NT ir toliau išlieka lyderiaujančiu sektoriumi

ArturasMilevskis | 2010-06-16 11:26 | perskaitė: 930
Raktiniai žodžiai: nekilnojamo turto sektorius, IYR
NT ir toliau išlieka lyderiaujančiu sektoriumi Paskutines 7 savaites trukusi akcijų kainų korekcija privertė daug ką susimąstyti apie pastarųjų vienerių metų kilimą. Ar jis yra pagrįstas? Ar jis

Paskutines 7 savaites trukusi akcijų kainų korekcija privertė daug ką susimąstyti apie pastarųjų vienerių metų kilimą. Ar jis yra pagrįstas? Ar jis dar turi potencialo tęstis? O gal artėja dar vienas didelis nuosmukis, kaip kad buvo 2008 metais? Tai visus investuotojus kamuojantys klausimai. Tačiau dažniausiai net ir patys šviesiausi protai gali nežinoti kas bus ateityje!!! Dėl to tokiais atvejais patartina pasiruošti įvairiems scenarijams.

Kaip ten bebūtų, vis tiek yra įdomu ką šiuo metu rodo rinkos. Vienas iš paprastesnių būdų, kaip galima bandyti nuspėti į kurią pusę judės bendrai rinka – reikia analizuoti lyderiaujančius sektorius ar akcijas, t.y. tuos instrumentus, kurie anksčiau daugiausiai prisidėjo prie bendros rinkos krypties. Vienas iš tokių instrumentų – JAV nekilnojamo turto sektorius. Šį sektorių iš dalies atspindi iShares Dow Jones US Real Estate Index Fund (IYR).

Žemiau kaip tik yra pateikiamas maždaug dviejų paskutinių metų šio ETF’o grafikas. Visų pirma labai aiškiai matome, kad jis išlieka kilimo tendencijoje. Tą patvirtina kylanti žalia trendo linija bei kylantis 200 MA. Taip pat labai svarbu tai, jog per paskutinę korekciją IYR sustojo ties buvusiu pasipriešinimo lygiu (sulaužytas pasipriešinimas tampa palaikymu). Jei pažvelgtume į mažą raudoną kvadračiuką, pamatytume, jog prieš kelias dienas šis indeksas pakilo virš trumpalaikio pasipriešinimo lygio (teigiamas ženklas). O analizuojant NT sektoriaus ir S&PP 500 akcijų indekso santykį matome, jog NT sektorius be perstojo lyderiavo nuo 2009 metų kovo mėnesio ir tokia tendencija išlieka šiuo metu.Be abejo, aukščiau buvo pateiktas tik labai siauras dabartinės situacijos vaizdas. Norint susidayti platesnį bei aiškesnį vaizdą, reikėtų analizuoti ir makroekonominę situaciją, investuotojų sentimentą, fundamentalią būseną ir pan.

Komentarai