Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

VPK apie Lietuvos Energijos filialų atskyrimą

interviu | 2008-10-21 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 1607
VPK apie Lietuvos Energijos filialų atskyrimą Spekuliantai.lt toliau tęsia tyrimą dėl LE filialų atskyrimo. Kadangi būsimiems ir esamiems smulkiems LE akcininkams pagrindinis klausimas susijęs su tuo,
Spekuliantai.lt toliau tęsia tyrimą dėl LE filialų atskyrimo. Kadangi būsimiems ir esamiems smulkiems LE akcininkams pagrindinis klausimas susijęs su tuo, ar bus kotiruojamos biržoje atskirtos Kruonio HE ir Kauno HES bendrovės, nutarėme susisiekti su VPK atstovu ir apie tai pasikalbėti. Atsakyti į mūsų klausimus sutiko Vaidas Cibas, VPK komisijos pirmininkės pavaduotojas.

1. Ar gali būti nuo LE atskirtos bendrovės nekotiruojamos biržoje?

Iš tiesų, atskirtos bendrovės gali ir nebūti kotiruojamos biržoje. Viskas priklauso nuo esamų LE akcininkų sprendimų (LEO LT).

2. Ar sprendimas dėl kotiravimo biržoje sprendžiamas akcininkų susirinkimo metu? Ar jis gali būti paliktas tolimesniam laikui?

Ar atskiriamos bendrovės bus listinguojamos biržoje, turi būti numatyta reorganizavimo sąlygose. Šios sąlygos turi būti paruoštos prieš akcininkų susirinkimą. Akcininkų susirinkimas ir tvirtina šias sąlygas. Šis dokumentas turi būti viešas ir prieinamas visiems akcininkams dar pieš balsavimą. Jei atskirtos bendrovės būtų nelistinguojamos (neprekiaujamos biržoje), niekas nedraustų ateityje esamų arba naujų akcininkų sprendimu jas vėl listinguoti biržoje, pakaktų netgi valdybos sprendimo.

3. VPK nuomone, jei atskirtos bendrovės nebus listinguojamos biržoje, ar tai yra pagrindas nerimauti esamiems LE akciniams dėl savo turto apsaugos, t.y. teisingos rinkos kainos?

Taip, esami smulkieji LE akcininkai ne be pagrindo nerimauja. Jei atskirtos bendrovės nebus biržos sąrašuose, atsiranda likvidumo problema ir sudėtinga nustatyti šių bendrovių „teisingą rinkos kainą“.

4. Ar galimos teisinės priemonės siekiant apsaugoti smulkiųjų akcininkų interesus? T.y. ar esami LE akcininkai gali kreiptis į VPK (ar teismą) dėl savo turto apsaugos, dar prieš atskiriant LE antrines bendroves?

Kol nėra aiškios reogranizavimo sąlygos, šiek tiek anksti apie tai kalbėti. VPK taip pat stebi šiuos procesus.

5. Turbūt žinote, kad atskirtos bendrovės bus parduotos valstybei už 1 Lt. Ar šiuo atveju turi būti skelbiamas oficialus pasiūlymas supirkti akcijas iš smulkių akcininkų?

Kol nėra reorganizavimo sąlygų, labai anksti apie tai kalbėti. Viskas visų pirma priklauso nuo to, ar naujos bendrovės taps emitentais, t.y. bus prižiūrimos VPK, ar ne. Jei jos neturės emitento statuso, tuomet apie oficialų siūlymą nėra net kalbos. Jei jos turės emitento statusą, tada jau galima kalbėti ir apie oficialų siūlymą. Tačiau, su viena sąlyga, turi pasikeisti kontroliuojantis akcininkas. Jei kontroliuojantis akcininkas nepasikeis, t.y. liks valstybė, tokiu atveju oficialaus siūlymo tikėtis neverta.

6. Jei gaunasi taip, kad keičiasi akcininkai, akcijos perleidžiamos po simbolinį litą, kokiu būdu tuomet turėtų būti nustatoma oficialaus pasiūlymo kaina?

Jei atsitiktų taip, kad oficialus siūlymas turėtų būti skelbiamas, nes įmonės būtų perduotos kitiems akcininkams už simbolinį litą, tuomet, mano manymu, nustatant oficialaus siūlymo kainą reiktų remtis turto vertinimu.

7. Jūsų asmenine nuomone, ar yra dėl ko pergyventi esamiems LE akcininkams?

(Šypsena) Taip, grėsmė yra. Jei bendrovės negaus emitento statuso, jų priežiūra pagal įstatymą VPK nepriklauso. Dar kartą pakartosiu, kad šie klausimai pernelyg ankstyvi.

8. Ar galite pažadėti, kad į LE reogranizavimą VPK pažiūrės ne formaliai, o taip, kaip tikisi esami ir būsimi smulkieji LE akcininkai?

(Pauzė) Galiu jus užtikrinti, kad VPK niekada nežiūri formaliai. Stebime procesus ir esame pasirengę ginti smulkiųjų akcininkų interesus.

Dėkojame už interviu.
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2008 10 21 12:33     #4027
Tai ką, kolegos, turėsime dar vieną smulkiųjų pažeminimą ant žemelės?
2008 10 21 15:15     #4030
Atsiminus VPK pozicija del Rytu skirstomuju tinklu privalomo akciju supirkimo, tai ir cia, manau, bus kaip visada.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital