Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Snoro privilegijuotu akciju emisija

Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Snoras platina nauja 20 mln Lt emisija po 10 Lt (nominalas!), kaip privilegijuotas akcijas. Man tai keistas sis zingsnis. Koks tikslas Snorui tai daryti?
Paprastai tokiomis salygomis platinama, kai mirtinai reikia pinigu. Bet 20 mln - juk mizeris Snorui. Is kitos puses - PrVA neturi balso teises, taigi Konversas gauna 20 mln ir nereikia savu lesu savo daliai islaikyti, bet visgi, sunku isivaizduot, kad Konversas gailetu tam savu pinigu, ir be to labai nedideliu.
Apskritai, kam siais laikais bankui, kurio kapitalizaciaja netoli milijardo (kartais ), reikalinga tokia nykstukine emisija? As maniau, kad su sia emisija Snoras tikrai padengs tu dvieju banku isigijima.
Skubėk iš lėto
JuMis
JuMis
Rašyti privačią žinutę

145 žinutės

Manau kils klausimu po Snoro zingsnio, tai cia siek tiek info is LR Akciniu bendroviu istatymo:

42 straipsnis. Paprastosios ir privilegijuotosios akcijos

1. Paprastosios akcijos sudaro pagrindinę bendrovės akcijų dalį. Privilegijuotosios akcijos gali sudaryti ne didesnę kaip 1/3 įstatinio kapitalo dalį. Visų paprastųjų akcijų nominalios vertės turi būti vienodos.

2. Visos paprastosios akcijos suteikia balso teisę. Paprastųjų akcijų savininkų teisė į dividendą įgyvendinama tik po to, kai yra įgyvendintos atitinkamos privilegijuotųjų akcijų savininkų turtinės teisės.

3. Tik paprastųjų akcijų savininkai turi teisę gauti naujų akcijų, kurios išleidžiamos, kai iš bendrovės nepaskirstytojo pelno ar sudarytų iš paskirstytojo pelno rezervų šio Įstatymo nustatyta tvarka didinamas įstatinis kapitalas. Jeigu įstatinis kapitalas didinamas iš akcijų priedų ar perkainojimo rezervo, privilegijuotųjų ir paprastųjų akcijų savininkai turi lygias teises gauti naujų akcijų.

4. Bendrovės paprastosios akcijos negali būti konvertuojamos į privilegijuotąsias akcijas. Bendrovei neleidžiama įstatuose ar akcijų pasirašymo sutartyje nustatyti dividendo dydį paprastųjų akcijų savininkams.

5. Bendrovės privilegijuotosios akcijos gali būti konvertuotos į paprastąsias akcijas visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, jei galimybė jas konvertuoti yra nustatyta bendrovės įstatuose ir jei kvalifikuota balsų dauguma šiam sprendimui balsuodami atskirai pritaria kiekvienos klasės akcijų savininkai. Konvertuodama privilegijuotąsias su kaupiamuoju dividendu akcijas į paprastąsias, bendrovė turi visiškai atsiskaityti su privilegijuotųjų akcijų savininkais arba įsipareigoti įsiskolinimą padengti ne vėliau kaip iki kitų finansinių metų pabaigos.

6. Bendrovės, kuri išleidžia privilegijuotąsias akcijas, įstatuose turi būti nustatytas konkretus (nekintamas) privilegijuotųjų akcijų dividendo dydis procentais, skaičiuojant nuo akcijos nominalios vertės.

7. Privilegijuotosios akcijos gali būti su kaupiamuoju arba su nekaupiamuoju dividendu, su balso teise ar be balso teisės. Tai nustatoma bendrovės įstatuose nurodant akcijų klases.

8. Privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju dividendu savininkui garantuojama teisė į šiose akcijose nurodyto dydžio dividendą.

9. Jeigu dividendams skirtos paskirstytinojo pelno dalies nepakanka visam nustatytam dividendui privilegijuotųjų akcijų savininkams išmokėti, jiems išmokama proporcingai sumažinta suma. Privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju dividendu savininkams neišmokėta suma perkeliama į kitus finansinius metus. Privilegijuotųjų akcijų su nekaupiamuoju dividendu savininkams neišmokėta suma į kitus finansinius metus neperkeliama.

10. Jeigu per 2 finansinius metus iš eilės bendrovė neskiria privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju dividendu be balso teisės savininkams viso nustatyto dividendo, šios akcijos įgyja balso teisę iki tų finansinių metų, kuriais visiškai atsiskaityta su šių akcijų savininkais, pabaigos.
-----
Būkit žmonės, laikykitės taisyklių - http://www.spekuliantai.lt/page.php?id=9
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

Visai neseniai teko praktiskai susidurti - akcininkai, noredami pritraukti papildomo investuotoju kapitalo, taciau nenoredami isileisti ju i imones valdyma (tiksliau, nenoredami, kad sumazetu ju turimu teisiu/balsu i imones valdyma procentinis kiekis), taip pat isleido privilegijuotu akciju emisija...

T.y. kaip ir i imone investuoji, o valdyme jokios itakos neturi. O kaip kompensacija gauni garantija del dividendu.
Andrius_S
Andrius_S
Rašyti privačią žinutę

388 žinutės
( +1 )

Įdomu, kokio dydžio dividendas numatomas šiom privilegijuotosioms Snoro akcijoms?

Andrius_S
---------------------------------------------------------------------------------------
In the business world, the rearview mirror is always clearer than the windshield
esx1L
Rašyti privačią žinutę

329 žinutės
( +1 )

Šaip tai ir man truputį keista su tomis akcijomis. Galbūt tai noras papataikauti esamiems akcininkams ?
fishas
Rašyti privačią žinutę

1409 žinutės
( +380 / -193 )

Nezinau kaip kam,o man tos akcijos tikrai uz tokia kaina nepamaisys.Paciam Snoro bankui aisku,kad tai lasas juroj.O siaip,tai malonus zestas esamu akcininku atzvilgiu
VZ
VZ
Rašyti privačią žinutę

1125 žinutės
( +173 / -28 )

Įdomu, kokio dydžio dividendas numatomas šiom privilegijuotosioms Snoro akcijoms?

Andrius_S
5. Didinti AB banko SNORAS įstatinį kapitalą 20 000 000 (dvidešimčia milijonų) litų iki 157 267 200 (vieno šimto penkiasdešimties septynių milijonų dviejų šimtų šešiasdešimt septynių tūkstančių dviejų šimtų) litų, viešai išplatinant privilegijuotąsias vardines akcijas be balso teisės su 10 procentų nekaupiamuoju dividendu.
Kiekvienas išleistas litas - neinvestuotas litas! Bet gyvenimas tai ne vien investavimas...
frankas
Rašyti privačią žinutę

36 žinutės
( +7 / -2 )

Nenoriu buti blogas pranašas FISHAI, bet manau negausi tu tu akciju, negausi. Bus leista isigyti isimties tvarka "tam ir tam", o ne kiekvienam. Panasiai Invalda isleido naujo emisija specialiai Šulniui.
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Kai Sulniui Invalda pardavinejo, iskart buvo pasakyta, kad atsaukiama pirmumo teise. Cia gi paciuose projektuose rasoma "platinama viesai". Ar tai reiskia, kad proporcingai esamiems akcininkams, ar bet kam is gatves - nezinau.
Bet tikslas visgi lieka neaiskus.
Manau, rytoj butinai dar kazkas turetu buti paaiskinta.
Dar viens idomus punktas - savu akciju supirkimas uz 200 tukst Lt. Butu bent 100 kartu didesne suma - suprasciau.
Skubėk iš lėto
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

A cia kaip bus su tu akciju priveligijuotu listingavimu?
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

matyt nebus, bet man atrodo, isigijus po 10 Lt, visada per maklerius parduosi pelningai, nes net ir mazesnis pajamingumas fondus turetu labai dominti.
Skubėk iš lėto
esx1L
Rašyti privačią žinutę

329 žinutės
( +1 )

jo, bet lesos tai isaldomos biskutuka... o 10% yra mizeris mazai sumai. Juk labai nedidele emisija.

/me dar gerai pagalvos ar dalyvauti ju pirkime, nors SRS ir turiu
APRO
APRO
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės
( +5 / -7 )

Conversgroup (Luxembourg) Holding Company 49.89
Nuntel Holding LLC 9.90
Hoffman Development LLC 9.90
Raimondas Baranauskas 8.86
Skepi Shipping Co. Limited 8.31
CTPS Limited 5.21
Laisva akcijų dalis 7.93

Nominalas Akcijų skaičius Prekybos sąrašas
10.00 Lt 6,166,720 Nelistinguojamas
10.00 Lt 7,560,000 Einamasis
savu akciju supirkimas uz 200 tukst Lt.
viso akcijukiu 13726720 laisvu 7.93% = 1088528 vnt/laisvu viso akcijukiu 13726720 leis 2000000 vnt vienai akcijai proporzingai turetu tekt 0.147
tai - 10 - (desimciai akciju) - 1.457 vnt privelegijuotu akciju
1088528/10*1.457 = 158598 vnt - laisvoms akcijomas tai apie 1585980 lt (nominalo kaina 10 lt.)

jai pirks is akciniku privelegijuotas po 10 lt sumazintu laisvu akciju kieky grubiai apie 20% nuo 7.93% esamu, o jai pirks neprivegijuotas? pritariu anksciau issisakiusiam neapsimoka su tokia suma??? bet uz tad gali padidinti savo % valdyma Conversgroup (Luxembourg) Holding Company kuri daba valdo 49.89% o po 200 tuks. Lt. bus ? nors jai pirks Snoras savo akcijas ar tai skaitysis kad Konservai perka?
ieskau partneriu globaliniui verslui: kreipkites
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Taigi beliko laukti naujienu ir rinkti zinias kas/kur/kaip/kada
Infoz kol kas mazha oficialios.
Matyt kad gali buti kad bus platinama viesai pgl akciju kieki ir tai bus "auksines" akcijos nors jos ir balsavime nedalyvauja
10 procentu nekaupiamasis dividendas labai graziai skamba, jei kas leistu nupirkciau 1-as visa emisija nors ir be balso teises
siMS
siMS
Rašyti privačią žinutę

413 žinutės
( +5 )

ir ką su jom veiksi jei dividendų nemokės metai iš metų ?
www.saltinis.eu
vyva
vyva
Rašyti privačią žinutę

138 žinutės
( +3 / -2 )

Cia gal idomiai atrodo, jei SNOR bandys taupyt dividendus ir ju nemoketi Nu netikiu. Jie kaip tik dabar zaidzia saziningai, nes manau nores platinti ne viena emisija, tad reikai atrodyti geriems ir tvarkingiems. Panashu i UKIO banka. Kol reikia platinti emisijas, tol tikrai rodo visa pelna ir tvarkingai, graziai dirba, net savo strateginius planus skelbia (mazdaug strategine kryptis SVV remimas) ko niekada nebuvo.
Manau gerai elgsis dar eile metu tiek SNOR, tiek UKIO, tad nera ko bijoti, kad nemokes divu.
Shitaip jie nubrauktu viska, del ko dirba t.y. rinkos dalyviu pasitikejimo jais.
------------------------------------------------------------
Nesielk taip, lyg gyvenimas tęstųsi tūkstančius metų.
kafka
kafka
Rašyti privačią žinutę

357 žinutės
( +29 / -3 )

Aga, labai tvarkingai parode 2004 m. pelna
www.investuotojas.eu
fishas
Rašyti privačią žinutę

1409 žinutės
( +380 / -193 )

Taip,susimasciau ir as ar verta kisti pinigus.Butu "kaupiamasis" pirkciau uzsimerkes,o dabar kur garantija ,kad neisdurs?
APRO
APRO
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės
( +5 / -7 )

„Snoras“ perį biržą pranešė pardavęs 57,35 proc. naujos akcijų emisijos ir per ją pritraukęs 11,469 mln. litų.

pagrindiniai akcininkai: Conversgroup (Luxembourg) Holding Company 49.89% plius Raimondas Baranauskas 8.86% = 58,75% NESTYKOVKA kazkas neeme visu paskirstytu privelegijuotu akciju, o kodel?
Idomu but suzinot kiek % ir kam atiteko naujos akcijų emisijos.
ieskau partneriu globaliniui verslui: kreipkites
vp
Rašyti privačią žinutę

169 žinutės

Baranauskas turi 9,99 proc. Snoro akciju

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital