Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2015 m. Birželio 12 d. Biržos apžvalga

2015 m. Birželio 12 d. Biržos apžvalga 2015 m. Birželio 12 d. Biržos apžvalga

Visą prekybinę savaitę Baltijos investuotojai išliko aktyvūs. Tokia aktyvi vasara seniai buvo. Šiandien apyvarta siekė beveik milijoną eurų. Estijos flagmanų ir lietuviškos Linas Agro Group pagalba.
Kritusių ir kilusių akcijų kainų balansas šiandien buvo lygus. Indeksai pasirinko priešingas puses. Šiandien investuotojams labiau patiko latviškos ir lietuviškos akcijos.
Per visą savaitę pirko tik lietuviškas akcijas. OMXV indeksas pakilo 0.14%. OMXT indeksas nukrito net 1.94%.

Pusmetinės peržiūros metu buvo nustatyta lyginamojo indekso OMX Baltic Benchmark indekso sudėtis, kuri įsigalios 2015 m. liepos 1 d.
Į indekso sudėtį bus įtrauktos Vilkyškių pieninė (VLP1L) akcijos. Valmieras stikla šķiedra (VSS1R) akcijos bus išbrauktos iš indekso sudėties.
Nuo 2015 m. liepos 1 d. OMX Baltic Benchmark indeksą sudarys šių bendrovių akcijos:
Apranga, Merko Ehitus, SAF Tehnika, Baltika, Nordecon, Silvano Fashion Group, City Service, Olainfarm, Šiaulių bankas, Grigiškės, Olympic Entertainment Group, Tallink Grupp, Grindeks, Panevėžio statybos trestas, Tallinna Kaubamaja Grupp, Harju Elekter, Pieno žvaigždės, Tallinna Vesi, Klaipėdos nafta, PRFoods, TEO LT, Latvijas kuģniecība, Pro Kapital Grupp, Vilkyškių pieninė, Linas Agro Group, Rokiškio sūris, Žemaitijos pienas.

Pusmetinės peržiūros metu nustatyta prekybinio indekso OMX Baltic 10 sudėtis, kuri įsigalios 2015 m. liepos 1 dieną.
Į indekso sudėtį bus įtrauktos Merko Ehitus (MRK1T) ir Olainfarm (OLF1R) akcijos. City Service (CTS1L) ir Panevėžio statybos trestas (PTR1L) akcijos bus išbrauktos iš indekso sudėties.
Nuo 2015 liepos 1 dienos OMX Baltic 10 indeksą sudarys šių bendrovių akcijos:
Apranga, Šiaulių bankas, Merko Ehitus, Tallink Grupp, Olainfarm, Tallinna Kaubamaja Grupp, Olympic Entertainment Group, Tallinna Vesi, Silvano Fashion Group, TEO LT.
Atkreipiame dėmesį, kad vienos bendrovės akcijų skaičiaus svorio ribojimas indekse iki 15 procentų bus atliktas naudojant 2015 m. birželio 30 d. uždarymo kainas.

 


1 pav. Didžiausios šalyje energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ valdoma elektros skirstymo bendrovė LESTO paskelbė 2014 metų socialinės atsakomybės veiklos ataskaitą. Tai penktoji pažangos ataskaita, kuri yra rengiama kasmet lietuvių ir anglų kalbomis.
Šioje pažangos ataskaitoje pristatoma 2014 metų LESTO pažanga, gerinant ryšius su klientais ir rinkos dalyviais, projektai aplinkosaugos srityje, taip pat iniciatyvos darbuotojams bei visuomenei. Ataskaitoje taip pat aprašomos bendrovės LESTO 2014 metų socialinės atsakomybės strateginės kryptys, veiksmai ir pasiekimai.
LESTO generalinis direktorius Aidas Ignatavičius teigia, jog socialinė atsakomybė – tai ne tik idėjos ir vertybės, kuriomis bendrovė vadovaujasi kasdienėje veikloje ir planuodama ateitį. Tai – ir labai konkretūs sprendimai, kasdieninio verslo ir elgesio dalis.
„Pernai išplėtėme bendradarbiavimą su pramonės ir gamybos įmonėmis, pradėjome partnerystę su šalies bibliotekomis, o į praktinę, ilgalaikę energijos taupymo veiklą – ekologinio pėdsako skaičiavimą ir mažinimą – įtraukėme mokyklų bendruomenes. Be to, kartu su partneriais atidarėme pirmąją šalyje elektromobilių greitojo įkrovimo stotelę, kuri tapo esminiu lūžiu toliau plėtojant elektromobilių infrastruktūrą šalyje“, – sakė LESTO vadovas.
Praėjusiais metais didelis dėmesys skirtas aktyvesniam darbuotojų įtraukimui į visas socialinės atsakomybės veiklas. Darbuotojai siūlė ir patys įgyvendino įvairias iniciatyvas, renginiuose dalyvavo kaip aktyvūs lektoriai, žinias apie energijos taupymą skleidė savo bendruomenėse ir vaikams mokyklose. Tokiu būdu bendrovės strateginis tikslas – socialinius projektus paversti vidine įmonės kultūros dalimi – jau tampa rezultatu.
LESTO pastangos pernai įvertintos ir apdovanojimais – 2014 metų pavasarį LESTO tapo atsakingiausia 2013 metų įmone, o metų pabaigoje mūsų iniciatyva „Tiek, kiek reikia“, skatinanti taupyti elektros energiją, Švedijos verslo apdovanojimų konkurse pateko tarp trijų „Metų socialinės atsakomybės iniciatyvos“ nominacijos finalistų.
LESTO yra Jungtinių Tautų inicijuoto „Pasaulinio susitarimo“ (angl. Global Compact) narė ir teikia kasmetinę Pažangos ataskaitą, parengtą remiantis susitarimo principais bei JT „Pasaulinės ataskaitų rengimo iniciatyvos“ (angl. „Global Reporting Initiative“ ) gairėmis. Šios gairės yra rekomenduojamos JT „Pasaulinio susitarimo“ nariams kaip įmonės darnios veiklos matavimo, pristatymo ir atskaitomybės vidaus ir išorės suinteresuotoms grupėms priemonė.

 

2 pav. AB „INVL Baltic Real Estate“ pateikia gautą pranešimą apie vadovų sandorius. Invalda INVL pirko 279 akcijas.

 


3 pav. AB „Klaipėdos nafta“ informuoja, kad 2015 m. birželio 12 d. Bendrovės valdyba priėmė sprendimą ir pritarė naujo pobūdžio veiklos vykdymui – konsultacinių paslaugų teikimui suskystintų gamtinių dujų (toliau – SGD) terminalų projektų vykdymo klausimais. Bendrovės valdyba, priimdama sprendimą, atsižvelgė į tai, kad Bendrovė sėkmingai įgyvendino Klaipėdos SGD terminalo projektą ir sukaupė vertingos patirties, žinių ir įgūdžių, kurie gali būti sėkmingai panaudoti naujų SGD terminalų vystymo projektuose. Išanalizavus SGD terminalų projektų vystymo rinką ir atsižvelgiant į gaunamas projektų vystytojų užklausas, egzistuoja konsultacijų SGD terminalų projektų vykdymo klausimais poreikis ir tvari tokios veiklos perspektyva.

 


4 pav. Tallinna Vesi pozicijoje suveikė savaitinis pardavimo signalas. Formuojasi palaikymas ties 12.80.

 


5 pav. Silvano Fashion Group pozicijoje suveik4 savaitinis pirkimo signalas.

 


6 pav. Invaldos INVL pozicijoje suveikė savaitinis pirkimo signalas.

 


7 pav. Lietuvos dujų akcijų kaina nepasiduoda meškų provokacijoms. Dieninis pildymosi signalas @0.876.

 


8 pav. Panevėžio statybos tresto savaitinis pildymosi signalas @1.06.

 


9 pav. Vilkyškių pieninės pozicijoje suveikė savaitinis pildymosi signalas.


Gražaus savaitgalio!


Apžvalgą parengė: Nojus.


 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2018 10 20 15:44     #40756
 Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is an engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.
http://www.dudcard.com/what-is-business-easy/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital