Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Kur link eina pasauline ekonomika?

Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Nors tai, ka parasysiu, ir netinka siame skyrelyje, bet tinkamesnio nera : )

Kai atsipalaiduoji visokiu keistu minciu kyla. Pradesiu is toliau, kad but aiskiau, ka turiu minty. Kadangi domiuosi astronomija, tai pradzioj duosiu pvz is tos srities. Pries kokius 20-25 netus kai kurie mokslininkai mane, kad apie Visata zinome "viska, arba beveik viska" - tereikia patikslinti kai kurias konstantas, dar si bei ta suzinoti ir zinosim, kurlink "eina" musu Visata. Taciau dar pries 2000-iuosius supratom, kad apie Visata nezinom beveik nieko, kad anksciau nagrinejom ir stebejom tik 4-5% Visatos. Kas yra tie like 95% isvis nenutuokiam, nors jau ir vadiname "tamsiaja materija" ir "tamsiaja energija".
Tai cia pvz, kai atrodytu turint visiskai isbaigta kazkokio reiskinio vaizda, pasirodo net per toki trumpa laika jis gali labai pasikeist.
Vat man uztat idomu, ar musu pasauline ekonomika yra jau irgi visiskai isbaigta ir nusistovejusi - su savo ciklais, ek. krizemis ir visais kitais desniais - ar ateity ekonomika gali irgi gerokai ar visiskai pasikeist? Stai pavyzdziui matome, kaip pasaulis vis globaleja - vos ne kasdien girdime apie besijungiancias korporacijas (net birzas! : ), mazeja "zaideju" rinkoj. Turbut ekonomikos mokslas (tiksliau, losimu teorija) duoda visai kitus rezultatus prie 100 zaideju ir prie, sakysim, 10 zaideju. Ar tai nepakeis mums iprastu ekonomikos desnius, ar visa laika ekonomika tik "augs" ir "augs" (man isvis keista, kaip ji dar iki galo neuzaugo tokioj JAV ar Svedijoj). Is kitos puses - kuo toliau "augam", tuo labiau speiciame save i kampa: "gyvenimas vis intensyveja, vercia keistis", daug kas neislaiko. Taigi ar ir po 100-200 metu bus viskas taip pat, kaip ir dabar. Ar apskritai ekonomistai-teoretikai nagrineja kokius nors ateities modelius, aisku atsizvelgiant i realijas (cia neturiu galvoj dalyku, kurie neisvengiamai keisis, kaip pvz., gamtiniu istekliu issekimas).
Skubėk iš lėto
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

Kazkada skaiciau knyga apie ateities spejimo teorija. Ten vienas mokslininkas bande nuspeti tam tikru dalyku ateiti, panaudodamas visas savo zinias ir sudetingas skaiciavimo sistemas. Ekonomikos ateities jis nuspeti nebande, taciau bande nuspeti zmonijos ateiti. Buvo pastebeta tendencija tarp nauju zmogaus issivystymo laipsniu (pradeta nuo i bezdziones panasiu padaru ir palaispniui pereita prie kromanjonietu - tokiu zmoniu kurie dabar paplite zemeje). Paskutiniai Zemeje atsirade zmoniu atstovai buvo neandartalieciai ir kromanjonieciai. Taip pat buvo parasytos ju (dar bezdzioniniu padaru ir keliu i zmones panasiu butybiu)apytiksles atsiradimo datos. Ryskiai matosi tendensija pagal kuria dar sio tukstantmecio pradzioje turetu susikurti nauja zmoniu rusis. Ji turetu buti labai gerai prisitaikiusi prie informacijos gavimo ir apdorojimo. Sie visaziniai zmones nesimokytu mokymosi istaigose - jie viska gautu is informacijos saltiniu tuoj pat. Taigi ekonomika turetu buti aiski visiems. Tokioje rinkoje konkurencija ar kas nors panasaus butu visiskai neimanoma. Keista, bet kapitalizmas turetu isnykti ir susikurti nauja komunizmo rusis, kur viskas visiems priklausytu vienodai. Niekam nereiketu nieko vogti (kaip ankstesnio komunizmo laikais), nes turint neribota ziniu kieti viska butu galima gauti tuoj pat.
Kita vertus, tai atrodo kaip istrauka is fantastinio filmo. Jau vien musu ekonomikos suvokimas priestarauja knygoje aprasomai ateities teorijoje. O gal mes tiesiog dar nepasiruose to suvokti?
Budamas turtingu - būk dosnus.
TNT
Rašyti privačią žinutę

88 žinutės
( +4 / -3 )

1973 m. Vasilijus Leontjevas laimėjo Nobelio Premiją Ekonomikos srityje už ekonominių procesų, reiškinių prognozavimą. Nežinau visų smulkmenų apie tas prognozes, bet žinant, kad jis gavo Nobelio Premiją, galima sakyti, jog jo prognozės buvo pagrįstos, apskaičiuotos ir į jas buvo žiūrima rimtai. Jau šiandien dauguma Leontjevo prognozių nepasitvirtino ir yra bevertės.
Taigi noriu pasakyti, kad ir kaip pagrįstai, apskaičiuotai beatrodytų ateities prognozės, nereiškia, kad jos pasitvirtins, arba kad bus kažkas panašaus. Gyvenimo tempai didėja, žinių srautai auga, pokyčiai vyksta labai greitai, ir tai kas mums atrodo normalu dabar (nebūtinai ekonomikoje), nebūtinai atrodys normalu kitoms kartoms.
Meskutis
Meskutis
Rašyti privačią žinutę

169 žinutės
( +4 )

istikruju labai idomu kas bus po kokiu 1000-10 000 metu
www.vaistai.info
pink
pink
Rašyti privačią žinutę

685 žinutės
( +138 / -33 )

Smagu, kad atsirado kitokiu diskusiju, nei "MNF kainuos x lt po y men"
Brestam?

Kaip teisingai pastebejo Arta, kompanijos jungiasi, "valgo" viena kita. Kazkur skaichiau, kad ateities valdzhia priklausys korporacijoms. Atsiras naturalus monopoliai, stipres lobizmas, o gal ir visa istatymu leidyba ir vykdomaja valdzhia perims.

Kyla klausimas - ar bus apsijungimas tos pachios pramones shaku - ka jau matome automobiliu industrijoje ir pan, ar bus "japonishkas" modelis (nehzinau ar yra koks specialus terminas), kai yra korporacija, jungianti ivairiausias pramones shakas, pvz yamaha - nuo motociklu iki muzikos instrumentu. Lietuvoje irgi yra keli pavyzdzhiai - VP market, MG Baltic, Invalda, ir tt.
Ar yra teorine galimybe, kad ilgainiui atsiras viena pasauline korporacija, kuriai priklausys viskas? Gal ir juokingai skamba dabar, bet ar yra realaus pagrindo teigti, kad taip nebus?

Jei tikrai atsitiktu taip, kad valdzhia faktishkai priklausytu korporacijoms, manau kad daug kas priklausytu nuo valdanchiu zmoniu mentaliteto. Juk pazhvelkim i VP market mentaliteta - spaudzhiam tiekejus, perimam ju versla, spaudzhiam gamintojus, spaudziam darbuotojus, pataikaujam zmoniu norui pirkti pigiau kishdami nekokybishkas prekes. Nekalbant apie silpnaregiu draugijas. Verslo rykliai, bet kokia kaina? Su tokia karma toli nenukeliausi
Arba tas pats Dastikas - sukursim karteli Nu labai grazhu

Mano akimis, zmoniu mentalitetas daug gero nezhada. Populiareja tokie dalykai kaip pasipelnymas per teismu, t.y. sugalvoji, kad uz tavo plauchiu vezhi kaltas cigarechiu gamintojas. Arba paziurekime i save, kokia nauda atnesha pasauliui spekuliacijos akcijomis, valiutomis? Sukuriama lygiai 0 vertes.

Ir ish vis, kaip sako mano bosas amerikonas, laikas mokintis kinu kalba, ateitis priklauso rytams. Vakarai jau persisotino ir prarado alki sekmei.
The market can stay irrational longer than you can stay solvent
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Parinkau keletą gerų minčių apie globalizaciją, ateitį, ekonomikos sampratas iš laisvalaikio knygų, kurias kartas iš karto perskaitau:

"Globalizacijos tendencijos egzistavo visur, kur tik vyko prekyba, plito religijos ir plėtėsi imperijos. Globalizacija neatsiejama nuo civilizacijos proceso ir yra būtina meno bei kultūros raidos sąlyga. Be globalizacijos t.y. nepriimant kitų kultūrų, kalbų ir mentaliteto, mes negalėtumėme suprasti ir savosios kultūros. Kapitalistinė ekonomika, kurioje pelno principai reiškia viską, o žmonių santykiai yra tik priemonė tikslui pasiketi, civilizaciją praturtinama tik ten, kur tai pasitarnauja naudos siekimui. Santykis tarp abstraktaus turtingumo ir konkretaus skurdo ne tik nuolatos skurdina vis didesnę pasaulio gyventojų dalį, bet ir sąlygoja susiformavimą vieningos pasaulio kultūros, kuri visus trukdančius skirtumus pašalina, nesvarbu, ar dėl techninių, ar dėl komercinių priežasčių, o pasaulį pagaliau paverčia tuo,ką mes šiandien vadiname globaliu kaimu." [p.151,152, Kurtnitzky Horst, Necivilizuota civilizacija].

„Gal būtų galima kalbėti apie šiandieninę Vakarų civilizaciją panašiai, kaip Robertas Redfieldas kadaise suvokė Indijos civilizaciją: Redfieldas apie ją kalbėjo kaip apie didžiąją tradiciją, brahmanų ginamą intelektinę tradiciją, kuri buvo bendra visai Indijai, bet tiktai elito sluoksnyje, o daugumoje Indijos gyventojų gyveno mažuose kaimuose, kurių kiekvieno tradicijos truputį skyrėsi nuo kitų kaimų, net ir gretimų. Redfieldas kalbėjo apie didžiąją tradiciją ir mažąsias tradicijas: didžioji – Indijai bendra, bet ji tik stogas, nepasiekiantis liaudies, nesuprantamas daugumai beraščių, ir daugybė mažų tradicijų, kurios buvo atskirų kaimų kultūros. Tos mažosios tradicijos buvo lokalinės ir palyginti nekintamos kiekvieno kaimo skirtingos kultūros.“ [p.23,Vytautas Kavolis, Kultūros dirbtuvės].

„Bendruomenė, kuri ateityje visą žmogišką pažinimą, visą istorinę ir psichinę informaciją sugebės padaryti prieinama bet kurią akimirką bei įgalins visuomenės narius tarpusavyje bendrauti kada tik panorės, keistis mintimis bei vaizdais ir šviesos greičiu atsirasti bet kurioje pasaulio vietoje, taigi panaikins nevienalaikiškumo dėsnį, tokia bendruomenė, regis išpildys seną išgelbėjimo viltį, įgyvendins žiniasklaidos perteikiamą visur esamybę, kurią tikintieji priskiria vienam Dievui. Didelis informacijos kiekis ir jos perdavimo greitis pasaulį padaro simultanišką: jame visos istorinės epochos ir visos patirtinės erdvės vietos ekrane suvienijamos esamajame laike.“ [p.5, Kurtnitzky Horst, Necivilizuota civilizacija].

„Čia prisimena Fukuzavos autobiografijoje minimas atvejis, kada XIX amžiaus pabaigoje japonai sumanė išversti iš anglų kalbos ekonomikos vadovėlį ir susidūrė su konkurencijos sąvoka. Kaip galima kalbėti apie konkurenciją, tai neatitinka japonų tradicijų. Žmonės turi bendradarbiauti, o ne konkuruoti. Kita vertus, kaip parašyti ekonomikos vadovėlį be konkurencijos sąvokos“
[p.4,Vytautas Kavolis, Kultūros dirbtuvės].
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

2 pink
nenoreciau sutikti kad spekuliacija akcijomis bei valiutomis atnesa 0 proc pridetines vertes.
Is esmes si veikla atnesa galimybes besikotiruojancioms bendroviu akcininkams galimybe tureti likvidu turta bei besikotiruojanciai bendrovei bei akcininkui (!) pigiau/daugiau skolintis.
Valiutu rinka ne maziau svarbi.
Niekas is niekur neatsiranda siaip sau, ty demesio neverta ideja pasmerkta numirti
Allgist
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės
( +20 / -2 )

damonn gal galima tikslų šaltinį?

o visiems truputį pamąstymui kur link mes dabar ritamės. Nesiveliu į diskusijas tik konstatuoju faktą http://www.investmentu.com/IUEL/2006/20060327.html
Kas šiandien kuria taisykles, tas valdo auksą
pink
pink
Rašyti privačią žinutę

685 žinutės
( +138 / -33 )

Bukanieriau,

jei ziureti, kad birzha yra naudinga, tai taip, spekuliacijos irgi naudingos.
O shiaip tai gaunasi ishvestiniai produktai, nuo ishvestiniu produktu, nuo ishvestiniu produktu Visokie Put'a, Futures ir pan.
The market can stay irrational longer than you can stay solvent
dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

Allgist,
tai kaip suprantu, amerikėnai skabo uogeles tų vaisių, kurie dabar pas mus reklamuojami ir bankuose brukami su pagreičiu, kaip idealus investavimo variantas ir vos ne kapitalo didinimo filosofinis akmuo
NT samprata kaip stogas virš galvos. Pirk, imk kretitą 35 metam, išnaudok savo atlyginimo galimybes 102% ir mokėk palūkanas (angliškai geriau: mortgage) iki pensinio amžiaus. o tuomet turėsi seną laužą (min 35 m. senumo) ir nulį skolos, bei būsi sumokėjęs koia 130-150% dabartinės daikto vertės. Apie vertę po 35 metų spręsti gana sudėtinga. Ar tik neturime idealios galimybės pasimokyti iš svetimų klaidų?
http://eitne.lt
neziniukas
neziniukas
Rašyti privačią žinutę

89 žinutės

Tesiant tolimos ateities spejimus as irgi galiu si ta parasyti. Visai neseniai skaiciau, kad mokslininkai istyre, gog tarp kosmoso sistemu ( tokiu kaip saules sistema) dideja tarpai. Is to mokslninkai suprato, kad visata pleciasi ir padare prielaida, kad veliau vel prades susitraukineti ir susitrauks iki pacio maziausio tasko. Jis neatlaikys slegio ir sprogs. Taigi visiskai viskas prasides is naujo.

Cia gal ir ne i tema, bet mane tai sudomino, tai nutariau ir cia parasyt
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

jo, neziniuk, taip ir yra, tik tiek, kad tai jau zinoma gana seniai ir dabar mokslininkus zymiai didesni galvos skausmai kamuoja, nes gali buti, kad visata taip ir neprades susitraukineti ...

Man tai patiko pinko mintis, kad birza nekuria jokios vertes. Placiaja prasme taip ir yra. Bent jau kurybine prasme. Tai va toks platus poziuris mane domina ir ziurint i makroekonomika. Siap pasauline ekonomika turbut dar toli iki saves issemimo, nes yra dar tokios neisvystytos teritorijos, kaip Afrika ir pan. Bet va kur mes nusivystytume, jei kapitalizmas butu jau tolygiai "pasklides". Ar taip ir banguotu per amziu amzius, ar visgi ivyktu kazkoks kokybinis luzis.
Aisku, visokios informacines technologijos, indigo vaikai ir t.t. irgi gal gali inesti kazka neiprasto, bet prie ko kazin privestu objektyvus kapitalizmo "vystymasis", jei isorines salygos isliktu tokios pacios.
Skubėk iš lėto
Vid0
Rašyti privačią žinutę

129 žinutės

bet prie ko kazin privestu objektyvus kapitalizmo "vystymasis", jei isorines salygos isliktu tokios pacios.
Prie eilinio pasaulinio karo, savaime suprantama...

"Tolygus vystimasis" yra neįmanomas net teoriškai. Visada bus turtingesnių šalių (gamtiniai resursai, intelektualiniai ištekliai), ir labiau nuskriaustų (kokių nors atominę bombą apsikabinusių musulmonų, pvz.) piktų ant viso pasaulio, kodėl jiems ne taip gerai, kaip kaimynam...

Kažkada imperija buvo Romoje, visi mokėsi lotynų kalbą. Dabar imperija - JAV, visi mokinasi anglų... Dar po kelių šimtų metų gal visi draugiškai zubrinsim kinų hieroglifus... Kas žino...
Nemokamas sūris - tik pelėkautuose. Ir tai, dažniausiai, tik antrai pelei...
pink
pink
Rašyti privačią žinutę

685 žinutės
( +138 / -33 )

tu paimi pinigus is tu kuriems ju nereikia ir atiduodi tiems kuriems ju reikia.
Tadas Blinda, ne kitaip


Su tokia nuotaika laikykis toliau nuo birzos tavo protas pasodins tave i minusa. Jai jau uzfiksavai gera piusa pasidalink su artimais, kaip jau minejau jai tau ju nereikia grisi i ta pacia pozicija ir atiduosi tiems kuriems ju reikia. Jautiesi toks kaltas tam yra labdaros.


Achiu uz patarima, ash pagalvosiu
The market can stay irrational longer than you can stay solvent
Timas
Rašyti privačią žinutę

10 žinutės

to pink
atsiprasau pasikarsciavau.
nepermatomas
Rašyti privačią žinutę

50 žinutės

I temos klausimą labai smagi knygutė yra "Karaoke kapitalizmas" , kas neskaitet rekomenduoju...(galiu pasidalint jei idomu) idomių minčių kaip tik į temą, tik ten ne iki kosmoso ir visatos, tiesiog žmonijos vystymasis ir galimos tendencijos, pastebimos dabar...

O ne į temos klausimą, apie prekybą akcijomis. Mano akimis lygiai kaip bet kuri prekyba (kad ir maximos) prekyba akcijomis ir negali sukurti jokios realios pridėtinės vertės, o atlieka paskirstymo funkciją. Prekybininkai, spekuliantai ar kas tik norit kas prekiauja, perka iš vienur, parduoda kitur. Taip yra efektyviai paskirstomos visos rūšies prekės, taip pat ir kapitalas iš ten kur yra jų perteklius, ten kur jų trūksta. Čia ir yra visa nauda, kuri galima sakyti yra ir tam tikra prasme pridėtinė vertė, nes prekės ten kur jų trūksta natūraliai yra reikalingesnės nei ten kur jų yra sočiai. Lygiai tas pats su kapitalu, tik čia tokia prekė, kurios fiziškai nereikia pervežti, nes dėl savo savybiu puikiai prisitaikė elektroninėje terpėje (seniau gi to nebuvo ir prekė buvo tokia pat kaip visos)
dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

tai išeitų, kad patys spekuliantai kaipo tokie yra vartotojai, o birža sukuria pridėtinę vertę paskirstymo procesu, ty paima iš tų kam nereikia ir perduoda tiem kam reikia. finaliniam variante lašiniai šaldytuve, o rankos tai riebaluotos
http://eitne.lt
nepermatomas
Rašyti privačią žinutę

50 žinutės

Birza yra ne parduotuve, o turgus, kuriame prekiauja daug mazmenininku ir vienas kitas didmenininkas kartais ismeta savo geri Tik ta preke kuria pardavinejam, yra nesuvartojama, nes neturi fizinio kuno ir viskas kas keiciasi yra jos kaina...
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Dekui nepermatomas, kad priminei apie ta "Karaoke kapitalizmas". As ja tik varciau knygyne ir mintys joje tikrai sudomino, tik dar nepasiryzau isleist ~80 Lt
Skubėk iš lėto

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

DIENORAŠČIAI

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital