaiškindami reitingų reikšmę.

Vertina
Ponas Kuzmickas aiškina, kad "Morningstar" apskaičiuoja fondo grąžos ir jo vertės svyravimų (rizikos) indeksą. Pvz., dviejų tai pačiai grupei priklausančių fondų metinė turto grąža yra po 10%, tačiau vieno iš jų vertės kilimas per metus buvo stabilus, kito vertė nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Tokiu atveju antrasis fondas bus įvertintas prasčiau - jį pasirinkę investuotojai rizikuoja kur kas daugiau nei investavę į pirmąjį. Ponas Kalesinskas priduria, kad "Morningstar" suteikia reitingą fondui pagal tai, kiek jam pavyksta optimaliai suderinti rizikos ir pelningumo santykį, investavimo politiką ir t. t. "Morningstar" fondus vertina ir pagal pelningumą, mokesčius, valdymo ir priežiūros kokybę. Atsižvelgiant į atitiktį šiems kriterijams, analogiškai kategorijai, grupei ir pogrupiui priklausantys fondai suskirstomi į penkias dalis. 10% geriausių iš jų suteikiamos 5 žvaigždutės, 22,5% - 4 žvaigždutės, 35% - 3 žvaigždutės, 22,5% - 2 žvaigždutės, 10% - 1 žvaigždutė. 5 žvaigždutėmis įvertintas fondas investuotojui paprastai yra gerokai pigesnis, nes jo mažesni valdymo mokesčiai. "Morningstar" negarantuoja fondų turto grąžos ateityje, tačiau jų atlikta analizė rodo, kad 5 žvaigždutėmis įvertinti fondai bent per 2 artimiausius metus parodo geresnius rezultatus nei prastesnį reitingą turintys fondai (prognozės ypač pasiteisino vertinant obligacijų fondus). "Morningstar" vertina ne visus fondus, o atitinkančius nustatytus kriterijus (pvz., ne trumpesnė kaip 3 m. veiklos istorija).
Palermo
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Sita straipsni jau teko skaityti, taciau jame rasoma tik apie fondus,tiesiogiai platinamus Lietuvoje.O Morningstar tinklapyje norint gauti visa info reikalinga mokama naryste...Noreciau suzinoti jusu asmenines nuomones apie viena ar kita vakaru fonduka ir, jei turit, kokiu nors naudingu nuorodu...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital