Andrius_S | Žinutės

Closed 46 Užsienio biržos 2006-12-28 20:11:05

1/16 strategija:
...
Tavo strategija aiški ir pakankamai patraukliai išdėstyta. Tačiau yra vienas BET - tu pavyzdžiuose pateikei tik pelningus treidus: niekas nepatikėtų (ir jie būtų 100% teisūs), kad šioje strategijoje nėra nuostolio rizikos. Įdomu, koks tavo veiksmų planas Sopras nurodytoje situacijoje: tau nusipirkus už bid, kaina ima kristi (pavyzdžiui MM, pastebėjęs tavo pirkimą, ima stumti tiek aską, tiek bidą žemyn, išlaikydamas tą patį spread'ą)? Ar naudoji tokiu atveju StopLoss'ą, ar kokį kitą saugiklį?

Andrius_S

Help! AMERITRADE nupjovė 28% nuo paskutinių 3 transakcijų 24 Užsienio biržos 2006-12-27 15:26:19

o kaip ten su 9 ir 10?
kaip supratau 9 - a reik pazymet ir parasyt lithuania
o viso kito jau nebereik pildyti? ar as klystu? 10 ir nepildyt, taip?
Taip, tu teisus: reikia pažymėti 9a ir įrašyti Lithuania, o 10-o išvis nereikia pildyti.

Andrius_S

Jav krizės išvakarėse? 2722 Politinė ekonomika 2006-12-27 07:18:36

Infliacija nėra tolygi devalvacijai.
Sutinku, kad nedidelėse ribose įmanoma devalvuoti valiutą, šalies viduje išlaikant tą pačią perkamąją galią, bet, jei devalvacija kiek ženklesnė, infliacija - neišvengiama devalvacijos "palydovė".

Manau pagrindinė prielaida pinigų spausdinimui - nafta ir kitos comodities. Kol nafta bus prekiaujama už USD, visi naftos vartotojai privalės pirkti USD. Infliacijos atvejų kainos kyla šalies (JAV) viduje. Tačiau lygiagrečiai kyla comodities kainos denominuotos USD. Kitų šalių centriniai bankai priversti pirkti daugiau USD, kad įsigyti naftą ir kt. Tam kad įsigyti daugiau USD lengviausias kelias paleisti spausdinimo mašinas.
Jei ta infliacija bus <~10% eilės, manau, niekas nerizikuos savo šalyje paleidinėti pinigų spausdinimo. O, jei infliacija bus dar didesnė, pagal mane, USD nuvertėjimas kitų valiutų atžvilgiu neišvengiamas, todėl naftos ir kitų comodities, denominuotų USD, kainos kilimą kompensuos USD pigumas. Juk už tą patį kitos šalies valiutos vienetą bus galima įsigyti daugiau USD, ir dėl to nuvertinti savos valiutos nematau jokio reikalo.

Tačiau toks scenarijus veikia tik jei nėra devalvacijos. Jei USD devalvuojasi kartų su hiperinfliacija JAV viduje - manau staklių paleisti nereikės.
Kaip jau ir rašiau, kai devalvacija viršija tam tikrą ribą, infliacija neišvengiama. Šį teiginį galima pritaikyti ir iš kito galo: ryški infliacija ir ryški devalvacija - tarsi dvi sesutės. Todėl tavo, Ashaman, nagrinėjamas atvejis, kai nėra devalvacijos, atitinka situaciją, kai infliacija nėra labai didelė (maždaug, iki 10%). O dėl tokios infliacijos, manau, tikrai iš kitų šalių niekas nepaleidinės staklių... Juk 2006 metais ir doleris daugelio valiutų atžvilgiu nuvertėjo >10%, ir naftos kainos kilo >10%, o tuo tarpu nebuvo girdėti, kad kuri nors šalis didintų savo pinigų masę cirkuliacijoje.

Andrius_S

Jav krizės išvakarėse? 2722 Politinė ekonomika 2006-12-26 20:52:04

Įdomu būtų išgirsti čia bediskutuojančių nuomones apie JAV krizės galimus pasireiškimus ir scenarijus.
Ashaman'o pateiktoje nuorodoje http://maltsev.nsk.ru/bankrot.html straipsnio vertėjas nuo savęs priduria tokį scenarijų: JAV, nerasdama kelio iš susidariusios padėties, ryžtasi paleisti pinigų spausdinimo mašinas ir tokiu būdu įsuka infliacinę spiralę. Pasak vertėjo, kitos šalys irgi neatsilieka ir atsako tuo pačiu... Man natūraliai kyla klausimas, kodėl kitos šalys turėtų irgi imtis to paties? - Aišku, dabar, kai ekonomika sulyg kiekviena diena darosi vis globalesnė, o finansiniai ryšiai tarp šalių - vis stipresni, natūralu, kad krizė JAV negali neturėti jokio poveikio kitoms pasaulio ekonomikoms. Tačiau, pasak straipsnio vertėjo, "...šalių centriniai bankai bus priversti spausdinti vis daugiau savų pinigų, kad supirktų vis daugiau baksų..." - sakyčiau, keistoka argumentacija. Jei krizė JAV pasireikš tuo, kad JAV paleis spausdinimo mašinas (dėl tokio krizės scenarijaus tikrai negalėčiau garantuoti), manau, kad kitoms šalims nebus jokios būtinybės sekti JAV pavyzdžiu: Nu ką, krizė JAV, todėl natūralu, kad jai devalvuojant savąją valiutą (JAV dolerį), jo kursas krenta kitų pasaulio valiutų atžvilgiu. Tokiu atveju, kitoms šalims, norint užsipirkti daugiau nuvertėjusių $$$, nėra reikalo nuvertinti ir savąją valiutą.
Dabar kitas aspektas - ar tikrai JAV daug išloštų devalvavusi savąją valiutą. Devalvacija gali palengvinti šalies skolų naštą tik tuo atveju, kai didžioji dalis skolos yra gauta iš užsienio šalių-donorių ar tų šalių, kurios savo užsienio valiutos rezervus laiko JAV doleriais. Sutinku, kad tokių šalių yra tikrai nemažai, bet iš kito Ashaman'o pateikto straipsnio matome, kad pagrindinis JAV įsiskolinimas yra tos pačios JAV bankams... Negana to, kad ir kaip gudriai nebandytų JAV suktis, iš skolos naštos išsisukti nepavyks be ypač radikalių pokyčių: juk pinigų spausdinimas nėra Kongreso valdžioje. Kai kalbama apie pinigų spausdinimo mašinų paleidimą, nematau kito kelio, kaip dar didesnį JAV valstybės lindimą į skolas: JAV išleistos obligacijos išperkamos Federalinio Rezervo atspausdintais pinigais. - Ir kur čia matomas problemos išsprendimas? Sakyčiau, vienintelė išeitis iš susidariusios padėties - pinigų spausdinimo teisės atėmimas iš privataus Federalinio Rezervo ir suteikimas tiesioginei ar netiesioginei Kongreso kontrolei. Bet kaip tokį perversmą padaryti nepakenkiant šalies gyventojams bei ūkiui, užsienio šalių-donorių, bei kitų investitorių interesams? - Čia esminė problema. Juolab, kad Federalinis Rezervas, turėdamas šią teisę, iš paskutiniųjų stengsis tą teisę ir išlaikyti. - Prisiminkime iš istorijos, kuo baigdavosi JAV prezidentų bandymai pakeisti esamą tvarką...
Dažnai žmonės bando gretinti artėjančią JAV krizę su Didžiąja Depresija JAV (1929m.). Čia nenorėčiau sutikti, nes tuometinės depresijos pagrindine priežastimi buvo pinigų trūkumas, kuris turėjo iššaukti anuometinių kainų kritimą (defiliaciją). Dabar, kai apie beprotišką pinigų spausdinimą kalbame kaip apie vieną iš galimų krizės scenarijų, manau pinigų trūkumas tikrai negręsia :)... Jei visdėlto artėjančios JAV krizės metu bus paleistos pinigų spausdinimo mašinos, panašu, kad krizės požymiai bus priešingi nei Didžiosios Depresijos. Būtent, tokiu atveju kiltu nemaža infliacija JAV, o kai kas pranašauja net ir hiperinfliacija.
Toliau vystant infliacinį krizės scenarijų, galima pasvarstyti ir apie JAV akcijų rinką :). Kaip, jūsų nuomone, turėtų elgtis akcijų kursai tokios krizės atveju? Iš vienos pusės, krizė beveik visuomet iššaukia šalies ūkio nuosmūkį ar net suirutę - tokiu atveju, akcijų kursai lyg ir turėtų smukti... Iš kitos pusės, akcija yra realios įmonės (t.y. realaus turto) dalies "sertifikatas". Esant didelės infliacijos ar net hiperinfliacijos laikotarpiui, akcijos, kaip ir vartojimo prekės turėtų paklusti tiems patiems dėsniams - t.y., akcijų kursai turėtų augti...
Taigi, svarstymai labai prieštaringi. Gal vieni sutiks su mano mintimis, kiti prieštaraus - tikrai bus įdomu padiskutuoti :wink...

Andrius_S

P/E, P/S, ROE skaičiavimo išaiškinimas 34 Fundamentalioji ir techninė analizė 2006-12-26 14:26:00

Tada P/E bus apie 30 LT. palyginus su dabartiniu: 4 litais mazesnis.Mazejantis P/E-gerai, 4 lt skirtumas irgi neblogai,jei akcija kils per 3 litus.
Santykis P/E yra bedimensinis dydis, todėl litai čia nė prie ko...

Andrius_S

Investiciniai fondai 361 Finasta 2006-12-07 06:37:22

skaiciau skaiciau, kol supratau kad nesupratau :)

klausimas buvo situacijai AKC(2%) > OBL (0%) > AKC (???%)

atsakymas buvo pateiktas situacijoms:

OBL(0%) > AKC (2%)

bei OBL(0%) > AKC (2%) > OBL(0%)

kas yra savaime suprantamos situacijos
bet i klausima ar reikes antra karta sumoketi platinimo mokesti is OBL vel grizus i AKC taip ir nebuvo atsakyta?
Aš tai supratau, kad OBL(0%) > AKC (2%) yra mokamas nepriklausomai nuo to, ar tai pirmas keitimas, ar prieš tai buvo vykdyta AKC(2%) > OBL (0%)...

Andrius_S

Help! AMERITRADE nupjovė 28% nuo paskutinių 3 transakcijų 24 Užsienio biržos 2006-11-24 07:12:49

Tai cia kasmet reik siusti per naujo?
Kas tris metus reikės atnaujinti. Bent jau man su "TD Ameritrade" ir "Interactive brokers" dėl to sukti daug galvos nereikia: praėjus tam laikotarpiui, jie patys atsiunčia priminimą :)...

Andrius_S

Realus investavimas i USA akcijas 244 Užsienio biržos 2006-11-10 05:59:07

Dar tik pradejau IB prekiaut ir mane erzina vienas dalykas. Taip jau gavosi, kad nelabai to noredamas pasirinkau marginal accaunta. Taigi dabar mano base valiuta yra EUR o akcijos USD. Taigi ish manes plesia palukanas uz paskolintus USD ir moka uz mano likusius EUR. Zinoma balansas smarkiai ne mano naudai. Taigi svarstau, jei mano kapitalo didzioji dalis nuolat investuota, ko gero verta base valiuta pasikeist i USD. Nes smunkant USD kursui tas EURu likucio stabilumas manes neisgelbes. Ka patartumet???
Marginal accaunt čia nei prie ko :). IB bazinę valiutą, kuria vykdoma apskaita, galima betkada pasikeisti.

Andrius_S

Emerging Markets Fondai 40 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2006-11-05 11:36:01

To DONIS:
Abu tavo nurodyti fondai labai blogai atitinka mano interesus :)... Temoje "Žvilgsnis į Artimuosius Rytus..." rašiau, kad mane ypač domina šios šalys: Kuveitas, Saudo Arabija, Jordanija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Kataras. Tuo tarpu, iš tavo paminėtų fondų tik pirmasis yra 4.8% investavęs į Jordaniją, o antrasis fondas išvis nieko nėra investavęs į mane dominančias šalis. Pirmajame fonde dominuoja Turkija, o antrajame - Rusija. Tiek į Turkiją, tiek į Rusiją esu investavęs per kitus fondus, todėl šie JP Morgan fondai manęs nesudomino.

Andrius_S

Emerging Markets Fondai 40 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2006-10-25 07:26:00

Panagrinėk atidžiau, kur ta ,,avių banda" investuoja, ne taip jau ir blogai renkasi...
Tu žiūri į istorinius (praeities) rezultatus, o aš bandau pažvelgti į ateitį :)...
Tarp kitko, aš save irgi priskiriu tai "avių bandai", nes daugelyje čia diskutuojamų fondų turiu tam tikrą portfelio dalį. Tiesiog, A.Rytų regionas butų kaikas naujo ("nauji vėjai" ) mano investicijų diversifikavime. O žiūrint į istorinius (praeities) rezultatus, A.Rytų regionas man kaip tik ir patrauklus tuo, jog pastaruosius metus akcijų kursai ten žymiai smuko. Dėl to smukimo priežasčių - čia jau kita kalba: kaip tik šį klausimą irgi kėliau temoje "Žvilgsnis į Artimuosius Rytus", tačiau diskusija vyko pakankamai vangiai...

Andrius_S
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital