Kinija atrodo labai silpnai

ArturasMilevskis | 2010-03-18 11:40 | perskaitė: 1044
Raktiniai žodžiai: Kinija, FXI
Kinija atrodo labai silpnai Šiandien vėl trumpai pažvelgsime į tai, kokia situacija yra Kinijos akcijų rinkoje. Siekdami atlikti šios rinkos analizę, naudosime daugeliui gerai ži

Šiandien vėl trumpai pažvelgsime į tai, kokia situacija yra Kinijos akcijų rinkoje. Siekdami atlikti šios rinkos analizę, naudosime daugeliui gerai žinomą JAV biržoje prekiaujamą ETF’ą iShares FTSE/Xinhua China 25 (FXI). Visų pirma reikėtų paminėti, kad šis ETF’as pagal santykinio stiprumo rodiklį paskutinę savaitę užėmė 20 (pačią paskutinę) vietą iš mūsų analizuojamų šalių, o tai yra labai rimtas silpnumo ženklas.

Taigi, žemiau yra pateikiamas šio indekso grafikas už maždaug pastarųjų vienerių metų laikotarpį. Kaip matome, šiuo metu jau galime brėžti neigiamą tendenciją atspindinčią trendo liniją (raudona spalva). Taip pat būtina atkreipti dėmesį į horizontalią punktyrinę liniją. Ši linija anksčiau veikė kaip esminis palaikymo lygis, tačiau indeksui smukus žemiau jos, šis lygis dabar veikia kaip esminis pasipriešinimo lygis. Matome, tuo metu kai kitų šalių akcijų indeksai artėja arba net sugeba viršyti 2010 metų pradžioje pasiektus pikus, Kinijos indeksui niekaip nepavyksta pakilti virš minėtos linijos, o tai yra ganėtinai blogas ženklas. Dabartinę situaciją galima būtų interpretuoti taip, kad visi investuotojai, atėję į šią poziciją virš pilkos linijos šiuo metu yra minuse ir kainai priartėjus iki jos nori užsidaryti savo pozicijas netoli 0.

Į šią rinką pradėti žiūrėti iš teigiamos pusės galima būtų tik tada, kai indeksas viršija bei užsidaro virš minėtos horizontalios punktyrinės linijos, na ir dar geriau jei sugeba viršyti krentančią raudoną trendo liniją. Kinijos ir Pasaulio indeksų santykio kreivė tik patvirtina tą faktą, kad Kinijos akcijų indeksas pastaruosius 8 mėnesius atsilikinėja nuo bendro Pasaulinio indekso.
Žemiau pateiktame to pačio ETF’o savaitiniame “candle” grafike be minėtų dalykų dar galima įžvelgti vieną ypač neigiamą signalą. Indeksui koreguojantis kiekvieną savaitę apyvarta vis didėjo (labai neigiamas ženklas), tuo tarpu pastarosiomis savaitėmis jam atšokinėjant apyvarta vis mažėjo. Taip pat prie neigiamų signalų dar galima būtų priskirti tai, jog šiuo metu analizuojamas indeksas yra žemiau 20 ir 40 savaičių slankiųjų vidurkių. Tai reiškia, jog daugelis investuotojų analizuodami šią rinką žiūri potencialius Short variantus.

Komentarai2010 03 20 23:06     #33342
Arturo straipsniukai yra optimalus, mano galva. Informacijos nei per daug, nei per mazai (informatyvu ir skaityt neatsibosta), gerai iliustruoti, aiskiai pakomentuoti.
Teko klausyt Arturo prezentacija Vilnius Invest 2009 - stilius - tas pats - aiskiai, pedagogiskai, sistemingai. liuks!

Malonu skaityt tokius straipsnius. Dekui


2010 03 24 11:26     #33357
Citatos pradžia algyz  
  Arturo straipsniukai yra optimalus, mano galva. Informacijos nei per daug, nei per mazai (informatyvu ir skaityt neatsibosta), gerai iliustruoti, aiskiai pakomentuoti.
Teko klausyt Arturo prezentacija Vilnius Invest 2009 - stilius - tas pats - aiskiai, pedagogiskai, sistemingai. liuks!

Malonu skaityt tokius straipsnius. Dekui

Citatos pabaiga
O man labai malonu skaityti tokius komentarus. Jei ieskai daugiau informacijos, siulyciau apsilankyti ir siuo adresu, gal bus idomu: http://www.synergy-finance.com/blog/

Dar karta dekui ir sekmes

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital