Andrius_S | Žinutės

i koki investavimo fonda investuoti? 723 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2007-02-16 19:58:39

sveiki,
kas platina Lietuvoje Trigon fondus, anksciau per hansa buvo lyg ir galima bet dabar nematau :(
Aš su jais susirašiau tiesiogiai, tai jie pirkimą atliko patys, o dėl fondų vienetų apskaitymo pasiūlė kreiptis arba į SEB'ą, arba į Hansabanką. Man pareiškus norą apskaityti viename iš šių bankų, reikalingus kontaktus ir visą tvarką pateikė pats "Trigon" atstovas.

Andrius_S

Žvilgsnis į Artimuosius Rytus... 10 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2007-02-08 07:13:10

To Shmugel:
Dėkui už linkus.

<...> Rimtai nesidomejau, bet itariu norint realiai kist pinigus ten susidurtum su nemazom valiutu konvertavimo, pervedimu ir visokiu komisiniu islaidom. Ir aisku - ar labai pasitiketum fondo valdytoju, kurio vardas Ab-dul Ab-stul Ab-taburietku? :)
Tiesiogiai investuoti pats nelabai planavau, bet investuoti per kokį vakarietišką fondą būtų visiškai priimtina.

Andrius_S

Egzotiški fondai 13 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2007-02-06 17:12:34

Ar teko kam dometis fondais investuojanciais i Artimuosius Rytus (Middle East)- Saudo Arabija, JAE, Kuveita, Libana, Katara, etc.?
To Shmugel:
Žiūriu, tavo dėmesį patraukė praktiškai tos pačios šalys, kurios pateko ir į mano taikiklį :wink. Pažiūrėk mano temą "Žvilgsnis į Artimuosius Rytus...": http://www.spekuliantai.lt/forums.php?m=posts&p=16373#16373

Suradau JPM koki tais fondeli, bet jis vos ne 60% i Turkija ir Izraeli investuoja.
Gal šitą turėjai galvoje?:
http://public.jpmorgan.com/portal/site/public/menuitem.1f5eb6b38b7b5a8ddbbebfc34408f59a/?aehextoid=ecc58429bbedef00VgnVCM10000044805fa9RCRD
Gaila, tačiau šis fondas daugiausiai apima kitas šalis, nei mano ir tavo išsirinktąsias :(...

Andrius_S

TA programu naudojimas 182 Fundamentalioji ir techninė analizė 2007-02-06 16:42:34

Nojau, gal kartais gali išversti į žmonių kalbą? Pvz. formulėmis, kad galima būtų suviškinti ir kitam softui nei Metastockas prisitaikyti?
Jei pas rusus yra išaiškinimas, tai pakaktų ir nuorodos į www.
Nors ir ne Nojus aš, trumpai paaiškinsiu: O ir C indeksai skliausteliuose reiškia Open ir Close kainas, o skaitiniai indeksai (-1, -2, -3...) - nurodo, kelintas bar'as nuo einamojo (current bar) yra naudojamas palyginime. AND ir OR yra loginės operacijos.
Trumpai tiek. Jei esi bent susipažinęs su programavimu kuria nors kalba, manau, tiek info turėtų užtekti :wink...

Andrius_S

Jav krizės išvakarėse? 2721 Politinė ekonomika 2007-02-05 17:41:37

siaipzvejys :
Sekantys sakiniai tik patvirtina, tai ką ir visi planavo, švelnus finansinės valdžios tonas - bazinių palūkanų augimas nenusimato, o atsiranda prielaidos joms mažėti. Visi suprantam, kad pingant pinigam, obligacijų vertės krenta. <...>
"pingant pinigam" galima suprasti keleriopai. Pinigai gali pigti tada, kai auga alternatyvių investavimo šaltinių grąža. Bet jei sakot , kad palūkanų augimas nenusimato - t.y. palūkanos mažės, turbūt pinigai kaip tik brangesni pataps :)

Dėl "pinigų pigumo" sąvokos norėčiau paprieštarauti Ledinei: pigius pinigus aš traktuoju vienareikšmiškai - tai tokie pinigai, kuriuos atsieina pigiau pasiskolinti. O tai reiškia tą atvejį, kai palūkanos mažos.

<...> Visi suprantam, kad pingant pinigam, obligacijų vertės krenta. Kam laikyti užsienio investoriams pigias JAV obligacijas, kai gali pasikeisti į brangesnias kitų šalių.
O šioje vietoje negaliu pritarti siaipzvejui, nes šį kartą Ledine teisi :)... Manau, kad siaipzvejys čia truputį sumaišė obligacijų vertę su jų pelningumu. Jei kalbame apie valstybės obligacijas, krentant palūkanoms obligacijų pelningumas irgi krenta, kas pasireiškia tuo, jog obligacijos pabrangsta (išpirkimo kaina lieka ta pati). Dėl to, nėra logiškas siaipzvejo "raginimas" pirkti brangesnias kitų šalių obligacijas, nes obligacijų atveju, galioja tapatybė: pigesnės=pelningesnės.

Andrius_S

Jav krizės išvakarėse? 2721 Politinė ekonomika 2007-02-03 17:45:12

to Andrius_S,

dar valiutų kursų nepamiršk, doleris tikrai nesustiprėjo praeitais metais.
Taip, bet paėmus EUR/USD valiutų porą gauname, kad USD susilpnėjus, EUR sustiprėja... O ankstesniuose postuose matome, kad ir EUR zonoje pinigų masė pučiasi po 9.4% per metus...
Aišku, tuos neatitikimus dar šiek tiek koreguoja kitų valstybių (pvz., Rusijos, Kinijos) užsienio valiutos rezervo pokyčiai, tačiau nemanau, kad jie turėtų pakankamą įtaką, absorbuojant didėjančią pinigų masę.

Andrius_S

i koki investavimo fonda investuoti? 723 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2007-01-31 06:59:58

Klausimelis:
- kuo skiriasi investicinis indelis nuo su akciju indeksais susijusiu obligaciju? Tuo, kad pirmasis garantuoja terminuotam indeliui numatytas palukanas? Tokiu atveju indelis turi pranasuma pries mano minetas obligacijas?
To dede:
Hansa investicinis indelis ir SASO (su akciju indeksais susijusiu obligacijos), iš tiesų, yra kaip du pusbroliai. Tai - pagal vieną ir tą patį modelį sukurti bankiniai produktai. Pagrindinį skirtumą, p. dede, teisingai įvardinai pats. Paprasčiausiai, viskas susiveda į tikimybių teoriją: bankas skaičiuoja tikimybes ir atitinkamai nustato SASO investavimo koeficientus bei investicinio indėlio palūkanas.

Andrius_S

Jav krizės išvakarėse? 2721 Politinė ekonomika 2007-01-29 19:00:36

Taigi is esmes tas "milziniskas [JAV] valiutos poreikis" daugeliui Azijos ir Lotynu Amerikos saliu yra ne kas kita kaip poreikis, kad tos valiutos stiprumo uztektu JAV vartotoju perkamajai galiai islaikyti - ir skatinti prekiu srautus is besivystanciu rinku. Kai tik rinkos atsistos ant savo koju, ir vidaus vartojimas padides - nereikes ir "palaikymo" is JAV. Tuomet vargu ar kas stengsis pigint savo salies valiuta (ir perkamaja galia) - ir doleris turetu prarasti savo reiksme, bent kaip besivystanciu regionu ekonomikas auginanti valiuta.
To Ledine:
Bet, manau, kad to momento, kai visos besivystančios rinkos "atsistos ant kojų" dar teks ilgokai palaukti. Azija neapsiriboja vien Indija ir Kinija (nors ir joms iki pilno atsistojimo teks augti dešimt, o gal ir daugiau metų). O Pasauliniu mastu juk yra ir Pietų Amerika, ir Afrika. Labai abejoju, kad dar per savo amžių sulauksiu tokių laikų, kai šios šalys "atsistos ant kojų" :)...

Andrius_S

Jav krizės išvakarėse? 2721 Politinė ekonomika 2007-01-24 19:22:43

siaipzvejys :
Prognozes del Federalinio rezervo sprendimų - antroj metų pusėje mažės bazinės palūkanos. Mažėjant palūkanom brangsta akcijos ir atvirkščiai. Siaubas BVP nulinis, namų ūkis negali gauti papildomų pinigų vartotjimui, o įmonių akcijos augs? Kur čia klaida? Kur aš čia ko nesupratau?
<...>
rinką į viršų kiek kilstelės nepatyrę ar per daug optimistiškai nusiteikę investuotojai, kurie težino vieną tiesą - "mažos palūkanos reiškia akcijų kursų augimą".

Iš praktikos galiu pasakyti, kad FED'o "naujiena" apie bazinių palūkanų normos keitimą, dažniausiai, turi tik trumpalaikį poveikį. Kadangi, FED'o posėdis būna likus tik kelioms valandoms iki prekybos sesijos pabaigos, tai to optimizmo (palūkanų mažinimo atveju) užtenka tik tai prekybos dienai. Sekančią dieną - rinka nueina savais keliais, todėl ilgalaikes perspektyvas siūlau prognozuoti remiantis Ledinės fundamentaliąja analitika ;).
Tais atvejais, kai rinka iš anksto būna beveik 100% įsitikinusi dėl FED'o veiksmų, būna, kad "naujienos" paskelbimo metu akcijų kursai praktiškai net nesureaguoja į tą veiksmą (viskas jau įskaityta iš anksto).

Andrius_S

Paskola is fizinio asmens 92 Bankų indėliai ir paskolos 2007-01-22 15:51:24

as nesiryzciau tokiam zingsniui kisti pinigus y fondus gautus is uzstatyto NT, nebijai gatveja pasilikti???
Aš tam visgi pasiryžau :)...

...paprasciausias budas suzinoti tai -pereiti per banku puslapius ar per pacius bankus ir isgirsti tai is pirmu lupu...
Vasarą vedžiau derybas su beveik visais bankais dėl paskolos sąlygų, tai galiu pasakyti, kad perėjimas per bankų internetinius puslapius, paskambinimas ar net nuėjimas "pasišnekėti" neatskleidžia tikrųjų banko (kredito gerumo) galimybių. Tik realiai užpildžius paraišką, bankai ima konkuruoti tarpusavyje ir stengtis pasiūlyti geriausias sąlygas.

Andrius_S
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital