Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Vedybų sutartis ir turtas vertybiniais popieriais

esx1L
Rašyti privačią žinutę

329 žinutės
( +1 )

Klausimas dalinai susijęs ir su akcijų birža, tad tikiuosi moderatoriai neištrins.

Esmė paprasta: kaip vedybų sutartyje nurodyti turtą, kuris laikomas akcijomis ? Problema ta, kad akcijų sudėtis laikui bėgant kinta... Ar čia problemos nėra ?

Gal kam nors teko tokią pasirašyti ? Turite pavyzdį ?
Gal galite rekomenduoti advokatą tokiai sutarčiai parengti (Vilniuje) ?

Teisybės dėliai turiu pasakyti, kad manoji irgi nemažesnį turtą turi, tad reikalas abipusis.

Ir nepradedam fleimo, kad vedybų sutartis nereikalinga. Būsiu dėkingas už konstruktyvius pasiūlymus.

Jei turite pavyzdžių, kurie neviešinami, bet bent man ketinate duoti, mano meilas [email protected]
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O as dar noreciau prie to pacio paklausti: jei mano iki vestuviu isigytu akciju verte nuo jungtuviu datos iki skyrybu datos pakilo 30 proc., tai as puse to prieaugio busiu skolingas zmonai ar ne?
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

Spekuliantai, net is vedybu sugeba rinka padaryti
Iskart atsiprasau uz pastebejima...
Budamas turtingu - būk dosnus.
jusc
jusc
Rašyti privačią žinutę

264 žinutės

kiek zinau tai taip, busi. po vedybu igytas turtas (o pardaves turetum pelno-turto) yra jungtine nuosavybe.
Kas negeria sampano, tas nerizikuoja.
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

Man regis jei tu akciju nebuvau pardaves tai jos visos (kiek bebutu vertos) pagal vedybine sutarti priklauso tik tau.
Budamas turtingu - būk dosnus.
ausrinel
Rašyti privačią žinutę

33 žinutės
( +5 )

Vedybų sutartyje nustatomas viso po vedybų įgyto (to, kuris bus įgytas) turto teisinis režimas (jungtinė/asmeninė nuosavybė). Šiuo atveju akcijas galima apibrėžti kaip vertybinius popierius, įgytus ir apskaitomus (vertybinių popierių sąskaitoje, akcininkų registre ir kt.) vieno iš sutuoktinių vardu. Problemos tokiu atveju dėl akcijų sudėties kitimo nelieka. Vedybų sutartis tvirtina notaras - reikėtų susitarti ir dėl to, ar jis šią sutartį ruoštų. Kadangi tarifas už šios sutarties patvirtinimą nedidelis (jei neklystu, apie 100-300 Lt), dažnai notarai tiesiog naudoja rekomenduojamą sutarties formą, bet ji nėra labai išsami. Tačiau galbūt notaras galėtų rekomenduoti advokatą, kuris sugebėtų paruošti priimtiną sutarties projektą. Labai rekomenduotina visų pirma patiems iki smulkmenų apgalvoti ir aptarti šios sutarties turinį, nes bet kokie vėlesni pakeitimai galės būti daromi tik teismine tvarka. Sutartyje galima (ir reikėtų) aptarti turto padalijimo skyrybų atveju klausimus. Vedybų sutartis-labai reikalingas ir naudingas dalykas, tikrai rekomenduoju sudaryti.
ausrinel
Rašyti privačią žinutę

33 žinutės
( +5 )

to Mindakas:manau, kad esi teisus-turėtum pasidalinti su žmona akcijų vertės prieaugį, kurį gavai jas pardavęs iki santuokos nutraukimo. Bet jeigu akcijas parduosi po santuokos nutraukimo, manau, pretenzijų galėtum išvengti, nes pajamos būtų gautos jau ne santuokoje.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

to Mindakas:manau, kad esi teisus-turėtum pasidalinti su žmona akcijų vertės prieaugį, kurį gavai jas pardavęs iki santuokos nutraukimo. Bet jeigu akcijas parduosi po santuokos nutraukimo, manau, pretenzijų galėtum išvengti, nes pajamos būtų gautos jau ne santuokoje.
Taiva mano klausimo esme ir buvo: ar nera taip, kad as busiu skolingas sutuoktiniui puse akciju vertes prieaugio, net jei ir neatlikinesiu jokiu operaciju su jomis (t.y. jas tiesiog turesiu ir viskas)???
ausrinel
Rašyti privačią žinutę

33 žinutės
( +5 )

ne, nes pacios akcijos, jei buvo igytos iki santuokos-tavo asmenine nuosavybe. Dividendus gali tekti dalintis, nemokamai gautas akcijas -taip pat. Bet jei pačių akcijų neparduosi santuokos laikotarpiu, t.y., negausi pajamų, nebus ko ir dalinti.
Herkus
Herkus
Rašyti privačią žinutę

24 žinutės

Nepamenu girdejau ar skaiciau kazkur (gal delfyje), kad vedybu sutartyje galima numatyti jog turtas priklausys ir bus valdomas kiekvieno is sutuoktiniu atskirai. Esant tokiai sutarciai skyrybu atveju, net nebutu turto pasidalinimo, nes nebutu bendro turto. Cia kaip vienas galimas varijantas.
Taciau man asmeniskai noretusi tureti ir bendro turto ir apsaugoti ilgalaikias investicijas bei ju prieaugi. Vat man irgi butu idomu, kaip turetu skambeti formuluote, vedybu sutartyje, kad pardavus vienus VP ir isigijus kitus jie netaptu jungtine nuosavybe.
-----------------------------------------------
Prabilti reiketu tada, kai zodis vertingesnis uz tyla.
fishas
Rašyti privačią žinutę

1409 žinutės
( +380 / -193 )

Esu susidures su akciju padalijimu.Nesinori net rasyti apie musu teismus.Kas parasyta istatyme teisejam mazai reiskia.Akciju pardavimas be sutuoktinio leidimo taip pat galimas.Neminesiu maklerines ,kuri tai toleruoja,nors ir nesu jos klientas.Isvada susidariau tokia,kad jei turi advokata,kuris sugeba prieiti prie teiseju,tai tuomet kas parasyta istatyme-grubiai tariant nusispiaut. Istorija tikra ,neisgalvota
MindaugasG
Rašyti privačią žinutę

50 žinutės
( +2 )

to Mindakas:manau, kad esi teisus-turėtum pasidalinti su žmona akcijų vertės prieaugį, kurį gavai jas pardavęs iki santuokos nutraukimo. Bet jeigu akcijas parduosi po santuokos nutraukimo, manau, pretenzijų galėtum išvengti, nes pajamos būtų gautos jau ne santuokoje.
Manau, kad šiuo atveju, nors ir parduotum akcijas iki santuokos nutraukimo, visi pinigai, gauti už akcijas, įskaitant ir prieaugį, būtų tavo asmeninė nuosavybė; tik apsidraudžiant reikėtų aiškiai nurodyti, kad tai, ką įgyji parduodamas akcijas (t.y. pinigus), yra tavo asmeninė nuosavybė (CK 3.89 str.).
esx1L
Rašyti privačią žinutę

329 žinutės
( +1 )

Kolegos, kaip dėl antros klausimo dalies ? Gal kas rekomenduotumėte advokatą/notarą ?
mariusz
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

Sudariau savo vedybu sutarti pas notara Europos verslo centre,2 aukste www.notary.lt,jie specializuojasi sioje srityje. O kas del advokatu tai gali rasti juos visus kurie uzsiima seimos teise http://www.infolex.lt/portal/start.asp?act=org&Org=15
As bent jau kalbejausi su keliais advokatais, bet jie reikalingi jeigu sudarineji labai sudetinga sutarti.Man uzteko vien tik notaro paslaugu.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Šiaip ir santuokos metu, gali susirašyti notarinę sutartį ir pasidalinti turtą t.y. pasilikti bendrą, atskirti verslą ir atsakomybes kylančias iš jo ir pan. (kad ir tai bus atsiradę santuokos metu) , o tas sutartis vėliau įregistruoji registre. Tik nežinau, kaip yra su vaikų teise į dalį turto... tikriausiai tam reikalingas teismo sprendimas.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
siMS
siMS
Rašyti privačią žinutę

413 žinutės
( +5 )

Šį pirmadienį (25d.), per LRT, "Pinigų kartoje" pasakos kažką apie vedybų sutartis.
www.saltinis.eu

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital