Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Investicijos ir psichologija

investas
Rašyti privačią žinutę

64 žinutės
( +23 / -49 )

Buciau dekingas jei kas galetu duoti patarima isigyti gera knyga apie investavimo psichologija.
Beje kokia Jusu nuomone apie investavima. Kuris faktorius svarbesnis FA ar psichologija?
Zvelgiant i dabartine padeti Lietuvos akciju birzoje, galima butu teigti, kad panikos daugiau nei logisku sprendimu. O bandos jausmas niekam is musu nesvetimas.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Drįsčiau garantuoti, kad svarbiau nei TA ar FA yra psichologija.
Kodėl?
Tarkim TA rodo pirkti, o visi draugai sako krizė, krizė - ką darai? Jei prisidedi prie choro krizė krizė, tai kam tau tas TA, o jei perki, tai ... dar garsiau reikia šaukti - KRIZĖ KRIZĖ
Tas pats ir su FA

Jei esi viduje silpnas, tai iš viso gerausiai į šią šaltakraujų save valdančių logikų, vidaus nuojautininkų būrį net nelįsti, jokios knygos nepadės, kad ir visas jas išleistas susipirktum perskaitytum ir mintinai išmoktum Būsi silpnas, neturėsi vidinės ramybės - būsi iščiulptas, aplaižytas ir ... sekantis .

Jei esi viduje stiprus, tai ... kam tau tos guru knygos - tu tai viską jau pats žinai savo viduje. Kitaip tarkim pagal kokio p. Kijosakio ir kitų finansinės nepriklausomybės gurų išleistų knygų tiražus viso pasaulio žmonės seniai po du kartus turėjo būti finansiškai nepriklausomi . Pamastyk kiek tau reiktų žinių, kad galėtum padaryti pelningą sandorį? O kiek reikia žinių, kad padarytum sėkmingą verslą? Nenusisekę verslininkai ir investuotojai dažniausiai pradeda studijuoti universitetuose, super knygas, bet nesėkmių esmė tai jie patys ir tik darbas su savimi gali padėti kažką pakeisti, (jeigu tai iš viso tam žmogeliui skirta )

Bet aš ne prieš knygas, aš už tas knygas, kurios stiprins tavo valią, tavo vidinę stiprybę, tavo vidinę ramybę. Nes tik tokie investuotojai išlošia. Visada išlošia - nepaisant ar rinkos krenta, ar kyla... Jie išlošia ne prieš rinkas, bet prieš silpnus investuotojus...
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
hakunamatata
Rašyti privačią žinutę

27 žinutės
( +16 / -3 )

Beje, jeigu parasytumet savo muila ir jeigu skaitote RU ir EN kalbomis, kelis straipsnius ir knygas panasia tema is savo kieto disko galeciau permesti i Jusu muila.
viskas praeina...
Reda
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +3 / -1 )

Buciau dekingas jei kas galetu duoti patarima isigyti gera knyga apie investavimo psichologija.
Beje kokia Jusu nuomone apie investavima. Kuris faktorius svarbesnis FA ar psichologija?
Tikrai verta paskaityti knygas apie psichologiją. Visose mintis panaši " cut your losses, let your profit run". Tik kad "teisingai elgtis" ir laiku reaguoti, vien paskaityti neužtenka, reikia daug kartų tai atlikti, nes žmogus 95% elgiasi automatiškai. Ir geriau įgyti tokius įgūdžius ant demo. Aš tai dariau tokią klaidą, kai žaidžiau su demo, tai daugiau dėmesį kreipiau į FA, TA, o stopus tai jau paskiau kaip nors uždesiu.
Mr.Gintas
Mr.Gintas
Rašyti privačią žinutę

316 žinutės
( +198 / -52 )

Šių dienų Mass Media stipriai įtakoja mūsų gyvenimą. Mes patys net nepajaučiame, kaip ji mums įteigia ką mes turime valgyti, ką turime gerti, rūkyti, kaip mes turime rengtis, koks automobilis mums tinkamiausias, kurį parija geriausia, kuris politikas blogas ar geras, kuri šalis yra gera, o kuri yra labai bloga, ir galiausiai ji net formuoja mūsų svajones, mūsų gyvenimo tikslus. Nepriklausomai nuo mūsų norų, nuolatinis jos poveikis duoda rezultatus. Vienus visas tas spaudimas įtakoja daugiau, kitus mažiau.
Savaime aišku, visa tai nėra kažkokia sensacinga naujiena, o veikiau įprasta mūsų kasdienybė. Bet mano didelei nuostabai, visame šitame manipuliacijų arsenale, Dow Jones indeksas užima viena iš aukščiausių vietų. Jo didėjimas ar mažėjimas yra pagrindinis, ar net sakyčiau vienintelis, argumentas, verčiantis spausti SELL ar BUY mygtukus, tai yra, pirkti ar parduoti Lietuvos(ne JAV) įmonių nuosavybės vertybinius popierius. Visi kiti argumentai, tokie kaip P/E, įmonės balansas, skolos/nuosavo kapitalo santykis, veiklos perspektyvos, esamos ir busimos tarpbankinės palūkanų normos ... yra antrarūšiai veiksniai, arba dar tiksliau, visiški niekai. Indeksui krentant, lenktyniaujama kas pirmas parduos su -15% nuolaida, indeksui kylant, net ir su 15% premija, sunku nusipirkti. Bet aš dar turiu vilties, kad stipriai kritus Dow Jones, mano tautiečiai, kitos dienos ryte, nereikalaus, kišdami atspausdintą indekso grafiką pardavėjui į akis, pigiau 15% benzino, duonos, pieno, automobilio, poilsinės kelionės... o pakylus nereikalaus iš darbdavio +15% algos...
Tai ne citata iš švento rašto, tai tik kukli mano nuomonė, už kurios patikslinimą, visada būsiu dėkingas.
Cezaras
Rašyti privačią žinutę

47 žinutės
( +34 / -17 )

Keletas gerų ir naudingų patarimų pulsuojantiems spekuliantams...

Sadhguru at Bombay Stock Exchange
lietovcas
Rašyti privačią žinutę

68 žinutės
( +1 / -13 )

nenorejau kurti naujos temos, bet man pasidare idomu, paprastai rinkos laukia oficialiu naujienu tarkim BVP, o po to reaguoja, bet jau pastebejau ne pirma karta, kad tarkim amerikos birzos sureguoja anksciau nei oficialiai skelbiama ataskaita, kad ir paskutine BVP ataskaita, kuri buvo geresne nei daugleis ekspertu prognozavo, o pries skelbiant oficialiai dow futures rode ~+3% apie 8 lietuvos laiku. Nors is vakaro Fed'ui paskeltus apie palukanu kirpima indexas krito. Isvada, kvepia, tuo kad ten biciukai info suzino anksciau nei mes kad is oficialiu saltiniu :/
tamagochi
tamagochi
Rašyti privačią žinutę

724 žinutės
( +91 / -24 )

Nemanau. Paprastas principas "perki gandus, parduodi faktus". Čia dažnai tokie judėjimai išankstiniai vyksta. Ir dažnai nepataiko
lietovcas
Rašyti privačią žinutę

68 žinutės
( +1 / -13 )

hmm bet gan keistai tuomet atrodo, gerai imkim si konkretu atveji apie jav bvp, ten is prognozuotoju mazai kam kilo abejoniu kad bvp kris, tai nejaugi visi tikejosi isties mazesnio kritimo nei buvo prognozuojama, o ypac kai kalba eina apie kritima, suprasciau jei viskas vyktu i +, bet dabar, skelbia bvp kritima ir futures auga (suprantu kad apie pati neigiama fakta del bvp jau kainos buvo gerokai krite is anksciau), ar manai kad -0,6 bvp (nors prognozavo -0,5) butu neigiamai paveikes birzas?
tamagochi
tamagochi
Rašyti privačią žinutę

724 žinutės
( +91 / -24 )

per amerikonu telika, media, visur yra vykdomas masinis brainwash'as, kad "ekonomika tuoj tuoj atsigaus". Tai nieko keisto, kad futures taip elgiasi
Danis
Danis
Rašyti privačią žinutę

537 žinutės
( +88 / -40 )

per amerikonu telika, media, visur yra vykdomas masinis brainwash'as, kad "ekonomika tuoj tuoj atsigaus". Tai nieko keisto, kad futures taip elgiasi
Tokiu atveju man kyla klausimas: negi eiliniai amerikonai "žaidžiantys" biržoje tiek kvaili? Atrodytų, jie lyg ir turėtų sugebėti atskirti kas yra kas...
Kad Tave kur Kubilius apmokestintų! - iš Folkloro almanacho, 437 psl., 23 eil.
C#
Rašyti privačią žinutę

366 žinutės
( +12 / -5 )

Situacijos neaiskumas vercia taip elgtis. Jei visi zaidziantys birzose butu "protingi" tai nebutu mesku rinkos viskas tik kiltu ir visi is to uzdirbtu.
Danis
Danis
Rašyti privačią žinutę

537 žinutės
( +88 / -40 )

Situacijos neaiskumas vercia taip elgtis.
Na ok, neaiškumas. Kai man situacija neaiški - aš būnu ant kešo, nes kazino nelošiu. Kita vertus - kai man neaišku, kas bus, galbūt kitas tą pačią situaciją traktuoja kaip auksinę galimybę uždirbt.
Vistik įdomu, kaip skirtingai investuotojai elgiasi toje pačioje situacijoje - turbūt gerą traktatą būtų galima parašyti apie asmenybės tipo ar "psichologinio portreto" įtaką veiksmams rinkose.
Kad Tave kur Kubilius apmokestintų! - iš Folkloro almanacho, 437 psl., 23 eil.
C#
Rašyti privačią žinutę

366 žinutės
( +12 / -5 )

Pats sau ir atsakei i savo klausima Ir maziau mano nuomone reikia naudotis situ sablonu "argi jie toki durni?", kalbu apskritai ne tik apie amerikiecius. Cia laiko klausimas - susiklostys atitinkama situacija ir durniaus vietoje gali likti net ir labai protingas budamas. Argi buvo durni tie kurie vadovavo bankrutavusiems investbankams ? Augimo fazej jie buvo labai "protingi", o dabar taip iseina kad buvo visiski durniai
Danis
Danis
Rašyti privačią žinutę

537 žinutės
( +88 / -40 )

Pats sau ir atsakei i savo klausima ...Cia laiko klausimas - susiklostys atitinkama situacija ir durniaus vietoje gali likti net ir labai protingas budamas.
Na ten klasimas retorinis, garsiam pamąstymui
O durniaus vietoj turbūt atsiduriame visi "pradirbami" pinigus, o tas kuriam pradirbom toje situacijoje mus drąsiai gali taip išvadint. Savęs jokiu būdu nelaikau išimtimti. O ir nebūna išimčių. Vienareikšmiškai.
Bet ir čia galioja liaudiški dėsniai: mokėk išpešt naudos iš situacijos, kurioje likai pralaimėjusiu. Antraip tikrai tapsi tuo trečiu broliu kvailiu...
Kad Tave kur Kubilius apmokestintų! - iš Folkloro almanacho, 437 psl., 23 eil.
lietovcas
Rašyti privačią žinutę

68 žinutės
( +1 / -13 )



Drįsčiau garantuoti, kad svarbiau nei TA ar FA yra psichologija.
Kodėl?
Tarkim TA rodo pirkti, o visi draugai sako krizė, krizė - ką darai? Jei prisidedi prie choro krizė krizė, tai kam tau tas TA, o jei perki, tai ... dar garsiau reikia šaukti - KRIZĖ KRIZĖ
Tas pats ir su FA

Jei esi viduje silpnas, tai iš viso gerausiai į šią šaltakraujų save valdančių logikų, vidaus nuojautininkų būrį net nelįsti, jokios knygos nepadės, kad ir visas jas išleistas susipirktum perskaitytum ir mintinai išmoktum Būsi silpnas, neturėsi vidinės ramybės - būsi iščiulptas, aplaižytas ir ... sekantis .

Jei esi viduje stiprus, tai ... kam tau tos guru knygos - tu tai viską jau pats žinai savo viduje. Kitaip tarkim pagal kokio p. Kijosakio ir kitų finansinės nepriklausomybės gurų išleistų knygų tiražus viso pasaulio žmonės seniai po du kartus turėjo būti finansiškai nepriklausomi . Pamastyk kiek tau reiktų žinių, kad galėtum padaryti pelningą sandorį? O kiek reikia žinių, kad padarytum sėkmingą verslą? Nenusisekę verslininkai ir investuotojai dažniausiai pradeda studijuoti universitetuose, super knygas, bet nesėkmių esmė tai jie patys ir tik darbas su savimi gali padėti kažką pakeisti, (jeigu tai iš viso tam žmogeliui skirta )

Bet aš ne prieš knygas, aš už tas knygas, kurios stiprins tavo valią, tavo vidinę stiprybę, tavo vidinę ramybę. Nes tik tokie investuotojai išlošia. Visada išlošia - nepaisant ar rinkos krenta, ar kyla... Jie išlošia ne prieš rinkas, bet prieš silpnus investuotojus...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital