Kas vyksta su nafta?

ArturasMilevskis | 2010-03-10 17:49 | perskaitė: 1602
Raktiniai žodžiai: nafta
Kas vyksta su nafta? Pastaruoju metu viena iš lyderiaujančių žaliavų yra nafta. Pagal svertinį santykinio stiprumo rodiklį ji yra antroje vietoje po industrinių metalų (ži

Pastaruoju metu viena iš lyderiaujančių žaliavų yra nafta. Pagal svertinį santykinio stiprumo rodiklį ji yra antroje vietoje po industrinių metalų (žiūrėti žemiau pateiktą lentelę “žaliavų suvestinė“). Taip pat kaip matome, nafta per paskutines 20 prekybos dienų yra pakilusi beveik 13%.Žemiau yra pateikiamas naftos kainos tendenciją per pastaruosius 6 mėnesius vaizduojantis grafikas. Visų pirma galima aiškiai matyti, kad nafta išlieka kilimo tendencijoje. Šiuo metu ji yra virš visų slankiųjų vidurkių, kurie atitinkamai kyla. Tačiau yra ir kitų niuansų. Paskutinius 4 mėnesius naftos kaina ypač aktyviai svyravo 69 – 84 USD ribose, t.y. ji tikrai pasižymėjo dideliu volatilumu. Šiuo metu naftos kaina yra pasiekusi prieš tai buvusį piką, maždaug 82 USD ribą, kur labai tikėtinas pardavėjų pasipriešinimas. Galima matyti, kad kaip tik prieš 3 dienas kaina bandė viršyti 82 USD ribą, tačiau iš karto koregavosi iki 80 USD. Jei artimiausiu metu kaina visgi sugeba perlipti per šį lygį, toliau yra kitas 84 USD pasipriešinimo lygis, kur vėl tikėtinas pardavėjų suaktyvėjimas. Taigi, kaip ir galima teigti, jog dabar turime tam tikrą sieną, ir norint judėti toliau, ją reikia įveikti.

Kitas labai svarbus dalykas – naftos kainos kilimas nuo paskutinio dugno jau tęsiasi 5 savaitė, plius šiuo metu bent jau dieniniame grafike ši žaliava yra perpirkta. Pridedam tai, jog kaina yra prie buvusių maksimalių kainų, kur tikėtinas didelis pardavėjų pasipriešinimas. ir gauname, jog kainos prasiveržimas į viršų artimiausiu metu yra mažai tikėtinas. Tačiau niekas nesako, jog jis nėra įmanomas. Be abejo, jei kainai artimiausiu metu pavyksta perkopti 84 USD ribą ir virš jos užsidaryti, tai turėtų būti interpretuojama kaip labai stiprus teigiamas ženklas.Ar yra kitų ženklų, kurie patvirtintų/paneigtų naftos stiprumą? Atsakymas toks: šiuo metu praktiškai dauguma susijusių rinkų patvirtina naftos kainos stiprumą. Kanados akcijų indeksas kartu su Kanados doleriu yra pasiekę prieš tai buvusius kainų maksimumus, t.y. jų kainos juda labai panašiai su naftos kaina, nematyti jokio išsiskyrimo (kaip žinome, Kanados ekonomika yra labai priklausoma nuo naftos eksporto). Kai vieni instrumentai patvirtina kitų instrumentų tendenciją, tai yra geras ženklas. Tačiau kaip ir nafta, taip ir kiti paminėti instrumentai šiuo metu yra pasiekę tokias vietas, kur tikėtinas pardavėjų pasipriešinimas, dėl to reikėtų būti atsargiems.


KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital