Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Šaltojo Karo II pradžia?

ugnelakys
Rašyti privačią žinutę

4 žinutės

Citatos pradžia zhaltis  
  Pastarųjų savaičių įvykiai verčia susimąstyti. Vašingtono suintensyvėjusi priešraketinės gynybos politika (pgp) Europoje, bei vis aštrėjantys Kremliaus pasisakymai tarptautinėje arenoje JAV adresu privertė prisiminti dar neseniai pamirštą Šaltojo Karo (Cold War) definiciją. Ypač pastarųjų dienų įvykiai: Vokietijos parama Rusijai, pasireiškusi atvira kritika Amerikai dėl savavališkos pgp Europoje, Rusijos kaltinimai JAV idant pastaroji siekia įtraukti šalis į naujas ginklavimosi varžybas bei išsakytas 'rūpestis' dėl įtakos pasienio zonose (tai ir mus liečia) "stiprinimo".
Įdedu kelias nuorodas tiems, kas dar nėra susipažinę su šiomis naujienomis ir šiomis:


Taigi ką manote apie tai? Kokie yra abiejų pusių (JAV vs Rusia) veiksmų ir pasisakymų politiniai/ekonominiai motyvai? Kaip tolesnis santykių aštrėjimas galėtų atsiliepti rinkoms? Ir galų gale, ar vertinate tai tik kaip dar vieną "antį" ir vežimo skaldymą iš adatos, ar į tai žiūrite rimčiau?
Kviečiu argumentuotai diskusijai.

p.s. Pasigedau adekvačios skilties (a la "Įvykiai pasaulyje" ar "Įvarios Temos" ) tokioms diskusijoms.
Citatos pabaiga
Geras bajeris tas, kad tema pradėta 2007, o tai visai aktualu dabar; labai įdomu, kaip tai buvo matoma tada, ir kaip dabar.
radianas
radianas
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Kad link kažko panašaus einama, tai gali būt. Įvykius peržvelgi visus - ekonominiai rodikliai beveik visur pirmoj vietoj, nors tas tikrai nėra svarbiausia; artimieji rytai-islamas-musulmonai pabėgėliai-terorizmas; afrika - terorizmas-badas; europa - irgi pirmoj vietoj ekonominiai rodikliai - dvišalės-trišalės ir pan. sutartys; europa - terorizmas - atsainus požiūris į jį; rusija - putinas;

Paskutinį kartą redagavo: radianas (2016-07-22 09:56)
jeremycole
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Iranas nekuomet nepasiduos Vakarų įtakai ir toliau vystis savo branduolinę programą.
192.168 ll router
 

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

DIENORAŠČIAI