Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pirkimas vs Nuoma

dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

Labai stebiuosi, kad daugeliui laimes suteikia keliones. asmeniskai nelabai traukia, buvau karta su agentura, bet man tai nepatiko, nes as: nevaikstau i klubus, kavines, koncertus, vengiu minios, megstu buti vienas arba mazoje kompanijoje. Tad veikti tuose kurortuose ziauriai nera ka - nuobodu.
Man patinka nuosalios Lietuvos vietos (vienkiemiai) tikriausiai kada nors isikursiu.
vipakdas, labai tiesmukai supranti "keliones". kaip tik tamstos paminėtos man pvz neįeina į kelionių kategoriją. galima gi važiuot 5-8 žmonių grupėm į Uaralą, Sajanus, Altajų............. Vietų kur galima pvz savaitę pėsčiom eit ir susitikt max 1-2 vietinius medžiotojus dar yra šitam sviete. Aišku nesiginčiju, kad gimtinės nuošalios vietelės ir nac. parkai yra laaaabai lankytinos vietos. Be to keliauti galima ir ne su agentūra, o su tamstos paminėtu praktišku ir patogiu nesportiniu auto-nesi pririštas prie grafiko, grožiesi gamtovaizdžiu per langą, bendrauji su šeima. tai tiek čia offtopico, tikiuosi neprikirps moderai manęs
http://eitne.lt
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

to Nataraj:
Jau kokius 8 metus esu finansiškai, nepriklausomas, turiu ir namą neužstatyta... esmė, kad kol dar neturi pinigu (man taip buvo prieš 20 metų), aš nuomavau butą, nes tada esi laisvas ir nuo vietos ir įsipareigojimų, išskyrus nuoma ir gali sukti pinigus, nes nereikia buto pirkti ir žmona nesiūlys jo remontuoti, nes jis nuomojamas.... bet kai jų daug, ateina ir kiti norai, kaip namas ir t.t. ir tie norai ir yra varomoji jėga vis toliau uždirbinėti pinigus (ir ne statistinius %). Teoriškai geriausia nieko neturėti, nes tik tada busi nepriklausomas nuo nieko, išskyrus savo galvos, bet praktiškai ateina momentas, kad pradedi turimą turtą dalyti iš statistinio laikotarpio kiek Tau liko laiko gyventi ir pradedi suvokti, kad jų jau neišleisi... tada ir perki namą ar leidi juos kitiems savo norams ir uždarbio prasme pasidaro įdomus tik tie projektai kur bet dvigubai gali uždirbti, nes užsidirbti jau esi išmokes ir nebedomina tie 6-10%, o kas toliau....
Manau, kol reikia pinigu geriau NUOMOTIS butą, o vėliau pagal poreikus su sąlyga jei sugebėsi užsidirbti (nes paskui nėra didelio skirtumo ar pirkti ar nuomotis)
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

vienisas katinas :
Teoriškai geriausia nieko neturėti, nes tik tada busi nepriklausomas nuo nieko, išskyrus savo galvos, bet praktiškai ateina momentas, kad pradedi turimą turtą dalyti iš statistinio laikotarpio kiek Tau liko laiko gyventi ir pradedi suvokti, kad jų jau neišleisi... tada ir perki namą ar leidi juos kitiems savo norams ir uždarbio prasme pasidaro įdomus tik tie projektai kur bet dvigubai gali uždirbti, nes užsidirbti jau esi išmokes ir nebedomina tie 6-10%, o kas toliau....


Auksinė mintis
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Cia noreciau pastebeti, kad ne visada pirkimas atspindi bet kokia ekonomine logika, o dazniau atspindi pridetine verte, kuria galima tam tikra prasme prilyginti siekiamai gyvenimo kokybei. O gyvenimo kokybe ir kelias kuriais ji pasiekiama yra labai indvidualu.
O nepirkti galima ir todel kad tiesiog neapsimoka ir gaila laiko ty laikas investuojamas buto islaikymui ir prieziurai nekompensuoja isivaizduojamo gyvenimo kokybes pagerejimo. Todel skirtumas pirkti ar nuomotis visada yra, nes pirkimas yra susijes su didesniais laiko isipareigojimais ty remontas, renovacija, mokesciai, bendri namo reikalai, zaliosios erdves bukle ir pan nuo kuriu jei jie neteikia malonumo labai gerai visiskai nusisalinti.
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

Šiaip jei prie temos

"Eilinis statistinis lietuvis" dirba nuo 8 iki 17 val., paskui šeima, vaikai ir maisto pirkimas, po to poilsis (nes retas dar turi jėgų jei yra šeima) ir taip 5 dienas per savaitę, šeštadienis poilsis su draugais ar "giminėmis" ir aišku priklausomybės, kaip alkoholis, parduotuvės, boulingas ar naktinis klubas ir t.t., sekmadienis - atsigavimo diena, o kada jam lieka laiko domėtis (mokytis), kaip uždirbti pinigus.... todėl dauguma ir perka butus skolindamiesi, nes tada gal per gyvenimą nors butukas liks? Juokinga - bet taip Lietuvoje dauguma "Eilinių statistinių lietuvių" gyvena... o tie kam reikia adrenalino ar nenori būti "Eilinių statistinių lietuvių" gretose nuomojasi butus, kad galėtų užsidirbti pinigu.... aišku su "retomis" išimtimis. Ironiška, bet manau dalis teisybės čia yra
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

vienisas katinas :
... esmė, kad kol dar neturi pinigu (man taip buvo prieš 20 metų), aš nuomavau butą, nes tada esi laisvas ir nuo vietos ir įsipareigojimų, išskyrus nuoma ir gali sukti pinigus,


Tame ir esmė, kad finansinė laisvė dar nereiškia asmeninės laisvės. Ir to neakcentuoja Kijosakis

Tikiuosi, kad pas tave taip nėra, bet ... kartais, deja, finansinė laisvė padaro mus visiškai nelaisvus - ir pirmiausiai nuo savo norų (paskiau supranti, kad tai net ne tavo norai buvo, o kažkokios firmos, ar asociacijos, ar stereotipo, ar įvaizdžio dalis ). Aš daug mačiau tikrai turtingų šeimų (na čia turtingas žodis santykinis: (2 nauji prabangūs šeimos automobiliai keičiami kas pusę metų, hektaras parko teritorijos, modernus "apstatytas" namas)) , kurios visą savo gyvenimo laiką skiria ne sau, ne savo vaikams, bet savo turtui iš pradžių sukurti, paskiau išlaikyti, paskiau, kai nusibosta "žaislai" pusvelčiui parduoti...

Gal tai tik mano asmeninės patirtys ... bet tik pastaruosius dvejus metus pradėjau jaustis asmeniškai laisvu, ir tai visiškai nepriklausė nuo mano turtinės padėties, gal net sakyčiau atvirkšiai - turtinė padėtis labiau priklausė ant kiek aš viduje laisvas.

Kartais mes ieškome laisvės atsiskleidimų pirkdami namus, kartais - naujus automobilius, kartais keliaudami,... ir tai nėra blogai, svarbu neprisirišti prie tų turtų, prie tos veiklos, nes šiandien jie yra, o rytoj - jau ne. O tada prasideda kančia. O mes juk nenorime kentėti, ar ne?
Mūsų laisvė yra mūsų viduje.

Kad nenukryptume nuo temos nuoma ar pirkimas ir moderatorius neužrauktų mūsų diskusijos - tai ir yra mano manymu atsakymas -
psichologiniu požiūriu - jokio skirtumo nėra pirkti ar nuomoti jei nesi prisirišęs prie vietos, turto, na o finansiniu - taigi mes ęsame spekuliantai ir kiekvienas turi savo finansines strategijas ir skirtingas situacijas.

Na o mano, pavyzdžiui, su būstu susijusi artimiausia strategija - nusipirkti kemperį ir susikrovus šeimą žiemą iškeliauti/keliauti po pasaulį (na pradžiai Europą) - šeimos biudžetas per daug neišauga, bet kas dien matai kitus vaizdus pro langą - šillltus vaizdus. O finansų rinkose šiais moderniais laikais gali dirbti ir mobiliuoju internetu . Aš apie tokį gyvenimo būdą galvojau kai būsiu išėjęs į pensiją, bet juk galima ir truputį anksčiau... išeiti į pensiją
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
soldier
soldier
Rašyti privačią žinutę

114 žinutės
( +33 / -17 )

toks jausmas kad va toks rase isgeres na kam tos didziosios raides :wink o siaip diskusija tikrai idomi -nemaniau kad tiek spekuliantu kamuoja tokios egzistencines problemos kaip ir mane.pats turiu ir nuosava buta ir dar butuka nuomai-kuris ir yra(pakolkas) mano geriausia investicija- mazdaug per 1,5 metu pabrango 250% ir visa ta laika gaudavau nuoma.apie metus laiko nekilnojamas turtas vilniuje nebrangsta,o kaikur ir nezymiai atpigo.manau kad butu kainu suolis i virsu tikrai mazai tiketinas artimoje ateityje.na o del nuoma vs pirkti mano nuomone-jei esi "eilinis statistinis pilietis" kuris neinvestuoja ir kuriam sunku sutaupyti ir kuriam pinigai vis kazkur dingsta(tai
masina nebloga nusiperka,koki plazmini TV ir tt)-tiktai pirkti nes kitaip tiesiog nesusitaupys.na o spekuliantas gali ir nuomotis jei sekasi investuoti,taciau jei zmogus kuris neblogai uzsidirba,turi didziuli (na tarkim 1mln ) investicini portfeli taciau gyvena nuomodamasis buteli,neleidzia(arba tvirtina kad jam nereikia) sau elementariu gyvenimo malonumu-kyla naturalus klausimas-o kur jis tuos pinigus nusines :wink o gal rytoj plyta ant galvos nukris ....
2fast4u
Rašyti privačią žinutę

2 žinutės

"Eilinis statistinis lietuvis" laisvę ir sieja tik su finansine laisve. O kitoks laisves suvokimas atsiranda jau kitose ciklo fazėse , kai žmogus patenkines tuos fiziologinius poreikius ieško saviraiškos budu, galvoja kažką giliau ir jaučiasi laimingas. Be to, žmogus, kuris neturi sukaupęs didelių turtų, bet jaučiasi laimingas, "Eilinim statistiniam lietuviui" atrodo nesveikas arba priklauso sektai, arba apsvaigęs nuo narkotikų.
Del butu nuomos, tai cia irgi daug kas priklauso nuo "Eilinio statistinio lietuvio" mentaliteto, kadangi pas mus nepriimta nuomuotis, pas mus priimta turėti. Niekas (išskyrus "nestatistinius" arba statistininius, bet nors kiek mąstančius) net nebando paskaičiuoti ar pasvarstyti variantą, kad gal būt naudingiau būtų nuomuotis. Nes Lietuvoje nuomuojasi tik studentai arba atvykėliai iš provincijos (tačiau šiems nereikia viso buto, o užtenka ir kambario). Arba dar jaunimas (šitie jau visą buta nuomuojasi) kai sugalvoja žaisti namus(pvz. ir keletas mano draugų), tipo va po paskaitų eisiu aš dirbti ir tu dirbsi ir gyvensim dviese, bet praeina biski laiko pamato litų neužtenka, pradeda pyktis ir galvoja, aj baigsim mokslus po 3 metų, susirasim normalius darbus, pasiimsim paskola ir pirksim butą (čia jau jie tampa "Eiliniais statistiniais lietuviais" ir gyvena taip, kaip rašė vienisas katinas).
soldier
soldier
Rašyti privačią žinutę

114 žinutės
( +33 / -17 )

mano pazistami "eiliniai statistiniai lietuviai" visi daug dirba o poto staigiai isleidzia pinigus(arba masina nauja isigyja sr busto paskola pasiima ant finansiniu galimybiu ribos),poto apsidairo kad pinigu nera ir toliau varo apie kiosakio tiesas kad pinigai turi daryti pinigus dar mazai kas nutuokia.dabar stebimas vartojimo bumas-visi nori namu,masinu,butu nauju.paskutiniu metu lietuvos BVP pagrinde ant vartojimo auga
indenas
Rašyti privačią žinutę

1593 žinutės
( +525 / -239 )

mano pazistami "eiliniai statistiniai lietuviai" visi daug dirba o poto staigiai isleidzia pinigus(arba masina nauja isigyja sr busto paskola pasiima ant finansiniu galimybiu ribos),poto apsidairo kad pinigu nera ir toliau varo apie kiosakio tiesas kad pinigai turi daryti pinigus dar mazai kas nutuokia.dabar stebimas vartojimo bumas-visi nori namu,masinu,butu nauju.paskutiniu metu lietuvos BVP pagrinde ant vartojimo auga
Nieko čia naujo ir nieko čia blogo Tokios masės kvailų vartotojų dėka gali gerai gyventi ir visokie "vieniši katinai", "stepių vilkai"(nieko asmeniško) bei kitokie verslininkai-spekuliantai-investuotojai-parazitai...
O grįžtant prie temos: kas nusipirko/pasistatė būstą prieš du ar daugiau metų tiems geriau apie jokias nuomas nė nekalbėk
Kurie pavėlavo/negalėjo/praleido progą, belieka rinktis kitus (mano nuomone blogesnius) variantus ir postringauti apie "finansinę laisvę".
Atsiprašau už tam tikrą nuolatinį cinizmą bei ironiją. Sako, kad tai intelekto(o gal kvailumo - skirtumo tai dažniausiai jokio) požymis.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Aš daug mačiau tikrai turtingų šeimų (na čia turtingas žodis santykinis: (2 nauji prabangūs šeimos automobiliai keičiami kas pusę metų,
Tai yra vidinių kompleksų slėpimas.Prieš save.Jei nesi stiprus savo viduje,tai atsiranda poreikis atrodyti "kietu" prieš draugus ir kaimynus.
Pradedu suprasti tave.Daug prasmingų minčių.Bet tarp tokių minčių labai svarbu neperžengti tam tikrą ribą...Aš tam labai imli,bet mačiau daug gyvenimiškų pavyzdžių,kai laiku neuždėjo stopo.
kanapinis
Rašyti privačią žinutę

91 žinutės

Nataraj:
Na o mano, pavyzdžiui, su būstu susijusi artimiausia strategija - nusipirkti kemperį ir susikrovus šeimą žiemą iškeliauti/keliauti po pasaulį (na pradžiai Europą) - šeimos biudžetas per daug neišauga, bet kas dien matai kitus vaizdus pro langą - šillltus vaizdus.



doze cinizmo(realizmo)-kemperius europoje bombina nerealiai , toli nenuvaziuosi, gausyte eiti vorelia isirikiave nomo su loptopu po pazasciu (cia is asmenines patirties), sori uz sugadinta svajone:blush
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Labas tyras rytas!!!

Tokių puikių minčių galima surasti bendraujant

Ačiū "kanapinis" už perspėjimą na bet jeigu neprisirišti prie daiktų ir apsidrausti ...

to "agata" - visiškai sutinku, kad labai dažnai esu sutikęs situaciją, kad kuo žmogus viduje mažesnis, tuo jo mašina, būstas, batų kulnai didesni

"... o kiti gimsta ir miršta..." mes kiekvienas į kažkokį savo gyvenimo laikotarpį įeiname - gimstame ir išeiname - mirštame

Stengiuosi laikytis vieno principo - gyventi SĄMONINGAI.
Ką ta reiškia? Ogi kiekvieną gyvenimo akimirką suprasti ką tu dabar darai ir stengtis maksimaliai tas akimirkas nukreipti tau tinkama linkme (o tinkama laikau tai kas eina ta pačia kryptimi, kaip ir tavo gyvenimo tikslas). Iš pradžių tai sunku, pradedančiąjam atrodo kaip absurdas. Bet ... mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs. Mes ęsame žmonės - sąmoningos butybės, todėl mums suteikta galimybė ne tik valdyti savo gyvenimus, bet ir pasirūpinti kitais, silpnesniais, mažesniais, mažiau sąmoningais.

Prie ko čia sąmoningumas ir būstas? čia kad moderatorius nesupyktų

Kaip aš žiūriu sąmoningai kokio būsto man reikia? Perspėju, kad iš pradžių tai atrodo sunku, neverta gaišinti laiko, bet kai po tokio pasiruošimo tu jau susitvarkai savo būvį - pajunti, kad tu turi tiek kiek tau reikia, o ne kiek tu nori...

Taigi pradžiai žiūri kiek tau reikia rūbų (moterims šiuo klausimu sunkiau), indų, įrangos (šaldytuvo neturim, nes valgome tik šviežią maistą), ir t.t.
Paskiau žiūrime kiek reikia lentynų (spintų, spintelių,...lovų) tiems daiktams sudėti.
tada žiūrime kiek reikia kambarių tiems baldams sukrauti pagal skirtingą, arba apjungtas funkcijas...
Va ir išeinu į būsto kokio man reikia dydžius...

Yra keletas pliusų - turi tik tiek, kiek reikia užpildyti fiziologinius poreikius. Tuo sutaupai ne tik pinigų, bet ir laiko savo kūrybiniams, ... poreikiams. Antra pliusas - savidisciplina - kadangi pvz rūbų lentynas turiu tik dvi, tai jei noriu įsigyti naują megstinį, tai turiu kažkur padėti (padovanoti, išmesti) senąjį. taigi stengiesi elgtis sąmoningai ir perki tik tai ko tau reikia. Tada supranti kodėl reikia pirkti tik geros kokybės (ne būtinai geros firmos) klasikinius daiktus, kad jie neišeitų iš mados, kad tu negadintum savo laiko pasenusių, susidėvėjusių ir nemadingų daiktų pakaitalų paieškai...

Toks požiūris leidžia sutaupyti laiko ir pinigų siekti savo tikslų.

Svarbiausia neišaukštinti fiziologinių poreikių ir neapgaudinėti savęs fiziologiniais poreikiais (pvz. keičiant automobilį kuris kainuoja 40.000Lt į automobilį kuris kainuoja 140.000Lt). Prisirišimas prie fiziologinių poreikių ir jų pūtimas kitų ne mažiau svarbesnių homo sapiens sąskaita veda į ... žvaigždes - tu jas matai, bet niekada negalėsi pasiekti. Kai sužinai šią skaudžią tiesą , tai nusiramini ir šiame lygyje pasitenkini tuo ką turi, bei užsiimi tais dalykais, kurie realiai ir ilgalaikiai daro tave laimingu. Ir tai dažniausiai nieko nekainuoja

Geros prekybos / laukimo strategijos šiandien
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
MatasM
MatasM
Rašyti privačią žinutę

918 žinutės
( +127 / -43 )

Perskaites visa diskusija galiu pasakyti viena - nothing useful, kuo toliau, tuo labiau nusivaziuojat i lankas ir gmt uzvesta tema nuejo veltui
Pritariu resident del visko ka parase 100%. Tad visiems filosofams - wake up ir gryzkite prie topiko temos.

P.S. Jau kelintoje temoje matau ta pati. Tema gera, diskutuotojai rimti, diskusijos naudingos, bet veliau isijungia keli nesupykit tik "filosofai" ir galu gale gaunasi shnipshtas.
Matas Macijauskas
www.ntspekuliantai.lt
vipakdas
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Manau kad filosofavimas irgi dalis "spekuliantisko" gyvenimo. Gal tik svarbesnis patampa su amziumi. Bet jei kalbame apie nuoma/pirkima kaip apie spekuliavima/investavima, tai anksciau ar veliau iskyla klausimas kam mes tai darome?
Zmones keiciasi ir keiciasi poziuriai. Bet reikia pastebeti, kad keiciasi tik tada kai keiciasi aplinkos parametrai - kylant kainoms visi reke pirk, dabar vis dazniau islenda klausimas - gal nuomotis? Bet po penkiu metu pamatysime kas islose, kas pralose.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Ar visiems teko pastebėti, kad tie patys dalykai skirtingu amžiaus laikotarpiu skirtingai atrodo.

Visi mes keičiamės, pasikeis ir dabartinio spekuliantų jaunimo mąstymas ir apie "filosofijas"

reiks dar ne vieną meškos/buliaus amžių pergyventi kol atsiras supratimas kąs yra tikra, o kas ne
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

bet tos "filosofijos" ar ne pektą šeštą topiką ant to paties kurpalio užmovė ir jau kitą sykį nebesupranti kur čia jau skaitei o kur dar ne
http://eitne.lt
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O man "filosofijos" - vienas geriausiu dalyku, kuriuos as randu sitame tinklapyje :yes
zajcik
Rašyti privačią žinutę

1013 žinutės
( +274 / -49 )

Yra 2k butas Vilniuje, Zirmunu mikrorajone, suremontuotas, namas statytas pries 40 metu.
Nuomojame ji uz 800lt/men (nuo vasaros 1000lt/men bus). Jo verte apie 200000 - 220000lt. Tai gaunasi jog per metus is nuomos uzdirbame ~12000lt(na dar truputi atmest reikia visokiems...).
Korekcijos laikotarpiu padejus i fonda, manau 10% metiniu uzdirbt - tikrai ne problema.
Tai ar apsimoka dabar parduoti ar geriau palaikyti iki EUR prades ivedineti?
When the market crashes, be ready to buy.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O idomu, kas nors girdejo, ar Slovenijoje kainos po euro ivedimo keitesi ar ne?

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital