Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Mokykis is klaidu...

jp
Rašyti privačią žinutę

308 žinutės
( -2 )

Sveiki visi!!

Pasimokyti is klaidu visada pravartu, bet geriausia kai tas klaidas padarai ne pats
Kiekvienas is musu esame padare didesniu ar mazesniu klaideliu. Kodel mums nepasidalinus patirtimi ir pasiulymais, kaip tas klaidas sumazinti??

Asmeniskai mano klaida, kad nefiksuoju laiku pelno:cry
zhaltis
zhaltis
Rašyti privačią žinutę

209 žinutės
( +13 / -3 )

1. Išsiaiškini bendras (globaliai) rinkų tendencijas/prognozes.
2. Įeini į rinką.

Toks turėtų būti veiskmų eiliškumas, o ne atvirkštinis variantas, kurio dėka dalis lėšų buvo įkištos rugsėjo gale.. Na, yra, iš tikro, ir kitas lazdos galas - rinkoje pradedi žymiai aktyviau dalyvauti/domėtis/mokytis.
Aš niekada nesiginčiju su žmonėmis, kurių nuomonės negerbiu.
Prikolas
Prikolas
Rašyti privačią žinutę

319 žinutės
( +16 )

Ateidamas biski paskubejau ir staigiai suformavau portfeli, pasilikdamas tik nezymia dali cash'o spekuliacijai, ko pasekoje kelios pozicijos ramiai atgule i semi-long busena. Zodziu pamoka Nr.1 butu kaip ir pas Zhaltis - reikia kiek daugiau pastangu ideti rinku tendencijoms nustatyti, o pamoka Nr.2 - po truputi investuoti lesas ieskant auksinio kiausinio... Nu ir dar 3 pamoka - is pradziu gerai issiaiskinti naudojamos platformos galimybes, o tai ilga laika net nenutuokiau, kad galiu akcija nupirkes ja iskarto ir dastumti, kad galiu naudoti dar realiai neuzskaitytus pinigus po akciju pardavimo ir pan. ko pasekoje netekau, t.y. nespejau uzdirbti papildomo lito-kito
pinigai nekvepia
zhaltis
zhaltis
Rašyti privačią žinutę

209 žinutės
( +13 / -3 )

Jop, kaip jau Prikolas minėjo - dar vienas dalykas: kai pirmą kartą persivesite pinigus į fmi sąskaitą, gink die, neskubėkit pirkti! Nesudegs tie jūsų pinigiai, jei ir pragulės sąskaitoj savaitę, dvi, kad ir mėnesį.., nes džn pačią pirmą sesija viską susiperka, o paskui bėda būna..
Aš niekada nesiginčiju su žmonėmis, kurių nuomonės negerbiu.
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

Cia tik maza dalis ko negalima daryti rinkoje:

NEGALIMA investuoti „repuotų“ pinigu, išskyrus labai trumpam laiko masteliui;
NEGALIMA pirkti krentančiu akcijų;
NEGALIMA leisti akcijai nukristi 20 - 30 proc. ir tikėtis, kad ji atkils;
NEGALIMA investuoti dideliu pinigu nelikvidžioje rinkoje, akcijoje;
NEGALIMA investuoti remiantis tik prognozėmis ar viltimis (gal žinote, koks bus USD/EUR kursas už savaites, kokios bus trasu kainos už pusmečio ir kiek kainuos nafta už 3 mėn.);
NEGALIMA akcijų pirkti, bet kada be normalios technines analizes ir stop lose.
Ekonomikos magistras
Meskutis
Meskutis
Rašyti privačią žinutę

169 žinutės
( +4 )

mano kuklia nuomone skolintas kapitalas investicijose neturi virsyti 20-30%
www.vaistai.info
resident
resident
Rašyti privačią žinutę

268 žinutės
( +2 / -3 )

NEGALIMA aklai vadovautis kitų spekuliantų/investuotojų patarimais kad ir šitoj diskusijoj
there is time to go long, time to go short, and time to go fishing
Zhaibas
Rašyti privačią žinutę

417 žinutės
( +42 / -25 )

NEGALIMA investuoti „repuotų“ pinigu, išskyrus labai trumpam laiko masteliui;

Denisai, gal gali sita pakomentuoti placiau? kodel negalima? laiko mastelis ir taip nera ilgas, is esmes repouoja tik keliem menesiam, ilgiausiai iki metu.
esx1L
Rašyti privačią žinutę

329 žinutės
( +1 )

NEGALIMA investuoti „repuotų“ pinigu, išskyrus labai trumpam laiko masteliui;
Kodėl negalima ? Juk REPO esmė tame ir yra - pasiskolinti. Pažvelk kitaip: daug kas iš spekuliantų prisiėmęs vartotojiškus kreditus investuoja. Čia dar geresnė situacija - nereikia mėnesinių įmokų daryti Repas yra puikus instrumentas.

Galbūt turėjai omenyje "negalima repuoti nestabilių akcijų arba akcijų, kurių perspektyvos menkos arba neprognozuojamos". Tada visiškai kitas reikalas - sutikčiau.
bloombergas
bloombergas
Rašyti privačią žinutę

634 žinutės
( +5 / -2 )

nu ka galiu pasakyt,investuokit savo galva ir neuzsisvajokit,kad "stai kai akcija X kainuo y lt,tada ir parduosiu,bet kai to y nepasiekia,tada jei kaina pradeda ciuozt zemyn,tada pagalvoji,"vat reikejo man tada ir tada parduot".parduot ir pirkt reikia rinkos kaina,nes jei priemei sprendima,tai keli ct ar % nelabai ir lems ka (nebent spekinat ant keliu % pelno).
del repu... repuot galima nebutinai ilgiausiai metams.. reik tik sutarti si naujo pratesinet... su repais pas mane patirties yra,bet deja, nesekmingos... tad nenoriu "girtis"... ir kartais "daryti kaip kiti daro" nera blogai,nes gali "isnest sveika kaili" (2005 spalio revoliucija birzoj D ://// ). o man deja to padaryt nepavyko,tad "prapyliau visa 4m.pelna...
ir dar.portfeli reiketu diversifikuot.ne tik akcijas,bet ir fondu,obligaciju ar pan.itraukt. nes kartais geriau maziau uzdirbt,nei likt prie suskilusios geldos... bet kiekvienas turi savo investavimo stiliu,"charakteri",tad kas kaip ismano,tas taip ir gano. bet visad reik mokytis,stebet rinka,analizuot,o tada jau ir sekme manau lydes

sekmes visiems!
Rizikuoja tas, kas nežino ką daro. (W.Buffet)
Gustas
Gustas
Rašyti privačią žinutę

261 žinutės

Na as ismokau parduoti akcijas i nuosoli jei ji pradeda kristi, o ne ieskoti kritimo priezasciu ir tiketis kad galbut tuoj nustos krist. Jei kritimas ir laikinas - vistiek apsimoka iskart parduoti ir uzpirkti pigiau

Spekuliuoju nuo 2006 sausio men :blush, daugiausia buvau nuejes i minusa 35% su flagmanu LFO dabar jau baigiu issikapstyt.

Pradet spekuliuot manau galima ir tikrais pinigais, bet kiek galima mazesnem sumom. Va cia as irgi suklydau
Immediatism
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

Kodėl negalima ? Juk REPO esmė tame ir yra - pasiskolinti. Pažvelk kitaip: daug kas iš spekuliantų prisiėmęs vartotojiškus kreditus investuoja. Čia dar geresnė situacija - nereikia mėnesinių įmokų daryti Repas yra puikus instrumentas.

Galbūt turėjai omenyje "negalima repuoti nestabilių akcijų arba akcijų, kurių perspektyvos menkos arba neprognozuojamos". Tada visiškai kitas reikalas - sutikčiau.
Galima investuoti REPO atveju jei jus neskaiciuojat rizikos. Kaip rizika skaiciuojasi neaprasinesiu, nes tai labai platus subjektas. Pirkti svertu, repuoti, prekiauti opcionais dauguma knygu leideju nepataria. Jeigu jus pasidometumete tai pamatytumete kad seni rinkos vilkai, makleriai mazai domisi siais dalykais! O jie juk uz jus N kartu gudresni! Kodel turetumete jus tai daryti?
Taip yra zmoniu kurie sekmingai repuoja, perka svertu ir t.t. bet tai vienetai ir dauguma is tu vienetu losejai, o ne investuotojai, kurie galu gale pralosia! Taigi lieka labai maza dalis tokiu investuotoju. Sie rinkos instrumentai nesa pelna tik bankams ir FMI.
Ekonomikos magistras
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

Spekuliuoju nuo 2006 sausio men :blush, daugiausia buvau nuejes i minusa 35% su flagmanu LFO dabar jau baigiu issikapstyt.
Nuo sausio pralosei 35% procentus ir po to atlosei beveik visus? Jeigu taip atsitiko tai tu tiesiog esi investavimo genijus! Arba tu skaiciuoti porcentines israiskas ir savo portfelio verte nelabai moki.
Toki trumpa laika investuojant, esant tokiai rinkai, atlosti tiek pinigu tiesiog fantastika!
Ekonomikos magistras
Feningas
Rašyti privačią žinutę

333 žinutės
( +40 / -20 )

gryztant prie temos, tai manau jog per nelabai ilga mano investavimo karjiera (1 m), daugiausia nerviniu lasteliu nuzudziau ir daugiausia pasimokyti turejau is "meiles/tikejimo akcija"
mano atveju tai buvo MNF, kuria savo porfeli pradejau pildyti nuo 2005.06 ir siai dienai turiu 30% portfelio su 11.10 vidutine kaina.
Gal tai ir nera tragedija, taciau kai prisimenu jog pagrindiniai rodikliai ir kriterijai tuomet buvo ; "pelnas- 1 mlrd.", "naftos kainos kila ir kils" ir siaip tai superine akcija norisi degti is gedos :blush
pavyko ne vienoje pozicijoje (SRS,IVL ir t.t. ar net su VBL) fiksuoti pelna ar nuostuoli ir "issikeisti" i pigesnes minimaliai naudojant FA,TA, taciau su MNF kantriai atlaikiau 13 lt, 11 lt lygi, nes tai yra mano megstama akcija!

Tad nuspredziau, daugiau jokiu DARBINIU ROMANU
Idomu, ar tai isskirtinai mano ziopla klaida, ar taip yra pasitaike ir kitiems?! :wink

P.S. nors bijau kad tai vel nenutiktu su TEO. patenkintas pildziau portfeli su vid. 2.28 kol pasieke nemenka porfelio dali ir dabar jauciu kad jau sunku priimti racionalu/saltakraujiska sprendima...
;)
Gustas
Gustas
Rašyti privačią žinutę

261 žinutės

Nuo sausio pralosei 35% procentus ir po to atlosei beveik visus? Jeigu taip atsitiko tai tu tiesiog esi investavimo genijus!
Na jo - 54% uzdirbti tokiomis aplinkybemis tikrai butu kazkas tokio . Sukciavau - padidinau pinigu kieki kelis kartus . Daugiausiai atsilosiau birzelio 15 uzsipirkes IVL ir LFO ir po keliu dienu pardaves.

Dabar sedziu su gal 70% IVL. Jei pasuks i virsu (bent 4-5%) - bus bendroj sumoj pliusas .
Immediatism
dantistas
Rašyti privačią žinutę

196 žinutės
( +1 / -1 )

Nezinau ar tai mano ar nemano klaida. Nors pinigai mano, vadinasi ir klaida mano.
2006 m. geguzi prasidejo pasaulinis rinku kritimas, o Lt rinka pradzioj nepasidave pasauliniam kritimui. Kazkaip susisviete, kad jau daugiau ir nebekris (dabar juokinga). Atidaviau pinigus makleriams, kad suformuotu investicini portfeli. Per menesi portfelis nuejo i apacia 10%, o dabar 3% minuse. Buvau tikras, kad makleris palauks pasauliniu rinku kritimo pabaigos Pats neperku, nes neturiu laiko ir pilno rinkos vaizdo.

Rezultatas labai geras, nes pradejau gilintis i FA, TA.
Memento mori
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Atidaviau pinigus makleriams, kad suformuotu investicini portfeli. Per menesi portfelis nuejo i apacia 10%, o dabar 3% minuse. Buvau tikras, kad makleris palauks pasauliniu rinku kritimo pabaigos Pats neperku, nes neturiu laiko ir pilno rinkos vaizdo.
Niekada nepatikek savo pinigu jokiems makleriams kaip ispudingai jie neatrodytu. Visada galvok tik savo galva!!
Emini-Systems.com
dantistas
Rašyti privačią žinutę

196 žinutės
( +1 / -1 )

Mindzio, galima butu gincytis. Deja, neturiu tokiu sumu ir ziniu, kad galeciau uzdirbti daugiau is spekuliavimo, nei is pagrindinio darbo.
Pilnai pritariu, kad niekada negalima 100% pasitiketi makleriu. Siaip su makleriu palaikau rysius jau antrus metus. Su makleriu pagalba pavyko padaryti 190% prieaugi. Deja, realus uzdarbis mazu sumu fone atrodo juokingai. Galvojimas sava galva baigesi, kai ekrano uz 9Lt uzsiprikau.

Labai svarbu tinkamai bendrauti su makleriu, o svarbiausia ji palaikyti pazadais, kad tuoj atnesi visa pinigu maisa...
Memento mori
resident
resident
Rašyti privačią žinutę

268 žinutės
( +2 / -3 )

Idomu, ar tai isskirtinai mano ziopla klaida, ar taip yra pasitaike ir kitiems?! :wink
Pasitaikė.... tik pradėjus investuot užsipirkau LEL (be jokių svarių argumentų, paprasčiausiai turėjau sentimentų...) bet kaip pradėjo eit žemyn tai sentimentai greit baigėsi
there is time to go long, time to go short, and time to go fishing
bloombergas
bloombergas
Rašyti privačią žinutę

634 žinutės
( +5 / -2 )

Feningas "Tad nuspredziau, daugiau jokiu DARBINIU ROMANU
Idomu, ar tai isskirtinai mano ziopla klaida, ar taip yra pasitaike ir kitiems?!"

tu tikrai ne vienas toks...:/ turejau tokiu "darbiniu romanu" su KBL (blogi rezai laikinai,paskui atsigaus ir bus normaliai", SAB (bankinis sektorius klesti,SAB "dovanos" super,tad laikom ir dziaugiames), GRG (turi daug potencialo,laikom ir laukiam), ir zinoma, LFO... no comments is tokiu "romanu" tik su SAB ir GRG baigesi pelningai,bet ir tai pelnas ne toks,koki buciau galejes tureti,jei laiku butu padaryti sprendimai.

Siuo metu "darbiniu santykiu" turiu su UKB ir APG, bet tikiuos,kad sikart saltas protas nugales,kai reiks su jomis issiskirt kad ir laikinai
Rizikuoja tas, kas nežino ką daro. (W.Buffet)

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital