Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Banko marža-kažkokia nesamonė

Z1pp4
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės
( +1 / -2 )

Laba diena,

Gal kas iš labiau išmamančių galėtų pakomentuoti kas dedasi bankuose Lietuvoje? Šiandiena galvojau konvertuoti būsto paskolą iš LTL į EUR, bet bankas man pasakė, kad tokiu atveju man perskaičiuotų maržą, kuri šiandiena šoktelėjo net iki 5%.
Kogero finansų ministerija nenori dirbti savo darbo ir ramiai žiūri, kaip bankai veda Lietuvą prie bankroto.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

O kodėl finansų ministerija turėtų nurodinėti, kokias maržas bankai turi taikyti ?
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Z1pp4
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės
( +1 / -2 )

Dėl maržų sutinku, ne valstybės reikalas. Bet dėl Viliboro tai visiškai nesutinku. Visas pasaulis mažina palūkanų normas, tik pas mus Marijos žemėje palūkanų normos kyla kiekvieną dieną. Kažkodėl man šviečiasi, kad tai karteliniai bankų susitarimai- o už tokius dalykus galima ir i teismą nueiti.
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

Tai, kad CB mažina palūkanų normas dar nereiškia, kad pinga skolinimasis. Siūlau paskaityti apie TED spread.

Kylančios bankų maržos atsindi padidėjusią riziką ir sumažėjusį apetitą ją prisiimti.
Common sense is not very common
Wilidza
Wilidza
Rašyti privačią žinutę

26 žinutės
( +2 )

Praejusia savaite man prisistate nauja mano paskolos vadybininke. Teige, kad siuo metu minimali imanoma marza yra 1,3 proc. O dazniausiai suderama apie 1,8 proc. Cia Danske bankas.
O kaip kituose bankuose ?
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Praejusia savaite man prisistate nauja mano paskolos vadybininke. Teige, kad siuo metu minimali imanoma marza yra 1,3 proc. O dazniausiai suderama apie 1,8 proc. Cia Danske bankas.
O kaip kituose bankuose ?
hansabankas - 5 proc. SEB - apie 2.5.
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Dėl maržų sutinku, ne valstybės reikalas. Bet dėl Viliboro tai visiškai nesutinku. Visas pasaulis mažina palūkanų normas, tik pas mus Marijos žemėje palūkanų normos kyla kiekvieną dieną.
Mūsų CB neturi tokių galimybių. Pas mus CB funkcijas iš viso atlieka skandinavų bankai.
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Z1pp4
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės
( +1 / -2 )

Dėl mūsų bankų tai aš jau senai žinau, kad jie virtę didelėmis valiutų keityklomis.
Na bet "pafantazuokime", kaip jūs manote, kokia tikimybė kad bankai ir NT rinka bankrutuos dėl savo tokių žingsnių? Nes mano manymu, kai po poros mėnėsių bus perskaičiuotos palūkanų normos daugeliui VILIBOR "turėtojų", daugelis žmoių tiesiog nebepajėgs sumokėti palūkanų, kurios manau sieks net 2000Lt ir daugiau (įvertinant tai, kad prieš porą metų žmonės pirko būstus už 200t)
Wilidza
Wilidza
Rašyti privačią žinutę

26 žinutės
( +2 )

siandiena viliboras 9,03.
Zmones dabar uzspeisti i kampa. Pagal sutarti perskaiciuos palukanas - moketi reikia daug. Keisti sutarties taip pat neapsimoka, nes fiksuoti palukanas prie siandieniniu aukstumu - bankrotas...
O kaip paskolos keitimas i EUR?
Vienam straipsni rase, kad LT pervertintas 15 proc. Devalvacijos atveju 200 K LT paskola pabrangu apie 30.000 Lt. Ne toks jau didelis nuostolis atrodo ivertinus sios dienos palukanas litais...
Z1pp4
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės
( +1 / -2 )

Gal ir ne didelis, bet šiandieną skambinaus per bankus ir klausiau apie sąlygas konvertuoti į eurus, tai iš visur gavau vieną atsakymą "bus perskaičiuota marža". O ka tai reiškia- dabartinė mano marža yra 0,6proc. Jei pereisiu prie euro, tai pakeitus maržą (grubiai 5% EUR+ 4.5% šiandienos marža)man gautusi 9%+ visi keitimo mokęsčiai ir faktas kad ilgam laikui užlipčiau ant nežmoniškos maržos- gaunasi visiškai nelogiškas veiksmas
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

Gal kas iš labiau išmamančių galėtų pakomentuoti kas dedasi bankuose Lietuvoje? Šiandiena galvojau konvertuoti būsto paskolą iš LTL į EUR, bet bankas man pasakė, kad tokiu atveju man perskaičiuotų maržą, kuri šiandiena šoktelėjo net iki 5%.
Kogero finansų ministerija nenori dirbti savo darbo ir ramiai žiūri, kaip bankai veda Lietuvą prie bankroto.
Jeigu čia Hanza su savo naujom žudikiškom maržom, tai bandyk kuo greičiau bėgti į kitą banką, gal dar pavyks persikelti paskolą bent kiek padoresnėm sąlygom.
Jei tu (ar kas iš šeimos) turi bent kiek solidesnį indėlį tame pačiame banke, kur paskola, gali bankui užsiminti, kad jeigu taip išsidirbinės, indėlis bus atsiimtas. Dabar jie tokių indėlininkų bijo labiau negu plėšikų su kaukėm ir automatais...
Daugiau nelabai turiu ką patarti. Mažiau kaltink valdžią. Kol laikomasi sutarčių, čia tik skolintojo ir skolininko tarpusavio reikalas. Bankas gali ir 100% maržą pasiūlyti. Turėjai galimybę rinktis - arba fiksuoti palūkanas kai jos buvo nedidelės, arba žaisti su likimu
Wilidza
Wilidza
Rašyti privačią žinutę

26 žinutės
( +2 )

Swedbank
Skirtumas tarp eurų ir litų palūkanų labai didelis, tai klientai net ir nelabai galvojo, kokia valiuta imti paskolą. Yra renkamasi eurais dėl bazių skirtumo. Mes norėtumėm tą dirbtinį skatinimą sumažinti ir kad klientai paskolas rinktųsi pagal tai, kaip yra priimta visame pasaulyje - imti paskolas ta valiuta, kuria gaunamos pajamos

Kodel jie taip elgiasi ? Nejau ekonominiai loginiai skaiciavimai nebeturi reiksmes ir imamasi tik kazkokio tikslo suvienodinti paskolu LT ir EUR palukanas?
Z1pp4
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės
( +1 / -2 )

Paskolą aš turiu Danske ir jie man siūlo 2proc maržą, tai emanau kad apsimoka akis išdegus bėgti prie EUR, nes nežinia kaip viskas baigsis po naujų metų. Kita vertus, turiu laiko iki sekančio palūkanų perskaičiavimo, tad manau palauksiu ir stebėsiu kas dedasi.
Kancleris
Rašyti privačią žinutę

198 žinutės
( +38 / -24 )

Jei tu (ar kas iš šeimos) turi bent kiek solidesnį indėlį tame pačiame banke, kur paskola, gali bankui užsiminti, kad jeigu taip išsidirbinės, indėlis bus atsiimtas. Dabar jie tokių indėlininkų bijo labiau negu plėšikų su kaukėm ir automatais...
o kiek yra tas "solidesnis indelis" ?
bfn.lt - Baltic Financial News
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

o kiek yra tas "solidesnis indelis" ?
Pakankamai didelis, kurio netekti bankas bijotų labiau, negu išduoti paskolą su mažesne nei 5% marža Tikslios sumos tikrai nespėliosiu, tik pasiūliau kaip idėją, kurią galima bandyti.

Z1pp4:askolą aš turiu Danske ir jie man siūlo 2proc maržą, tai emanau kad apsimoka akis išdegus bėgti prie EUR, nes nežinia kaip viskas baigsis po naujų metų. Kita vertus, turiu laiko iki sekančio palūkanų perskaičiavimo, tad manau palauksiu ir stebėsiu kas dedasi.]

Z1pp4, tai aš nesupratau, kokią naują maržą tau visdėlto siūlo, 2% ar 5% kaip rašei iš pradžių?
Z1pp4
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės
( +1 / -2 )

Swedbankas siūlo 5%, Danske 2% ir tai abejoja. Kiti bankai nuo 2.5%. Bet teko girdėti gandus, kad jau rytoj visi bankai duos 5%. O per vieną dieną dokumentų tikrai nesusitvarkyčiau kad ir labai norėčiau
Ipolitas
Rašyti privačią žinutę

30 žinutės
( +18 / -3 )

Swedbankas siūlo 5%, Danske 2% ir tai abejoja. Kiti bankai nuo 2.5%. Bet teko girdėti gandus, kad jau rytoj visi bankai duos 5%. O per vieną dieną dokumentų tikrai nesusitvarkyčiau kad ir labai norėčiau
tai klausimas kame?
jei nori mazesnes marzos, tai vietoj to kad cia rasai, jau butum nubeges i swedbanki ir i danske su popieriais
TALO
Rašyti privačią žinutę

540 žinutės
( +65 / -30 )

Tai, kad CB mažina palūkanų normas dar nereiškia, kad pinga skolinimasis. Siūlau paskaityti apie TED spread.

Kylančios bankų maržos atsindi padidėjusią riziką ir sumažėjusį apetitą ją prisiimti.
sveiks ^la.

TED spredas cia neturi nieko bendra , neklaidink skolininku
mgm
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +38 / -14 )

Manau prie tokiu salygu jei koks ukis pasiulytu palanku perfinansavima galetu nemazai klientu nunest ir rinkos dali n kartu pasididint.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Manau prie tokiu salygu jei koks ukis pasiulytu palanku perfinansavima galetu nemazai klientu nunest ir rinkos dali n kartu pasididint.
Ir gauti krūva problemų. manau, kiti bankai tokias sąlygas padarė for fun ?
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital