Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2015 m. Gruodžio 9 d. Biržos apžvalga

2015 m. Gruodžio 9 d. Biržos apžvalga 2015 m. Gruodžio 9 d. Biržos apžvalga

Akcijų biržose šią savaitę dominuoja pesimistiškos nuotaikos. Šį užkratą pasigavo ir Baltijos rinkos. Nors optimizmu šios jau seniai nepasižymi.
Likvidžiausios šiandien buvo Olympic Entertainment Group akcijos su tiesioginiu sandoriu ir kritusia kaina.
Kadangi daugiau estiškų aktyvių labai ir nebuvo, tai į likvidžiausių penketuką šiandien pretendavo lietuviškos akcijos su Linas Agro Group priešakyje.
Indeksai raudonavo, tik Rygos akcijos – ir niekas jau nesistebi – pasirinko žaliavimo kryptį. Indeksas kilo 0.53%.

 


1 pav. AB „Panevėžio statybos trestas“ pasirašė sutartį su UAB „Wirtgen Lietuva“ dėl naujo sandėliavimo paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos Liepkalnio g. 188, Vilniuje. Projektą numatyta įgyvendinti iki ateinančių metų liepos mėnesio vidurio. Bendras naujo pastato plotas bus apie 2410 m2.

 


2 pav. Nasdaq Vilnius priėmė sprendimą sustabdyti prekybą AB LESTO (LES1L, ISIN kodas LT0000128449) ir AB "Lietuvos dujos" (LDJ1L, ISIN kodas LT0000116220) finansinėmis priemonėmis 2015-12-11 iki emisijos registracijos sąskaitos uždarymo Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume dienos (pavedimai, įvesti į pavedimų knygą prieš prekybos sustabdymą, anuliuojami).
Prekyba sustabdoma emitentų prašymu (dėl AB ”Lietuvos dujos” ir AB LESTO reorganizavimo sujungimo būdu, sujungiant AB ”Lietuvos dujos” ir AB LESTO, kurios po reorganizavimo baigs savo veiklą kaip juridiniai asmenys, į AB “Energijos skirstymo operatorius”, kuri pradės veiklą po reorganizavimo ir kuriai po reorganizavimo pereis AB ”Lietuvos dujos” ir AB LESTO turtas, teisės ir pareigos).

Bendrovė praneša, kad 2015 m. gruodžio 8 d. AB LESTO gavo Bendrovės valdybos pirmininko (generalinio direktoriaus) Aido Ignatavičiaus pranešimą apie tai, kad 2015 m. gruodžio 8 d. UAB „Vilniaus vandenys“ (juridinio asmens kodas 120545849) valdybos sprendimu jis buvo išrinktas į UAB „Vilniaus vandenys“ generalinio direktoriaus pareigas. Atsižvelgdamas į tai, Aidas Ignatavičius pateikė pranešimą apie atsistatydinimą iš AB LESTO ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO) valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus pareigų nuo 2016 m. sausio 1 d.
„Vadovavimą „Vilniaus vandenims“ priimu kaip naują iššūkį. Esu įsitikinęs, jog mano sukaupta įvairiapusė patirtis energetikos įmonių grupėje „Lietuvos energija“ pasitarnaus „Vilniaus vandenų“ siekiui užtikrinti skaidresnę bei efektyvesnę įmonės veiklą ir dar patogesnes paslaugas vilniečiams. Palieku energetikos sektorių įgyvendinęs užsibrėžtus tikslus: LESTO pasiruošusi susijungimui su „Lietuvos dujomis“, suformuota ir patvirtinta „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vadovų komanda, kuri toliau tęs numatytus strateginius projektus“, – teigė Aidas Ignatavičius.
ESO Stebėtojų tarybos pirmininkas dr. Dalius Misiūnas teigia, jog pastaraisiais metais LESTO įgyvendinti strateginiai pokyčiai leido pasiekti reikšmingų rezultatų.
„Tiek klientų pasitenkinimas, tiek elektros skirstymo tinklo patikimumas ženkliai pagerėjo. Neabejoju, jog Aido Ignatavičiaus įgyta patirtis „Lietuvos energijos“ įmonių grupėje ir turimos kompetencijos prisidės prie bendrovės „Vilniaus vandenys“ tikslo tapti efektyviai valdoma ir į klientų poreikius orientuota bendrove. Džiugu, kad Aidas Ignatavičius toliau dirbs paslaugų bendrovėje, su kuria taip pat matome perspektyvų bendradarbiauti“, – sakė D. Misiūnas.
Paskutinė LESTO ir ESO valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus pareigų ėjimo diena 2015 m. gruodžio 31 d.
„Per tą laiką, suderinę su „Lietuvos energijos“ Skyrimo ir atlygio komitetu bei Stebėtojų taryba, priimsime sprendimus ir informuosime dėl naujojo ESO vadovo“, – teigė D. Misiūnas.
Bendrovė primena, kad 2015 m. gruodžio 3 d. AB LESTO ir akcinė bendrovė „Lietuvos dujos” neeiliniuose visuotiniuose akcininkų susirinkimuose buvo priimti sprendimai reorganizuoti šias bendroves sujungimo būdu, įsteigiant AB „Energijos skirstymo operatorius“ ir tos pačios dienos AB „Energijos skirstymo operatorius“ stebėtojų tarybos bei valdybos sprendimais Aidas Ignatavičius buvo išrinktas į AB „Energijos skirstymo operatorius“ valdybą bei valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus pareigas.

 


3 pav. Atsiskaičius už AB „INVL Baltic Real Estate“ akcijas, supirktas per savanorišką oficialų siūlymą, įgyvendintą nuo 2015 m. lapkričio 20 d. iki 2015 m. gruodžio 3 d., AB „Invalda INVL“ įsigijo 11 608 vienetus paprastųjų vardinių 0,29 eurų nominalios vertės AB „INVL Baltic Real Estate“ akcijų, už kurias sumokėjo 4 063 eurų (be tarpininkavimo mokesčio).
Įgyvendinus oficialų siūlymą AB „Invalda INVL“ valdo 5 509 016 AB “INVL Baltic Real Estate” akcijų, kurios sudaro 12,74 proc. AB “INVL Baltic Real Estate” kapitalo ir balsų.

 


4 pav. 2015 m. gruodžio 7 d. Šiaulių bankas gavo Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus sprendimą pritarti akcinės bendrovės finansų maklerio įmonės „Finasta“ reorganizavimui prijungiant ją prie AB Šiaulių banko.
Kaina po Aligatoriumi. Pirkti rizikinga.

 


5 pav. Gruodžio 5 dieną Alytuje atidaryta nauja „Vilkyškių pieninės“ firminė parduotuvė. Jotvingių gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje Alytaus gyventojai galės įsigyti ne tik firminių pieninės gaminių, bet ir atsigerti kavos, suvalgyti gurmanišką ir sveiką firminį desertą.
Tai bus jau antroji specializuota Vilkyškių parduotuvė Lietuvoje. „Pirmosios parduotuvėlės sėkmė paskatino toliau vystyti idėją. Norime savo pirkėjus pakviesti į jaukų pieno produktų pasaulį, kur galima rinktis, degustuoti, tartis, išgirsti naujų idėjų ar receptų. Siekiame sukurti asmeniškesnį santykį su kiekvienu pirkėju,“ – kalbėjo „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.
Parduotuvėlė išsiskirs unikaliu, jaukiu interjeru. Specialiai šiai parduotuvei buvo pritaikytas išskirtinis įmonės „Nemuno pievų“ dizainas, kuriame dominuoja pastelinės spalvos, natūralios medžiagos, sukurtas jaukus ir patogus išdėstymas.
Pirkėjai čia ras visą „Vilkyškių pieninės“ asortimentą: nuo įprastų ir populiariausių gaminių, iki išskirtinių, gurmaniškų produktų. Čia bus parduodama ir šviežia sveriama produkcija: patirtis rodo, kad dalis pirkėjų teikia pirmenybę ką tik supakuotam sviesto gabaliukui, sveriamai grietinei ar čia pat iš sūrymo ištrauktam mocarela sūrio kamuoliukui. Kartu tai ir kavinė, kurioje yra 10 vietų. Čia užsukę žmonės galės išgerti puikios kokybės kavos, pagardinę ją šviežiu pienu, suvalgyti čia pat paruoštą desertą ar užkandį. Tik čia miestiečiai galės rasti firminį Vilkyškių desertą ir išragauti visas penkias jo variacijas.
Parduotuvės specialistai taip pat pasiūlys prie sūrių derinti gurmaniškus užkandžius, atkeliavusius iš Vokietijos, Austrijos, Italijos, Prancūzijos ir Škotijos: džiovintus vaisius, pikantiškus sūriais įdarytus vaisius ir daržoves, alyvuoges, aliejus, actą, paštetus, įvairius padažus, želė, džemus ir garstyčias.
Kiekvieną savaitę parduotuvė pateiks išskirtinius pasiūlymus tam tikroms produktų grupėms, padės išsirinkti tinkamiausią produktą. Planuojantiems gaminti namuose, parduotuvės specialistai rekomenduos receptus, specialiai sukurtus „Vilkyškių pieninės“ produkcijai.
Tauragėje firminė parduotuvė veikia jau dvejus metus. Tauragiškiai čia noriai užsuka įsigyti šviežių pieno produktų, vis labiau pamėgsta pikantiškus, netradicinius sūrius. Ne vienas pirkėjas, užsukęs įsigyti pieno produktų, susigundo šviežiai paruoštais, gurmaniškais ir sveikais užkandžiais ar desertais. Mažiausi parduotuvės lankytojai ypač mėgsta firminį desertą, tuo tarpu moksleiviai dažniau renkasi pieno kokteilius.
Pirkimo signalas @1.72.

 


6 pav. 2015 m. gruodžio 7 d. gauta savanoriško oficialaus siūlymo supirkti akcinės bendrovės „INVL Baltic Real Estate“ akcijas teikėjų vardu akcinės bendrovės „Invalda INVL“ pasirašyta savanoriško nekonkurencinio oficialaus siūlymo įgyvendinimo ataskaita. Ataskaitos duomenimis savanoriško oficialaus siūlymo laikotarpiu (nuo 2015 m. lapkričio 20 d. iki 2015 m. gruodžio 3 d.) bendrovė „Invalda INVL“ įsigijo 11 608 vienetus akcinės bendrovės „INVL Baltic Real Estate“ akcijų už bendrą 4 063 eurų (be tarpininkavimo mokesčio) sumą.
Įgyvendinus oficialų siūlymą „Invalda INVL“ valdo 5 509 016 AB „INVL Baltic Real Estate“akcijų, kurios sudaro 12,74 proc. AB „INVL Baltic Real Estate“ kapitalo ir balsų.

 


7 pav. APB „Apranga“ gavo pranešimą apie su valdybos pirmininku Darium Mockum glaudžiai susijusio juridinio asmens UAB „Minvista“ sandorius dėl emitento vertybinių popierių. UAB „Minvista“ pardavė 200 000 akcijų. Jas nupirko UAB „MG Baltic Investment“

 


8 pav. „Lietuvos energijos gamyba“, AB valdyba, įgyvendindama Bendrovės veiklos strategiją ir atsižvelgdama į stebėtojų tarybos atsiliepimą, 2015 m. gruodžio 7 d. priėmė sprendimą nutraukti Bendrovės valdomos Lietuvos elektrinės 5 ir 6 blokų eksploatavimą nuo 2016 m. sausio 1 d. Pradėti 5 ir 6 blokų demontavimo darbus numatoma pabaigus Lietuvos elektrinės 1 ir 2 blokų demontavimą (preliminariai – 2017 m. pradžioje).
1967-1968 m. pradėję veikti Lietuvos elektrinės 5 ir 6 blokai (abu po 300 MW galios) pastaruoju metu buvo konservuojami. Blokai išvedami iš eksploatacijos dėl prastos techninės būklės, mažo išnaudojimo potencialo ateityje ir didelių palaikymo kaštų.

 


9 pav. AB „Klaipėdos nafta“ sumažino 2014 m. lapkričio 27 d. sudarytos kredito sutarties (toliau – Kredito sutartis) su Šiaurės investicijų banku (toliau – NIB) sumą nuo 34 754 402 (trisdešimt keturių milijonų septynių šimtų penkiasdešimt keturių tūkstančių keturių šimtų dviejų) iki 22 000 000 (dvidešimt dviejų milijonų) eurų bei pratęsė lėšų pagal Kredito sutartį išmokėjimo terminą iki 2016 m. gruodžio 31 d. Suma sumažinama atsižvelgiant į sumažėjusias investicijas į suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektą lyginant su prognozuota investicijų suma.
Apie esmines Kredito sutarties sąlygas ir Kredito sutarties sudarymą Bendrovė yra informavusi Bendrovės 2014 m. lapkričio 11 d. ir 2014 m. lapkričio 27 d. pranešimuose apie esminį įvykį.
Pildymosi signalas @0.376.

 

10 pav. Akcinės bendrovės „Rokiškio sūris“ valdyba, vadovaudamasi 2015 m. rugpjūčio 21 d. įvykusio AB „Rokiškio sūris“ visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu bei savų akcijų įsigijimui suformuotu 11,668 mln. EUR rezervu, nusprendė įsigyti savas paprastąsias vardines 0,29 euro nominalios vertės akcijas. Akcijas numatyta supirkti per AB Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržos oficialaus siūlymo rinką.
Pavedimai parduoti akcijas kaupiami visą akcijų įsigijimo laiką. Jei akcijų pasiūla viršys įsigyjamų akcijų skaičių, visiems akcijų pardavėjams bus proporcingai mažinamas jų parduodamų akcijų skaičius.
Įsigijimo sąlygos:
Akcijų įsigijimo pradžia: 2015 m. gruodžio 10 d.
Akcijų įsigijimo pabaiga 2015 m. gruodžio 23 d.
Maksimalus įsigyjamų akcijų kiekis: 2.784.700 vnt.
Akcijų įsigijimo kaina: 1,43 euro už vieną akciją.

Nuo 2015-12-10 pradedamas savų akcijų supirkimo procedūros AB ”Rokiškio sūris” PVA (ISIN kodas LT0000100372) įgyvendinimas.
1 akcijos kaina – 1,43 EUR. Siūlymo įgyvendinimo pabaiga – 2015-12-23.
Maksimalus perkamų akcijų skaičius – 2 784 700 vnt., minimalus perkamų akcijų skaičius – 1 vnt.
Rinka - VSE Tender Offer (Genium INET prekybos sistemoje), pavedimų knyga - RSU1LOS.
Pozicijoje suveik4 pirkimo signalas.

 


11 pav. Olympic Entertainment Group pozicijoje suveikė pirkimo signalas. Pildymosi signalas @1.88.

 


12 pav. Amber Grid pildymosi signalas @1.20.


Apžvalgą parengė: Nojus.
 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis