Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pirkimas vs Nuoma

Smulkus Investorius
Rašyti privačią žinutę

55 žinutės
( +2 / -5 )

Nezinau, kaip ten Klaipedoje, bet Vilniuje tokio pobudzio skelbimai dazniausiai reiskia ne ka kita, kaip nora "padeti" parduoti buta ir jokiais budais ne ji pirkti. As apie devynis menesius pasyviai stebiu kainas Vilniuje ( daugiausia laikrastiniu ir internetiniu skelbimu perziura + keli skambuciai per menesi pasitikslinti nuolaidos dydi + keli vizitai per ta laikotarpi). Sprendziant is situ pastebejimu bei pardaveju balso intonaciju darau isvada - siuo metu pirkti buta yra beprotybe. Pardavejai butu dekingi jei nors apziureti buto ateitum. Teisybes delei turiu pasakyti, kad domiuosi tik Seskines rajonu ir Senamiesciu ( ir tai tik tam tikromis keliomis gatvemis). Galiu atsakingai pareiksti - butai pinga. Reali " atiduodama" kaina ZENKLIAI mazesne uz prasoma, todel pokyciai "skelbiminese" kainose gali buti traktuojami tik kaip pasikeitimai pardaveju SAMONEJE.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

to Mindakas

kas laimingesnis?

Tas kas gali bet nenori ar tas kas negali, bet turi?
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
dinamo
Rašyti privačią žinutę

71 žinutės

to Mindakas

kas laimingesnis?

Tas kas gali bet nenori ar tas kas negali, bet turi?
tas kas gali ir turi
man financine laisve reiskia, daugiau laiko hobiui ir daugiau kelioniu, kitiems geras automobilis, tretiems namas prie ezero o daugumai elementarus butas
pirk arba mirk
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

kas laimingesnis?
Tas kas gali bet nenori ar tas kas negali, bet turi?
O gal tas, kuris galejo, bet nenorejo prejus laikui visgi pavydes, tam kuris savo laiku naudojo tuos daiktus, kuriu jam tuo metu ir labiausiai reikejo?
tamagochi
tamagochi
Rašyti privačią žinutę

724 žinutės
( +91 / -24 )

O gal tas, kuris galejo, bet nenorejo prejus laikui visgi pavydes, tam kuris savo laiku naudojo tuos daiktus, kuriu jam tuo metu ir labiausiai reikejo?
Chia jau prasideda drabstymasis emocijomis be jokiu argumentu - uztenka mums ir Delfio komentatoriu.

Jei zmogus galejo, bet nenorejo, vadinasi jis savo laiku prisieme atsakomybe uz toki savo sprendima. O gailisi ir pavydi po laiko tik menkystos.

* * *

Ir kad zinute nebutu offtopic - noreciau paklausti tu kurie yra uz pirkima, kokiais skaiciukais jus remiate savo nuomone? Kokia tolimesne NT kainu dinamika prognozuojate?
Ka manot apie artejanti NT mokesti, draudima, remonto, administracines islaidas - ar juos padengs vertes prieaugis?

Faktas yra, kad nuoma kol kas tesudaro 4-5% busto vertes per metus, todel gali apsimoketi investuoti pinigus kitur. Mano nuomone toks atotrukis nera sveikas, todel tures arba brangti nuoma (mazdaug dvigubai) arba mazeti busto kainos - katras variantas jums atrodo labiau tiketinas?
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Nėra vienareikšmiškai gerų ar blogų poelgių, sprendimų.

Viskas priklauso nuo tų sprendimų motyvų.

Čia kaip ir ... žmogaus nužudymas ...

Jei tai kažkas padaro tarpuvartėje dėl kokios nors sau naudos - tai nusikaltimas.
Jei tai padaro gindamas savo šeimą - tai didvyriškumas.

Jei žmogus neperka nuosavo buto - šeima kenčia kokioje nors pašiūrėje tik tam kad tas nepirkėjas su nauju sportiniu automobiu galėtų pasivažinėti - tai viena. Jei žmogus sudaro normalias gyvenimo sąlygas šeimai, myli žmoną ir vaikus ir turi tam tikrus idealus, kuriuos įgyvendinti jam padėtų sukauptos ir investuotos lėšos - tai kita.

Čia nėra teisių - nei neteisių - čia tik susipažinimas su mūsų nuomonėmis.
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

man financine laisve reiskia, daugiau laiko hobiui ir daugiau kelioniu, kitiems geras automobilis, tretiems namas prie ezero o daugumai elementarus butas
100 % sutinku su tavimi.Jei kas ant svarstyklių uždėtų 10 gerų kelionių ar brangų automobilį,nė nesvarstydama rinkčiausi keliones.Tai yra neįvertinamas turtas.Ir jo niekas nei atims,nei pavogs.
Aišku,kaip ir visur,geriausias variantas yra krepšelis.Bet ne visiems tai dar pasiekiama.Žaviuosi el dorado tikslo siekimu.Jo krepšelis tikrai taps optimalus.
Mano senelė toliausiai buvo nuvažiavusi iki Vilniaus,išgyveno beveik 100 metų.Bet nieko čia keisto,jei nežinai,kas yra bananas,argi jo norėsi?Svarbiausiai būti laimingu,o kaip,kiekvienas renkasi pats.
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Jei žmogus neperka nuosavo buto - šeima kenčia kokioje nors pašiūrėje tik tam kad tas nepirkėjas su nauju sportiniu automobiu galėtų pasivažinėti - tai viena. Jei žmogus sudaro normalias gyvenimo sąlygas šeimai, myli žmoną ir vaikus ir turi tam tikrus idealus, kuriuos įgyvendinti jam padėtų sukauptos ir investuotos lėšos - tai kita.

Čia nėra teisių - nei neteisių - čia tik susipažinimas su mūsų nuomonėmis.
Svarbu apsisprendimas ko is gyvenimo nori ir kokiomis salygomis
ir visa tai lyginama du vizija (idealu) ir priimamas vienoks ar kitoks sprendimas
Kai kam uztenka 4-5% grazos nes jis jos tiesiog neskaiciuoja. Nereikia pamirsti kad gyvename postsovietineje erdveje ir sukis protingieji kurmiai paskaiciuokim atsimusa i priespriesa - negi mokesi pinigus kazkam ir taip ir nieko neturesi
Kazkada berods skaiciau Fromo knygute (filosofine) tokia Tureti ar Buti
Vizijos galimos ivarios ir bet kol kas matau kad vyrauja Tureti vizija pagrista rozines ateities lukesciais.
Kai dabartis bus pilka ir ateity nespindes aukso kalnai bandys rinka Buti
Tiek
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Jei gerovę vertinti pagal materialinių turtus, tai gerovė niekada nebus pasiekta, nes materialiai dalykai laikini. Ant laikinų pamatų negalima pastatyti tvirtų namų.

Jei abejojame, kad materialiniai dalykai yra laikini su malonumu išgirsiu pavyzdį (tas kas tai padarys bus vertas Nobelio premijos )

Pilka ar auksinė dabartis visiškai nepriklauso nuo mūsų turimų turtų (namų, automobilių, kelionių,...). Tai gal tik galėtų reikšti ar mes atitinkame priimtą "gero gyvenimo" stereotipą ar ne - ir tik tiek.

Iš savo neilgos gyvenimiškos patirties sakyčiau priešingai ... kuo turi daugiau turto - tuo turi daugiau problemų ir nebūtinai finansinių. Bet Lietuva tik neseniai išoko į kapitalistinį traukinį, todėl mūsų tautai tenka ir dar teks ateityje išskanauti vakarietiško gyvenimo saldžius vaisius (tik gaila, kad kartais po jų neskaniai atsirūgstama )

Kaip kažkada minėjau - ieškokime savo gyvenimo tikslo (tik nematerialaus!!! nes tik sugaišime laiko )
Vien tik jį suradęs žmogus jau tampa laimingas ir nesvarbu kiek jis ko turi ir kokiomis sąlygomis gyvena.
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
kanapinis
Rašyti privačią žinutę

91 žinutės

Kaip kažkada minėjau - ieškokime savo gyvenimo tikslo (tik nematerialaus!!! nes tik sugaišime laiko )
Vien tik jį suradęs žmogus jau tampa laimingas ir nesvarbu kiek jis ko turi ir kokiomis sąlygomis gyvena.
... tik besirausdamai pajieskose nepamirskime ,kad kartais skauda danti ,o uz jo gydyma reikia moketi genetinai materialiom vertybem , o kai jei ne danti !?
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Ka manot apie artejanti NT mokesti, draudima, remonto, administracines islaidas - ar juos padengs vertes prieaugis?
O kas tos administracines islaidos nuomojant buta? Siaip svarbiausia problema - remontas, ypac jei nuomininkai keiciasi daznai ir nera drausmingi. NT mokestis turbut bus pakabinkas ant nuomininku peciu, na o draudimo islaidos palyginti nereiksmingos, nes isivaizduoju, kad jos neturetu virsyti kokiu 100 Lt per metus.


Faktas yra, kad nuoma kol kas tesudaro 4-5% busto vertes per metus, todel gali apsimoketi investuoti pinigus kitur. Mano nuomone toks atotrukis nera sveikas, todel tures arba brangti nuoma (mazdaug dvigubai) arba mazeti busto kainos - katras variantas jums atrodo labiau tiketinas?


Mano subjektyvia nuomone, nuoma (ypac naujai statybai) gali brangti del to,
kad visgi nera labai jau daug laisvu butu (t.y. zmoniu valdanciu ne viena o kelis butus), todel geresnio vidutines klases busto pasiula nuomai yra minimali. Tad zmonems norintiems ileisti saknis didmiestyje nelieka daug pasirinkimo laisves: arba perki, arba nuomojiesi ta kas liko rinkoje. Todel speju, kad tai kad brangs nuoma, daug realiau nei tai, kad pigs butai.
pirmyn1
pirmyn1
Rašyti privačią žinutę

133 žinutės
( +34 / -4 )

to Mindakas

Tevukai turi keturis butukus kuriuos nuomoja. Trys "pigūs"- sena statyba jau ir remonto reikėtų(nuomos kainos 800-1000lt), vienas geresnės vidutinės klasės-naujos statybos remontas nauji baldai, buitinėtechnika ,gera vieta (nuoma 1600).Kadangi pats juos isnuomavau zinau kokia paklausa kiekvienas turejo.pigus -net nereikia skelbimo duot seni nuomininkai perleidzia draugam ar pazystamiems.O kai rudeni daviau skelbima sulaukiau 80 skambuciu per diena.Nuomininkus gali rinktis pats.O va su brangesniu butu tai menesi teko ieskot, o dabartiniai nuomininkai vel zada iseit,per brangu.
Noriu įsitikinti, kad ne piniguose laime.
nER
Rašyti privačią žinutę

8 žinutės

Tesiant pirmyn1 pasisakyma - persasi isvada, kad dabartines nuomos kainos yra daugiau ar maziau adekvacios zmoniu pajamoms, ko nepasakysi apie pardavimo kainas.
Todel nesutikciau su pasakymu, kad nuomos kaina turi augti. Teisingiau butu - didiesiems NT rinkos zaidejams labai reikalingas nuomos kainos augimas, norint toliau islaikyti stabilius pardavimus. Juk kol nuomuotis yra pigiau nei pirkti, zenklaus pardavimu augimo sunku tiketis. Gal todel daznam piare apie NT galima aptikti prognoze - numatomas nuomos kainos augimas?
Klausimas butu - ar realiai imanomas tas augimas? O gal dar daugiau zmoniu issilakstys i airijas nepsikente cia centus skaiciuoti, tuo paciu mazindami paklausa ir didindami laisvo busto kieki?
O siaip, tai yra primityvi schemute - sukilo NT kainos, keliam nuoma, paskui vel galesim kelti padavimo kainas ir t.t. Anksciau ar veliau visa tai subliuks.
echo
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

Man atrodo butu logiska, jei nuomos kainos didetu kartu su atlyginimu didejomu. Kiek padides atlyginimai, mazdaug tiek pat nuomininkai gales padidinti islaidas bustui. Bet i islaidas reiketu iskaiciuoti ir komunalinius mokescius. Pvz, jeigu dabar nuomininkas moka uz buta 1000 Lt, is kuriu 800 Lt yra nuoma ir 200 Lt komunaliniai. Po metu atlyginimai padideja 10%, o komunaliniai mokesciai isauga iki 250 Lt, tai nuomos kaina turetu padideti iki 850 Lt.
Kaip jums atrodo, ar logiskas toks mano ismastymas?
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

2 echo
Tu kalbi apie tai kad zmones pvz mazejant pajamu mokesciui didejant atlyginimams ir pan gali skirti daugiau pajamu busto nuomai.
Deja tiesines priklausomybes nera ir negali buti.
Nors is principo tokia prielaida galima, bet jei man kaip nuomininkui savininkas viena diena pasakytu kad rysium su 500 ltl pajamu padidejimu prasome daugiau moketi nuomos tai jis turetu isreiksti ne tik lukescius isnomuoti brangiau
Be to sukantis sioje rinkoje kaip nuomininkui galiu pasakyti, kad mano nuomone esant dabartiniam emigracijos lygiui lukesciai kad nuoma dides zenkliai nera pagristi. Kol kas nuoma seka infliacija + 5 % YTD (siek tiek is lempos bet panasiai)
vipakdas
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Sveiki, dazniausiai esu pasyvus skaitytojas. Bet cia ir as noriu isikisti. Del laimes - nelabai man shaferio knygos patiko, bet apie laime ir sekme teisingai parase: "sekme - gauti tai ko nori, o laime tai dziaugtis tuo ka turi"
Del busto - esu pirkes pries 4 metus, galvoju, kad parduoti reikia, bet gal net ir pavelavau. Tikrai uz nuoma (turiu ir zmona ir vaika) tik ar pavyktu ilgalaike sutarti pasirasyti ir uzregistruoti rejestre?
Labai stebiuosi, kad daugeliui laimes suteikia keliones. asmeniskai nelabai traukia, buvau karta su agentura, bet man tai nepatiko, nes as: nevaikstau i klubus, kavines, koncertus, vengiu minios, megstu buti vienas arba mazoje kompanijoje. Tad veikti tuose kurortuose ziauriai nera ka - nuobodu.
Man patinka nuosalios Lietuvos vietos (vienkiemiai) tikriausiai kada nors isikursiu.
Nataraj gerai parase, kad Kijosakis daugeliui nepadeda, reikia jau buti tokio mastymo ir Kijosakis gali buti tik patvirtinimas, kad tu ne vienisas savo finasines laisves kelyje.
As beveik nedirbu (dirbu sau) esu pasyvus investuotojas ir didziausia laime matau veikti ka noriu (nedirbti kitiems). Manau, kad jau dabar esu beveik finasiskai laisvas (na jei tureciau pomegi keliauti po pasauli tai nebuciau laisvas) Automobilis man svarbiausias is daiktu, nes daznai esu kelyje (Lietuvos), bet niekada nesugebeciau pirkti sportines masinos, nes ji man tiesiog nepraktiska.
Labai zaviuosi tais kas valdydami didelius pinigus atsispiria pagundai kelti gerbuvi savo seimai. Gerai kai zmones pakeliui i tiksla nekeicia savo nusistatymo. Pazystu tokius du - jie tikri milijonieriai gyvenantys ankstuose butuose ir vazinejantys paprastomis masinomis, taciau valdantys vidutinio lygio imones.
Spekuliantai tikriausiai niekada nepritars progresyviniams mokesciams, beda, kad musu nedaug. O minia nores pirkti ir gyventi cia ir dabar, o tuos taupiuosius visada kesinsis apdeti ivairiais mokesciais. Dziugu, kad kol kas tai dar niekur nepavyko - juk protingi zmones turi imones bet ne asmenini turta, tad daug islaidu patiriame ne mes o musu verslai (as gyvenu butent taip) Is visu Kijosakio knygu geriausia pasirode Pinigu srauto kvadrantas. Dziaugiuosi kad gyvenu teisingoje kvadranto puseje.
Aciu uz demesi, labai daug priraiciau.
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

Kai esi spekuliantas ar šiaip mėgsti daryti pinigus, nieko savo ir nereikia, reikia tik darbo priemonių ir galvos ... miegoti gali bet kur (iki laimės reikia tik pinigėlių...), bet kai Užsidirbi(galvoji, o kur ta laimė) ir gali sau leisti namą, auto brangų ir šiaip viską.... kyla klausimas ar man tiek reikia (vistiek jau neišleisu, galiu gyventi ir iš 3% palūkanų), tada ir pradedi ieškoti laimės... brangus : drabužiai, auto, namai, kelionės ir t.t( ir kai viska turi, įskaitant pripažinimą)... tada suvoki kiek reikia laiko būti, "Madingam" ar "Naujam Lietuviui", vėl grįžti ieškodamas malonaus darbo ir malonaus būdo uždirbti pinigus ir t.t... ir tada susivoki, kad vienuolis trobelėje gal "laimingesnis", pradedi ieškoti "savirealizacijos", mokaisi ir bandai ieškoti malonumų, kalbi su vyresniais, kam per 80 metų ir klausi ar radai savo laimę? tada sužinai, kad reikia tik Sveikatos.....
O šiaip kiekvienas daro ir darys taip, kaip jį ves noras būti laimingam... todėl vieni pirks butą ar namą, o kiti "darys" pinigus... O kaip geriau bus galima paklausti saves "Ligoninėje" ar "kapinėse"... nors aš likau prie savo nuomonės, kol reikia pinigu "reikia" juos "daryti", kai jie bus tada galėsi galvoti kam išleisti (kad ir butui)
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

vienisas katinas :
nors aš likau prie savo nuomonės, kol reikia pinigu "reikia" juos "daryti", kai jie bus tada galėsi galvoti kam išleisti (kad ir butui)


tai ar jau reikia pinigų, ar dar tik galvosi kur išleisti?
tapti finansiškai nepriklausomu yra ne tik Kojosakio aprašomas būdai, kartais nereikia laukti ų metų ... kartais galima peržiūrėti savo pasyvus ir ... truputį pažiūrėjus į viską iš šono per mėnesį tapti finansiškai nepriklausomu.
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
vipakdas
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Kai zmogui brangi masina reiskia laime tai suprask kad antipodas (pigi masina)reiks nelaime?
Manau laime niekaip nesisieja su daiktais, o tik su ju savininko dvasine busena. Labai gerai turtuolius apraso (is statistiniu duomenu) ponas (nepamenu pavardes) parases Milijonierius salia musu. Idomu buvo suzinoti, kad turtingieji ir daug uzdirbantys dazniausiai nera tas pats
vipakdas
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

Tiksliau - daug uzdirbantys dazniausiai netampa milijonieriais.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital