Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Automatinės prekybos sistemos

fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Si tema spontaniskai prasidejo diskutuojant apie dirbtini intelekta, taciau vardan tvarkos nusprendziau sukurti atskira tema siam klausimui.

Taigi pradziai keli keli klausimai:

Ar naudojate automatines prekybos sistemas? Jei taip - kaip sekasi? Kokiose rinkose jas naudojate?

Ar manote, kad apskritai imanoma sukurti sekmingai veikiancia automatine sistema? Kodel?

Ka reikia/galima automatizuoti ir ka - ne?

Sistemu optimizavimo privalumai ir pavojai.

....

Is esmes galima diskutuoti ne tik apie visiskai automatines prekybos sistemas, bet ir apie kitas sistemas, kuriose bent kazkuri dalis prekybos veiksmu yra automatizuota.
Andrius_S
Andrius_S
Rašyti privačią žinutę

388 žinutės
( +1 )

Šaunu, kad užvedei šią temą.
JAV akcijų rinkoje naudoju mechaninę prekybos strategiją - kažkada buvo minčių ją paversti pilnai automatine, tačiau šios idėjos kolkas atsisakiau. Visgi, tokia automatinė sistema gaunasi pakankamai griozdiška ir veiktų nepakankamai užtikrintai ir stabiliai. Pavyzdžiui, sunku prognozuoti visas situacijas, kas atsitiktų, jei kuriam laikui dingtų interneto ryšys, elektra, ar atsirastu sutrikimas brokerio pusėje. Dėl to, tenka prekiauti, žiūrint į TA softo indikuojamus signalus.
Dėl pačios sistemos neklauskit, detalių neatskleisiu ...

Andrius_S
---------------------------------------------------------------------------------------
In the business world, the rearview mirror is always clearer than the windshield
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Labai Idomi ir reikalinga tema.

Prekybai JAV akciju rinkoje as taip pat naudoju mechanine sistema. Anksciau buvau "chaoso sistemu" fanas, bet rinka sustato viska i vietas

Sistemos negalima pavadinti pilnai mechanine nes pavedimus tenka suvesti paciam.

Pilnai mechanine sistema sukurti yra imanoma ir as tiksliai zinau kad ju yra. Tiesa tam reikalingos ipatingos technines galimybes kurios eiliams teideriams nera lengvai pasiekiamos. Kaip teisingai pastebejo Andrius_S sunku numatyti visas is to isplaukiancias situacijas.

Visiems kam idomus mechanines sitemos automatizavimas siulau susipazinti su programa TradeBolt is http://www.tradebolt.com
Emini-Systems.com
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Pavyzdžiui, sunku prognozuoti visas situacijas, kas atsitiktų, jei kuriam laikui dingtų interneto ryšys, elektra, ar atsirastu sutrikimas brokerio pusėje.
Bet sios visos problemos gali kilti ir prekiaujant rankiniu budu. Taip pat galima padaryti programinius saugiklius, kurie reaguotu i tokius sutrikimus. Arba ivertinti siuos rizikos veiksnius projektuojant sistema.

Kokios dar priezastys sulaiko tave nuo perejimo prie pilnai automatines sistemos? Ar nesusimastai, koki potenciala atskleistu tavo sistemos, jei tu galetum visa demesi skirti sistemu tobulinimui, prekybai skirdamas tik tiek demesio, kiek reikia sistemos monitoringui?
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

kiek laiko uztrunka sistemos monitoringas ir kiek laiko trunka rinkų stebėjimas?
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

kiek laiko uztrunka sistemos monitoringas ir kiek laiko trunka rinkų stebėjimas?
Del to "kiek laiko trunka rinkų stebėjimas", tai tu man ir pasakyk, nes as neprekiauju gyvai rankiniu budu ir neplanuoju to daryti.

O del automatiniu sistemu, sakykime, as planuoju savo sistemai skirti ne daugiau, kaip 3-4 prisedimus po 10-15 minuciu per para. Jei ka nors reikes modifikuoti ar koreguoti, tuomet zinoma reikes skirti daugiau laiko, taciau tai jau iseina uz kasdieninio stebejimo ribu. Visa likusi laika galima skirti nauju sistemu kurimui, esamu tobulinimui, papildomam tastavimui ir optimizavimui. Taip pat kitu ideju isdirbimui. Mano galva, toks laiko paskirstymas duotu zymiai geresnius rezultatus, nei didziosios dalies demesio sutelkimas i birza, o sistemas kurti/tobulinti/testuoti tik retkarciais istaikius laisva minute ar savaitgaliais. Be to, automatine prekyba leidzia prekiauti neribota (bent jau technine prasme) instrumentu kieki vienu metu. Vien si savybe atveria naujus horizontus net ir neypatingoms sistemoms. As sutinku, kad automatine sistema savo sudetingumu vargu ar gali prilygti zmogui, su visa jo patirtimi ir gebejimu lanksciai reaguoti i nenumatytas situacijas, taciau galbut siuos trukumus galima kompensuoti operaciju kiekybe.
Andrius_S
Andrius_S
Rašyti privačią žinutę

388 žinutės
( +1 )

Bet sios visos problemos gali kilti ir prekiaujant rankiniu budu. Taip pat galima padaryti programinius saugiklius, kurie reaguotu i tokius sutrikimus. Arba ivertinti siuos rizikos veiksnius projektuojant sistema.
Taip, rankiniu būdu prekiaujant, techninių sutrikimų irgi neišvengsi, tačiau žmogus tokiose situacijose yra sunkiai pakeičiamas, nes kiekviena situacija gali būti skirtinga ar nenumatyta. Tokiu atveju, žmogaus veiksmų laisvė ir lankstumas pralenkia bet kokią sistemą, kurios veikimas apibrėžtas konkrečiu algoritmu.

Kokios dar priezastys sulaiko tave nuo perejimo prie pilnai automatines sistemos?
Norint kurti sistemą, kuri bandytų pati išspręsti techninių trukdžių pasekmes, tenka visą sistemą programuoti pačiam: čia neišeina pritaikyti jau esamas programas, kaip "Trade Station", "MetaTrader", "TradeBolt" ar pan. Mano brokeris klientams suteikia galimybę patį procesą valdyti programiškai per DDE arba API, todėl aš iš tiesų buvau užsikepęs viską realizuoti nuo pradžios iki galo. Šiuo metu turiu tikrai nemažą įdirbį šioje srityje, tačiau pamatęs kiek laiko atima tokios sistemos tobulinimas, taisymas ir palaikymas, vis dėlto šį projektą atidėjau. Juk brokerio pusėje irgi sėdi turbūt nemaža armija programuotojų, kurie pastoviai plečia jų sistemos galimybes, taiso klaidas: todėl periodiškai išleidžiamos vis naujos API interfeiso versijos. Aš su savo sistema irgi esu priverstas pastoviai sekti šiuos atnaujinimus ir lygiagrečiai diegti savojoje sistemoje, o tai iš tiesų yra daug laiko atimantis darbas.
Negi manai, kad tokias automatinės prekybos programas, kurias aš išvardinau, parašė koks vienas programeris, laisvu laiku prisėsdamas?

Ar nesusimastai, koki potenciala atskleistu tavo sistemos, jei tu galetum visa demesi skirti sistemu tobulinimui, prekybai skirdamas tik tiek demesio, kiek reikia sistemos monitoringui?
Tu tiesiog mąstai lygiai taip pat kaip ir aš mąsčiau prieš imdamasis šio projekto.
Nenorėdamas užbaigti tokia pesimistine gaida, patikslinu, kad rašiau, jog "...šios idėjos kolkas atsisakiau...". Gal kada nors sugrįšiu ir prie šios idėjos .

Andrius_S
---------------------------------------------------------------------------------------
In the business world, the rearview mirror is always clearer than the windshield
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Norint kurti sistemą, kuri bandytų pati išspręsti techninių trukdžių pasekmes, tenka visą sistemą programuoti pačiam

Nebutinai. Galima daug dalyku numatyti projektuojant pacia sistema. Tarkim, mano sistemos kiekviena operacija yra visada apribota sl ir tp. Taigi elektros dingimo, interneto rysio sutrikimo, platformos "nuluzimo" ir siaip rysio su brokeriu praradimo atveju rizikuojama tik tuo, kad vienas sandoris nevaldomai judes sl/tp ribose ir bus siokia tokia sistemos prastova iki mano isikisimo. Nei vienas, nei kitas pavojus negali tureti fatalisku ar bent kiek rimtesniu pasekmiu visai sistemai. Kad dalinai apsidrausti nuo brokerio klaidu, galima naudoti kelias saskaitas. Arba kelis skirtingus brokerius.

Mano brokeris klientams suteikia galimybę patį procesą valdyti programiškai per DDE arba API, todėl aš iš tiesų buvau užsikepęs viską realizuoti nuo pradžios iki galo.

As irgi apie tai galvojau, taciau atsisakiau (bent jau artimiausiu metu) sios idejos, del to, kad visai neturiu noro perdarineti is naujo dalykus, kurie jau yra visai neblogai padaryti. Geriau susitaikyti su esamu platformu apribojimais, nei viska perdarineti paciam. Gal veliau as vistik imsiuosi kai kuriuos dalykus perdaryti, bet tik tuomet kai zinosiu, kad mano sistema apskritai veikia

Tu tiesiog mąstai lygiai taip pat kaip ir aš mąsčiau prieš imdamasis šio projekto.

Gal panasiai.
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

Turiu problemėlę. DDE naudoju duomenų gavimui, kurių man reikia rizikos skaičiavimui. Problema ta, kad per DDE gaunamų skaičių trupmeninė dalis skiriama tašku, o ne kableliu. Naudojant lietuviška lokalę ir gavus tokius duomenis nepavyksta atlikti matematinių operacijų. Lokalės keisti nenorėčiau.
Problemą bandžiau spręsti SUBSTITUTE() ir REPLACE() pagalba. Nepavyko.

Gal turit įdėjų ?
Common sense is not very common
Allgist
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės
( +20 / -2 )

>> ^la

VALUE(REPLACE())
Kas šiandien kuria taisykles, tas valdo auksą
trigras
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

Naudojant lietuviška lokalę ir gavus tokius duomenis nepavyksta atlikti matematinių operacijų. Lokalės keisti nenorėčiau.
Problemą bandžiau spręsti SUBSTITUTE() ir REPLACE() pagalba. Nepavyko.
Lokales nekeist tik pakonfiguruot siek tiek - ty sukeist kableli su tasku. Zinoma jei toks variantas tinkamas ...
soundesigner
soundesigner
Rašyti privačią žinutę

217 žinutės
( +5 / -1 )

Na ir as pasisakysiu..
As pats naudoju automatus forexe, jeigu tai galima vadinti naudojimu zinoma. Esu praleides tikrai daugiau laiko kurdamas sistemas nei tiek kiek reikejo baigti universiteta . Nepatikeciau dabar, jeigu kas nors man parodytu sistema- indikatoriu derini, kurios jau nesu isbandes. Finale daugumoje atveju iseidavau i ta pati, backtestingas rodo, jog per ilga laika sistema daro nulini balansa.
Is "sekmingu" sistemu, as turiu tokias kur backtestingas daro 4000-6000 pipsu per metus. Bet velgi.......Iki 2003 metu galo, tokia sistema dirba nuostolingai, o nuo 2004 jau pelningai arba atvirksciai. KIek suprantu, butent tuo metu rinkoje atsirado daugiau zaideju, turbut de to viskas pasikeite. Taigi nors atrodytu 4000 pipsu nera blogai, taciau jos daro aiskiais bangas trendo periodais ir atvirksciai. Vienos dirba per trenda kitos kai nera trendo ir tada turime dideles duobes. O tie kas prekiauja manau supras, jog ziureti i savo atidaryta pozicija -1000 pipsu pvz menesi laiko gali privesti iki savizudybes, nepaisant to, jog realybeje ji per sekanti menesi atsigauna ir tampa pelninga.
Kalbant apie sistemas 5,10 min yra lygiai tas pats tik jos jautresnes. T.y. jos veikia arba trendo metu arba netrendo metu, kas tavo accounte tokiom bangom pasimato, jog be vaistu sirdziai niekaip.
Taigi tikrai nesakau kad sistemos neveikia, taciau svyravimai daro sistemas labai neptraukliomis paprastam mirtingajam.
soundesigner
soundesigner
Rašyti privačią žinutę

217 žinutės
( +5 / -1 )

Na ir dar.
Dabar naudoju sistemas su siomis valiutu grupemis
CADJPY
CHFJPY
NZDUSD
USDCHF
Sistemu pagalba statistiskai turim 200-400 pipsu per metus.
Na gal kazkam tai atrodo net juokingai mazai- nesigincysiu, taciau juos duoda 80-85% tiksluma o svyravimai yra labai menki- ramiai miegu))
Jeigu kam idomu- tai paprasciausiais gann trend indikatorius visada su stop lossais ir limitais, kuriu dydziai paimti statistiskai
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Nepatikeciau dabar, jeigu kas nors man parodytu sistema- indikatoriu derini, kurios jau nesu isbandes.
Dar pasakyk, kad ir visus tu indikatoriu parametru derinius isbandei

Taigi nors atrodytu 4000 pipsu nera blogai, taciau jos daro aiskiais bangas trendo periodais ir atvirksciai. Vienos dirba per trenda kitos kai nera trendo ir tada turime dideles duobes.

Mano vaistas nuo dideliu svyravimu buvo toks: paemiau 10 tos pacios sistemos kopiju, suoptimizavau jas desimciai skirtingu valiutu poru. Testuodamas ziurejau ne tik kiekvienos kopijos rezultatus, bet ir kiek tie rezultatai koreliuoja tarpusavyje. Jei koreliuoja - prastesnius rezultatus rodziusi kopija, eina optimizuotis is naujo (arba imama kita valiutu pora). Rezultate gaunamas visu tu kopiju bendras grafikas, kuris yra gerokai stabilesnis. Taip pat yra saugikliai, kurie isjungia tas kopijas, jei jos per daug nukrypsta nuo laukiamu rezultatu.
Kitas vaistas yra "aktyvi" kapitalo valdymo sistema, kuri didina arba mazina kiekvienos operacijos rizika, priklausomai nuo to, kaip dirba visa sistema.

Zinoma, turiu ispeti, kad ne visi mano aprasyti metodai yra isbandyti praktikoje..
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Soundesigner,
pasipasakok koki softa naudodamas ir su kokiu treidu kiekiu priejai savo isvadu???
Emini-Systems.com
soundesigner
soundesigner
Rašyti privačią žinutę

217 žinutės
( +5 / -1 )

Siaip i Jusu klausima neatsakinesiu, nes tai ka parasysiu vistiek paskui istrinsite Gerb. moderatoriau.
Ir prie progos, be pykcio, prasau Jusu i mane niekaip ir niekada daugiau nesikreipti ir nieko neklausti, nes Tamsta nuosirdziai mane nervinate
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Siaip i Jusu klausima neatsakinesiu, nes tai ka parasysiu vistiek paskui istrinsite Gerb. moderatoriau.
Ir prie progos, be pykcio, prasau Jusu i mane niekaip ir niekada daugiau nesikreipti ir nieko neklausti, nes Tamsta nuosirdziai mane nervinate
Gerb.Soundesigner, kodel istrinsiu?? Jeigu rasysit i tema ir be keiksmazodziu tikrai netrinsiu. Prasom nepykt labai ant manes toks mano netikes darbas.. ontgetit
Emini-Systems.com
a.zalias
a.zalias
Rašyti privačią žinutę

56 žinutės
( +16 / -15 )

Sveiki,

Neparasysite Jus jokiu sistemu kurios nesa pelna.
Galima kaip tik norite protingai isvedzioti, bet aukstoji matematika, statistika ir plius tie indikatoriai kad ir visa spektra isbandytumete kintamuju, neduos reikiamo rezultato.

Jei kas nors yra giliai isitikines, kad jo sistema yra pelninga, tai manau vertingas to irodymas gali buti tik po penkiu metu prekybos realiame laike.

Testavimas atgal tai lygu = ziurejimas i jau vakaryksti grafika ir mastymas apie tai kaip as galejau is to uzdirbti, tik siuo atveju siek tiek labiau uzmaskuota kai turi tuos indikatorius.

Pradeti manau reikia nuo to, kas yra kaina ir kodel jinai juda, tada labai gerai suvokti, kas yra visi indikatoriai. O tada labai gerai susimastyti, kodel tose programose yra tokie dalykai. Tikrai i situs klausimus reikia sau atsakyti.
Dar cia pridursiu, jas konstruodami is principo ieskote budo kaip uzdirbti pinigu nerizikuojant. O tai priestarauja paciam spekuliavimui, kuris privalo buti rizikingas ir visada yra pavojus, kad gali netekti savo pinigu.

Siulau demesi sutelkti i pinigu valdyma, nes tai yra musu - spekuliantu kontroliojama teritorija, o indikatoriai tikrai nekontrolioja kainos, nors matematines formules kontrolioja indikatoriu veikima. Taigi o susikonstroti pinigu valdymo sistemele yra paprasta ir jinai tikrai veikia.

Tiesa cia galima prisiminti Edisona, kuris isrado lempute po daugiau kaip 9000 bandymu. Po kiekvieno bandymo jis rasdavo vis nauja buda kaip negalima israsti lemputes. Galiausiai ja isrado.

Tikrai daug bandymu, ir pasenti galima bandant.
- - - - - - - - - - -
Arturas
- - - - - - - - - - -
a.zalias
a.zalias
Rašyti privačią žinutę

56 žinutės
( +16 / -15 )

Prisiminiau draugas pasakojo apie veikiancia prakybos sistema, kuri buvo naudojama dar kai buvo Sovietu Sajunga.

Bachuriukai vakaruose turejo galimybe prieiti prie palydovo ir per ji apziureti koks javu derslius yra siais metais Sovietu Sajungoje. Jei geras tai kainos kris, jei blogas tai kainos kils. Priminsiu kad Sovietu Sajunga buvo didele valstybe ir pirko is vakaru.

Va cia tai sistema, nes tu gali pasinaudoti palidovu ir gauti vertinga invormacija, o indikatoriai tai kas? Matematine formule ! Viekianti vienaip ar kitaip pagal linijini metoda. Koki jie is viso rysi turi su tuo kas bus rytoj? Jokio.

O cia pasiulymas moderatoriu, kuris nesa atsakomybe uz tai ka zmones skaito ir kokiu minciu prisideda i galva. Juk viesuma

==================================================
Taupant broliu lietuviu laika, kad negaustu laiko prie tokiu niekalu, kaip prekybines sistemos kurimas, galima ideti stacionaru skyreli i diskusijas "prekybos sistemoms NE". Tenais lakoniskai isdestyti mintis, kodel nevertetu ten kisti galvos.

Protingi zmones pasiskaite, sutaupys laiko ir nervu ir savo protus nekreips produktyvesne linke.
==================================================
- - - - - - - - - - -
Arturas
- - - - - - - - - - -
soundesigner
soundesigner
Rašyti privačią žinutę

217 žinutės
( +5 / -1 )

Indikatoriai kainos nezino, bet jie suskaiciuoti paprastus dalykus, na tarkim kainos pokyti % per y perioda. Jeigu jis didesnis nei x, tai statistiskai tas taskas buna "pikas". Toks paprastas sprendimas tau duoda tikimybe didesne nei 50/50, tokiu budu tau suteikdamas pranasuma.
dabar belieka uzsimesti vienoda stop'a ir limit'a ir tu pamatysi, jog ilguoju periodu tavo sistema daro na tarkim 55/45 p/l santyki, argi tai blogai arba kuri vieta tau neaiski?

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital