Google kaina smuko žemiau 200 MA

ArturasMilevskis | 2010-04-27 12:58 | perskaitė: 1627
Raktiniai žodžiai: Google, GOOG
Google kaina smuko žemiau 200 MA Vakar JAV biržos prekybos metu Google (GOOG) akcijos kaina smuko 2.45% ir užsidarė žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio, kuris stambių investuotojų bei

Vakar JAV biržos prekybos metu Google (GOOG) akcijos kaina smuko 2.45% ir užsidarė žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio, kuris stambių investuotojų bei institucijų labai dažnai yra naudojamas, siekiant nustatyti ilgalaikę instrumento tendenciją (jei instrumento kaina yra virš 200 MA – instrumentas yra kilimo tendencijoje, jei žemiau 200 MA – kritimo tendencijoje).

Taigi, pabandykime pasižiūrėti, kaip pastaruoju metu elgėsi GOOG akcijos kaina ir ką toks elgesys galėtų reikšti?

Pirmiausia reikia prisiminti, kaip ši akcija elgėsi paskutinės “meškų” rinkos pabaigoje. GOOG akcijos kainos dugnas buvo pasiektas dar 2008 metų pabaigoje, kai tuo tarpu S&P 500 akcijų indeksas dugną užfiksavo 2009 metų kovo mėnesį. Toks analizuojamos akcijos kainos elgesys reiškė stiprumą, lyginant su bendriniu rinkos indeksu. Taip pat, GOOG buvo viena iš lyderiaujančių pozicijų visus 2009 metus.

Tačiau 2009 metų pabaigoje – 2010 metų pradžioje GOOG akcijos kaina pasiekė piką ties maždaug 630 USD , gana ženkliai pasikoregavo ir niekaip nesugebėjo  dar kartą pasiekti maksimalaus lygio. Kaip žinome, pagrindiniai pasauliniai akcijų indeksai yra arba pasiekę arba net viršiję buvusius kainų pikus. Dabar jau toks GOOG akcijos kainos elgesys, lyginant bendrai su rinka, yra vertinamas kaip atsilikimas, o tai atitinkamai yra blogas ženklas.


 

Žvelgiant į aukščiau pateiktą GOOG akcijos kainos pastarųjų 6 mėnesių dieninį “candle” grafiką matome, kad 2010 metų pradžioje vykusios korekcijos metu akcijos kaina smuko nuo 630 USD piko iki maždaug 530 USD. Tada net 2 kartus buvo priartėjusi prie 590 USD lygio, tačiau ilgai ten neišsilaikydavo ir labai greitai smukdavo žemyn (abu kartus tai įvyko su “gapu” į apačią, o tai yra silpnumo ženklas). Konkrečiai šiuo metu kaina ne tik kad smuko žemiau 200 MA, tačiau ir pasiekė minėtą 530 USD lygį, kur labai tikėtinas pirkėjų suaktyvėjimas. Tačiau jei to nepastebime ir akcijos kaina smunka bei užsifiksuoja žemiau 520 USD lygio (žalios horizontalios linijos), yra labai tikėtina, kad bendrai investuotojų sentimentas pasikeis į neigiamą, t.y. situaciją pradės kontroliuoti pardavėjai.

Išvada: kai buvę rinkos “lyderiai” tampa “atsilikėliais”, reikėtų labai rimtai susimąstyti, kokie vyksta pokyčiai. Taip pat pasižiūrėti, ar nieko panašaus nevyksta su kitomis lyderiavusiomis pozicijomis ir kas būtent šiuo metu stumia rinką į viršų.

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital