Komentarai 6 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Apie krizę ir dabartinę situaciją Ūkio banko akimis

interviu | 2008-10-01 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 3830
Apie krizę ir dabartinę situaciją Ūkio banko akimis Šį kartą spekuliantai.lt pakalbino Editą Karpavičienę, Ūkio banko Valdybos pirmininkę. Šiek tiek gaila, kad interviu buvo ne telefonu, o el. paštu. Ma
Šį kartą spekuliantai.lt pakalbino Editą Karpavičienę, Ūkio banko Valdybos pirmininkę. Šiek tiek gaila, kad interviu buvo ne telefonu, o el. paštu. Mainais už tai gavome labai išsamius atsakymus.

1. Kaip jūs, kaip rinkos dalyvis, vertinate krizę Europos bankinėje sistemoje, kuomet vyriausybės priverstos gelbėti privačius bankus?

Sisteminės rizikos pasireiškimo atveju, vyriausybių įsikišimas gelbėjant didelės reikšmės tarptautinėms finansų rinkoms turinčius bankus, mūsų nuomone, yra sveikintinas dalykas.

2. Kaip manote, kokia šios krizės įtaka bus/yra paprastam Lietuvos piliečiui?

Lietuviai tikrai nesiblaškydami išlaikys ir šį permainingą laikotarpį. Žmonės domisi, kas vyksta, teiraujasi, kaip elgtis. Mes patariame nepanikuoti. Mūsų bankas saugiai yra išskaidęs galimas rizikas, todėl pagrindo nerimauti nėra. Visą laiką labai aktyviai ir artimai dirbome ir dirbame su klientais, patarėme ir stebėjome jų bei šalies makroekonominę situaciją. Didžiausią krizės įtaką paprastas Lietuvos pilietis gali pajausti dėl augančių palūkanų maržų bei griežtėjančių skolinimosi sąlygų.

3. Perkant banko Snoras euro-obligacijas, obligacijų palūkanų norma šiandien (2008-10-01) yra 20%. Tai rodo nemažą užsienio nepasitikėjimą ne tik dėl šio banko, bet apskritai lietuviškais bankais. Ar jūs, t.y. Ūkio bankas jaučiate tokį patį spaudimą iš užsienio (skolinantis, atsiskaitymuose ir pan.)?

Tarptautinės kreditų krizės metu rinkos dalyvių nepasitikėjimą jaučia net ir aukšto investicinio reitingo bankai. Lietuvos bankai čia jokia išimtis, kitose rinkose galima rasti ir dar daugiau rinkos dalyvius galinčių šokiruoti spekuliacinio reitingo finansų institucijų obligacijų pajamingumo pavyzdžių, nors realiai toms finansų institucijoms niekas negresia. Tai tarptautinės užsitęsusios finansų krizės pasekmė. Kai investuotojai, pagal pasikeitusias finansų pasaulio vertybes, iš naujo įvertins emitentų riziką, situacija neabejotinai normalizuosis.

Tiesioginės įtakos užsienio bankų bankrotai Lietuvos komerciniams bankams ar bendrai bankų sistemai neturės. Netiesioginę įtaką Lietuvos komerciniai bankai gali pajausti per kylančią užsienio finansinių išteklių kainą bei mažėjančius įplaukų srautus iš tarptautinių finansų rinkų.

4. Ar jaučiate poreikį artimiausiu metu stiprinti kapitalo bazę?

Didelio poreikio nejaučiame. Banko kapitalo pakankamumo rodiklis viršija 12.5 proc. net ir neįskaičiavus šiais metais uždirbto pelno, kuris kapitalo bazę atlikus numatytas procedūras padidins penktadaliu. Tačiau vykdydami banko kapitalo didinimo planus, planuojame platinti 20 mln. Lt akcijų emisiją.

5. Jūsų vertinimu, kiek gali trukti šis bankų krizės chaosas?

Tai didžia dalimi priklausys nuo to, kokius sprendimus priims bankinės krizės židinyje atsidūrusi JAV bei glaudžiai su JAV rinka investicijomis susijusios šalys, kokią monetarinę politiką toliau vykdys Europos centrinis bankas.

6. Sakoma, kad apie banko būklę galima daug ką pasakyti iš to, ar
pagrindiniai banko akcininkai didina kontroliuojamo banko akcijų paketus. Nesenai tai darė Snoro vadovybė, tas pats vyksta su Šiaulių banku. O štai Ūkio banko pagrindiniai akcininkai (išskyrus simbolinius L. Varanavičiaus pirkimus) tyli. Ar nesvarstote galimybės įsigyti Ūkio banko akcijų?

Banko akcininkai ir vadovai numato aktyviai dalyvauti artimiausiu metu numatomoje platinti akcijų emisijoje. Pažymėtina, kad absoliuti dauguma banko vadovų jau turi nemažus banko akcijų paketus, kurie periodiškai yra didinami įsigyjant papildomas akcijas.


7. Šiaulių banko vadovai sakė, kad 2009 m. bus sunkūs bankams. Ar jūs pritariat šiai minčiai?

Ateinantys metai bus nelengvi visam šalies ūkiui, be abejo, tokie metai bus ir bankų sektoriui. Pirmiausia, nelengvi bus todėl, kad bankų, daugiausia dirbančių vietinėje rinkoje, plėtra tiesiogiai priklauso nuo šalies ūkio subjektų gaunamų pajamų ir įplaukų. Antra, pasaulinės kreditų krizės pasekmes neabejotinai pajus ir Lietuva.


8. Ko palinkėtumėte Ūkio banko akcininkams, kurių yra apie 10000?

Ūkio banko akcininkams palinkėtume saugiai išlaukti šį permainų laikotarpį, nepanikuoti ir daugiau dėmesio skirti fundamentalių investicijų rodiklių palyginimui.

Dėkojame už atvirumą.
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2008 10 01 18:12     #3849
saunuoliai
2008 10 01 19:03     #3850
"Didelio poreikio nejaučiame." Vadinasi jaucia maza poreiki
2008 10 01 19:46     #3851
Tai kaip supratau emisijos platinimas vis dėl to vyks. Šiaip didelis pliusas spekuliantų komandai už emitetų vadovų pakalbinimus.
2008 10 01 23:24     #3852
tai negi vel platins emisija uz 1.69 - artima rinkai kaina, kaip kad buvo 2005 ar 2006 m. Platint su nuolaida uz vos ne nominala, t.y., ~1/3 Bv is banko puses visiska nesamone.
2008 10 02 00:53     #3853
kitas variantas platinimas uz 2,8 ir banko vadovai isperka akcijas.
2008 10 02 11:48     #3856
Kolkas nepanasu,kad baigtusi norintys nusimest 1,6 lygyje!Jie gali platint ir pigiau nei 1,69lt,nes akcijas gaus tik istikimi banko akcininkai,o visi kiti gales pasvajot apie tokia kaina,ypac jei IVQ kaina bus virs 2lt ir per IIIQ bus uzdirbe visa planuojama metu pelna,bei paporins,kad IVQ pelnas gali buti dar didesnis!Butu ir piaras ir nuraminimas vienu metu,bei emisija lengviau butu isplatint!

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis