Kokie pokyčiai šiuo metu vyksta rinkose?

ArturasMilevskis | 2010-04-28 12:25 | perskaitė: 1369
Raktiniai žodžiai: S&P 500, EURO STOXX 50, AUD/USD
Kokie pokyčiai šiuo metu vyksta rinkose? Vakar Standard & Poor’s reitingų agentūra sumažino Graikijos skolos reitingą iki “junk” arba lietuviškai tariant “šlamšto“. Tokią naujie

Vakar Standard & Poor’s reitingų agentūra sumažino Graikijos skolos reitingą iki “junk” arba lietuviškai tariant “šlamšto“. Tokią naujieną rinka pasitiko labai neigiamai. Rinkos dalyviai tik pasirodžius naujienai pradėjo “nusimetinėti” visas rizikingas finansines priemones:  Graikijos akcijų indeksas smuko 6.0%, kiti europiniai indeksai smuko po 2.03.0%, pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P 500 smuko 2.34%. Taip pat stipriai koregavosi nafta, euras, Australijos doleris, o tokie instrumentai, kaip JAV doleris, JAV obligacijos, VIX indeksas ir net auksas brango (pastarieji instrumentai linkę brangti didėjant rizikai). Tačiau nepaisant tokios korekcijos reikia užduoti klausimą: ar tai iš esmės keičia situaciją ar ne? Žemiau pateikę pagrindinių instrumentų grafikus pabandysime atsakyti į šį klausimą.

S&P 500 akcijų indeksas sulaužė paskutinių 3 mėnesių teigiamą tendencijos liniją, tačiau vis dar išlieka virš 50, 100, 200 MA ir ilgalaikės trendo linijos. Artimiausias rimtas palaikymas – kylantis 50 MA ir 2010 metų pradžioje užfiksuotas pikas – 1152 punktai.EURO STOXX 50 akcijų indeksas visų pirma smuko žemiau 10, 20 ir 50 MA, tada sulaužė pastarųjų 3 mėnesių trendo liniją, tada smuko žemiau 200 MA (labai neigiamas ženklas) ir sulaužė trendo liniją, kuri tęsiasi nuo 2009 metų kovo mėnesio dugno (labai neigaimas ženklas). Žvelgiant į grafiką taip pat matome, kad indeksui nepavyko pasiekti prieš tai užfiksuoto piko ties 3050 punktų, o tai gali sąlygoti “double top” formuotę.AUD/USD valiutų pora pasiekusi dar 2009 metų pabaigoje užfiksuotą piką pradėjo koreguotis (galima “double top” formuotė), smuko žemiau trumpo laikotarpio (pastarųjų 3 mėnesių) teigiamos tendencijos linijos. Šiuo metu yra ties kylančiu 50 MA ir ilgo laikotarpio trendo linija, kuri tęsiasi nuo 2009 metų kovo mėnesio. Jei valiutų pora smunka ir žemiau minėtų indikatorių, labai tikėtina tolimesnė korekcija.


 

Daugiau grafikų nepateiksime, tačiau paminėsime kad pagrindinis Honkongo akcijų indeksas Hang Seng smuko žemiau 50, 100 ir 200 MA, bei ilgo laikotarpio teigiamos tendencijos linijos. Nafta smuko žemiau 50 MA ir pastarųjų 3 mėnesių trendo linijos. Euras smuko žemiau 1.3200 punktų lygio, t.y. buvusio 2010 metų minimumo.

Išvada: trumpai galima būtų pasakyti, kad pastaruosius 3 mėnesius vykęs kilimas išsikvėpė, o tai verčia manyti, kad sulauksime arba konsolidacijos arba rimtesnės korekcijos. Iki šios savaitės investuotojų optimizmas buvo “kosminiuose” lygiuose, VIX indeksas labai žemai, visi norėjo rizikos ir jos gavo. Jei situacija Graikijoje ir toliau rutukiojasi neigiama linkme (kad ir kiek neįmanoma tai atrodytų iš pirmo žvilgsnio), pasekmės pasaulinei ekonomikai ir akcijų rinkoms gali būti labai prastos.

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital