Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Kreditai: fiksuotos ar kintamos palukanos?

rentgenas
Rašyti privačią žinutę

77 žinutės

Perziurejau foruma, dauguma pasisako (banko kliento poziuriu) uz 3 men. kintama EURIBOR, nedaug blogiau 12 men. kintamos.

Fiksuotu palukanu salininku nepastebejau - kodel? Ar reikia preziumuoti, kad bankas yra kompetentingesnis uz klienta, ir siam fiksuojant palukanas 5 metu laikotarpiui, nustatys jas tokias, kad tikrai pats islostu, o klientas pralostu?

As esu preliminariai su banku sutares del 12 men. EURIBOR, bet paziurejes statistika matau, kad 3 men. EURIBOR istoriskai visada buvo mazesnis. Dabar - keista - 3-6-12 EURIBOR vienodi. Taciau is esmes 3 men. turetu buti zemesnis. Galima imti ir 1 men. EURIBOR - palukanos dar mazesnes, bet cia turbut bankas marza pasididintu?
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Aš esu paėmęs su 5 metais fiksuotu EURIBOR'u. Man jis buvo 4,406. Po penkių metų pereis į EURIBOR6.

Aš rinkausi tokį variantą tam, kad galėčiau geriau suplanuoti savo išlaidas...
---
Apuokas
rentgenas
Rašyti privačią žinutę

77 žinutės

Cia dar suzinojau, kad 5 m. fiksuotos palukanos viename banke mazesnes nei 6 men. EURIBOR. Cia vadybininko klaida ar tiesiog reikia "griebti" sita proga?
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Cia dar suzinojau, kad 5 m. fiksuotos palukanos viename banke mazesnes nei 6 men. EURIBOR. Cia vadybininko klaida ar tiesiog reikia "griebti" sita proga?
Tokia kuriozinė situacija gaunasi kai rinka tikisi palūkanų normos mažėjimo ilgesniu laikotarpiu... Aš tai "griebiau" tokią progą, ir kol kas, atrodo, kad nepralošiau...
---
Apuokas
rentgenas
Rašyti privačią žinutę

77 žinutės

Ar galit dar pakomentuoti:
1) kodel nefiksavot palukanu, pvz., 15 metu (cia daugiausia tiek leistu mano bankas)?
2) kodel pasirinkot 6 men. EURIBOR pasibaigus fiksavimui? Kodel ne 3 men.? Istoriskai 3 men. lyg ir mazesnis visada.
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Mano prielaidos buvo spėjimo pobūdžio. 5 metus pasirinkau, nes maniau (dar vis manau), kad panašiai tiek tesis EURIBOR'o didinimo ciklas, o po to seks mažinimas, o pasirinkau EURIBOR6 dėl to, kad jis turėtų būti mažesnis nei EURIBOR3, jei mano pirma prielaida teisinga...

PS. nesirinkau EURIBOR12, kad sumažinti nuostolius, jei mano 1 prielaida neteisinga...
---
Apuokas
EUR
Rašyti privačią žinutę

141 žinutės
( +6 / -4 )

Nežinau kuo remiantis teigiat, kad EURIBOR kilimas dar tęsis 5 m.Šiaip, tiek SEB analitikai, tiek visi kiti teigia, jog laukiamas dar EURIBOR kilimas 0,25 punkto, ir po to, anot jų, jau turėtų prasidėti kritimas.
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Taigi parašiau, kad mano prielaidos buvo spėjimo pobūdžio...

Na, o kai infliacija tokio lygio, nemanau, kad ECB sugalvos mažinti palūkanų normą...
---
Apuokas
dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

Na mano kreditas litais, tai man VILIBOR aktualus, bet pasirinkęs fiksuoti 5 metams jau dabar esu pliuse netgi jei keisčiau sutarties sąlygas į 3/6 mėn VILIBOR, o iš 5 metų vieni jau praėjo. tokia tad realybė šiai dienai. Be to kaip buvo minėta anksčiau-tai yra puikus būdas, kai mažiau svarbu kiek sumokėsi viso po N metų, bet labiau kreipiamas dėmesys į cashflow pastovumą.
http://eitne.lt
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

<...>

Be to kaip buvo minėta anksčiau-tai yra puikus būdas, kai mažiau svarbu kiek sumokėsi viso po N metų, bet labiau kreipiamas dėmesys į cashflow pastovumą.
Buvo vienas iš svarbiausių motyvų ir man...
---
Apuokas
Bambino
Rašyti privačią žinutę

270 žinutės
( +21 / -19 )

as vis tiek rizikuociau dabar laikyti LT paskola, kad ir su didesnemis palukanomis. Bet kada gi aprimus aistroms gi galima ja konvertuoti i EURus
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

na taip... aš ta patį galėčiau pasakyti... kai bus pigiau turėti LTL, konvertuosiu į LTL...
---
Apuokas
Bambino
Rašyti privačią žinutę

270 žinutės
( +21 / -19 )

o kaip del devalvavimo rizikos ?

sededamas su paskola Eurais, is tokios situacijos ne tik nieko neislosi, bet dar ir pralosi
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

kokios devalvavimo rizikos? Man dėl Zimbabwes dolerio nei šilta nei šalta...

O jei rimtai, LT turi įvykti dar DAUG DAUG DAUG BLOGIO, kad LTL būtų devalvuotas...
---
Apuokas
Bambino
Rašyti privačią žinutę

270 žinutės
( +21 / -19 )

na taip... aš ta patį galėčiau pasakyti... kai bus pigiau turėti LTL, konvertuosiu į LTL...
manau kad jau niekada LT paskola nebus pigesne uz EURine

Jeigu kazkoks Benny/Penny gali tureti itakos Baltijos rinkos indeksu smukimui.. tai atejes dede Sorosas su savo pinigeliais manau daug ka Baltics gali nuveikti.

Taip kad niekada nesakyk niekada
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

pritariu tamstai...
---
Apuokas
freeyourmind
Rašyti privačią žinutę

8 žinutės

Sveiki,

Gal kas pastaruoju metu domejosi kokiame banke zemiausios palukanos vartojamajai paskolai?

Aciu.
TomasLEI
Rašyti privačią žinutę

58 žinutės
( +4 / -24 )

o gal kas zinot kokios busto paskolos palukanos apytikriai dabar lietuvos bankuose?
Feningas
Rašyti privačią žinutę

333 žinutės
( +40 / -20 )

busto paskolai fiksuotas (banko) pavyko gauti 0.7% , o REPO teko 7,9% patureti (bet cia tikriausiai galima ir geresniu gauti, nes suma nebuvo laba didele ).
;)
zomby
Rašyti privačią žinutę

67 žinutės
( +10 / -7 )

busto paskolai fiksuotas (banko) pavyko gauti 0.7% , o REPO teko 7,9% patureti (bet cia tikriausiai galima ir geresniu gauti, nes suma nebuvo laba didele ).
oho, itariu net maxima nesiskolina is banku su 0.7% palukanu fix`u !
Imant kredita siulau butinai itraukt i nagrinejamu banku krepseli Nordea.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital