Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Su akcijomis susietos obligacijos

Buffalo
Buffalo
Rašyti privačią žinutę

22 žinutės

Paaiskinkite kaip veikia su akcijomis susietos obligacijos. Prasau paaiskinimo ne is vartotojo (obligaciju pirkejo) puses, o is obligaciju platintojo puses. Kaip jie uzdirba is to? Kodel pasibaigus terminui gali ispirkti uz ta pacia (nominalia) ar didesne kaina? Ar uz ispaltintas ovligacijas gauti pinigai yra investuojami i akcijas su kuriomis susietos isplatintos obligacijos?
Whenever I hear, It cannot be done, I know Im close to success.
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

tai be abejo investuoja i tas akcijas (ar fondus), su kuriais suristos. Jei akcijos ar fondas auga, tai turbut nesunku suprast, kaip uzdirba ir patys, ir klientas. Idomiau, kaip apsidraudzia tuo atveju, jei per ta laikotarpi bus kritimas. Sito nezinau.
Skubėk iš lėto
Makaulius
Rašyti privačią žinutę

7 žinutės

tai be abejo investuoja i tas akcijas (ar fondus), su kuriais suristos.
Kiek teko girdeti, tiesiogiai i tas akcijas/fondus neinvestuoja, o mechanizme kazkokiu budu dalyvauja opcionai, kurie veikia ir kaip draudimas
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

labai gali buti, jog ir tokiu budu dalyvauja tose akcijose ar fonduose, bet tarpiniai akciju kursai yra "nuimami" pagal realiu akciju (fondu) kainas birzose.
Skubėk iš lėto
Buffalo
Buffalo
Rašyti privačią žinutę

22 žinutės

Kaip sitas investicinis instrumentas vadinasi angliskai? pabandyciau paieskot....
Whenever I hear, It cannot be done, I know Im close to success.
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Kai VB atstovo paklause, kaip jus taip nebijodami prisiimate tokia rizika, tai jis pusiau juokais atsake, kad tai tam tikras "know how" , tai gal ir ner jokio anglisko atitikmens . Siaip tai nesu girdejes tokio termino.
Skubėk iš lėto
ariel
Rašyti privačią žinutę

256 žinutės
( +68 / -15 )

Kaip aš daryčiau tokį dalyką: už didžiają dalį (~95%) sumos perki kokias nors obligacijas, jos garantuoja, kad bus ką grąžint, jei akcijos kris. Už likusią dalį imi tos akcijos opcionų, jei kris - gausis 0, jei kils - bus gerai. Pagal opcionų kainas ir visas rizikas pasiskaičiuoji grąžos koeficientą. Jei kas primoka daugiau, kad gautų didesnį koeficientą, tai atitinkamai daugiau paimu opcionų. Vat ir visas stebuklas
Gink savo galimybių ribas ir jos tikrai taps tavo
ariel
Rašyti privačią žinutę

256 žinutės
( +68 / -15 )

Beje, lygiai tas pats galioja su indeksais, žaliavomis ar bet kuo kitu susietomis obligacijoms.
Gink savo galimybių ribas ir jos tikrai taps tavo
ZigmasW
Rašyti privačią žinutę

62 žinutės
( +11 / -5 )

Angliskas terminas Equity- arba Index-linked notes. Is esmes isleides tokias obligacijas bankas "shortina" ta daikta su kuriuo jos susietos israsydamas prie tos obligacijos "priklijuota" opciona. O opcionu rizikas galima valdyti nusiperkant kitokiu opcionu (sorry, tik cia pamaciau ariel komentarus ).

O tas banko darbuotojas kur sake apie "know how" skiede tai matyt pats nezinojo ka pasakyti, nes cia nieko ypatingo nera . Is situ obligaciju leidimo grazaus pinigo pasidaro bankai, nes pasiima visa eile bid/offer spreadu.
Geo
Rašyti privačią žinutę

154 žinutės
( +20 / -13 )

Kas tai yra su akcijomis susietos obligacijos, ir kaip pazodziui verciasi sis terminas? Niekur kitur isskyrus Lietuvos bankus neteko girdeti apie toki produkta, todel idomu. Gal kas zino, kaip sis investavimo budas atejo i Lietuva, ir kodel jis taip ispopuliarejo?

Pabandysiu paaiskint kaip as pats bandau issifruot sita termina. Obligacija -tai skolos vertybinis popierius. Akcija - nuosavybes vert. popierius. Atrodo lyg butu kalbama apie convertibles. Tai yra obligacijas, kurios gali but pakeistos i akcijas. Kitaip tariant, yra opcionas (Call Option) veliau nusipirkti akciju uz tam tikra kaina. http://en.wikipedia.org/wiki/Convertible_Bond

Bet cia verte susieta su indeksais - "su akciju kainu indeksu susietos obligacijos". Tai kaip ir iseina, kad perkam indekso skolos popierius. Kaip suprasti? Indeksai skolos popieriu neisrasineja

Kurioj vietoj as cia kazka praleidziu?
For every action there is a reaction. Newtons third law.
mattux
Rašyti privačią žinutę

164 žinutės
( +16 )

Kaip ir is kur SASO atkeliavo i Lietuva tikrai nepasakysiu
Taip indeksams israsomi opcionai, ju net galima isigyti Lietuvoje, kaip pvz. OMXV, OMXT, OMXR. Paprastai cia naudojami LEAPS - ilgo taikotarpio opcionai, kuriu galiojimo laikas paprastai yra 3m. (tiek pat ir SASO)
Geo
Rašyti privačią žinutę

154 žinutės
( +20 / -13 )

Mattux, o tai kokio tipo cia opcionai: Call ar Put? Bankas juos perka, ar israso? Opcionai juk negarantuoja, kad neprarasi pinigu - visada gali prarast premium. Cia tokiu atveju jei perki opciona. Jei israsai gali daug ka prarast. O SASO sako, kad visada atsiimsi nominalia suma, t.y. dazniausiai 100Lt. Kaip jie apskaiciuoja vadinama investavimo keoficienta?
For every action there is a reaction. Newtons third law.
mattux
Rašyti privačią žinutę

164 žinutės
( +16 )

Apie SASO veikimo principa taip pat ieskojaus info, bet bankas apie tai nelabai skelbia. Mano supratimu, bankas isigija call opcionu ir obligaciju tokiu santykiu - premijos dydis yra lygus is obligaciju gaunamui pelnui, todel, indeksui smukus, nuostoliai bus lygus opciono premijai, o pelnas is obligaciju kompensuos opciono nuostolius. Gal but, kas zino tiksliau, kaip ten viskas vyksta ozingoff
Ovis
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +1 / -3 )

Šiandien VŽ perskaičiau straipsnį:
"Ką rinktis: su akcijomis susietas obligacijas ar akcijų fondus".
Šiame straipsnyje rašoma, kad kai akcijų kursai nuosaikiai kyla, paprastai akcijų fondas, tikėtina, uždirbs maždaug dvigubai daugiau nei SASO.
Esminis momentas SASO yra investavimo koeficintas ir kuo jis didesnis, tuo geriau investuotojui su sąlyga, kad jis atgaus visą investuojamą sumą. O dažnai yra taip, kad esant didesniam nei 100% investavimo keof. už obligacijas mokama 110Lt ar 115Lt, kurių nominali (garantuotina) suma yra 100Lt.
Citata iš straipsnio - "Tarkime, jei klientas pasirenka didesnį nei 100% investavimo koeficientą, įsigydamas obligacijų, kurių nominali vertė 115 Lt, , tikėtina, kad jos per 3 m. uždirbs solidžiau nei investiciniai fondai. Jei klientas nusiteikęs lėšas įdarbinti ilgesniam laikotarpiui, tuomet fondai sukauptų daugiau pinigų"
Ekspertai pažymi, jog šiuo metu sparčiai populiarėja su rizikingiausių rinkų indeksais susietos obligacijos, tarkime, Kinijos, jos nenusileidžia pajamingumu kylančiuose regionuose investuojantiems fondams.
Šiuo metu rinkoje SASO taikomas 1% įsigijimo mokestis. Palyginimui IF turto valdymo mokesčiai siekia iki 2%, o platinimo - svyruoja ties 1,5-3%, o kai kur taikomi ir išpirkimo mokesčiai 1-1,5%.

Klausimas paprastas - kurią investavimo priemonę rinktumėtės šiandien investuodami į tokias rinkas kaip - Kinija, Indija, BRIC? (kurios analitikų nuomone išlieka perspektyviausios ateinantiems 1-3 metams) Fondus ar SASO su didesniu investavimo koef.?
Kinroze
Kinroze
Rašyti privačią žinutę

8 žinutės
( +2 / -4 )

Siek tiek apie SASO radau tokia info, gal pravers

http://www.vpk.lt/svietimas/index.php?fuseaction=products.view&mid=17&cid=141&id=44
Briliantui atleidžiame už jo aštrias briaunas. Per daug nuostolinga būtų jas suapvalinti...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital