Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Kaip iteisinti senus pirties pamatus?

tylisaule
Rašyti privačią žinutę

47 žinutės
( +6 / -2 )

gal esat kas susidure, kaip galeciau iteisinti senus pirties pamatus. na prie upes radau akmenuku senu, pasak senoliu, ten pirtis stovejo, bet jokiu dokumentu niekur nera. kaip siuo atveju daryti?
dimute
dimute
Rašyti privačią žinutę

41 žinutės
( -1 )

neverta knistis, naujus greiciau gausi
Jei verčiate žmones laukti, jie pradeda skaičiuoti Jūsų trūkumus.
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Ir, be abejo, tie seni pamatai visiškai atsitiktinai yra kokiame nors regioniniame parke ar vaizdingoje kokio nors ežero/upės pakrantėje?
edis
edis
Rašyti privačią žinutę

43 žinutės
( +15 )

Iš esmės jei tu nori pasistatyti nedidelę pirtelę prie upės, tai tau nereikia įteisinėti jokių senų pamatų, nebent pas tave yra kažkokie kitokie interesai. Jei nori pirties prie upės - tai imk ją ir statyk.
Legali statyba bus jei:
Prieš tai pirmiausia pasižiūrėsi kokios paskirties žemėje tu nori šių pirtelės pamatų. Miško ūkio paskirties žemėje pirties statyti negalėsi.
Toliau, jei žemės ūkio, tai vienos pačios pirties be ūkinio pastato statyti negalėsi.
Toliau reikėtų pasitikrinti ar tie tavo pamatai neįeina į pakrantės apsaugos juostą (nuo 5 iki 25m), nes ten statyti pastatų negalima išskyrus prieplaukas, lieptelius, persirengimo kabinas ir pan. Tikslesnius savo vietos matmenis gali pasitikslinti pas savivaldybės architektą.
Už pakrantės apsaugos juostos eina pakrantės apsaugos zona - joje galima statyti pirtį asmeniniam naudojimui ne didesnę nei 25m2.
Toliau turi parengti ir patvirtinti statinio projektą. Pirtį turėsi suderinti su Aplinkos apsaugos departamentu. Jei pirtis statoma iki 80m2, tai statybos leidimo nereikia, o projektas derinamas suprastinta tvarka.
Jei statybos leidimo nereikia ir pastatas pripažįstamas kaip nesudėtingas statinys, tai jo nereikės registruoti ir Nekilnojamojo turto Kadastre.
Take it easy
Gedusas
Rašyti privačią žinutę

2 žinutės

gal esat kas susidure, kaip galeciau iteisinti senus pirties pamatus. na prie upes radau akmenuku senu, pasak senoliu, ten pirtis stovejo, bet jokiu dokumentu niekur nera. kaip siuo atveju daryti?
Pas mane variantas buvo Vilniaus raj. z.u. paskirties zeme prie upelio. Statau uki. Kiek sake rajono architektai iki upelio slaito 50m jokia statyba negalima. Bet jei yra islike seni pamatai (akmenukai - ne pamatai) ir rastum kas paliudytu buvus statiniu, tai galima gauti leidima atstatyti pastatus.
kriu kriu
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Edis is esmes teisingai nurodo, gal siek tiek klysta del statybos leidimo nereikalingumo ar pastato pripazinimo nesudetingu bei nereikalingumo jo registracijos NTR.

Yra dar vienas variantas auksciau komentavusiuju nepaminetas. Reikia atsakyti i klausima is kur tie pamatai atsirado ir kam jie priklauso (t.y. priklause). Jei ankstesnis sklypo savininkas buvo tavo diedukas ir tas sklypas su pamatais atejo paveldejimo keliu, galima tuos pamatus inventorizuoti (atlikti kadastrinius matavimus) ir pateikus pirminius dokumentus (pvz. seniunijos ukines knygos israsas, seniuo pazyma ar kitas panasaus pobudzio dokumentas) uzsiregistruoti. Jei sklypas pirktas, galima bandyti susitarti su buvusiu sklypo savininku del sio veiksmo atlikimo (aisku, cia yra rizikos ir darbo, taciau kartais tai verta, jei tai vienintele statybu galimybe sklype)

Galima dar pabandyti issikasti senus zemelapius archyve prie ZUM, ten yra kai kurie lenkiski ir rusiski zemelapiai ir ortofoto. Galbut buvo ne tik pirtis, bet ir visa sodyba (t.y. gyv. namas) - tuomet galima eiti sodybos atkurimo keliu - taip tau projektavimo salygas duos lengviau.
Gazikas
Rašyti privačią žinutę

60 žinutės

Šaldymo kamerą būtinai įsirenk. Pamatysi, paskui norėsis laikyti daugiau produktų.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

DIENORAŠČIAI

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital