Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Lito devalvavimo pasekmes mano sprendimui del NT

investas
Rašyti privačią žinutę

64 žinutės
( +23 / -49 )

Sveiki,
Gal but jau apie tai ir buvo sneketa, taciau siuo metu man labai aktualu.
Gal kas is labiau nutuokanciu man galetu paaiskinti.
Jei as pirkciau NT siuo metu ir paskola imciau litais, kas butu jei litas butu devalvuotas? Tarkim palukanos priristos 5 metams, o kitu variantu atristos, kas 6 men. kinta. Kaip butu abiem variantais jei lita devalvuotu.
Beje jis vistiek liktu priristas prie Euro, tik santykis butu kitoks kaip as suprantu..
Padekite kas suprantate..
Ir dar kokia valiuta jusu nuomone dabar geriausia imti paskola ir pirkti NT???
vilijura
Rašyti privačią žinutę

179 žinutės
( +19 / -27 )

Jei palūkanos nefiksuotos, būkite ramus, rasite punktą apie buhalterinę eur vertę.
investas
Rašyti privačią žinutę

64 žinutės
( +23 / -49 )

Jis bus fiksuotas.
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

Investai, ar tu domėjaisi kuriame nors banke, ar duoda paskolą litais su 5 metų fiksuotom palūkanom? Aš labai tuo abejoju. Jau prieš metus nelabai norėjo duoti. Na, nebent su žvėriškom palūkanom.
Kintamų LTL palūkanų atveju, kai pasidarys karšta, tos palūkanos pakils tiek, kad 6 mėnesius vargu ar išsimokėsi.
Taip kad aš apskritai siūlau atsisakyti minties dabar imti paskolą NT.

Jei palūkanos nefiksuotos, būkite ramus, rasite punktą apie buhalterinę eur vertę.

Vilijura, ar tikrai žinai? Tokio punkto nėra, bent jau pas mane. Na, galbūt kai kuriais atvejais būna, bet ne visais. Jeigu pasiskolinai 100 LTL, tai ir grąžinti turi 100 LTL + palūkanos, nesvarbu kaip keičiasi LTL vertė.
investas
Rašyti privačią žinutę

64 žinutės
( +23 / -49 )

Tai ar yra zmoniu, kurie gali padeti?
Konkreti situacija: Pas mane bus fiksuotos palukanos 10 metu.
Palukanos bus fiksuotos labai mazos, todel man apsimoka pirkti NT.
O as ir noriu issiaiskinti teigiamai ar neigiamai mane palies lito devalvacija?
Sutartyje apie lito devalvavima nekalbama, bent jau kiek skaiciau akis neuzkliuvo.
Ar gali kas protingai parasyti???
pet1kfp
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės
( -1 )

ir taip matosi, kad per daug protingas esi ir su užnugariu, jei gavai 10 metų pririštas palūkanas. Išvis koks tau skirtumas. Devalvuos, nedevalvuos, infliacija 1000% Juk per 10 metų pasikeis viskas iš esmės. Negi nematei skirtumo tarp 1992 ir 2002?
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

Nelabai aš tikiu tokia situacija
Paskola litais, mažos palūkanos, fiksuotos 10 metų, ir nėra sąlygų dėl lito kurso pasikeitimo. Čia tas pats, kas gauti raktą nuo buto, kuriame guli pinigai (pagal O. Benderį).
RedBear
Rašyti privačią žinutę

82 žinutės
( +30 / -15 )

to investas, kad kas žinotų. Jei devalvuoja litą, tai klausimas, kada ir kiek. Iki to laiko už paskolą litais mokėsi brangiau dėl eurolibor ir vilibor skirtumų. Nu tai va ir lygini šiuos skaičius.
Aš asmeniškai nt nepirksiu. Kainų griūtis tik prasideda
Be to, nieks tau fiksuotų palūkanų neduos, nebent Šarkino sūnelis būtum. Ir išvis vargu ar beduos. Nebent koks skandinavų bankas, bet pasidomėk dėl palūkanų - nustebti teks, įtariu
šešėlis - ne išeitis. Sprendimo ieškokime kartu. Sprendimas paprastas - nemokamai aprūpinam ubago lazda, virve ir muilu :D
vilijura
Rašyti privačią žinutę

179 žinutės
( +19 / -27 )

Švyturį:

Pasiskambinkite į bet kurį banką, pradėkite nuo SEB. Sėkmės.
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

Švyturį:

Pasiskambinkite į bet kurį banką, pradėkite nuo SEB. Sėkmės.
Tai kad nereikia skambinti. Pats turiu tokią sutartį su tuo pačiu SEBu. Apie jokius buhalterinius kursus kalbos nėra, kitaip nebūtų prasmės tokią paskolą imti. Taip išeitų, kad gauni paskolą eurais, o palūkanos - nuo vilibor. Na jau ačiū.
Nors šiais laikais jau ir tokie bajeriai nenustebintų...

P.S. Atleisk, kad prieš tai grubokai atsakiau. Pataisysiu. Taika
investas
Rašyti privačią žinutę

64 žinutės
( +23 / -49 )

Naudos mazoka, bet geru minciu buvo. Siaip ar taip visiems dekoju

To RedBear:NT kainos jau krenta, mano nuomone jos ipusejo kristi, o ne "griutis tik prasideda" kaip tu issireiskei. Ar domiesi kainomis NT???
RedBear, TARKIM, sugriztu situacija i anksetsnius laikus, kada galejai is banko paskola pasiimti uz 5.5 ir dar maziau palukanu. Dabar butu kainos kaune tokios, kad 2 kambariu buta dar pasiderejas gali lengvai paimti uz 220000 Lt, su pilna apdaila, muriniame name ir gana neblogoje vietoje.Naujos statybos cia. Vadinasi su 5.5 palukanom 40 metu paemes paskola, moketum po 1130 Lt. Cia gaunasi siek tiek daugiau nei 300 euru per menesi.Atsakyk man ar cia yra daug NT? Problema ta, kad bankai pinigus labai pabrangino!!! Patikek norinciu pirkti jau yra, tik su nesveikom palukanom, niekas nenori prasideti. Tai ir laukia visi, kada bankai vieni kitiems prades skolinti, o tada ir pinigai atpigs ir zmonems lengviau iseis pasiskolinti ir atsigaus NT rinka. Pas mus aisku dar viskas uzsites del kitu problemu susijusiu su Atomines elektrines uzdarymu, infliacija ir visu kitu s... Taciau pamastykime jei LT isivestu Eura po 3-5 metu,kas visgi yra realu..prie to pacio gali prisideti ir recesijos pasitraukimas is LT, kuri vis arteja,taciau 100 proc. iseis, tai tie 300 euru nebus toks didelis pinigas, nes ir gyvenimo lygis prades vel po truputi kilti. Zodziu pasaka be galo su nuosmukiais ir pakilimais.
Mano nuomone, kad kas turi laisvu pinigu dabar arba gali paimti paskola is banko su mazomis palukanomis, kaip as, tai pirkti NT pats laiks.
O jei tu RedBear gaudai dugna NT rinkoje galiu palinketi tik sekmes!!! Jei investuoji turbut zinai, kaip buna su tais dugnais..cia pas mane irgi sneka reikia pavasario laukti ir tada pirkti, o jei visi taip manys,tai turbut pats zinai, kad sukilus paklausai kainos mazu maziausiai stabilizuosis..
Nu o kas teisus tai gyvenimas parodys
Respect to everyone
RedBear
Rašyti privačią žinutę

82 žinutės
( +30 / -15 )

investas, gerbiu už nuomonę, bet aš ją irgi tik turiu o ji kiek kitokia.
Visų pirma dėl Tamstos hipotetinio pavyzdžio: nt kainos rytdienos, o palūkanos vakardienos. Kam toks pavyzdys naudingas?
Tame ir esmė: vakar pigios paskolos, teigiami lūkesčiai ir žvėriškos kainos. Rytoj - brangios paskolos, nerimas dėl ateities, gal net blogi finansai. Klausimas - kokia ryt bus nt kaina.
Vat ir modeliuoji - ar per tą laikotarpį, kol situacija kreditų rinkoje normalizuosis, apsimoka pirkti pigiau ir mokėti didesnes palūkanas.

Nzn, kaip kitur, bet Vilniuj tam tikruose segmentuose kainos nelabai nuo pavasario nukrito. Bet tik dabar lūkesčiai virto realiomis ekonominėmis problemomis, kas ženkliai sumažins paklausą. Užtat ir sakau - griūtis dar tik prasideda.

Tiesą sakant, aš nelabai skaičiuoju, kiek per mėn kainuoja paskolos ir palūkanų mokėjimas. Tai proletariškas skaičiavimas. Jo esmė - bet kokia kaina lenkti nugarą dėl brangaus nuosavo inkilo.
šešėlis - ne išeitis. Sprendimo ieškokime kartu. Sprendimas paprastas - nemokamai aprūpinam ubago lazda, virve ir muilu :D
zalias28
Rašyti privačią žinutę

895 žinutės
( +254 / -23 )

Mano nuomone, kad kas turi laisvu pinigu dabar arba gali paimti paskola is banko su mazomis palukanomis, kaip as, tai pirkti NT pats laiks.
O jei tu RedBear gaudai dugna NT rinkoje galiu palinketi tik sekmes!!! Jei investuoji turbut zinai, kaip buna su tais dugnais..cia pas mane irgi sneka reikia pavasario laukti ir tada pirkti, o jei visi taip manys,tai turbut pats zinai, kad sukilus paklausai kainos mazu maziausiai stabilizuosis..
Nu o kas teisus tai gyvenimas parodys
Respect to everyone
Paskola su mažomis palūkanomis, iš kur, kada, kas gali tokią paskolą gauti? Nebent turi tiesioginį priėjimą prie FED langelio...

Kas link dugnų gaudymo, RedBear išvadinai dugnų gaudytoju... Bet juk būtent tai, ką pats siūlai - pirkti dabar nes kainos gali pakilti ir yra dugnų, o tiksliau "peilių gaudymas", t.y. pirkimas krentančioje rinkoje. Būtent tai yra laaabai nesaugu.

Jei jau pirkti NT, tai tikrai ne dabar. Bent jau reikia palaukti, kol fundamentika apsitvarkys. Indikaotriai gali būti - lengvėjančios skolinimosi sąlygos, "dugnas" arba tiksliau "lubos" bedarbių skaičiaus augime, bankrotų skaičiaus mažėjimas, etc... Psichologinis indikatorius - kai visi jau sutars, kad NT niekada nebebrangs ir jis nieko vertas kaip investicija. Tai bus kažkas panašaus į dugną...

Šiandien pirkti NT už banko pinigus tai tas pats, kas prieš 2 mėn. repuoti UKB ir pirkti dar...

Kas dėl lito devalvacijos - manau, kad toks sprendimas nėra įmanomas ramiai pagalvojus ir paskaičiavus, kad taip labiau kam nors apsimoka. Jei tai įvyks, tai bus privestinis proceas dėl išorinių ar vidinių aplinkybių, krizės, defolto, ar pan. O kas tada bus niekas negali pasakyti. Krizės tam ir yra krizės, kad būtų neprognozuojamos... Jei kalbėti apie tai, ar ruošiantis tokiam scenarijui verta imti paskolą, tai yra tas pats kas klausti ar pirkti loterijos bilietą. Tik su loterijos bilietu iš anksto žinomas maksimumas, ką gali išlošti, o su tokia paskola, tokiomis aplinkybėmis neįmanoma numatyti, ką gali pralošti. Žodžiu, gali baigtis liūdniau nei šiandien sugebam įsivaizduoti... Nebent tai yra tau "skolinami" tetos ar dėdės pinigai, kuriuos ir taip tau yra planuojama atiduoti...
OpTiiX
OpTiiX
Rašyti privačią žinutę

1136 žinutės
( +217 / -153 )

Be abejonės NT kritimas dar tik prasideda. Nesuprantu, kaip žmonės gali imt 40 metų paskolą, kad įpirkt kažkokią 60kv m. balandžių peryklą - klaiku, ne kitaip. Ir padėtis tikrai turi stabilizuotis. Kaip sakant, viskas kas kyla, turi mokėt leistis ir žemyn, pavyzdys OMX.

Aš tai va dabar ieškau kokių sklypų prie ežerų apsirūpint per krizę. Žiūriu yra patraukliom kainom, o paskambinus nurodytu telefonu panikuojantys spekuliantai dar bent 20-30% kainą meta, kad tik atsikratytų. Mat turi prisipirkę per pakilimą norėję uždirbt, dabar prispaudė kreditas. Reikia dar laukt, per ateinantį pusmetį dar kokių 50% realiai turėtų nukrist, tada galima bus pradėt rimčiau žvalgytis (taip žvalgytis, nes pirkt dar greičiausia bus anksti). O Lietuvos daugiabučių rinka su prakiurusiais klozetais manęs nedomina net ir prie 50% žemesnės kainos, nesuprantu už ką ten mokėt pinigus.

P.S. Sorry už offtopic ir už grubų tekstą. Tai nėra nei siūlymas nei pirkt nei parduot, o tik mano požiūris į Lietuvos liaudį.

P.P.S. Norint sužinot, kas bus su paskola devalvavus litą, išsivaizduok, kad gyveni Lenkijoj, skoliniesi zlotais ir perki balandžių peryklą.
Kas tas dugnas?
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

Ir dar kokia valiuta jusu nuomone dabar geriausia imti paskola ir pirkti NT???
Grįžtant prie temos autoriaus klausimo. Nuvalkiota taisyklė kad paskolas reikia imti tik ta valiuta kuria gauni pajamas, galioti nenustojo. Jeigu nebūtų Lietuva užkibusi ant "amžino 3.45" kabliuko, o ėmusi paskolas litais, nebūtų buvę tos žemų palūkanų iliuzijos, vadinasi, nebūtų buvę lietuviško subpraimo ir viso to NT burbulo, ir nebūtų dabar spekuliantuose net kelių temų su žodžiu "devalvacija" pavadinime.
Vienintelis šansas praslysti buvo tada, kai tik per plauką neįsivedėme euro. Bet turbūt nebuvo lemta.
investas
Rašyti privačią žinutę

64 žinutės
( +23 / -49 )

Na va pagaliau rimtu minciu radau ir parase zmones, kur kas daugiau ir giliau.
To man ir reikejo.Dekui.
To Zalias28: As nesakau, kad kainos nekris ir kad jau dugnas, as manau, kad jos dar kris ir nemazai, taciau jos jau krito.
Pats as negaudau dugno, o ir paskolos is banko su zveriskomis palukanomis as nei uz ka neimciau..
Zodziu kiekvienam savo..
Ai beje, musu mintys taip pat prognozes, kurios nenuspejamos, net Vyriausybe ne viena karta keicia BVP augimo prognozes ir vistiek nepataiko, ka jau cia mes galime atspeti.Pagyvensim pamatysim
Sekmes
Letmein
Letmein
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Nesuprantu - jeigu litas būtų devalvuotas, reiškias atpinga prekės? Gal kas gali paaiškinti, kas atsitiktų po lito devalvacijos?
Geras/Blogas
Rašyti privačią žinutę

1251 žinutės
( +164 / -210 )

2 letmein,internete sedi,a susrast info nesugebi
giedriusc
Rašyti privačią žinutę

170 žinutės
( +45 / -33 )

Čia viskas labai gerai paaiškinta http://mises.org/humanaction/chap31sec4.asp

Nesuprantu - jeigu litas būtų devalvuotas, reiškias atpinga prekės? Gal kas gali paaiškinti, kas atsitiktų po lito devalvacijos?
Letmein
Letmein
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

to 'giedriusc' Thanks, has read, and all has understood.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital