Komentarai 4 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Apie pokyčius obligacijų rinkose

interviu | 2008-10-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 2111
Apie pokyčius obligacijų rinkose Tikriausiai jau visi spėjome suvokti, kad VP rinkoms „batai“. O kaip krizę išgyvena obligacijų rinkos? Apie tai spekuliantai.lt pasikalbėjo su Mantu Ne
Tikriausiai jau visi spėjome suvokti, kad VP rinkoms „batai“. O kaip krizę išgyvena obligacijų rinkos? Apie tai spekuliantai.lt pasikalbėjo su Mantu Nekrašu, Swedbanko Lietuvoje brokeriu, užsiimančiu obligacijų prekyba.

Ar pokyčiai obligacijų rinkoje tokie patys drastiški kaip ir stebėti akcijų rinkoje?

Galima sakyti, kad taip, tačiau čia dar reikėtų pagrupuoti. Išsivyčiųsių šalių ilgalaikių obligacijų kaina šoko aukštyn, tuo tarpu įmonių, o ypač iš kylančių rinkų (emerging markets), obligacijos drastiškai krito žemyn.

Kokie įspūdingiausi Jūsų stebėti svyravimai?

Vokiečių vyriausybės ilgalaikių 30 metų obligacijų kilimas 10%. Šiuo metu prie pakilusios obligacijų kainos šių obligacijų palūkanų norma tesiekia 4.1% Visi ieško ramios užuovėjos ir obligacijų rinkoje.

Ar galima sakyti, kad obligacijos šiuo metu labai atpigusios (t.y. smarkiai išaugęs jų pajamingumas)?

Ne visai. Kaip ir minėjau, išsivysčiųsių šalių vyriausybės obligacijos brango, kadangi ieškoma ilgalaikės saugios užuovėjos. Tuo tarpu įmonių, o ypač iš besivystančių rinkų, obligacijos pigo smarkiai, t.y. panikos požymių ir šioje rinkoje mes turime.

Kokio reitingo obligacijos labiausiai svyruoja? Ar galima sakyti, kad kuo aukštesnis reitingas, tuo mažesni užfiksuoti svyravimai?

Istoriškai taip, tačiau dabar pasirodė, kad kai kuriais atvejais tie reitingai buvo nieko verti.

Kaip galvojate, ar galime sulaukti dar pigesnių obligacijų? Neramiais laikais jos populiaresnės dėl periodiškai generuojamo pinigų srauto?

Aš asmeniškai galvoju, kad taip – obligacijos dar turi erdvės kritimui.

Jūsų asmenine nuomone, ar dabar būtų tinkamas metas investuoti į smarkiai nuvertėjusias obligacijas, jeigu obligacijas investuotojas laikytų iki išpirkimo termino galo? Juk kai kuriais atvejais galima gauti net virš 20 proc. dividendinį pajamingumą kasmet.

Jei tikėsime, kad įmonės nebankrutuos, tada taip. Nors aš palaukčiau dar tikėtino didesnio kritimo. Šiuo metu obligacijų rinka sustingusi. Dideli spread‘ai tarp bid‘o ir ask‘o, rodo, kad konsolidacijos (nusistovėjimo) procesas dar nevyksta. O tai žada svyravimus.

Koks šiuo metu Snoro euroobligacijų pajamingumas?

Apie ~22 proc., tačiau prekyba faktiškai nevyksta.

Jūsų prognozė iki spalio galo? Ką galėtumėme išvysti artimiausias savaites?

Tikėtina, kad įmonių obligacijos artimiausiu metu neatsigaus. Tad galime sulaukti dar didesnio pajamingumo už dabartinį (t.y. įmonių obligacijų pigimo).

Nuoširdžiai dėkojame už inverviu.
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2008 10 08 08:08     #3917
siulau interviu paimti is INVALDOS didertoriu . Ka jie galvoja apie akciju kaina , isipareigojimus smulkiems akcininkams, perspektivas . LABAI BUTU IDOMU PASKAITI.
2008 10 08 11:54     #3919
Užprašėme IVL interviu šiandien iš pat ryto. Iki šiol dar negavome atsakymų, su kuriuo iš valdybos narių galima ir kaip susisiekti.
2008 10 08 12:31     #3920
aciu
2008 10 08 12:42     #3921
Beje, Mantas ką tik skambino ir pasakė, kad po beprecendenčio 0.5 proc. pagrindinių bankų palūkanų normų mažinimo, dalis šiame interviu pasakytų dalykų gali netekti prasmės. Kaip tai paveiks rinkas? Turėtų teigiamai, tačiau nieks nesiryžta prognozuoti įtakos.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis