Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Asmeninių finansų valdymas

Loading
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės
( +1 )

Sveiki,

Atliekų lietuvių apklausą siekdamas ištirti vienos paslaugos įgyvendinamumą. Gal galėtumėte užpildyti tyrimo anketą?

Šis tyrimas yra skirtas išsiaiškinti kokią programinę įrangą naudoja Lietuvos gyventojai, savo išlaidoms planuoti ir stebėti. Anketa yra iš 17 klausimų. Apklausą atlieka Vilniaus Universiteto studentas. Duomenų rinkimo tikslas - paslaugos įgyvendinamumo tyrimas. Surinkta informacija nebus viešai skelbiama.

Nagrinėjama paslauga siekiama palengvinti asmeninių finansų valdymą, geresnį bankų finansinių paslaugų supratimą, išspręsti čekių rinkimo problemą.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Aš asmeniškai renku čekius, kas rytą juos registruoju Home Budget programos pagalba ... Toje pačioje programėlėje suvedu visus per mėnesį vykusius judėjimus - pajamų, išlaidų, turto, investicijų, skolų,... taip pat excell formate vedu mėnesio ir metų biudžetus (planas, faktas, skirtumas ), taip pat labiausiai reikalingoms kontroliuoti išlaidoms turiu atsispausdinęs kontrolės lapelį, kurį užpildau ir pasitikrinu kas rytą po čekių suvedimo.
Ir, aišku, didžiausias darbas būna kas mėnesį užpildyti gyvenimo finansinio plano pasibaigusio mėnesio dalį. Čia pirmiausiai susivedu praėjusio mėnesio visų pinigų srautų judėjimus, o paskiau prognozuoju ateinančių mėnesių pajamas/išlaidas, turto, investicijų ir skolų judėjimus. Tai man leidžia tiksliai matyti asmeninio turto pokyčius ir apytiksliai tų pokyčių prognozes .
Taip savo finansus valdau jau kokius dešimt metų. Gal iš pradžių buvo sunkoka priprasti, bet dabar tai kaip dantis kas rytą valyti .

O kaip sekais kitiems? Būtų smalsu kokia spekuliantų patirtis valdant savo šeimos finansus... (Metiniai, mėnesiniai biudžetai, jų kontrolės priemonės, programinė įranga, gyvenimo finansinis planas...)
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
va toks
va toks
Rašyti privačią žinutę

662 žinutės
( +121 / -46 )

As nieko neskaiciuoju buityje,o investicijas paskaiciuoja kompas.:blush
Baime mus sukausto, o tikejimas suteikia sparnus
Kancleris
Rašyti privačią žinutę

198 žinutės
( +38 / -24 )

As pasirasiau programa kuri ish SEB ebanko surenka mano ishlaidas kiekviena diena ir pagal tai kur ishleisti pinigai paskirsto i atitinkamas saskaitas Navision'e. Tu kuriu neina paskirstyti uzhpildau pats rankutemis.
Grynu stengiuosi ish vis nenaudoti arba tik tai maistui, kad nereiketu rinkti cekiuku ir galvoti kur isleidai.
bfn.lt - Baltic Financial News
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


Kas mėnesį suvedu visų banko sąskaitų, investicinių sąskaitų, bei namie esančių pinigų likučius. Kas savaitę, gaunu tam tikrą pinigų sumą, kurios dalį padedu atskirai, o su kita stengiuos pragyventi savaitę. Visi papildomi pinigai gauti iš "oro" nukreipiami į investicijas.
Taip galiu gyventi kol neturiu šeimos . Tai darau ~2 metus
Viskam naudoju Excel
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Esu rinkęs čekius ir registravęs viską Excel'yje. Kadangi darbas labai jau nelankstus, tai truputėlį atbaidė... Šiuo metu esu paieškose specialiai šiai užduočiai skirtos programinės įrangos... Jau paminėjot 2 - Home Budget ir Navision. Kiek žinau, Navision labai jau didelis paketas, tai, manau, pirma teks išbandyti Home Budget. Beje, esu bandęs dar visokių kitokių, bet irgi nevykusios...
---
Apuokas
Muxa
Muxa
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Bandziau Home Budget, bet kaip tai neuzteko valios, nes investoras dar nedidelis, pinigu srautai aiskus, o vat su zmonos islaidom visai neaisku.
Paskaitau cia biskeli ir matau kad reiketu biski apsitvarkyti finansine puse..
Respect Nataraj
Danis
Danis
Rašyti privačią žinutę

537 žinutės
( +88 / -40 )

Kadangi dar seimos neturiu tai ir finansu planavimas nera labai sunkus uzdavinys - labai žymi dalis nuo atlyginimo nukreipiama į investicijas. Visa kita kasdienėm išlaidom: kuras, maistas, drabužiai, pramogos ir tt. Ilgainiui šitos sumos stabilizavosi ir nuokrypis galbūt tėra apie kelis šimus Lt į investavimo ar buitinių išlaidų pusę.
Atvirai pasakius, pirmą kartą girdžiu apie tokią ar panašią PĮ, reikės pasidomėt ir galbūt bandyt naudot.
Kad Tave kur Kubilius apmokestintų! - iš Folkloro almanacho, 437 psl., 23 eil.
enzo1
enzo1
Rašyti privačią žinutę

80 žinutės
( +4 / -17 )

Na paminėsiu pora nemokamų programų easymoney ir Grisbi. Easymoney - labai paprasta programa, skirta vesti nesudėtinga biudžetą. Grisbi - turi panašias funkcijas kaip ir mokamos programos, kaip tik šiuo metu bandau ją, kol kas teigiami įspūdžiai
student
Rašyti privačią žinutę

131 žinutės
( +14 / -6 )

Paskaiciau ir prisiminiau viena filmuka, kur toks dede-anciukas Skrudzas buvo. Neisivaizduoju kokie pas jus pinigu srautai, kad reiketu dar kazkokiu programu. As tai nieko nenaudoju, gaunu alga, gyvenu menesi, menesio gale likuti pervedu i kita saskaita ir tada arba fondai arba akcijos, o kita diena naujas menuo ir vel viskas is pradziu.
Dievas
Dievas
Rašyti privačią žinutę

467 žinutės
( +9 / -5 )

ar yra tokių, kuriems dėl investavimo nukentėtų gyvenimo kokybė šiuo metu?
Dofkius
Rašyti privačią žinutę

15 žinutės

Aš tai esu susidaręs mėnesinį biudžetą, suskirstęs išlaidas į keletą sričių (pvz. automoblilis, pramogos, investavimas, etc.) ir numatęs kiek šiai sričiai skiriu pinigų. Neišnaudotos lėšos kaupiamos. Taip tikiuosi išvengti streso, kai reikia remontuoti automobilį ir vienu kartu pakloti min. 500Lt ar pan. Be abejo seku savo išlaidas, renku čekius, užfiksuoju išlaidas savo su exeliu pasidarytoje lentelėje, seku išlaidas, kad neviršyčiau numatytų limitų.
Gal ir sudėtingai iš pirmo požiūrio viskas čia atrodo, tačiau kol kas veikia visa sistema. Pinigų srautai pas manęs nėra labai dideli, tačiau šią sistemą įsivedžiau dėl finansinės drausmės. Anksčiau buvo taip, kad per pusę mėnesio išleisdavau 3/4 turimų lėšų, o po to nosį krapštydavau. Dabar sugebu apie 20% atsidėti investavimui ir išgyvenu visą mėnesį visiškai nejusdamas jokio gyvenimo kokybės pokyčio. Paprasčiausiai pradėjau daugiau valgyti namuose, o ne baruose ir pan. Tik turiu vieną ypatingai didelį pasyvą (pagal Kijosakį) - automobilį, kuris suvalgo 1/3 visų pajamų:blush
Kompiuterinių programų kol kas nenaudojų, tačiau pradėjau analizuoti home budget. Žadėjau pasidaryti exelyje programėlę šiam reikalui, bet žiūriu, kad gal ir neprireiks.
waitas
waitas
Rašyti privačią žinutę

51 žinutės
( +10 / -9 )

Money 2006 Deluxe. Man net per gera.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Money 2006 Deluxe. Man net per gera.
Man buvo taip pat... , todėl pasirinkau elementorišką, bet ne mažiau patikimą Home Budget. Dabar ji yra mano visų operacijų užfiksavimo sistema, o jau iš čia keliu (rankutėmis ) duomenis į savo suskurtas exell lenteles (2007m. Biudžetas (kas mėn); Gyvenimo finansinis planas(pinigų srautas kas mėn. 10 metų į priekį); Investicinis portfelis (kas savaitę); Spekuliacinis portfelis (kas savaitę); UAB x pinigų srautas (kas savaitę); UAB y pinigų srautas kas savaitę)
Taigi veikti turiu ką..., bet be pinigų valdymo... spekuliantuose nedalyvaučiau
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Paskaiciau ir prisiminiau viena filmuka, kur toks dede-anciukas Skrudzas buvo. Neisivaizduoju kokie pas jus pinigu srautai, kad reiketu dar kazkokiu programu. As tai nieko nenaudoju, gaunu alga, gyvenu menesi, menesio gale likuti pervedu i kita saskaita ir tada arba fondai arba akcijos, o kita diena naujas menuo ir vel viskas is pradziu.
Aš irgi matau daug aplinkui Skrudžų, kurie gyvena nuo algos iki trys dienos iki algos ir apie nieką kitą negalvoja, kaip išgyventi... taupo centus, o leidžia litus .
Pinigų valdymui nėra svarbu jų suma, tai tam tikras įprotis, kad išlikti šiame pasaulyje ir gal (?), truputi būti mažiau nepriklausomu.
Tavo pinigų valdymo sistema irgi gera, tik ... siūlyčiau pirmiau investavimui skirtą pinigų dalį pervesti į kitą sąskaitą, o paskiau jau gyventi mėnesį . Aišku tai reiktų daryti, jei kažkada nori kažką turėti ką valdyti .
Kodėl pirmiau sau, paskiau kitiems? Apie tai puikiai išaiškino R. Kijosakis . O jei trumpai - tai kai tu stovi su savo krauju uždirbtais pinigėliais, tai kaip stovėtum su medaus puodyne miške, kur aplink daug bičių, meškų, grybautojų, kurie tik ir tyko kaip tavo medų iškeisti į paslaugas ir prekes, ... kurių tau kartais ir nereikia .
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
student
Rašyti privačią žinutę

131 žinutės
( +14 / -6 )

Nu gal as ne toks visai ir zioplas, kad to puodo is manes neatima. Teko gyvent ir is 500 lt per menesi, kai is tevu kisenes. Ir dar turiu igimta taupymo inkstinkta
KAJA
KAJA
Rašyti privačią žinutę

414 žinutės
( +113 / -29 )

Turiu susiprogramavęs kelis Excel’io failus (su grafiniu atvaizdavimų):
1. Bendras biudžetas. Pagrindiniai srautai/balansai + planu vykdymas (turima omeny, kad metu pradžioje užsibrėžiamas planas pasiekt ta ir ta, tas planas pernešamas-adaptuojamas mėnesiui/ketvirčiui/metams – kad lengviau pasiekt butu)
2. Atskiros veiklų balansai. Čekiu nerenku – perdaug darbo, kart per savaite ar dvi suvedu balansus iš savo sąskaitų. Kuri laika bandžiau tai daryti dažniau, bet trumpai tariant neapsimoka, laikas irgi kainuoja, žinau +/- 100 Lt/Eur kiek kur yra, žinau tikslą ir man tuo pakanka.

Specialios PĮ nenauduoju, nors domėjausi (kam įdomų Home_finances).
IMHO namų buhalterija geras reikalas – drausmina ir padeda realiai įvertint savo galimybės.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Ar daug kas investuotų į įmonę, kuri neturi finansų valdymo - nei biudžeto, nei pinigų srautų, nei perspektyvinių strategijų, o tik pasakoja, kokia ji gera, kaip viskas čia bus gerai?

Aišku būna verslininkų, kurių rezultatai yra geri be jokių skaičių... bet visteik kažką galima suskaičiuoti pvz. jų valdomus parduotuves, ar viešbučius, sklidinus pirkėjų/lankytojų...bet nežinom kam tai priklauso, gal jau tiekėjams ar bankasm... Bet tokių sėkmingų, besivadovaujančių tik savo nuojauta yra vienetai... O likę... turi skaičiuoti, kitaip, jų laukia 97% bankrutavusių dėl prasto įmonių finansų valdymo ar iš viso tokio nebūvimo likimas.


Ar daug kas priimtų į darbą finansų direktorių, kuris nevaldo savo asmeninių finansų?

Taip, daugelis ir priima. Priima pagal rimtą veidą, kaklaraištį, diplomą, pasisekusią patirtį ... Bet mano patirtis rodo, kad tokie žmonės, kurie nevaldo savo finansų galų gale nebevaldo ir įmonės, arba valdo atmestinai, kaip ne savo..., nes nesupranta kiekvieno lito vertės.
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
garstycios grudas
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės
( +1 / -1 )

as tai turiu keleta banko korteliu, 1 maistui, 1 viena drabuziams, 1 ivariems nenumatytiems (kreditine).
kadangi menesines islaidu sumos mazdaug zinomos, tai belieka gauta alga paskirstyti per korteles. Pagrindineje saskaitoje lieka sumos tik paskoloms/ investicijoms.
O kai baigiasi pinigai atitinkamose kortelese, tai nieko ir neperki
dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

Ar daug kas priimtų į darbą finansų direktorių, kuris nevaldo savo asmeninių finansų?
Taip, daugelis ir priima. Priima pagal rimtą veidą, kaklaraištį, diplomą, pasisekusią patirtį ... Bet mano patirtis rodo, kad tokie žmonės, kurie nevaldo savo finansų galų gale nebevaldo ir įmonės, arba valdo atmestinai, kaip ne savo..., nes nesupranta kiekvieno lito vertės.
labai gerai čia pasakei, Nataraj. Pats esu matęs pavyzdžių kai daugiau ar mažiau atsakingų už finansus asmenų požiūris yra toks: "išmušti iš valdžios" max komandiruotėms ir panašiem dalykam, pravalgymui, nepažvelgiant plačiau, nesvarstant patiriamų išlaidų reikalingumo pačiai įmonei. ir taip ko gero bus, kol iš žmonių sąmonės nebus išguitas sovietinis reliktinis supratimas: "valdiškas darbas"
PS aišku čia ne į temą pagal pavadinimą jau nusigrybavom, tai nepyksiu jei moderatoriai ir ištrins.
http://eitne.lt

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital