Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pirkimas vs Nuoma

gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Kas dėl skaičiavimo mechanizmų. Vienoje anlstesnėje žinutėje buvau pabandęs padaryti tokį skaičiavimą:
"Galim paskaičiuoti. Pagal statistikos departamento info vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių sudaro 1731 Lt. Atskaičiuojam mokesčius ir gausime sumą į rankas apie 1150 Lt.
Dabar pažiūrim kiek tektų mokėti paskolos, jeigu pirktume apie 300K vertės butą. Tarkime imame paskolą 40 metų, iš banko išsimušame 0,8% maržą ir laikome, kad Euribor yra 3,75%. Gauname, kad anuitetu mokėtume po 1358lt visus 40 metų. O jeigu linijiniu - tai pradžioje nuo 1700 ir po 40 metų 900Lt. Taigi... Išlaidos paskolos grąžinimui viršija statistinį atlyginimą.
Vienam statistiniam lietuviui su tokiu statistiniu atlyginimu butą nusipirkti yra be šansų. Gyvenant dviems, išlaidos paskolos grąžinimui sudarytų apie/virš 50% šeimos pajamų. Irgi nieko gero, nes nebelieka pinigų niekam kitam. Smaugtų tokia paskola. Tuo tarpu realiai skaitoma, kad žmogus gali laisvai jausti, kai paskolos grąžinimui jis skiria iki 30% savo pajamų."

O dabar Delfuje radau straipsnį kur irgi kažką panašaus skaičiuoja.
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=12539155

"Vidutinio darbo užmokesčio dydis parodo, kiek žmonės uždirba, tačiau norint sužinoti, ar jie gali įpirkti būstą, ES šalyse yra skaičiuojamas būsto kainų įperkamumo indeksas. Jis apskaičiuojamas imant vidutines butų, parduodamų antrinėje rinkoje, kainų už kv. m (vidutiniu butu laikomas 2 kambarių 55 kv. m bendrojo ploto butas) ir vidutinio bruto darbo užmokesčio santykį šalies sostinėje."

Gal kas tada galėtų tiksliau paskaičiuoti įperkamumo indeksą?
Wilidza
Wilidza
Rašyti privačią žinutę

26 žinutės
( +2 )

Gal kas tada galėtų tiksliau paskaičiuoti įperkamumo indeksą?
grubiai imant 1kv.m kainuoja 4000 lt, vidutine sostines bruto alga 2300 lt. (as ne is sostines - man sunku nusakyti, tad labai nekritikuokit). gauname 1,73. Tai ka sis skaicius reiskia ???? Kokia indekso verte reiskia kad butai iperkami???
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Šį bei tą radau čia, pabaigoje:
http://www.brec.lt/index.php?id=932
Analizuojant būsto įperkamumo indeksą, matyti, jog Rygos ir Vilniaus gyventojai 2005 metais turėtų dirbti daugiau nei 10 metų, kad galėtų nusipirkti vidutinį butą. Talino gyventojams užtektų 4,5 metų, o ES senbuvių gyventojams tektų dirbti 3-5 metus.

Tik duomenys yra senoki - 2005 metų.

Dar gana įdomus tos pačios Galinienės darbas su grafikais ir diagramomis:
http://www.tede.vgtu.lt/upload/ukis_zurn/galiniene&co.pdf
O apie indeksą šnekama 5 punkte. Lyginama su britais.
Inteligent
Rašyti privačią žinutę

328 žinutės

Zemos palukanu normos-NT pirkimo signalas(Nuomotis maziau apsimoka,o del numatomo kapitalo prieaugio, nuomoti labiau apsimoka).Aukstos -pardavimo (verta galvoti apie nuomavimasi,isvengiant galimo nuosavo kapitalo sumazejimo)
Sios taisykles- SHORT atstovams(spekuliacija) ir nebutinos LONG( siekiant garantuotos kintamo dydzio rentos)
Taigi,pradziai,kiekvienas cia rasantis turetu apsispresti,kas jis ir su kuom diskutuoja...
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Bet siaip jei ziureti is zmogaus, kuris neturi savo busto (ir negali gyventi pas tevus ar draugus), bei yra priverstas rinktis is dvieju galimybiu "pirkti" ir "nuomotis", tai prasmes nuomotis, (jei imokos bankui ir nuomos kaina nesiskiria), kazkodel nematau. Nes visi cia labai gudriai raso apie galimybes investuoti pinigus (skirtus pirkimui) i visokius kitokius aktyvus, bet nelabai supratau is kur tuos pinigus investicijoms gauti, jei tuos pacius pinigus isleidziu nuomai? Ar as kazko nesupratau?
pq
Rašyti privačią žinutę

25 žinutės

to Mindakas,
Zmogus paemes paskola ir isigijes busta bankui kiekviena menesi moka paskolos dali + palukanas.
Zmogus nuomojantis busta kiekviena menesi vietoj palukanu moka nuompinigius, o paskolos dalis atitenka investicijoms.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

To pq

Ok, jei man reiktu rinktis ar moketi uz 2 kambariu buta Vilniuje nuoma 1200 Lt ar kredito imokas (paskola+palukanos) 1260 Lt. Kame man nauda nuomotis? Ta, kad 80 Lt galiu investuoti? Vistiek perkant buta - dalis sumos (t.y. apie 250 Lt) vienaip ar kitaip yra mano (su salyga, kad turto verte nekris).
pq
Rašyti privačią žinutę

25 žinutės

to Mindakas,
paskaiciuokim, jei nuomos kaina apie 1200 tai busto kaina butu apie 300000. Tokiu atveju imant 300000 Lt paskola 25 metams linijiniu metodu, palukanos butu kaip minejai tokios pacios 1200Lt/men, o paskolos dalis 1000Lt/men. Pastaraja suma kiekviena menesi galetum skirti investicijoms. Aisku, kiekviena menesi palukanos mazetu, nes mazeja suma, kuria esi skolingas bankui. Taigi mokedamas palukanas kiekviena menesi moketum 4 Lt maziau, tai ir sakykim nuomodamas busta investicijoms skirtum 1000Lt, paskui 996 LT ir t.t. kol visai nelieka
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

to pq, o ka man daryt jei as laisvu pinigu (bustui) turiu tik kokius 1300 Lt?
Man belieka arba nuomotis ta pati buta uz 1200 Lt arba pirkti uz 1260 Lt per menesi (275.000 Lt anuitetas, 40 metu)? Gyventi tai kazkur reikia. Negyvensiu juk as gatvej. Ideja su atliekamais pinigais as suprantu (nesu durnas), bet ka daryt, kai biudzetas ribotas? Kame nuomos nauda?
Taksistas
Taksistas
Rašyti privačią žinutę

565 žinutės
( +20 / -10 )

275.000 Lt butai nenuomojami po 1200.
275.000 - tai 2 kambariu 1990 m. statybos butas po remonto Naujininkuose.
Issinuomoti laisvai gali uz 800, o jei paieskoti ir turint rekomendaciju - uz 600.
600 lieka investicijoms .

P.S. 40 m paskola - kodel ne 80 m. ?

http://addurl.tel
dantistas
Rašyti privačią žinutę

196 žinutės
( +1 / -1 )

Taksistas klysti.
275K kainuojanti buta ramiai isnuomojam uz 1000Lt. Naujos statybos 40kv. Ar NT kainos dar pakilo? Nemanau.
O norint taupyti, tai nuomotis reikia viena kamabari pas bobute (pats taip dariau). Ypac patogu, bet jau labai nekaip skamba.
As manau, kad busta reikia pirkti, jei leidzia finansai ir gyvenimo aplinkybes (aiskus darbas, ateitis ir t.t.). Esu prie tu kurie mano, jog nuompinigiai tai pinigu ismetimas.
Tie kas netiki, jog NT kainos kils ilgu laikotarpiu (10metu) gali pirktis maza buta (likvidu, mazos sanaudos) ir uz ji moketi paskola, o kita dali investuoti. Taip gausis dar ir diversifikacija.
O ka daryt, jei nuomojiesi ir dar visos tavo investicijos nesekmingos?
Ar cia visi genijai?
Memento mori
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

275.000 - tai 2 kambariu 1990 m. statybos butas po remonto Naujininkuose.
Arba 2 kambariu butas Mabiltos kvartale prie Baltparko. O nuomos kainos ten ne mazesnes nei 1200 Lt per men.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

As manau, kad busta reikia pirkti, jei leidzia finansai ir gyvenimo aplinkybes (aiskus darbas, ateitis ir t.t.). Esu prie tu kurie mano, jog nuompinigiai tai pinigu ismetimas.
Na geras... pasakei kaip mano mama pastoviai man kartoja ... ir taip jau 20 metų -
1. Butą reikia turėti savo, nes nuoma - pinigų išmetimas, dar blogiau - pinigų atidavimas kitiems, svetimiems
2. kad reikia dirbti samdomą valdišką darbą ir tada dirbsi kaip žmogus dideliame pastate, vaikščiosi su kostiumu ...

Aš motutės klausau, bet viską darau atvirkščiai - butą nuomoju, vaikštau su megstiniu ... bet užtat esu kaip katinas - vaikštau ten kur aš pats noriu (na kur įleidžia )

gal dantiste teko tikimybių teorijoje mokytis apie tai, kad ... tas kas bijo rizikuoti - tas visada pralošia, o kas prisiima riziką (tai yra ne teleloto, bet supranta ką daro, ko sieka), tas išlošia.
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Jeigu nuoma yra pigiau nei paskola - mano nuomone, tada yra geriau nuomotis.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Na geras... pasakei kaip mano mama pastoviai man kartoja ... ir taip jau 20 metų -
1. Butą reikia turėti savo, nes nuoma - pinigų išmetimas, dar blogiau - pinigų atidavimas kitiems, svetimiems
2. kad reikia dirbti samdomą valdišką darbą ir tada dirbsi kaip žmogus dideliame pastate, vaikščiosi su kostiumu ...

Aš motutės klausau, bet viską darau atvirkščiai - butą nuomoju, vaikštau su megstiniu ... bet užtat esu kaip katinas - vaikštau ten kur aš pats noriu (na kur įleidžia )
Kodėl turi būti tik taip arba kitaip.Tik kraštutinumai.
Aš ir būstą savo turiu,ir nedirbu samdomo darbo,ir vaikštau arba su kostiumu,arba su megstiniu (priklausomai nuo situacijos) - juk neatvarysi su megstiniu ten,kur visi kostiumuoti...
Esu rašiusi,kad man visame kame patinka krepšelio principas...
Ir bendrauti būtina ir su kostiumuotais,ir su megstinuotais.
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Hmmm, na sakykim man 30 tai 40 metu paskolos yra moketi pinigus iki 70 metu.
40 metu aiskus darbas ir ateitis???
Bliamba panasu kad as pesimistas bet ir ekonomine situacija tokia gana sudetinga, kad numanyti yra gana sunku bent man kas bus na sakykim iki 2013 kaip ir aisku turbut del ES injekciju kilsim, po to gali buti kad del naujos kruvos nariu neaisku kaip bus, o nauji keliai turbut pinigu neuzdirbs.
Na sakykim kol kas galiu paimti paskola 40 metu geram bustui (ne uz 275k) ir ja siandien pajegciau moketi, bet na nuomoju toki pati ir temoku 1450 kokiam galui man pirkti? O siaip kiek ziurejau pgl skelbimus iseina 2k moketi bankui na uz 40 metu mano, bet palukanos nefiksuotos o jos linke kilti (kol kas). Praradus darba reiktu generuoti pinigu srautus is investicinio portfelio + skirti pragyvenimui arba eiti verkti i banka, bet verksmai gadins kredito istorija ir esant geram sansui uzpirkti kokios nors akcijos ar fondo man bankas tiesiog suteiks mazesni kredita, ty neuzdirbsiu.
Turbut kad mano beda ta kad kuo daugiau uzdirbu tuo nesaugiau jauciuos
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Ir bendrauti būtina ir su kostiumuotais,ir su megstinuotais.
na tai ir gerai - tada aš būsiu su megstiniu ir kostiuminėmis kelnėmis

o jei rimtai, tai kažkaip per gyvenimą beeidamas ir žiūrėdamas kaip aplinkiniai eina supratau, kad nieko mes SAVO neturime - viskas paskolinta (išnuomota) mūsų šio gyvenimo trukmei . Čia labai slidus supratimas SAVO . Aš pakankamai daug mačiau tų žmonių ir kartais pasijuntu pats valdomas daiktų, o ne jų valdytojas ...

Čia kaip ir spekuliavimo veikla - keli iš mūsų valdo save, kai kyla panika ar prasiveržimas... Aš pats savęs ne visada suvaldau. Atrodo, kad susidėlioji planą ką darysi, ką pirksi, kada parduosi ..., ir paskiau, neatsilaikai - ir URAAAAA!!! paskui visus . paskiau sėdi, lyg maišu trenktas ir ... skaičiuoji nuostolius

taigi geriausia, ką mes galėtume valdyti, tai ne savo butą ar savo mašiną, o tik save. Ir tai tam mūsų gyvenimo gali nežtekti
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

O ka daryt, jei nuomojiesi ir dar visos tavo investicijos nesekmingos?
Ar cia visi genijai?
Genijų yra vienetai ir jie masto nestandartiškai.
Dauguma turi sprest tos pačius egzistencijos (išgyvenamumo) klausymus.
Tik kvailas (naivus) žmogus gali teigti kad jis 100% tikras dėl savo investicijų pelningumo.
Apie rizikos priimtinumą jau buvo rašyta - sprendžia kiekvienas esamoje situacijoje ir socionominėje aplinkoje: dažnai tie sprendimai kuriuos mes darome esant visuotinei euforijai finansų rinkose, pasikeitus masių lukesčiams dėl gyvenimo (augimo) perspektyvų jau nebeatrodo mums priimtini ir skatina mažinti rizikos laipsnį (pvz."geriau užtikrintai turėti nuosavą bustą, nei drebėti nuomojamame bute dėl aktyvais virtusio likutinio kapitalo galimo sumažėjimo "meškų" rinkoje).
Mano gyliu įsitikinimu - investicijoms skiriama suma - portfelis (net ir pilnai ją praradus) neturi sudrebinti įprasto gyvenimo ritmo, bei kokybės. Todėl, tam tikrą (kokia - sprendžia kiekvienas pats) metinio kapitalo prieaugio dalį būtina paversti santykiniais pasyvais (NT, obligacijos, auksas) - taip sknt "juodai" dienai.
Success is a journey, not a destination...
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Hmmm, na sakykim man 30 tai 40 metu paskolos yra moketi pinigus iki 70 metu.
40 metu aiskus darbas ir ateitis???
Bliamba panasu kad as pesimistas bet ir ekonomine situacija tokia gana sudetinga, kad numanyti yra gana sunku bent man kas bus na sakykim iki 2013
Ne pesimistas,racijos tame yra.Ir ne vien ekonominę situaciją sudėtinga numatyti,bet ir savo protinį bei fizinį potencialą,kai tau bus 70. Gerose pareigose tokiame amžiuje tikrai niekas nelaikys,mąstymo būdas tikrai pakis(kuo vyresnis žmogus,tuo mažiau linkęs į riziką),fizinės jėgos neaišku.
Pažiūriu dabar kartais į pagyvenusius žmones,kažkada ereliais man atrodžiusius...Ir pareigos buvo aukštos,ir neištižę buvo...o dabar skurdi pensijėlė...Nesugebu patikėti,kad šiuo metu mūsų mokami mokesčiai valstybei užtikrins mums sočią senatvę....Bandau ieškoti alternatyvų...Kaip gražu pažiūrėti į pagyvenusią užsieniečių porelę,einančią pajūrio kurorte susikibus už rankyčių...Bet ne pavydėti reikia,o galvoti,kaip to pasiekti.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Mano gyliu įsitikinimu - investicijoms skiriama suma - portfelis (net ir pilnai ją praradus) neturi sudrebinti įprasto gyvenimo ritmo, bei kokybės. Todėl, tam tikrą (kokia - sprendžia kiekvienas pats) metinio kapitalo prieaugio dalį būtina paversti santykiniais pasyvais (NT, obligacijos, auksas) - taip sknt "juodai" dienai.
Auksinė mintis.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital