Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

39 savaitė. Kokias geras žinias atneš IV ketvirtis ?

spekuliantai.lt | 2007-10-01 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 3342
39 savaitė. Kokias geras žinias atneš IV ketvirtis ? 39 Savaitė (Rugsėjo 24 d. - 30 d.) 39 prekybos savaitė prasidėjo geromis žiniomis iš JAV, ryte bloomberg.com pranešė, jog FED dar kartą planuoja pal
39 Savaitė (Rugsėjo 24 d. - 30 d.)

39 prekybos savaitė prasidėjo geromis žiniomis iš JAV, ryte bloomberg.com pranešė, jog FED dar kartą planuoja palūkanų mažinimą. Buvo tikimasi, kad tokios naujienos šiek tiek pagyvins prekybą, tačiau pirmąją prekybos valandą, pagrindiniai Europos indeksai nusidažė raudonai.
Tačiau vėliau dauguma indeksų sugebėjo atsitiesti. FTSE 100 pakilo +0,5%, o CAC 40 nežymiai pasikoregavo ir primąją dieną baigė -0,02%
JAV į tokius pranešimus reagavo opitmistiškiau, ir prekybos pradžia prasidėjo teigiamu pokyčiu. Didžiąją prekybos dalį visi 3 indeksai svyravo nuo +0,12% iki +0.5%. Į prekybos pabaigą DOW, S&P 500, Nasdaq prekybą baigė neigiamu pokyčiu. Viena iš priežasčių galėjo būti Bernankės kalba apie švietimą, tačiau savo kalboje temos apie ekonomiką nepalietė, ir nedavė jokių ženklų, jog palūkanos tikrai bus mažinamos. Kita priežastis galėjo būti laukiami namų pardavimo rodikliai.

Po tokių pirmosios dienos nuotaikų, Europoje kritimas tęsėsi toliau, viena iš priežasčių, galėjo būti Vokietijos IFO paskelbti rodikliai, kurie buvo prastesni, nei dauguma anlitikų tikėjosi ir pasiekė 19 menėsių ribą. Taip pat tai yra vienas iš signalų, jog Europos ekonomikos augimas gali pradėti lėtėti.

Savaitės vidurys buvo labiau linkęs į teigiamas kryptis. Europos indeksai svyravo nuo +0,07 (Swiss) iki +1,39 (IBEX 35). Azija buvo nervingesnė, nei Europa, indeksai svyravo, o HSE indeksas užsidarė neigiamai, gal tai tiesiog buvo atsikvėpimas, po šuoliavimų.
JAV futures prieš prekybos pradžią buvo pakankamai pakilę, kad būtų galima tikėti geros prekybos pradžios. Atsidarius biržai indeksai sužaliavo ir beveik visą prekybos sesiją svyravo +0,2% - +0.4%. Į sesijos pabaigą, visi trys indeksai šoktelėjo aukštyn DOW +0,72, S&P 500 +0,5, Nasdq +0,5%. Šių pokyčių pagrindinė priežastis buvo paskelbtos naujienos jog General Motor ir Bear Stearn išsprendė problemas. Tokiomis smagiomis naujienos pabaigė prekybos sesiją.

Ketvirtadienį Europa toliau kilo ir labai gražiai. Labiausiai būtų galima išskirti OMX indeksą, kuris pakilo 1,7%. Nors ir Amerikoj tą dieną buvo skelbiami, keli svarbūs rodikliai: tokie kaip naujų namų pardavimai bei bedarbių skaičių. Tai neįtakojo Europos ar Azijos nuotaikų ir visi indeksai užsidarė teigiamu pokyčiu.
Jav prekyba buvo ypač permaininga, tai galėjo lemti įvairios naujienos. JAV naujų namų pardavimai smuko 8,3% arba buvo parduota 795k, dauguma analitikų tikėjosi šiek tiek geresnių rodiklių, 825k. Šių namų pardavimai pasiekė 1970 metų ribą. Galima manyti, jog namų rinka gavo stiprų smūgį.

Paskutinė savaitės diena JAV buvo pesimistinė, visi indeksai atsidarė, nors ir minimaliu, bet neigiamu pokyčiu. Didžiausiu kylimu pasižymėjo 3COM akcijos, kurios šoktelėjo iki 5, arba 35,6 %, kuomet buvo pranešta, jog ji yra parduodama už 2,2 mlrd usd. Ir visi akcininkai gaus $5.3 už akcija. Į sesijos pabaigą, indeksai nesugebėjo atsitiesti ir baigė neigiamu pokyčiu. Europoje dauguma indeksų taip pat buvo neigiami, Azijoje nuotaikos šiek tiek kitokios, Nikkei 225 neigiamas pokytis, HSE ir S&P/ASX 200 teigiami.

Šią savaitę buvo ypač permaininga viena akciją, ši akcija šią savaitę tikriausiai galėtų būti spekuliantų rojumi. Ši akcija tai Northen Rock, priklausanti FTSE 100 indeksui. Savaitės pradžia prasidėjo paskelbimu jog bus mokami dividendai, po šių naujienų buvo šioks toks teigiamas pokytis, bet įpusėjus prekybos sesijai, kaina buvo smukus iki -5,3%, bet tai neužteko, ir akcija dieną baigė su -10% neigaimu pokyčiu. Sekančia dieną kritimas tęsiasi, viena iš priežasčių dividendų atšaukimas, ir akcija smunka dar ~-5%.
Trečiadienį pasirodžius kalboms, apie šio banko perėmimą, akcijos kaina šoktelėjo 11%, o sekančia diena dar +6,5%. Paskutinę savaitės diena baigė prekybą su -5%, taip pat penktadienį buvo pranešta, jog pasiskolina dar 5 mlrd stg.

Kita akcija sulaukus šiokio tokio didesnio dėmesio yra Microsoft. Antradienį buvo pradėti naujojo žaidimo „Halo 3“ pardavimai, tai sulaukė labai didelio susidomėjimo tarp amerikos žmonių, per pirmąsias valandas pardavimai siekė ~200 mln usd. Microsoft atstovai teigia jog toks didelis susidomėjimas gali padidinti ir X box 360 pardavimus, po tokių naujienų akcijos kilo ~2%

Ateitis:

Sekmadienis: ECB vadovo Trichet kalba. Japonijoj skelbiami svarbus rodikliai susijė su verslo klimatu.
Pirmadienis: Didžioje britanijoje suteiktų paskolų skaičius, JAV ISM skelbiami rodikliai
Antradienis: JAV automobilių pardavimai. Fisher kalba (FED)
Trečiadienis: Australijos importas, eksportas, prekybos balanas
Ketvirtadienis: Didžiosiso britanijos pranešimas apie palūkanų normas, manoma, kad jos išliks nepakitusios 5,75%. ECB pranešimas apie palūkanų normas, manoma, kas jos išliks nepakitusios 4%
Penktadienis: JAV bedarbių skaičius, bei JAV valandiniai atlyginimai


38 savaitė

Rašykite mums: [email protected]
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2007 09 30 12:08     #2298
kas tas Vokietijos IFO. Tokius trumpinius vertetu paaiskinti. Ne visi esam makroekonomistai, ivairiu rodikliu ar uzsienio instituciju ziniovai. Uztektu nuorodos i paaiskinima.
2007 09 30 12:34     #2299
IFO tai institutas, kuris skelbia įvairius rodiklius. plačiau apie jį http://www.cesifo-group.de/portal/page/portal/ifoHome/a-winfo/d1index/10indexgsk Čia buvo paskelbti apie vokietijos verslo padėtį

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital