Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Rinkos rizikos vertinimas

Banker
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Sveiki,

baigiamajame mokslo darbe ketinu vertinti 2001-2005 VVPB listinguotų akcijų rizikos premiją remiantis ekonominės ir/ar ekonometrinės analizės metodais. Manau, kad vertinimą būtų tikslinga atlikti 2 metų duomenų pagrindu, nes rizikos premija kinta. Kokius metodus akcijų rizikos premijai vertinti naudojate jūs? Galite siūlyti įvairius metodus, išskyrus tuos, kurie tinka tik efektyvioms ir ilgaamžėms finansų rinkoms (pvz., CAPM, APT). Esu keletą vadovėlinių metodų kylančioms rinkoms numatęs pats, tačiau noriu apžvelgti ir vertinti praktinius požiūrius.
Iš anksto dėkoju už pasiūlymus.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Klausimas, aišku, vertas dėmesio, kaip ir atsakymas, jei toks atsiras. Bet spekuliantai nesivadovauja teorija, kuri anot Šekspyro (jei neklystu) - sausa šaka, ank kurios ne vienas spekas pasikorė. Praktikams kiti rizikos vertinimai groja.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Banker
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Šiaip gerb. Nojau aš ir klausiu investuotojų praktikų kokius metodus siūlote naudoti vertinant rizikos premiją. Aš ketinu vertinti tik remdamasis praktinais metodais, jei šioje diskusijoje bus mano lūkesčius atitinkančių pasiūlymų.
VM
Rašyti privačią žinutę

61 žinutės

Šiaip gerb. Banker man asmeniškai Tamstos klausimas nuskambėjo, kaip klausimas krepšinio aistruoliams rungtynių metu apie Ibsenizmo kvintesensiją.
Lygiai toks pats visiems aktualus šiuo metu.
UK
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės

Labiausiai praktinis ir konkretus (ir siek tiek ekspertinis)kiek teko matyt skaiciavimas yra pateiktas hansos apzvalgose. Susirask bet kuri Baltic equity market ir viena pradzioj esanciu lenteliu, kur pateikta nemazai imoniu WACC skaiciavimo detalizacija.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Aš nežinau ar praktikai kažkokiais skaičiais ir metodais vertina rizikos premiją. Abejoju ar tokių metodų apskritai esama. Kas nors laisvai gali, aišku, tam prieštarauti. Kadangi premija tiesiogiai proporciga rizikai, tai kalbėkim tik apie riziką. O va ji praktikui kažkuria dalimi yra subjektyvus dalykas.
Rizika priklauso nuo konkrečios akcijos, viena. Čia kriterijai gali būti objektyvūs: trendas, apyvarta, pelnas etc.
Rizika priklauso nuo įdedamo pinigų kiekio, antra. Labai subjektyvu.
Rizika priklauso nuo patirties, trečia.
Žodžiu, niekas čia nieko neskaičiuja, apart pelno/nuostolio.

VM, o kas yra Ibsenizmo kvintesensij? labai šauniai nuskambėjo.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Banker
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Ačiū UK už patarimą kur žiūrėti. Tai man pravertė.
Užsienio leidiniuose rizikos premijai, Nojau, yra skiriama kur kas daugiau dėmesio nei aš maniau (o maniau kad nemažai). Ir metodus kaip apskaičiuoti akcijos, portfelio ar rinkos rizikos premiją, gerb. Nojau, įvairiuose straipsniuose tiria daug praktikų.
Teisybę pats sakai, kad rizika subjektyvus dalykas. Todėl ir skiriamos rizikos premijos yra 3 rūšių, tikėtina, istorinė ir reikalaujama. Istorinė jei skaičiuosime vienodai, visiems bus vienoda. Reikalaujama ir tikėtina taip pat skiriasi, nes skiriasi tai ko aš ir tu norime iš rinkos ir tai ko tikimės.
Tikiuosi dabar žinosi, kad ir kintamasis "rizikos premija" yra nuolat tyrinėjamas ir esti įvairūs metodai jam įvertinti
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Aha, žinosiu
Bet taip pat žinosiu, kad tai nepadeda man pasirinkti konkrečią akciją, konkrečiu laiko momentu paspausti buy/sell, pasirinkti reikiamą akcijų kiekį ir pan. Rizikos premija nėra instrumentas rizikai valdyti. Kai akcija staigiai kyla/krenta, kai matau momentą užsidirbti/neprarasti, neskaičiuoju rizikos. Tokiu momentu svarbu, kad internetas veiktų stabiliai, o makleriai nepavestų.
Žodžiu, kuo daugiau skaičių tuo sunkiau valdyti informaciją. Trendas mano brolis, o "rizikos premija". Girdėjau (ir pats žinau), kad uždirbama trenduose, bet negirdėjau (nebandžiau), kad būtų uždirbama skaičiuojant rizikas.
Tegu būna tie metodai, jie reikalinki kolektyvinio investavimo institucijomis, nes ir aš, ir krūva kitų žmonių jiems patiki savo pinigus. Jiems to reikia, jiems tai būtina. Tačiau kam to reikia spekuliantui? Trumpalaikiu periodu yra visai kitokia rizika, kuri nepasiduoda akademiniams įvertinimui, nes čia objektyvios priežąstys "groja" mažiausiai.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

Zmones, as shoke Ne vienerius ramiai sau sukinejau pinigelius akciju rinkoje, gyvenau be rupesciu ir naudojau vieninteli kriteriju rizikai ivertinti - ar pelnas didesnis uz banku indeliu (na dar galime paimti obligacijas, jei norit) siulomas palukanas. Jei taip, tai mano rizika pasiteisina. Paskaitinejus jusu puslapi, supratau, kad lyginant su cia rasanciais, teorijos praktiskai neismanau, jokiu TA netaikau...

Ar neperdedat visu situ bangu skaiciavimo ir rizikos vertinimo metodu reiksmes? As jokiu budu nieko nekritikuoju, tik asmeniskai man naujiena suvokti, kaip sudetingai galima i ta pati dalyka ziureti.

Banker, butu labai idomu suzinoti, esant kokiam portfelio dydziui uzsienio literatura rekomenduoja taikyti rizikos premijos vertinimo metodus ir koks is ju rekomenduotinas kaip paprasciausias/populiariausias? Mes, zinoma, kalbame tik apie fizinius asmenis,kurie savo portfelius valdo patys, ne per maklerius. Aciu ir bus labai idomu jei veliau pareziumuotum savo darbo rezultatus.
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

Ir dar, gerb. Nojau, ar yra rekomendaciju, iki kokio dydzio akciju portfeli fizinis asmuo yra pajegus efektyviai suvaldyti pats, o kada verta dali portfelio perleisti valdyti makleriams? Manau sis klausimas butu aktualus ir kitiems, kuriu dali (beja, daznai didesne dali portfelio sudaro is banku skolintos lesos. Nes pastaruju keleriu menesiu ivykiai parode, kad Lietuvoje visai pravartu paspartinti fizinio asmens bankroto istatymo priemimo proceduras

Va, Banker, dar vienas praktiko klausimas tavo darbui: mes skolinames pinigus, kuriuos investuojame i akcijas. Kaip siuo atveju su rizikos premijos vertinimu?
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

kato, geras teorinis klausimas Čia dydis priklauso nuo kiekvieno asmeninių sugebėjimų. Kai portfelis pasiekia tokį dydį, kad pačiam suvaldyti darosi sunku (kas žinoma, labai padidina riziką), imi ir samdai tokius kaip banker, kad kažkas skaičiuotų rizikas, vertintų, grafikėlius braižytų, analizuotų etc. Žodžiu, darytų tai, ką mūsų smegenėlės daro dabar Tokia komanda turėtų ir garantuoti didesnę investicijų grąžą nei prieš tai. Jei to nėra, vansi, dar per anksti buvo samdyti
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

Viskas aisku, skeliam portfeli per puse - viena puse makleriams, kita man. Po metu lyginam rezultatus. Nors is mano zvalgybiniu pokalbiu su makleriais, gal dar per anksti juos samdyti?
Banker
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Įdomu pasidarė, o kiek geriausi (jei juos galima identifikuoti) makleriai paima už portfelio valdymą? na sakykime nuo 30-40K?
Kato del portfelio dydžio ir rizikos premijos. Šiaip kol kas neteko pastebėti kokio dydžio portfeliams (pagal literatūrą)reikėtų taikyti tuos rizikos įvertinimo metodus, nes aš dėmesį kreipiu į pačius metodus ir jų techniką, o ne į pavyzdžius kokiais jie rėmėsi darydami tuos skaičiavimus (žinoma, juos irgi paanalizuoju, bet skaičių į galvą nededu). Tai labiau priklauso nuo to kaip rūpiniesi prisiimama rizika. Kita vertus, jei ketini pirkti net ir keletą akcijų ilgesniam laikui ir jų rizikos premija yra nedidelė, tai kažin ar negeriau nuspirkti VP, kuris yra "risk-free" ?
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

Nori "risk-free", nusipirk buta Klaipedoje. Po metu parduosi ir pasiimsi pelna. Jokio idomumo.
Chiortas
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +1 )

To KATO. Nuo kada investicijos i NT gali buti "Risk-free"???
O tu pats investuoji i NT? man atrodo kad ne... nes investuotum tai risk - free neatrodytu...
O logikos kad jei rizikos nera tai neidomu tai as visai nesuprantu...

Nieko asmenisko.
Memento mori
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

Perku ir kol kas nuomoju. Per nepilnus 3 metus KLP NT verte pakilo apie 80 proc. O gal yra pavyzdziu, kad per pastaruosius 2-3 metus kas nors pralose is NT?
Chiortas
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +1 )

Pastaruosius 2-3 metus gal ir nepralose, bet nereiskia kad artimiausius 2-3 metus nepralos... O kas nors baisiai pralose birzoje per pastaruosius 2-3 metus?
Kaip rinka auga pralosusiu skaicius buna minimalus bet kokioje rinkoje, taciau tai nera amzina ir nereiskia kad rizikos nera. Ypac tai galioja besivystancioje rinkoje.
Memento mori
kato
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės

cia gi susirinke spekuliantai? Jei laikysi investicija dar 2-3 metus, tai jau ilgalaike investicija, o ne spekuliavimas...
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

nezinau, apie kokias rizikas cia kalbat, bet is tikruju jos paskaiciuojamos (tik nezinau, kaip). Man Sampo pastoviai siuntineja savo indeksu apzvalgas su indekso grafikais ir su rizikos grafikais, ir lygina juos su kitu indeksu rizikom. Taigi taip iseitu, rizika galima paskaiciuoti kiekviena diena net.
Skubėk iš lėto
Chiortas
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +1 )

Tai as apie ka ir kalbu - apie spekuliacijas. Bet logiska kad nusistovejusioj rinkoj spekuliuoti butu gerokai sunkiau...
Memento mori

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital